Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 77
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 30
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 29

Rubicon » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 cze 2009, o 16:06

Rubicon

filmweb.pl napisał(a):Stacja AMC ("Mad Men", "Breaking Bad") zapowiedziała, że jesienią zaprezentuje widzom 12-odcinkowy thriller konspiracyjny "Rubicon". W utrzymanym w klimacie "Trzech dni Kondora" serialu główne role zagrają James Badge Dale, Lili Taylor i Miranda Richardson.

Głównym bohaterem "Rubiconu" będzie nowojorski analityk, który odkrywa, że jego pracodawcy nie są tymi, za kogo się podają. Mężczyzna wpada na trop tajnej organizacji, która trzyma w garści światowe rządy.

Scenarzystą i producentem wykonawczym serialu będzie Jason Horwitch ("Akta Pentagonu", "Misja: epidemia").


Serial z miejsca stał się przezemnie jednym z najbardziej wyczekiwanych. Nie dość że ciekawa tematyka to jeszcze nada go kablówka. Czekam na więcej informacji.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 cze 2010, o 02:03

Odp: Rubicon


Więcej informacji

Nie mogę się doczekać :)
--------------------------------
Zwiastun
Zwiastun mnie nie zachwycił, ale że serial jest od AMC to i tak obejrzę :)
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 5 lip 2010, o 23:21

Odp: Rubicon


Widać, że stacja AMC nie daje za wygraną :) i trzyma bardzo wysoki poziom. Najpierw Mad Men i Breaking Bad, teraz debiutujący Rubicon i październikowy The Walking Dead.

Przed oglądnięciem pilota tego serialu kokosów się nie spodziewałem. Załączyłem, bo jednak czekał cierpliwie na dysku. Niby akcja rozwija się bardzo powoli, momentami nawet w ślimaczym tempie ale sam odcinek był bardzo ciekawy. Bardzo zainteresowała mnie postać Willa. Po Pacyfiku (Leckie był moim ulubionym bohaterem) dużo się spodziewałem po jego roli w Rubicon. I co najważniejsze się nie zawiodłem. Do tego wszystkiego ścieżka dźwiękowa odcinka genialna, dodająca klimatu.

Oceniam tu oczywiście tylko jeden odcinek... Zobaczymy, w którą stronę pójdzie akcja i czy serial zainteresuje na dłużej. Następny odcinek 1 sierpnia... Czekamy :)
trust him... he's a doctor!
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 12 sie 2010, o 16:05

Odp: Rubicon


Obejrzałem 2 odcinki i na razie nie jestem zachwycony. Serial ma duży potencjał, lecz akcja toczy się bardzo powoli. Mam nadzieję, że kolejny odcinek mnie zaciekawi, w każdym razie na pewno będę oglądał...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 12 sie 2010, o 18:11

Odp: Rubicon


Też jestem po dwóch odcinkach, też zauważyłem, że akcja toczy się powoli, ale ja jestem zachwycony :) Taki już urok tego serialu że sceny są przeciągną i dużo mało(?) istotnych elementów. Mi się strasznie to podoba, szczególnie niektóre ujęcia. Albo muzyka bądź jej brak jak tutaj buduje niepokojący klimat. Serial ma coś w sobie, że strasznie przyciąga mimo tego że praktycznie fabuła stoi w miejscu, a o pozostałych bohaterach na razie nic nie wiadomo mimo że każdy z nich jest bardzo charakterystyczny. Poznajemy ich tylko w pracy i to mi się podoba. Intryga też jest wciągająca, a że lubie takie klimaty to jeszcze bardziej mi się podoba.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 2 paź 2010, o 13:15

Odp: Rubicon


Ogląda ktoś w ogóle Rubicona? Uważam, że to najbardziej niedoceniony serial tego roku, a jest świetny z inteligentną intrygą dla wymagającego widza...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 paź 2010, o 13:58

Odp: Rubicon


Ja oglądam. Jestem na bieżąco i bardzo mi się podoba. Niby w serialu nie dzieje się wiele, wszystko to rozgrywa się w ślamazarnym tempie to serial wciąga jak bagno niesamowitym klimatem, ujęciami i muzyką. Polecam.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 2 paź 2010, o 14:34

Odp: Rubicon


Muszę to obejrzeć! :D Póki co czekam na wyjście całego sezonu i obejrzę "Rubicona" w maratonie. :P
Tylko jeszcze muszę sobie wyczarować miejsce na dysku i "trochę" czasu...
<<

robpal

Użytkownik

Posty: 39

Ulubiony serial:
The Wire, 24, Fringe

Postdodano 2 paź 2010, o 23:06

Odp: Rubicon


Jest doskonały. Klimat, muzyka, oświetlenie, Nowy Jork - po prostu super. Nie musi być pościgów i strzelanin, żeby serial wciągał :)
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 2 lis 2010, o 18:44

Odp: Rubicon


Czyli polecacie? Bo się mam zamiar niedługo zabrac.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 lis 2010, o 21:59

Odp: Rubicon


Klimat, klimat, klimat i ślamazarność :) Serial jest naprawdę fajny,intryga ciekawa, ale wszystko to bardzo wolno się rozwija. Zostały mi 4 finałowe odcinki, ale i tak polecam sprawdzić pilota.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 3 lis 2010, o 21:08

Odp: Rubicon


Ja jestem już po pierwszej serii i bardzo polecam. Zgadzam się z Cześkiem - niesamowity klimat i masakryczna momentami ślimazarność :P
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 11 lis 2010, o 21:03

Odp: Rubicon


Serial został anulowany. Fuck! Ja się strasznie wkręciłem w ta historię i z chęcią bym go dalej oglądał. Szkoda, że nie zobaczymy jak ta historia się skończyła.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 11 lis 2010, o 23:37

Odp: Rubicon


Ech, powiem Ci Czesiek, że ja tak samo i szkoda, że nie będzie nowego sezonu, bo serial miał niepowtarzalny klimat...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 12 lis 2010, o 00:39

Odp: Rubicon


Też mnie to zasmuciło, stąd moje pytanie czy warto oglądać pierwszy sezon? Historia jest w jakiś sposób spójna i skończona?
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 12 lis 2010, o 01:52

Odp: Rubicon


Obejrzeć warto, ale serial nie został zakończony i zostało sporo pytań bez odpowiedzi. Przez cały sezon były prowadzone dwa główne wątki - jeden się cały czas ciągnie, a drugi się zakończył. Ja tak czy inaczej bym polecił choćby po to żeby sprawdzić jak można zrobić serial ze smakiem, bez żadnych spektakularnych akcji, a i tak wciągający i urzekający hipnotyzującym klimatem.
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 28 gru 2010, o 23:01

Odp: Rubicon


1x01 Gone with the Teeth
Nie mam pojęcia jak to ocenic. Odcinek mi się nawet podobał, był rzeczywiście ślamazarny, ale muzyka i klimat są świetne. Troche mi brakuje bohaterów.
Historia jest chyba dobra, ciekawe jak sie rozwinie.
Spoiler:
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 19 mar 2011, o 19:47

Odp: Rubicon

Wow! Takie jest moje wrażenie po pilocie. :D
Nic się praktycznie nie działo w tym odcinku, a ja nie mam pojęcia gdzie minęło te 40 i kilka minut. :P
Główna postać Willa bardzo mi się podoba, lubię tego aktora po jego występie "The Pacific", w którym był najciekawszą postacią z trzech głównych.
Poza tym świetna, klimatyczna muzyka, aż chciałbym posłuchać jakiegoś oficjalnego soundtracku do serialu, ktoś wie o takowym? :P
Zabieram się kolejny epizod...natychmiast! :D
Następna strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.