Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Podsumowanie sezonów 1-6 » Zakończone Seriale » Smallville • seriale forumtv.pl

Który sezon najbardziej wam się podobał ??

Sezon 1
0
Brak głosów
Sezon 2
1
8%
Sezon 3
1
8%
Sezon 4
5
42%
Sezon 5
2
17%
Sezon 6
3
25%
 
Liczba głosów : 12
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 24 lip 2007, o 16:43

Podsumowanie sezonów 1-6

Postanowiłem napisać takie podsumowanie ... wypunktować najważniejsze watki 6 minionych sezonów ... każdy może sobie przypomnieć co w nich było.

Przy okazji wrzuciłem ankietę ... który sezon najbardziej wam się podobał ??


SEZON 1:

- Początek historii - pokazanie przybycia CK na ziemię.
- Clark poznaje Lexa ratująć mu życie. Zostają przyjaciółmi.
- Obsesja Lexa co do odkrycia tajemnicy Clarka.
- X-Ray - CK odkrywa nową zdolność
- Lana i CK skrywane uczucie
- Reszta sezonu to potyczki CK z meteorowymi dziwadłami.


SEZON 2:

- Heat - płomienie z oczu, nowa zdolność Clarka.
- Odkrycie jaskiń Kawatchów - CK jako Naman.
- Klucz statku.
- Clark nawiązuje kontakt z Jor-Elem.
- Pete poznaje sekret Clarka.
- CK jako brat Lexa i historia prawdziwego brata.
- Czerwony kryptonit zdejmujący z Clarka zachamowania.
- Clark dowiaduje się o swoim przeznaczeniu i decyduje się je odrzucić.


SEZON 3:

- Exile - CK jako Kal-El z czerwonym kryptonitem na palcu szaleje w Metropolis.
- Jonathan zawiera porozumienie z Jor-Elem by sprowadzić CK do domu.
- Lex świruje po pobycie na wyspie.
- Lex dowiaduje się o zbrodni ojca i zdolnościach CK, Lionel funduje synowi terapię elektrowstrząsami sprawiającą że zapomina o zbrodni i sekrecie Clarka.
- Lex próbuje przypomnieć sobie zaginione 6 tygodni.
- Clark nabywa nową umiejętność, gdy w wyniku wypadku przestaje widzieć rowija się u niego super słuch.
- Clark i Alicja.
- Poznanie pisma w jaskiniach Kawatchów.
- Dr. Swann i jego wiadomość dla Clarka.
- LuthorCorp i jego eksperymenty z krwią Clarka.
- Lex próbujący umieścić Lionela w więzieniu.

.
.
.
.
Ponieważ w TVN idzie właśnie sezon 4 OSTRZEGAM że dalej znajdują się SPOILERY.
.
.
.
.
SEZON 4:

- Clark po 3 miesięczenej nieobecności powraca jako Kal-El bez pamięci.
- Nowa postać - Lois Lane, próbująca wyjaśnić fikcyjną śmierć swojej kuzynki Chloe.
- Lionel w więzieniu, przemiana Lionela, cudowne wyzdrowienie.
- Tajemnicze trzy kryptońskie kamienie mocy.
- Lucy siostra Lois.
- Lana jako potomkini Elisabeth Thoroux, opentanie Lany i chwilowe Lois i Chloe.
- Jason Teague i jego matka Genewiewe - poszukujący komieni mocy.
- Lex przypadkowo tworzy czarny kryptonit i doznaje "rzzdwojenia" na dobrą i złą połówkę. Poznajemy ciemny charakter Lexa.
- Chloe dowiaduje się o zdolonościach Clarka i postanawia dochować sekretu.
- Clark łączy w jeden kryptońskie kamienie mocy.


SEZON 5:

- Forteca Samotności.
- Clark dowiaduje się że Chloe wie o jego zdolnościach. CK mówi jej całą prawdę o sobie.
- Clark jako śmiertelnik. Śmierć i zmartchwychwstanie Clarka - ponownie jako Kal-Ela.
- Aquaman i Cyborg.
- Tajemnica czarnego statku którą próbują rozwiązać Lex i Lana.
- Milton Fine.
- Śmierć Jonathana jako koszt wskrzeszenia CK.
- Stosunki pomiędzy Lexem a Clarkiem ulegaja ochłodzeniu.
- Lex pomagający Miltonowi w zbieraniu wirusów.
- Lex jako naczynie dla Zoda.


SEZON 6:

- Ucieczka Clarka z Fantom Zone i wypuszczenie przy okazji kilku więźniów.
- Jimmy Olsen, nowa postać.
- Raya
- Nowa zdolność Clarka (właściwie nie wiem jak ją nazwać- dmuchanie :P).
- Projekt 33.1 Lexa.
- Green Arrow - Oliver Queen.
- Justice League - Aquaman, Green Arow, Cyborg, Impuls.
- Martian Manhunter.
- Lana w ciąży z Lexem.
- Clark sciga uciekinierów z Fantom Zone.
- Lana poznaje prawdę o Clarku.
- Lana żoną Lexa.
- Lionel i Martha.
- Lex łaczący DNA meteo-freaków z DNA Tytana - uciekiniera z Fantom Zone. Lex próbujący zbudować armię.
- Lana, prawda o ciąży. Pomoc Lionelowi w szpiegowaniu Lexa.
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 25 lip 2007, o 11:59


fajne podsumowanie :) mój głos na sezon 4, chyba był najciekawszy, po nim 6 i 3, ale mogę być nieobiektywna bo nie pamiętam dobrze 1 i 2. 5 był taki sobie, ta cała sprawa ze statkiem i Miltonem nie była zbyt porywająca ;)
<<

Julia89

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Postdodano 26 lip 2007, o 12:46


Wow całe 6 serii w pigułce :P Ja jestem na etapie 4. sezonu, ale nie mogłam się powstrzymać przed przeczytaniem :P ...no i nie powiem, niektóre fakty dość zaskakujące :roll: :x
<<

Beti

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 244

Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postdodano 27 lip 2007, o 10:15


Ja mam sentyment do czwartego sezonu i to ten jest moim ulubionym.:)
<<

cegorach

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 11

Postdodano 9 sie 2007, o 18:35


Zaglosowalem na sezon 4.

Musze przyznac, ze do Smallville mam spory sentyment ze wzgledu na stara milosc do komiksów, chociaz nie specjalnie akurat Supermana... jednak re-definicja tej postaci i calego otoczenia wyszla mu na dobre. Jako milosnik skomplikowanych charakterów w stylu Batmana Superman nigdy mi nie pasowal - "taki wsiowy glupek w kostiumie, którego nic nie ruszy" - ale serial mi sie spodobal... ogólnie.

Jest sporo oczywistych glupot, dziwnych skretów scenariusza, a umiejetnosci aktorskie niektórych postaci sa ograniczone, zeby nie powiedziec mizerne, ale serial ogladalem z zainteresowaniem i czekam na nowa serie.


Co do poziomu poszczególnych serii, to nie chce oceniac 1 i 2, bo nie widzialem calych, a jakos nie chce mi sie ogladac od poczatku... :P
Z tych jakie widzialem w calosci ( 1 i 2 tylko na wyrywki na TVN) - 4 wydala mi sie najlepsza - sporo interesujacych watków, swietny poczatek z Lois odkrywajaca Clarka na polu kukurydzy, rewelacyjny motyw z Forteca Samotnosci, jednak serie 4 wybralem glównie dlatego, ze inne NIE wydaja mi sie lepsze, bo w serii 4 roi sie od niedorzecznosci, a caly watek z "opetaniem" jest slabo przygotowany, idiotycznie poprowadzony, a jego rozwiazanie przypomina parodie. Gdybym mial powiedziec dlaczego seria 4 - glównie ze wzgledu na przemiane ojca Lexa i pojawienie sie watków proroctwa i awatara.

Na drugim miejscu dalbym serie 5 ze wzgledu na nieco apokaliptyczny charakter watku z Zodem - szkoda, ze tak slabo zakonczonym. Gdyby nieco wiecej wyciagnieto z postaci Braniaca... Jednak watek z paranoja Clarka i manipulacjami Fine'a jest glówna zaleta tej serii.

Na trzecim miejscu chyba dalbym serie 6. Prawda, ze Green Arrow ma chyba jedynie na celu sciagniecie wiekszej zenskiej widowni, brak umiejetnosci aktorki grajacej Lois az razi w oczy w kilku odcinkach (chociaz lubie ta postac), a watek z fantomami wydaje sie nieprzemyslany, ale z drugiej strony genialny odcinek "Labirynt" i pojawienie sie Bizarro to rzeczy zaslugujace na zdecydowana pochwale.




Podsumowujac chyba 4 jest jednoczesnie najlepsza i najgorsza (za watek z czarownica), ale nic lepszego nie moge wskazac.... ;)
Ostatnio edytowano 9 sie 2007, o 19:36 przez cegorach, łącznie edytowano 1 raz

 


  • Podobne tematy do Podsumowanie sezonów 1-6
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Pozostałe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.