Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

Orphan Black 1x10 Endless Forms Most Beautiful » Zakończone Seriale » Orphan Black • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 29 maja 2013, o 18:20

Orphan Black 1x10 Endless Forms Most Beautiful

Spoiler:


Premiera - 1.06.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 3 cze 2013, o 19:29

Odp: Orphan Black 1x10 Endless Forms Most Beautiful


- jestem zadowolony i jednocześnie smutny bo po takim świetnym finale (jak i sezonie) czeka mnie 10 miesięcy przerwy. 10 miesięcy! Szkoda bo Orphan Black to jedna z najlepszych nowości sezonu z fenomenalnym aktorstwem i historią. Trochę naiwna, mało w tym sci-fi, ale ogląda się świetnie, a o to chodzi w serialach.
- cieszy, że zakończono wątek Heleny. I to w jaki efektowny sposób! Helen zabija swoją matkę po tym jak dowiaduje się, że z Sarą są bliźniaczkami, potem walka z nią i to, że Sara jej nie zastrzeli, a ona to oczywiście robi. Fenomenalna ostatnia scena między nimi. Tatiana zagrała świetnie szaleństwo Helen i to jej przerażające "sister". Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że ona zginie w tym odcinku.
- wątek Cosimy i Delphiny ciągnie się i ciągnie. Ogólnie słaby jest, ale podoba mi się co się dzieje obok - choroba Cosimy i odkrycie prawdy w genomie. Opatentowane klony? To tak można? I czemu Rachel tak zależy na podpisaniu umowy? Zapowiada się, że to będzie jeden z głównych wątków na przyszłość. Może nawet więcej o samym eksperymencie pokażą
- Allison - wow! Nie byłem przygotowany na to. Traktowałem ją głownie jako comic relief, a tu takie szokujące zdarzenie. Pozwoliła zginąć Ainsley, tak bardzo czuła się osaczona, że dała jej zginąć. Ma wyrzuty sumienia, ale przy tym znalazła oparcie w Danym, który na końcu spotkał się z Leekie. Jak jest mi jej szkoda!
- gdzieś tam jeszcze toczy się śledztwo policji. Art i Angela mają coraz większy mentlik w głowie i tylko czekać aż dołączą do wesołej gromadki.
- cliffhanger nie był szokujący, ale zaostrza oczekiwanie na dalszy ciąg. Kira zginęła, tak jak pani S. Czy rzeczywiście jest ona zła? Czy jest monitorem Sarah? Czy zrobiła to na rozkaz Rachel? Dużo pytań, tak jak lubię.
- potencjał na następną serię jest ogromny - Tatiana pewnie zagra kolejne klony (nie mogę się doczekać by je poznać!), powinni rozwinąć wątek właścicieli klonów oraz tej sekty religijnej. Mamy też nadprzyrodzone zdolności Kiry i Arta. Będzie się działo!
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 5 cze 2013, o 22:27

Odp: Orphan Black 1x10 Endless Forms Most Beautiful


Mi się wydaje, że Helena mogła przeżyć. Kira też przeżyła wypadek samochodowy i szybko wyzdrowiała. Wcześniej Helena szybko doszła do siebie po tym jak Sara ją zraniła. Może coś jest z ich DNA/genami?

Też byłam w szoku, że Allison nie uratowała Ainsley. To że jej mąż okazał się monitorem było do przewidzenia.

Co do opatentowania klonów to wydaje mi się, że mogli opatentować materiał genetyczny, itp.

- cliffhanger nie był szokujący, ale zaostrza oczekiwanie na dalszy ciąg. Kira zginęła, tak jak pani S. Czy rzeczywiście jest ona zła? Czy jest monitorem Sarah? Czy zrobiła to na rozkaz Rachel? Dużo pytań, tak jak lubię.


Może uciekła z Kirą i ją ukryła?
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 5 cze 2013, o 23:57

Odp: Orphan Black 1x10 Endless Forms Most Beautiful


Pani S. nie tylko była monitorem, ale kimś zdecydowanie ważniejszym. Z kontekstu wynikało (chciała to przekazać biologiczna matka Heleny i Sary), że Pani S. była naukowcem maczającym palce w jakichś badania. Niekoniecznie wiemy, czy miała wpływ na sprawę klonu, ale tego wykluczyć nie można. Nie wykluczałbym też opcji, że Pani S. przeszła po prostu na "jasną stronę mocy" i jej miłość(?) do Sary jest szczera. Potraktowała ją jak córkę, by zadośćuczynić temu co robiła wcześniej.

Top3 serialowych nowości tego sezonu, ogląda się to wyśmienicie. Właściwie człowiek nabiera apetytu na to co dzieje się na ekranie, a tutaj kończy się odcinek.

Tatiana Maslany? Murowana kandydatka do kilku prestiżowych nagród. Jest po prostu genialna!
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 6 cze 2013, o 01:08

Odp: Orphan Black 1x10 Endless Forms Most Beautiful


Mi się wydaje, że Helena mogła przeżyć. Kira też przeżyła wypadek samochodowy i szybko wyzdrowiała. Wcześniej Helena szybko doszła do siebie po tym jak Sara ją zraniła. Może coś jest z ich DNA/genami?

W sumie coś w tym jest. Helena przeszła sporo w tym sezonie, a całkiem sprawnie się ruszała w ostatnim odcinku. Całkiem możliwe, że przeżyję i w sumie nie miałbym nic przeciwko. Sporo uroku dodaje serialowi i dodatkowy łącznik z Thomasem i jego tajną sektą.

Co do Pani S. - od kiedy zobaczyłem że gra ją Maria Doyle Kennedy było dla mnie jasne, że ta postać odegra jakąś ważniejszą rolę niż opiekunka dla dziecka (którą swoją drogą grała w Dexterze). Tylko, że nie wiadomo jaka to rola. Jestem skłonny zgodzić się z salmaatache, że przygarniając Sare odpokutowuje swój udział w eksperymencie. Niby Rachel mówił Sarze, że odeślę monitora, ale to raczej była tylko zagrywka bo Aldus wcześniej nie miał pojęcia o jej istnieniu, a tym bardziej o dziecku. Ciekawe jest też to czy Kira uciekła sama przez okno i kto zrobił rozróbę w domu jakby czegoś szukał. Jest sporo szansa, że najprostsze rozwiązanie okażę się tym prawdziwym (ucieczka z Siobhan), ale dobrze mieć w końcu serial gdzie można sobie posnuć trochę teorii :)

Top3 serialowych nowości tego sezonu

Obok Vikings i Hannibala. House of Cards wciąż czeka i może namieszać w tym zestawieniu.

Tatiana Maslany? Murowana kandydatka do kilku prestiżowych nagród. Jest po prostu genialna!

Podpisuje się pod tym! Saturna powinna zgarnąć, może nawet nominację do Emmy przy dobrym wietrze. Nie mogę się doczekać by zobaczyć jej kolejne wcielenia!

 


  • Podobne tematy do Orphan Black 1x10 Endless Forms Most Beautiful
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.