Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Konspekt maturalny » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Dział poświęcony dla książek oraz ciekawych publikacji

<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 26 wrz 2007, o 16:11

Konspekt maturalny

Witam.
W tym temacie maturzyści, którzy nie wiedzą jaki temat wybrać i jakie lektury dobrać. Mogą się wypowiadać.



@zacznę ja
Jakie ciekawe lektury dobrać do tematu:
1) Pieniądz jako wartość i antywartość. Zanalizuj problem na wybranych dziełach literackich.
?
jakieś "fajne" książki, które niekoniecznie czyta się w szkole. Mogą być mało znanego autora :D
Ostatnio edytowano 26 wrz 2007, o 16:36 przez Taifun, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 27 wrz 2007, o 18:47


"Opowieść wigilijna"
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 27 wrz 2007, o 19:25


Cya napisał(a):"Opowieść wigilijna"

myślałem o czymś innym :P Coś rzadszego, że się tak wyrażęęę...
moja literatura:
"Lalka" - Bolesław Prus
"Ojciec Goriot" - Honoriusz Balzak
"Skąpiec" - Molier (Jean Baptiste Poquelin)
"Pieśń o spustoszeniu Podola" - Jan Kochanowski
"Początek" - Andrzej Szczypiorski

co dodać, co ująć ? :P
Obrazek
<<

seth88

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 4

Lokalizacja: California :)

Postdodano 27 wrz 2007, o 21:42


ja jestem tego rocznym maturzystą ale się narazie tym nie przejełem :D
wybrałem dzisiaj rano temat bo miałęm do dziś czas :D ale wybrałem żeby wybrać i napewno zmienie :D a mój tymczasowy temat to :Światopoglądowe dylematy wybranych bohaterów literackich.omów na wybranych przykładach ..... bleee :P
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 wrz 2007, o 22:38


Taifun napisał(a):"Skąpiec" - Molier

Ja bym to dodała, bo uwielbiam tą książkę. I w ogóle Moliera :P

Ja wybrałam 'Problemy filmowej adaptacji. Porównaj film z jego literackim pierwowzorem; oceń adaptację'. Tylko teraz mam problem JAKI film. Bo jak zobaczyłam ten temat to mi z milion filmów wpadło do głowy :P
Jedyne czego żałuje, to że w wakacje (czyli jakieś pół roku za późno na zgłaszanie swoich propozycji tematowych :P) zobaczyłam 'Odmienne stany moralności', po obejrzeniu którego od razu chciałam pisac prace w stylu 'Motyw winy i kary i literaturze i filmie' a takiego niestety moje szkolne polonistki nie przewidziały ;)
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 27 wrz 2007, o 22:56


Ja maturę piszę za rok więc na ten czas nie mam takich problemów jak wy, ale szczerze wam współczuje...
We Are The World haiti
<<

Anett

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 134

Postdodano 28 wrz 2007, o 06:43


Ja w zeszylm roku pialam i wybralam sobie motyw podrozy w literaturze, a moj brat w tym roku i wybral bardzo podobny temat do twojego aja, tyle ze adaptacje Wajdy.
<<

juliee

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 710

Postdodano 28 wrz 2007, o 23:35


aja napisał(a):Ja wybrałam 'Problemy filmowej adaptacji. Porównaj film z jego literackim pierwowzorem; oceń adaptację'.

Miałam identyczny temat :D. wybrałam 2 pierwsze części Harry'ego Pottera, bo chciałam coś prostego, co można by przygotować kilka dni przed maturą : >
W trakcie: The Office (s8), Weeds (s8), 30 Rock (s6), Skins (s6), True Blood (s5), The Middle (s3), Doctor Who (s2), Wilfred (s2), Futurama (s1), Arrested Development (s1)
W poczekalni: The Simpsons (s15), How I Met Your Mother (s2), Dead Like Me (s2), Sherlock (s1)

icon / dwight
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 29 wrz 2007, o 01:34


aja napisał(a):'Problemy filmowej adaptacji. Porównaj film z jego literackim pierwowzorem; oceń adaptację'
wypisz wymaluj do tego tematu 'Wywiad z wampirem' pasuje jak ulał :D i powiem wam tak ludzie, wybierajcie jak najmniej lektur i jak najmniej znanych powieści, bo jeśli są znane to macie większe prawdopodobieństwo że komisja je przeczytała, a jeśli nie przeczytała książek to 'muszą' uwierzyć wam na słowo :D i macie już dodatkowe pkt bo nie wiedzą czy mówisz dobrze czy źle więc muszą uznać że dobrze skoro nie wiedzą :P
<<

alvaro

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 207

Lokalizacja: Ulan Bator

tlen:
alvaro_1987

gadu:
3868267

Postdodano 29 wrz 2007, o 11:46


myślałem o czymś innym Coś rzadszego, że się tak wyrażęęę...

ale "Opowiesć wigilijna" jest wpisuje się w Twój temat troche z innej strony ;)

i powiem wam tak ludzie, wybierajcie jak najmniej lektur i jak najmniej znanych powieści, bo jeśli są znane to macie większe prawdopodobieństwo że komisja je przeczytała, a jeśli nie przeczytała książek to 'muszą' uwierzyć wam na słowo i macie już dodatkowe pkt bo nie wiedzą czy mówisz dobrze czy źle więc muszą uznać że dobrze skoro nie wiedzą
__________________________________________

Dokładnie, najlepiej uciekać od oklepanych książek/bohaterów/motywow etc.

Ja gdy wybrałem temat, troche żałowałem, że nie zdecydowałem się na coś zupełnie "poza lekcyjnego". Poprostu to czego nie znają nauczyciele, jest dla ucznia najwiekszym polem do popisu :P
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 29 wrz 2007, o 14:16


alvaro napisał(a):Dokładnie, najlepiej uciekać od oklepanych książek/bohaterów/motywow etc.

to zapodajcie mi takie książki do mojego tematu:
1) Pieniądz jako wartość i antywartość. Zanalizuj problem na wybranych dziełach literackich.


I jakieś filmy o pieniądzach ktoś zna w miarę fajne co by na maturce mozna opowiedziec.
Obrazek
<<

Anett

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 134

Postdodano 29 wrz 2007, o 14:39


mozna zbrodnie i kare. nawet najlepsza lektura do tego tematu.
<<

KraX

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1212

Lokalizacja: Koszalin\Gdańsk

Postdodano 29 wrz 2007, o 16:03


Heh, ja miałem ogromny problem z wyborem tematu na maturę. Jak na razie wziąłem sobie "Motyw przeznaczenia w literaturze fantasy", ale chyba będę go zmienial na "Wizje fantastycznych światow w literaturze i filmie".
Niewiedza nie hańbi, większość poczytuje ją za szczęście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 29 wrz 2007, o 16:35


Ja wybrałem jak na razie "Portret zbrodniarza w literaturze na wybranych przykładach", a zastanawiałem się jeszcze nad "Motywem szaleństwa" i "Motywem szatana".
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 29 wrz 2007, o 17:22


KraX napisał(a):mozna zbrodnie i kare. nawet najlepsza lektura do tego tematu.
zbrodnie i kare każdy polonista zna na pamięć, a tu chodzi o to żeby polonista nie znał książki :]
<<

Anett

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 134

Postdodano 29 wrz 2007, o 17:27


Zbrodia i kara w niektorych tematach moze a nawet powinna sie znajdowac tylko trzeba do niej podejsc naprawde z pasja.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 29 wrz 2007, o 17:38


Anett napisał(a):moj brat w tym roku i wybral bardzo podobny temat do twojego aja, tyle ze adaptacje Wajdy.

Ja nie chciałam tego tematu, bo nie uśmiecha mi się przedstawianie książek, które cała komisja będzie znała na pamięć; 'Popiół i diament', 'Wesele' itp. Do mojego tematu mam chyba milion pomyslów :P Może Forresta Gumpa zrobie ;)
Cya napisał(a):zbrodnie i kare każdy polonista zna na pamięć, a tu chodzi o to żeby polonista nie znał książki :]

W tym przypadku zgadzam się z Anett; ok - lepiej jest robić książki, których komisja raczej nie bedzie znała, ale jak się wtrąci własnie np. Zbrodnie i kare (swoja drogą, jedna z lepszych lektur) to na pewno bedzie to lepiej wyglądało w oczach komisji, że nie przekreślacie po całej linii lektur.
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 29 wrz 2007, o 19:11

Anett napisał(a):mozna zbrodnie i kare. nawet najlepsza lektura do tego tematu.

nie, ta książka to w połowie monologi świra i bym sfiksował czytając jeszcze raz :P
Tak apropos to moje przedmioty:
1) J.Polski - podstawowy zakres
2) J. Niemiecki - podstawowy zakres
3) Historia - rozszerzony
a wy?
Obrazek
Następna strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Kultura



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.