Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 138
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 91
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 88

Gaspard Ulliel » Nasze seriale » Aktorzy • seriale forumtv.pl

<<

HeroSHI

Postdodano 12 mar 2007, o 19:10

Gaspard Ulliel

GASPARD ULLIEL

Obrazek Obrazek

Urodził się 25 listopada 1984 roku w Boulogne Billancourt we Francji. Marzył o reżyserii, którą po ukończeniu szkoły średniej zamierzał studiować na uniwersytecie w Saint-Denis. Stało się jednak inaczej i zaczął występować jako aktor. Jego pierwszą aktorską kreacją była rola w telewizyjnym "Un famme en blanc", którą zagrał jeszcze w czasie liceum. W ciągu kolejnych lat zagrał jeszcze w kilku filmach telewizyjnych. Przełomowa dla jego kariery okazała się rola w "Embrassez qui vous voudrez", za którą otrzymał pierwszą w swojej karierze nominację do Cezara (w kategorii Najbardziej Obiecujący Aktor). Ma na swoin koncie także role w " The Tulse Luper Suitcases: Part 2: Vaux to the Sea" Petera Greenawaya oraz "Les Egares" Andre Techine, w którym zagrał u boku Emmanuelle Beart. Rola Ulliela w "Les Egares" została uhonorowana kolejną nominacją do Cezara (również w kategorii Najbardziej Obiecujący Aktor).

Ma 180 cm wzrostu.

Blizna na jego lewym policzku jest pozostałością po ataku dobermana, do którego doszło kiedy Gaspard miał 6 lat.


FILMOGRAFIA:
2007: Jacquou le croquant jako Jacquou
2007: Hannibal. Po drugiej stronie maski (Hannibal Rising) jako Hannibal Lecter
2006: Zakochany Paryż (Paris, je t'aime) jako Gaspar (segment "4th arrondissement")
2006: Fourmis rouges, Les jako Hector
2005: Maison de Nina, La jako Izic
2004: Very Long Engagement: On the Set of a Romantic Epic, A jako on sam
2004: Making-of: Un long dimanche de fiançailles jako on sam
2004: Bardzo długie zaręczyny (Long dimanche de fiançailles, Un) jako Manech
2004: Tulse Luper Suitcases, Part 2: Vaux to the Sea, The jako Leon
2004: Dernier jour, le jako Simon
2003: Zabłąkani (Égarés, Les) jako Yvan
2002: Letni zawrót głowy (Embrassez qui vous voudrez) jako Loïc
2001: Braterstwo wilków (Pacte des loups, Le) jako Louis
2001: Oiseau rare, L' jako Gaspard
2000: Julien l'apprenti jako Julien w wieku 14 lat
1999: Alias jako Nicolas Trajet
1999: Juliette jako Nicolas Dastier
1999: Bascule, La jako Olivier Baron
1998: Bonnes vacances jako Joël
1997: Mission protection rapprochée
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 12 mar 2007, o 19:46


widziałam go w "Bardzo długich zaręczynach" tam wg mnie spisał się dobrze, niestety do roli Hannibala jakoś mi nie pasuje, jak na mój gust jest trochę zbyt delikatny do tej roli :)
So?
<<

alkalines

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 254

Postdodano 23 mar 2007, o 11:26


a mi właśnie się wydaje,że pasuje do roli Hannibal`a. z pozoru może wydawać się delikatny ale po dłuższym przeglądaniu jego zdjęć stwierdzam iż nadaje się.
damn you smell good like home and you make a exellent coffee.
<<

anes05

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 538

Lokalizacja: małopolska

Postdodano 14 maja 2007, o 09:47


ten aktor mi sie bardzo podoba jest bardzo ale to bardzo przystojny mozna by rzec moj ideal chlopaka :D jest swietnym aktorem ogladalam tylko dwa jego filmy zakochany paryz i letni zawrót głowy :D
zwariowana dziewczynka

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Aktorzy Zagraniczni



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.