Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 68
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 21
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 20

Carnivale (2003) » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 2 lip 2011, o 18:58

Carnivale (2003)

Obrazek

Rok 1934. Czasy wielkiego kryzysu, przerażających burz piaskowych, straszliwych plag, suszy i zarazy.
Młody chłopak imieniem Ben Hawkins, posiadający niezwykłą moc uzdrawiania, dołącza do wędrownego cyrku, kiedy ten przejeżdża obok jego domu w Milfay w Oklahomie. Przystępując do cyrku Ben unika aresztowania, ponieważ jest poszukiwany za morderstwo. Niedługo potem, Ben zaczyna doświadczać dziwnych snów i wizji, które prowadzą go na trop człowieka o imieniu Henry Scudder, włóczęgi, związanego z cyrkiem wiele lat wcześniej... człowieka, który posiadł moce podobne do daru Bena.
W bogatej Kalifornii poznajemy metodystycznego kaznodzieję, brata Justina Crowe. Justin także posiada nadnaturalne moce, dzięki którym może rozkazywać ludziom siłą woli i i ukazywać im ich grzechy w postaci przerażających, traumatycznych wizji. Justin doświadcza surrealistycznych, proroczych snów, przypominających te, które śni Ben.
W miarę rozwoju fabuły, wesołe miasteczko podróżuje na zachód, w kierunku Kalifornii, a konfrontacja obu bohaterów wydaje się nieunikniona.


Woow. Serial jest rewelacyjny, świetny klimat, przez cały czas panuję tutaj taka groza, tajemniczość coś na podobieństwo Lostów. Nasi bohaterowie posiadają różnego rodzaju moce, ale nie aż takie różnorodne jak w Herosach, Wykorzystują je przy pracy w wędrownym wesołym miasteczku. Czytanie w myślach czy odczyty snów, przewidywanie przyszłości z kart, uzdrawianie, itp. Całość jest zrealizowana naprawdę na wielkim poziomie. A ta obsada: Woow po raz drugi, sam się nie spodziewałem, że zobaczę tam takich aktorów :P
Clancy Brown (Skazani na Shawshank, Nieśmiertelny a także Lost)
Nick Stahl (Sin City, Terminator 3, Cienka czerwona linia)
Clea DuVall, świetna aktorka (21 gramów czy też Zodiak)
Mamy nawet T-Baga z Prison Break :P czyli Robert Knepper a także John Hannah znanego z ostatnio głośnego serialu Spartacus (nie tylko, przede wszystkim z Mumii), gdzie wcielał się w rolę Batiatusa.
I wielu innych, tak naprawdę musiałbym wymienić prawię całą obsadę i z pewnością większość z Was widziała już te twarze w dobrych filmach lub innych serialach.
Obejrzałem już 6 odcinków pierwszego sezonu i jestem zachwycony, szczególnie tym klimatem niesamowitym. Polecam, spodoba się xD Szkoda tylko, że dwa sezony i na tym zakończyli.

<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 16 lip 2011, o 14:29

Odp: Carnivale (2003)


Zacząłem oglądać. Strasznie dużo dobrego się nasłuchałem o tym serialu - przyszedł czas poznać prawdę. Pierwszy odcinek to dopiero wprowadzenie, wiem, ale klimat wylewający się z ekranu mówi sam za siebie. Zobaczę wszystko, do końca. Ta historia po prostu wciąga.
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 21 lip 2011, o 00:28

Odp: Carnivale (2003)


Ja właśnie zakończyłem drugi ostatni sezon przed chwilką, serial jest genialny i tyle. Szkoda, że nie kontynuowali dalszych sezonów i aż dziw bierze bo to moim zdaniem jeden z lepszych seriali jakie oglądałem. Może nie Top 3 ale tak za 5-ką. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat to zdecydowanie największy atut, drugi sezon był momentami troszkę straszny :) w niektórych scenach aż ciary przechodziły po plecach. Ogólnie polecam wszystkim. Serial naprawdę warty obejrzenia.

Moja ocena serialu 9/10
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 23 lip 2011, o 12:40

Odp: Carnivale (2003)


1 sezon pękł za szybko... Rzadko mam okazję zobaczyć coś tak dobrego. Miazga straszliwa. Jeśli ktoś szuka czegoś nietypowego, bardzo klimatycznego i dającego do myślenia, może przestać. Carnivale to serial jedyny w swoim rodzaju, dlatego rozumiem, że go zdjęli - nie trafił do szerszej publiczności. Ja na razie się nie martwię, mam cały 2 sezon przed sobą ^^
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 23 lip 2011, o 22:36

Odp: Carnivale (2003)


Jedyny plus tego, że ten drugi sezon kończy jakiś tam pełen rozdział, który mieliśmy przez te dwa sezony. Więc śmiało można oglądać bez obawy, że wszystko zakończy się w trakcie i zostawi nam wiele pytań co dalej. Ja przez cały czas się zastanawiałem jak ten sezon drugi się kończy, czy twórcy nie zostawią mnie z kwitkiem w środku wydarzeń i na całe szczęście się tak nie stało. Co prawda pojawił się zupełnie nowy wątek ale potraktowałem go z przymrużeniem oka bo to działo się przez dwa sezony zostało elegancko zakończone. Przyznam, że brakuję mi tych bohaterów, obejrzałbym jeszcze ze 3 sezony :P
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 24 lip 2011, o 10:57

Odp: Carnivale (2003)


Dzięki, Leviatan, za info. Obawiałem się, czy mimo przedwczesnego zdjęcia serialu udało się twórcom uniknąć takiego cliffhangera jaki mieliśmy pod koniec 1 sezonu. Jednak to dobrze skoro, jak mówisz, elegancko to zakończyli. Pewnie już wiedzieli, że nie będzie ciągu dalszego. I potwierdzam, cholernie szkoda tego serialu - potencjał miał jak żaden inny. Chodź z drugiej strony znam kilka seriali, które powinny zakończyć się o wiele wcześniej...

 


  • Podobne tematy do Carnivale (2003)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.