Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Powieszenie telewizora na sciance działowej Off-topic 260
Pierwsze konto bankowe Off-topic 189

Bestiariusz » Seriale sci-fi / fantasy » Supernatural • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Jack

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 213

Lokalizacja: Cape City-Alpha Division

Postdodano 26 lis 2006, o 17:24

Bestiariusz

Bede tu umieszczał potwory które znajdują się w tym serialu :)
Na pierwszy ogień idzie nasz zgniły przyjaciel zombiak :P

1.Zombie-Wg. wierzeń wyznawców voodoo (głównie na Haiti i na południu USA) kapłani: houngan, mambo lub bokor mogą uśmiercić człowieka, a w kilka dni po jego pogrzebie znowu przywrócić go do pozornego życia. W rzeczywistości nie jest to jednak żywy człowiek, tylko jego ciało zamieszkane przez jednego z duchów śmierci Guédé. Taki bezwolny "żywy trup" (nazywany na Haiti także cadavre (zwłoki)) jest używany do różnych prac w polu i gospodarstwie. Jeżeli zombie zje sól lub słoną potrawę, wówczas uświadamia sobie, że w rzeczywistości nie żyje i wraca na cmentarz, gdzie zakopuje się we własnym grobie. Wiara w istnienie zombie jest na Haiti powszechna. Aby zmarły nie został zombie przebija się go kołkiem lub odrąbuje ręce i nogi, a rodzina zmarłego przez kilkanaście dni po pogrzebie pilnuje grobu.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:27 ]
Teraz duszek Kacperek :P

Poltergeist-(z niemieckiego ,,hałaśliwy duch'') to termin z zakresu tzw. zjawisk paranormalnych, zespół zjawisk polegających na rzekomym generowaniu różnego rodzaju dźwięków - od trzasków, gwizdów, szurania, najczęściej niewiadomego pochodzenia (bez możliwości wskazania źródła dźwięku) oraz innych efektów, wśród których można jakoby obserwować samoczynne przesuwanie się lub pojawianie przedmiotów, spadanie, podnoszenie się i inne efekty. Efekty te mogą występować oddzielnie, lub łącznie. Określa się je czasem dodatkowymi nazwami: aport, asport i innymi.

Ducha do starego domu Winchesterów przyciągnęła energia pozostawiona przez demona , który zabił ich matkę. Demon po swoim pobycie zostawił ślad elektromagnetyczny , który działa jak magnes na zjawiska paranormalne. Duch jest wyjątkowo złośliwy i niebezpieczny , nie spocznie póki nie zabije mieszkańców domu. Umieszczając we wszystkich ścianach budynku : północnej , południowej , wschodniej i zachodniej ziemię wymieszaną min. z korzeniem Angeliki oraz zielem van-van istnieje możliwość pozbycia się intruza.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:31 ]
Tym razem to klątwa która przywołała robaki :]

Klątwa Majów-Od 200 lat na tych ziemiach żył szczep Majów. Pewnego dnia ,kiedy amerykańska kawaleria przyjechała ich przesiedlić , napotkali opór. Z czasem stawali się coraz bardziej niecierpliwi. W noc "w którą księżyc oraz słońce dzielą niebo po równo" kawaleria splądrowała wioskę gwałcąc i mordując. Robiła tak przez pięć dni. Szóstego dnia nim wstało słońce wszyscy w wiosce byli martwi. Mówi się , że gdy ostatniej nocy , kiedy umierał wódź Majów wyszeptał do niebios , że jeśli kiedyś biały człowiek osiedli się na tych ziemiach natura powstanie przeciwko niemu i ochroni dolinę. Przyniesie tyle samo dni cierpienia i śmierci białym ludziom , ile przyniosła kawaleria jego ludziom. Klątwy nie da się przerwać przez okres jej trwania czyli sześć dni do wschodu słońca.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:33 ]
Zmiennokształtny-zmiennokształtny potrafi zmieniać się w zwierzęta lub ludzi. Podczas zmiany zrzuca zużytą skórę. Pod względem fizjologicznym jest bardzo podobny do wilkołaka i jedyny sposób na jego zabicie to srebrna kula prosto w serce.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:34 ]
Zjawa-Według wierzeń Japończyków , niektóre demony stoją za katastrofami spowodowanymi siłami naturalnymi czy przez ludzi. Potrafi opętać każdego kto ma jakąś słabość przez , którą mógłby sie wedrzeć (rozpozna się to po czarnych oczach). W tym konkretnym przypadku jest to dusza , która opętując kolejne osoby doprowadza do katastrof lotniczych. Nie można jej zabić ale można odesłać do piekła. Egzorcyzm składa się z dwóch faz. Pierwsza wypędza demona z ciała a druga odsyła go.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:35 ]
Wodny upiór-Można powiedzieć , że jest to tradycyjny duch z tą róznicą , że za życia osoba ta została utopiona. Potrafi pojawić się wszędzie gdzie tylko jest w stanie "dopłynąć". Jeśli jej ciało jest pochowane wystarczy je odnaleźć i spalić. Jednak jeśli ciało zostało w wodzie i nie ma możliwości jego odnalezienia nie ma możliwości powstrzymania takiej duszy dopóki nie zrobi tego po co przybyła. W tym przypadku jest to duch Billa Carltona , który sam odejdzie jeśli zabije wszystkich winnych swojej śmierci a także ich bliskich.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:38 ]
Kobieta w bieli-Kobieta w bieli zwana także Płaczącą kobietą jest to potępiona dusza kobiety zdradzonej przez męża. Z tego powodu za życia popadały w obłęd i w szale mordowały swoje dzieci. Kiedy uświadamiały sobie co zrobiły popełniały samobójstwo. Od tego momentu duchy tych kobiet mściły się na niewiernych mężczyznach. Jak większość złych duchów zabić ją można paląc pochowane zwłoki.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:39 ]
Teraz Kapitan Hak :P

Człowiek z hakiem-Człowiek z hakiem - to duch dawnego pastora Jacoba Carnesa. Stracił rękę w wypadku i zastąpił ją srebrnym hakiem. W 1862 roku został aresztowany za morderstwo (jednej nocy zabił 13 prostytutek). Był wściekły z powodu domu publicznego w mieście. Po jego śmierci jego hak został przetopiony na łańcuszek. Aby go zabić należy zniszczyć krzyżyk.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:41 ]
Teraz Kosiarz nie mylić z kasiarzem :p

Kosiarz-Kosiarz jest duchem, który odbiera życie jednemu i w tym samym czasie daje je komuś innemu. Jest kontrolowany przez osobę, która wypowiada czar. By sprowadzić śmierć na ziemię trzeba wybudować czarny ołtarz, składający się z krwi czy kości. Aby zapobiec temu należy zniszczyć wszystkie składniki, które pozwalały na kontrolowanie ducha.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:43 ]
Krwawa Mary-Nie jest to konkretna zjawa. W każym przypadku jest to dusza innej kobiety. Łączy je jednak imię Mary i to , że zostały zamordowane w paskudny sposób przed lustrem które przyciągnęło jej duszę. W tym przypadku jest to duch Mary Worthington , 19-sto letniej dziewczyny zamordowanej kilka lat temu. Morderca wyciął jej oczy nożem. Jedyny sposób by ja zabić to zbicie lustra , w którym aktualnie się pojawia.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:49 ]
A teraz Pan Samochodzik :P

Cyrus-Duch Cyrusa objawiał się pod postacią samochodu. Miało to swoje odbicie na wydażeniach z przeszłości kiedy to jego dziewczyna zostawiła go dla afroamerykanina. W dniu ślubu Cyrus podłożył ogień pod kościół... Został zabity przez czarnoskórych. Teraz po latach jego duch pod postacią czarnego pick-upa mści się na swoich oprawcach. Zabić go można zwabiając go na poświęconą ziemię.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:50 ]
Wendigo-Wendigo to indiańskie słowo. Oznacza Zło które się wykształciło. Jest setki lat stare. Kiedyś to byli ludzie , Indianie , poszukiwacze przygód , górnicy albo myśliwi. W srogą zimę kiedy zostawał na jakimś pustkowiu odcięty od świata był zmuszony do zjadania innych ludzi żeby przeżyć. Wiele kultur wierzy , że jedzenie ludzkiego mięsa daje większą siłę , szybkość a nawet nieśmiertelność. Obronić przed nim można się rysując krąg zawierający symbole anasazi. Kręgu takiego wendigo nie przekroczy. Zabić go jest niezwykle trudo ze względu na szybkość i siłę ale jest to możliwe tradycyjnymi środkami np. ogniem.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:51 ]
Wampiry-Wampiry , żywią się głównie ludzką krwią , choć zdażają się przypadki , że zadowalają się krwią zwierząt. Działają przeważnie w grupie. Mogą zamienić człowieka podając im własną krew. Jak trucizna działa na nie krew umarłego. Zabić je można obcinając głowę.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:54 ]
Teraz straszek na wróbleki :]

Vanir-był nordyckim bogiem ochrony i własności. Obywatele miasteczka składali ofiary z ludzi, jednego mężczyznę i jedną kobietę by nie spadła na nich krzywda. Bożek bierze swoją energię ze świętego drzewa, by go zabić trzeba je spalić

[ Dodano: 2006-11-26, 16:56 ]
Murdoc-Duch wezwany za pośrednictwem znaków namalowanych w opuszczonym domu. Został on nieświadomie sprowadzony przez pewne rodzeństwo, które wymyśliło historie o dawnym właścicielu by nastraszyć przyjaciół. Duch, który przybył do opuszczonego domku nie mógł z niego wyjść. Jedynym sposobem by go zabić było spalenie chaty.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:57 ]
Teraz szalony doktorek :]

Dr. Ellicott-Dr.Ellicott jest duchem pracownika szpitala psychiatrycznego. Zamiast leczyć chorych ludzi przeprowadzał na nich eksperymenty. Po pewnym czasie pacjenci zbuntowali się przeciwko jego metodom "leczenia" i zabili doktora. Po tym incydencie policja nie mogła znaleźć wszystkich ciał , w tym ciała doktora. Nie pochowane dusze błąkały się przez wiele lat w opuszczonym szpitalu i nawiedzały osoby, które wtargnęły do budynku. Aby zabić doktora wystarczy znaleźć jego ciało i je spalić.

[ Dodano: 2006-11-26, 16:59 ]
Shtriga-Rodzaj wiedźmy, może żywić się każdym , ale preferuje dzieci. Wysysa z ofiary "spiritus vitae" , tłumaczy się jako tchnienie życia, siła życiowa, esencja. Może być kontrolowana przez wzywającego. Zabić ją można tradycyjnymi sposobami.

[ Dodano: 2006-11-26, 17:01 ]
Rockshaza-Starożytny stwór przyjmujący ludzką postać. Może stać się niewidzialny. Żywi się ludzkim mięsem raz na 20 - 30 lat. Nie może wejść do domu nie zaproszony dlatego zmienia swe ciało aby wzbudzić ufność (jak np w klauna ,którego dzieci kochają i bez oporów wpuszczają do domu). Śpi na łożu z martwych owadów. Można go zabić tylko sztyletem z czystego mosiądzu.

[ Dodano: 2006-11-26, 17:04 ]
Reaper (Żniwiarz)-Czyli inaczej ŚMIERĆ. Jeśli przyjdzie w naturalny sposób (np. po umierającego , a nie wezwana) to nie można jej powstrzymać. Może przybrać dowolny kształt ,jak np. pięknej dziewczyny. Może także pokazać ci co tylko zechce. Nie ma sposobu by ją zabić.

[ Dodano: 2006-11-26, 17:09 ]
No i to by było jak narazie na tyle :] życze miłego czytania i oglądania :]
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 29 gru 2006, o 13:49


co oznacza bestariusz?
widziałem to na supernatural.pl ale nigdy o takim czymś nie słyszałem. Czyżby autor sam to sobie wymyślał i wpadło to w oko fanom supernatural ?
Obrazek
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 29 gru 2006, o 14:07


Nie wiesz co to bestiariusz? to jest spis wszystkich stworzeń, humanoidalne i nie, łącznie z duchami itp. Nigdy pewnie nie grałeś w RPG [takiego normalnego a nie na kompie]. Dla fanów pokemonów, to taki pokedex ze stworkami :P

Jack, ja mam prośbę nie załączaj zdjęć jako pliki tylko najpierw wrzuć na jakiś serwerek a później weź to pod opisem dawaj, bo ja nie wiem teraz co do którego jest
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 29 gru 2006, o 14:32


Cya napisał(a):Nie wiesz co to bestiariusz? to jest spis wszystkich stworzeń, humanoidalne i nie, łącznie z duchami itp. Nigdy pewnie nie grałeś w RPG [takiego normalnego a nie na kompie]. Dla fanów pokemonów, to taki pokedex ze stworkami :P

Nie gram w gry RPG pc ani rl i skąd miałem wiedzieć... :) Oczywiście domyślałem się ale nie wiem skąd nazwa się wzięła ale już wiem. Dzięki Cya możesz dalej się bawić tym swoich pokedexem :D
Obrazek
<<

Jack

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 213

Lokalizacja: Cape City-Alpha Division

Postdodano 29 gru 2006, o 21:15


Witam ! Jeżeli tak was ciekawią te rzeczy (bestiariusz , sprzęt , miejsca i dziennik) to zapraszam na moją stronie http://showstv.pl (stary adres http://shows.xt.pl) macie tam wszystko . Nie martwcie sie jednak bo i tu dodam to wszystko w lepszej jakości i wiecej.Tak więc zapraszam.
Obrazek
Serial wszechczasów:Charlie Jade !!!
<<

wendigo

Użytkownik

Posty: 45

Postdodano 19 sty 2007, o 01:36

Wendigo


Postanowiłem szerzej opisać niektóre stwory i wierzenia. Na początek będzie to Wendigo :P

WENDIGO

Obrazek

W mitologii Algonkinów, Wendigo to złowroga nadprzyrodzona bestia. Zazwyczaj opisywany jest jako olbrzym (7-10 stóp wysokości) który ma serce z lodu, czasami opisywany jest jako postać z lodu. Większość jest chuda i tyczkowata, być może z powodu głodu, jaki nimi kieruje. Są odporni na zimno i mają kontrole nad pogodą. Często pojawiają się w środku burzy śnieżnej i porywają swoje ofiary kiedy pogoda jest najgorsza. Pierwsze relacje podróżników i misjonarzy na temat Wendigo datuje się na 17 wiek. Opisują oni Wendigo bardziej jako wilkołaka, demona czy kanibala. Ostatnio jednak, zostaje kojarzony przez kryptozoologów jako Sasquatch albo Wielka Stopa. Ale są pewne poszlaki, że to tylko podobne stwory.

Wendigo to bestia, który mieszka samotnie w lesie. Zły, żywiący się ludzkim mięsem, zwłaszcza mięsem dzieci. Jednak głód nie otępia Wendigo, daleki jest od bezmyślności, jest zły i przebiegły. Inteligentny jak człowiek z siłą i brutalnością potwora. Wendigo atakują podróżników. Gromadzą w drzewach zapasy ludzkiego mięsa na długie zimy. Niektóre Wendigo są agresywne do tego stopnia, że atakują obozowiczów i domki letniskowe. Jedną z ich ulubionych gier, zabaw jest tak przestraszyć swoją ofiarę, że ta ucieka w las, dzięki temu staje się łatwym celem.

Przypuszcza się, że Wendigo kiedyś był człowiekiem. Inne źródła różnie opisują. Łowca może stać się Wendigo wetdy gdy spotka to w lesie w nocy
Niektórzy mówią, że ludzie ugryzieni przez Wendigo zaczynają pragnąć ludzkiego mięsa i w końcu je zdobywają. Uważa się, że kiedy w przypływie głodu zje się zwłoki ludzkie to człowiek staje się Wendigo. Jedyną możliwością zniszczenia Wendigo roztopienie jego serca. Wendigo są także znani jako „duchy odosobnionych miejsc”.

Dean: Wendigo to indiańskie słowo. Oznacza Zło które się wykształciło. Jest setki lat stare. Kiedyś to byli ludzie, czasem Indianinem, poszukiwaczem przygód, albo górnikiem lub myśliwym.
[...]W srogą zimę facet staje się głodny, odcięty od cywilizacji, pomocy. Staje się kanibalem i zjada innych ludzi ze swojego plemienia lub obozu.

Mocne i słabe strony:
Wendigo znają dobrze swoje środowisko, znaja każdą jaskinię, wzniesienie czy drzewo co robi z nich znakomitych tropicieli, którzy bawią się godzinami swoimi ofiarami nie będąc zauważonym. Często nazywani są „wietrznymi piechurami” (wind walkers) ponieważ wydaje się jakby chodzili w powietrzu, znakomity w podkradaniu się i bardzo szybki. Chociaż są zmora dla ludzi, sprzymierzeni są ze zwierzętami w lesie.

Im Wendigo starszy tym bardziej jest silny. Zyskują siłę przez wezwanie sił zła, leczą rany natychmiastowo, pokonują w chwile duże odległości i nawet mogą wezwać zwierzęta z lasu. Jedną z przerażających mocy Wendigo jest "szaleństwo". Powoduje ono u ofiary straszliwe koszmary. Ofiara staje się obłąkana i ucieka do lasu, nigdy już nie wraca.

Wendigo posiada także i słabe strony. Grupa rdzennych Amerykanów aktywnie poluje na Wendigo. Jednym ze sławnych łowców był Jack Fiddler, Indianin Kri (Cree), który w swoim życiu zabił przynajmniej 14 Wendigo. Jednakże w październiku 1907 roku on i jego syn Joseph zostali skazani za morderstwo. Przyznali się do winy ale bronili się, mówiąc, że ofiary zmieniały się w Wendigo i dlatego były zabijane.

Mówi się, że Wendigo są odporne na większość broni. Jednak każda broń zrobiona ze srebra jest dobra na potwora. Zazwyczaj stwór zostaje zabity poprzez uderzenie srebrną siekierą w jego lodowate serce. Serce musi zostać odcięte a ciało poćwiartowane, serce pochowane w pudełku na świętej ziemi a pozostałe części ciała w jeziorze albo gdzieś gdzie nigdy nie zostaną odnalezione. Sądzono także, że Wendigo można zabić za pomocą ognia, roztapiając jego serce.

Supernatural:
W odcinku o tym samym tytule (Wendigo), przypuszczano, że Wendigo był kiedyś człowiekiem, który przekształcił się w bestie poprzez kanibalizm. Wendigo hibernuje, bierze ludzi do swoich skrytek jako zapasy jedzenia. Wendigo można było zabić tylko za pomocą ognia. Oczywiście bracia Winchester dają sobie z tym radę.

[ Dodano: 2007-01-20, 18:58 ]
Whoman in White (La Llorona)

La Llorona albo „płacząca kobieta” jest szybko rozprzestrzeniająca się historią kojarzoną z Meksykiem i USA. W większości przypadków jest to kobieta opłakująca śmierć swoich dzieci. Legendy przypuszczalnie miały swój początek od Meksykańskiej historii Indiańskiej księżniczki Princess Dona Loveros, która zakochała się w przystojnym meksykańskim arystokracie Don Montescarlos. Mięli dwójkę dzieci, ale arystokrata nie chciał się z nią żenić. Kiedy Don ją opuścił i poślubił inną kobietę, ona oszalała z nienawiści i zabiła (zadźgała) swoje dzieci. Władza znalazła ją gdy spacerowała sobie ulicą, była zapłakana a jej ubrania były pokryte krwią. Została oskarżona o dzieciobójstwo i skazana na śmierć poprzez powieszenia. Od tej pory mówi się, że duch La Llorona włóczy się nocą po kraju w zakrwawionej sukience i opłakuje swoje dzieci. Jeśli znajdzie jakieś dziecko, prawdopodobnie weźmie je ze sobą do piekła, gdzie jej dusza przebywa.
„Kiedy one żyły, ich mężowie byli niewierni. Te kobiety w zasadzie cierpiały na chwilową niepoczytalność, mordując swoje dzieci. Kiedy uświadomiły sobie co zrobiły, odbierały sobie życie. Teraz ich dusze są przeklęte. Wracały z powrotem na drogę, czy rzekę (drogę wodną) i jeśli napotkały niewiernego mężczyznę, zbijały go, a on znikał na zawsze”. – Sam w pilotażowym odcinku

Różne wersje:
Inne historie mówią, że za życia La Llorona była piękną kobietą, troskliwą, kochającą i pełną życia. W końcu poznała i poślubiła bogatego mężczyznę, który obdarowywał ją prezentami, poświęcał dużo uwagi. Urodziła trójkę pięknych dzieci. Zaraz po tym jej mąż zaczął się zmieniać. Powrócił do dawnego życia -alkoholu i kobiet. Prosiła i błagała go aby ponownie stał się kochającym mężem i ojcem ale on nie zważał na to. Pełna pogardy i nienawiści zabiła swoje dzieci. Trzymała je pod wodą w wannie, patrząc jak się szamotały i krzyczały aby przestała, ale ona nie przestała. La Llorona zrobiła to aby zemścić się na mężu. Zdając sobie sprawę co zrobiła, popadła w obłęd. Uciekła z domu krzycząc i lamentując. Więdząc, że straciła wszystko rzuciła się ze skały do wody. Niektórzy wierzą, że umarła z rozpaczy zanim uderzyła o wodę inni, że jej krzyki i lamentowanie można było słyszeć przez dłuższy czas.

Popularna wersja w Las Cruces w Nowym Meksyku mówi, że La Llorona utopiła swoje dzieci w Rio Grande, kiedy zabrakło jej środków na ich utrzymanie. Przy pełni księżyca, opowiadając historię, można usłyszeć płacz blisko rzeki.

W południowym Teksasie, jakkolwiek, historia jest o pięknej dziewczynie która przyciągnęła uwagę syna bogatego mężczyzny pomimo tego, że sama była biedna. Kochankowie potajemnie się pobrali i stworzyli wspólny dom. Mięli dużo dzieci. Niestety, przyszedł taki dzień, kiedy ojciec jej męża oznajmił, że zaaranżował ślub jego syna z biedną kobietą. Oszalała ze złości, jej serce zostało złamane, wzięła dzieci nad rzekę i je utopiła z zemsty na mężu. Kiedy jej mąż dowiedział się o wszystkim, wraz z ludźmi z miasta szukał jej, ale ona popełniła samobójstwo zanim została aresztowana. Poszła do nieba przed oblicze Boga. Bóg się jej zapytał: „Gdzie twoje dzieci?” ona odpowiedziała: „Nie wiem”. Bóg zapytał się trzy razy ona za każdym razem odpowiadała to samo. Bóg zesłał ją na ziemię, karząc szukać dzieci. Zgodnie z ta opowieścią rozsądnie jest unikać La Llorona.

Inna wersja mówi, że historia dzieje się w Meksyku. Zgodnie z tą wersją, mieszkała w Tequila, Jalisco. Poszła do wróżki, ta jej przepowiedziała, że ona i jej dzieci zginą. Tej samej nocy, kiedy spały, potężna burza nawiedziła ich wioskę, rzeka wylała. Dom został porwany przez powódź a jej dzieci zginęły. La Llorona wyruszyła w podróż wzdłuż rzeki odnaleźć swoje dzieci, umarła nigdy ich nie odnajdując.

W zasadzie duch La Llorona jest opisywany jako wysoka, szczupła, piękna kobieta z długimi czarnymi falowanymi włosami. Poślubiona albo uwiedziona przez tutejszego mężczyznę z którym miała kilkoro dzieci. Kobieta czasem nosi imię: Sofia, Linda, Laura lub Maria. Mężczyzna porzuca ją, czasem dla innej kobiety, czasem z innych powodów. Za każdym razem La Llorona decyduje się zamordować swoje dzieci, prawie zawsze topiąc je, aby oszczędzić im życia w nędzy, oswobodzić się od innego mężczyzny. Płacząca, w niektórych opowieściach jej oczodoły są puste. Nosząca białą suknię, przemierza rzeki i zatoki, lamentując i szukając swoich dzieci. Zazwyczaj, La Llorona staje się zjawą. Jej niespokojny duch włóczy się w nocy, płacząc "iO hijos mios!" albo „iAy mis hijos!” (moje dzieci!). Ci, którzy ujrzą albo usłyszą zjawę, naznaczeni są śmiercią.

Siła:
Niektórzy mówią, że zabija wszystkich bez wyjątku mężczyzn, kobiety i dzieci, kogokolwiek kto jest na tyle głupi aby się do niej zbliżyć. Inni zaś mówią, że jest barbarzyńcą i zabija tylko dzieci, krzycząc i wlecząc ich do wodnego grobowca. Częścią legendy jest to, że Ci którzy nie traktują swoich rodzin dobrze, ujrzą ją a ona da im nauczkę.

Podczas gdy większość przypowieści mówi o La Llorona jako „potworze”, niektóre mówią, że dźwiga duży ciężar. Wierzy się, że ten który przeżyje spotkanie z kobietą w bieli, przejmie ten ciężar i że wkrótce będzie tragedia.

Słabości:
Pomimo tego, że mówi się, że kobieta w bieli jest silniejsza niż tradycyjne duchy, posiada nadal te same słabości co zwykłe duchy.

[ Dodano: 2007-01-23, 12:36 ]
Shtriga

Obrazek

W albańskim folklorze Shtriga jest wiedźmą, która w nocy wysysa z człowieka (kiedy on śpi) siły witalne lub krew. Większość jej ofiar to dzieci gdyż ich siły witalne są mocniejsze. Shtriga ucieka zamieniając się w owada. Tylko Shtriga może zwrócić siły witalne, które wzięła , zazwyczaj spluwając do ust. Jeśli ich nie zwróci ofiara będzie coraz bardziej chora aż w końcu umrze.
Słowo Shtriga pochodzi z greckiego Strix – sowa. Odnosi się do rzymskich legend o wampirach, zgodnie z którymi latające demony zazwyczaj przedstawiane są jako nocne ptaki, które żywią się ludzkim mięsem i krwią, przemieniając się w średniowieczu w folklor o czarownicach w kulturze ludowej Włoskiej, Rumuńskiej, Słoweńskiej i Albańskiej.

Nawet w 20 wieku Shtriga była uważana jako główna przyczyna SIDS czyli zespołu nagłej śmierci niemowląt a w średniowieczu myślano że także przyczyną SADS (sudden arrhythmic death syndrome), chociaż jest bardziej prawdopodobne, że ostatnie sprawy przypisywane Shtridze są powodowane przez nadopiekuńczych rodziców duszących swoje dzieci.

Shtriga żyła wśród społeczeństwa na którym żerowała, trudno było ją rozpoznać pomimo wyglądu młodej dziewczyny z białymi włosami. W wielu doniesieniach jednak mówiło się o starej kobiecie.

Ochrona:
W Wielką Sobote, kiedy całe społeczeństwo zbierało się w kościele, krzyż wykonany z kości świni był przybijany do drzwi kościoła, zapobiegając wejścia Shtridze do środka jeśli już znalazła się ona w środku to nie mogła go opuścić, wtedy można było łatwo ją schwytać i zabić gdyż nie mogła przejść przez próg.

Mówiło się, że po wyssaniu krwi ze swoich ofiar, Shtriga szła do lasu i zwracała to. Śledzono ją w nocy mówiło się że zebrana krew chroniła przed dalszymi atakami zwłaszcza srebrne monety unurzane we krwi i noszone jako amulety.

Jak w większości opowieści o wampirach, albańskim (wampirom) okazywano podczas ceremonii w kościele chleb posmarowany czosnkiem, coś czego Shtriga nie mogła zjeść.
Ostatnio edytowano 19 sty 2007, o 01:48 przez wendigo, łącznie edytowano 2 razy
<<

natiu

Użytkownik

Posty: 11

Lokalizacja: Katowice

Postdodano 7 kwi 2007, o 14:32


A dlaczego poprostu nie wejdziesz na http://www.sn-fans.yoyo.pl
i tam znajduje się dział bestiariuszy, który jest cały czas aktualizowany??
A poza tym jest wiele innych interesujących informacji.
Ostatnio edytowano 7 kwi 2007, o 15:02 przez natiu, łącznie edytowano 1 raz

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do PozostałeKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.