Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 68
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 21
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 20

Anime » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 7 lut 2007, o 18:00

ostatnio dorwałem anime serial experiments lain (wirtualna lain).
polecam szczególnie fanom bardziej ambitnych filmów.

Główna bohaterka Iwakura Lain ma 14 lat, chodzi do szkoły, spotyka się z przyjaciółkami i wszystko byłoby normalnie ale tak nie jest... E-mail otrzymany od koleżanki, która parę dni wcześniej popełniła samobójstwo, burzy fundament tego świata. Bo przecież nie można dostawać maili od nieżyjących przyjaciół! Świat "rzeczywisty" miesza się ze światem Wired (sieć komputerowa). Ojciec Lain próbuje przestrzec ją przed tym, ale właściwie granica między nimi (Światem Rzeczywistym a Wired) przestaje być taka wyraźna.
Gdzie tak naprawdę żyjemy? Kim jest Lain? Czy prawdziwy Bóg istnieje w Wired? Muzyka pojawia się rzadko, natomiast obsesyjnie powraca motyw przewodów wysokiego napięcia, charakterystycznie "buczących".
Przed nami dzieło uznawane za jedno z najlepszych anime cyberpunkowych jakie powstało. W niesamowity sposób operuje obrazem na widza. Prowokuje do przemyśleń, do zastanowienia się nad naszą teraźniejszościa i najbliższą przyszłością. Dokąd nas to wszystko może zaprowadzić?
Seria, która dla jednych okaże się wciągająca, wręcz magnetyczna, innych z pewnością znudzi. Bardzo specyficzne anime. Akcja kręci się wolno, muzyka spokojna, sporo ujęć z wolno krążącą kamerą. Cała akcja rozgrywa się na pograniczu życia realnego i internetu.
Film raczej dołujący, więc jak nie jesteś w nastroju na poważne przemyślenia, to sobie odpuść. Skierowany jest też raczej do starczych widzów, młodsi mogą nie zrozumieś przesłania tej serii, tego co autorzy chcieli nam przekazać.


dodatkowo serial ma świetny opening:
http://youtube.com/watch?v=s_3Eu22xKnk
<<

cegorach

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 11

Postdodano 7 lut 2007, o 19:33


Niesamowite, ale tez chcialem napisac o 'Lain'. :cool:


Serial jest rewelacyjny, ze az ciarki przechodza, zwlaszcza w pózniejszych odcinkach...

Z inny seriali anime obejrzalem tylko kilka, ale kazdy z nich okazal sie warty zatrzymania na stale.

Sa to 'Cowboy Bebop' za znakomity klimat, muzyke, scenariusz, poczucie humoru i zakonczenie oraz obie serie 'Ghost in the Shell' (druga seria wydala mi sie lepsza i adresowanan do innego, dojrzalszego odbiorcy) - obie piosenki Origi sa swietne, a scenariusz wielu odcinków jest na wysokim poziomie.

Pozdrawiam Cegorach :)
<<

Khabar

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 150

Lokalizacja: St-ce :P

Postdodano 5 maja 2007, o 09:41


Hej

Jak każdy chłopak ogladalem DBZ ale teraz pomyślałem ... skoro to anime było takie super dlaczego nie pójść dalej w tym kierunku i cos poszperać w necie może znajde coś godnego uwagi wiec zacząlem od 3 filmów : Appleseed (średnie), Karas (średnie) ale już Vampire Hunter D :Blooodlust zrobił na mnie wielkie wrażenie - klimat i animacje takie mroczne i gotyckie :)

Po tych filmach nadszedł czas na seriale, rozpocząłem od czegos lekkiego:
- Bleach ale nie przypadł mi do gustu z powodu brzydkiej kreski i przesadnego dynamizmu
- Wolf's Rain troche za stare i przez to tez mi sie nie podobalo
- Full Metal PAnic nie lubie mechów ;)
- Neon Genesis Evangellion musiałem zacząć sciągać z powodu dobrej sławy tego tytułu i nie zawiodłem się, naprawde intrygująca pozycja
- Samurai Deeper Kyo pomyślałem, ze samuraje będą spoko ale chyba rezygnuje
- Naruto o wiele fajniejszy od Bleacha i jakze podobny do DBZ - pozycja obowiązkowa dla kazdego fana Dragona :]
- Death Note - świetny, nowy tytuł, super kreska, fabuła i ciężki klimat POLECAM :)

A teraz chciałbym żebyście drodzy forumowicze coś mi doradzili, jakie anime jest warte mojej uwagi ? Zaznaczam, ze nie przepada za mechami, kosmosem, s-f, romansami z liceum i ... czekam na propzycje :]
They saw the future ...
they saved the cherleader,
...
IT'S TIME TO SAVE THE WORLD
<<

kaha

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 138

Lokalizacja: Poznań

Postdodano 6 maja 2007, o 14:58


Najlepsze anime: "gigi la'trotola", "rycerze zodiaku", "dragonball"!!
<<

Ryan_90

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 203

Lokalizacja: MDZ

Postdodano 17 cze 2007, o 21:45


oglądałem:
Dragon Ball, Z, GT - klasyk którego nikomu nie muszę przesdstawiać
Burst Angel - jak ktoś lubi panienki z pistoletami to polecam, bo naprawdę świetnie wykonane anime
Mai Hime - jedno z lepszych anime z kategorii 'yuri'
Hellsing - klasyk, obowiązkowa pozycja dla fanów wampirów
Midori no Hibi - dla osób lubiących komedie z wątkiem romantycznym szczerze polecam, bo naprawdę niezła polewka
Shakugan no Shana - fantasy osadzone w teraźniejszych czasach. momentami ciekawe, ale ogółem nic specjalnego
Full Metal Panic - bardzo dobre anime o mechach z elementami humoru
Full Metal Alchemist - zdecydowane najlepsze anime jakie widziałem, w sumie 51 odcinków + film kinowy a wszystko trzyma równie dobry poziom, chociaż 4 sezon jest może nawet lepszy od pozostałych
Obrazek
<<

glam_star

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 272

Lokalizacja: Babińskiego

Ulubiony serial:
True Blood

Postdodano 17 cze 2007, o 21:55


Ja sobię cenię 'Serial Experiment Lain', 'Neon Genesis Evangelion, 'Ghost in the shel' i 'Arjuna'.

Jak byłam mała to szalałam za Sailor Moon :P
.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 17 cze 2007, o 21:59


Sailor moon też oglądałem. Przyznaje się, ale jednak Dragon Ball i Naruto są naj naj naj... ;D
We Are The World haiti
<<

Ryan_90

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 203

Lokalizacja: MDZ

Postdodano 17 cze 2007, o 22:07


tlen.exe napisał(a):Sailor moon też oglądałem. Przyznaje się, ale jednak Dragon Ball i Naruto są naj naj naj... ;D

Kiedy byłem mały i nie zwracałem uwagi na grafikę, muzykę itp. to Dragon Ball mi się strasznie podobał. Ale teraz gdy dorosłem i widziałem wiele innych serii anime to Dragon Ball wydaje mi się po prostu poniżej przeciętniaka. I te walki ciągnące się przez kilka odcinków... jak telenowela jakaś :what:
Obrazek
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 18 cze 2007, o 08:56


Ryan_90 napisał(a):te walki ciągnące się przez kilka odcinków...


O to właśnie chodzi. To jest piękne. Mam wszystkie odcinki DB, wszystkie sagi, ssałem przez ponad 6 miesięcy ale mam... ;D
We Are The World haiti
<<

Ryan_90

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 203

Lokalizacja: MDZ

Postdodano 18 cze 2007, o 08:59


tlen.exe napisał(a):
Ryan_90 napisał(a):te walki ciągnące się przez kilka odcinków...


O to właśnie chodzi. To jest piękne. Mam wszystkie odcinki DB, wszystkie sagi, ssałem przez ponad 6 miesięcy ale mam... ;D

Jak się było małym to te ciągłe naparzanki wydawały się fajne, kozackie, przebajerzone i nie z tej ziemi (a to akurat prawda) a teraz po prostu nie chcę ciągłych bijatyk tylko jakąś dobrą fabułę a sceny walki to najchętniej w stylu Matrixa z muzyką również w stylu Matrixa :P
Obrazek
<<

tonej

Postdodano 20 cze 2007, o 23:42


kto poleci jakies ciekawe anime do ogladniecia :>
<<

Ryan_90

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 203

Lokalizacja: MDZ

Postdodano 21 cze 2007, o 12:08


tonej napisał(a):kto poleci jakies ciekawe anime do ogladniecia :>

Niedawno zaczęłem oglądać "Samurai Champloo" i mogę Ci to polecić, bo jest naprawdę świetny zarówno fabularnie, graficznie, animacyjnie i muzycznie :P I fajny theme song. Niedawno nawet na dvd wyszło ale i w necie na pewno pełno tego :D

Albo z takich popularniejszych tytułów jeszcze to wcześniej pisałem:
"Full Metal Alchemist"
"Full Metal Panic"
jak lubisz dłuuuugie 100, 200 albo więcej odcinkowe anime to "Naruto" albo "Bleach".
Jak chcesz się pośmiać to:
"Ichigo 100%"
"Midori no Hibi"

Albo najlepiej napisz mi jaki gatunek Cię głównie interesuje to może mi się coś przypomni :)
Obrazek
<<

Star

Użytkownik

Posty: 10

Postdodano 26 lip 2007, o 13:34


kto poleci jakies ciekawe anime do ogladniecia

Animatrix - ale to jezeli ogladaliscie i jestescie fanami Matrixa
APPELSEED - no takie sobie, ale facetom sie spodoba
ARION - kreska moze nie cieszy ale bardzo ciekawa historia
BLACK CAT - sietne,a zwlaszcza Hades i jego wlasiciel
Candidate For Goddess - lecialo na Vivie
Captain Tsubasa - No chyba nie trzeba przedstawiac
CHOBITS - takie lekka komedia ^^
CHRNO CRUSADE - zwiazek zakonnicy z demonem (po prostu swietne, aje jezeli ktos sie szybko rozczula niech nie oglada koncowki)
ELFEN LIED - piekna masakra i latajace flaki... jak sie dobrze przyjrzec to mozna znalesc tam ukryte przeslanie (albo pokazac niedowiarka ze to nie sa "bajki" )
EXPERYMENT LAIN - trzeba obejrzec kilka razy zeby wiedziec o co chodzi... ja do tej pory nie moge tego rozgrysc xD )
FAFNER - Podobne do Gundamow
Full Metal Alchemist - chyba kazdy widzial ... jak dla mnie swietne anime... duzo humoru
Fullmetal Alchemist The Movie - Conqueror of Shambala
FULL METAL PANIC
FULL METALL PANIC FUMOFU
FULL METALL PANIC TSR - wszystkie 3 serie sa po prostu boskie xD
Fushigi Yuugi - to raczej dla koiet... cos podobnego do telenoweli tylko, ze w swiecie fantasy ^^
GREEN GREEN (po prostu smiec sie nie przestaje)
GRENADIER (ta kobieta jest po prostu swietna... a zwlaszcza jak przeladowuje bron xD)
GUNDAM SEED
GUNDAM SEED DESTINY (obie serie sa boskie, a do tego jaka piekna kreska)
GUNDAM WING (kreska slaba, ale historia ciekawa)
HELLSING - vampirki rzadza :D i do tego z takimi gnatami *-*
KANON 1-13 - ciekawa historyjka... jeden koles duuuuzo babek xD
Metropolis - to raczej stare anime, ale dosc ciekawe
PRINCESS MONONOKE - ciekawie zrobiony swiat w jakim zyja (anime z przeslaniem)
RAGNAROK THE ANIMATION - jezeli ktos gral w ta gre, to to anime w sumie nie nawiazuje do tego
Sailor Moon
Sailor Moon R
Sailor Moon S
Sailor Moon Super S
Sailor Moon Stars
Sailor Moon Movie x4 (no chyba o tych seriach nie musze nic pisac, kazdy widzial jakie jest)
SAINT SEIYA 3 pełne serie 5 filmow 26 ep z serii Hades i 10 dodatkow (maniaczka ze mnie XD)
SAMURAI CHAMPOO - dobre, chociaz dziwna koncowka
Scraped Princess - no tego w sumie sie nie spodziewalam po glownej bohaterce
Slayers (wszystkie 3 serie + filmy oraz OAV) - no powiem tyle Dragon Slave :hihi:
SOUL HUNTER - alebo jak kto woli Łowcy Dusz tez lecialo na na RTL7/TVN7
Spiryted Away - ciekawe, ale nie poszczajcie dzicia bo nie zrozumieja
Utawarerumono - Neko *-* ostatnie ep mnie rozwalily O.o
WARUKYURE - kobieta ze skrzydelkami na glowie ^^
WOLFS RAIN - wzruszajaca historia (normalnie, sie poplakalam na koncu :( )
X - lecialo na Vivie niemieckiej boskie... Clamp ma klase ^^
Yataman - clasic
Salli Czarodziejka -clasic
W królestwie kalendarza - clasic
Bia magiczne wyzwanie - clasic
Gigi - clasic
Teknoman - hmmm.... lecialo na polsacie, tv4 i jetixe ale i tak wiekszosc jest po zmieniana... w oryginale wyglada o niebo lepiej
Pucca xD - no tego nie musze chyba przedstawiac
DR. Slump - Lecialo na RTL7
Tokio Mew Mew - podobne do SM tylko, ze tam walcza "zierzeta"
Blood - jezeli ktos lubi bezsensowne zarzynanie
Trinity Blood - Vampirki *-*

No to to moge z czystym sumieniem polecic ^^

Osobiscie siedze w tym jakies 6-7 lat ^_^
wiadomo ogladalo sie muminki, pszczolke maje, caly repertuar Polonii 1 oraz SM, ale wtedy nie wiedzialam co to anime ^^

Moje ulubione tytuly to:
Saint Seiya (kocham to anime)
Elfen Lied (te vektory *-*)
Chrno Crusade (piekna historia)
<<

Tatsumi

Użytkownik

Posty: 35

Postdodano 26 lip 2007, o 21:19


a seria Dragon ball to pies ?AJM DE BIGEST FAN
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 26 lip 2007, o 21:29


Tatsumi napisał(a):Dragon ball
nie wszystkim się to podobało... więc nie wszyscy to polecają ty możesz polecać ale najwidoczniej użytkownik nad tobą jednak nie lubił tego
Poprzednia strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.