Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

5x09 - Blood Money » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 12 sie 2013, o 15:30

5x09 - Blood Money

Spoiler:


Data emisji: 11.08.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 sie 2013, o 13:00

Odp: 5x09 - Blood Money


Jeszcze nikt nie skomentował? Wstydźcie się :)

- genialne. Niemal rok oczekiwania i wcale się nie zawiodłem. Odcinek chłonąłem jak gąbka wodę lub ćpun niebieską metę i niemal godzinę po jeszcze jestem rozemocjonowany jak nastolatka po Zmierzchu. Takie to było dobre. Nie chodzi już o fabułę i historię, ale o niepowtarzalną stylistykę, którą wciąga i przykuwa do ekranu nawet jak się nic nie dzieje. Pokłony do samej ziemi przed Vincem Gilliganem. Należą mu się
- już początek oznajmił, że wróciliśmy do domu, do starego dobrego dilera. Pierw klimatyczna jazda na desce w basenie z eksperymentami w kręceniu czyli klasyczna scena o niczym. Potem Walt znany z odcinka premierowego piątego sezonu - zarośnięty i zaniedbany. Nie od razu jednak skojarzyłem, że to jego dom. Istna rudera, napis na ścianie Haisenberg, ale rycyna została. Po co mu? Co się stało wcześniej? Jak jego sekret wyszedł na światło dzienne? Zszokowana sąsiadka (Hey, Carol!) to potwierdza. I jak udało mu się uniknąć więzienia? Taka krótka scena, zero dialogów, a ile informacji, niedomówień i emocji!
- dalej mamy Hanka. Czyli scena gdzie skończyła się pierwsza część sezonu. Powrót do przeszłości, a klimat wciąż obecny. Szwagier zszokowany, udaje chorobę żołądkowo i zmywa się z imprezki zabierając książkę. Wraca i powoduje wypadek. Kapitalnie pokazano jego szok i niedowierzania. Potem śledztwo, łączenie kropek i upewnianie się, że to co podejrzewa to prawda. Nie spodziewałem się tylko, że tak szybko dojdzie do konfrontacji z Waltem. Mocna scena! Pozbawiona muzyki, skupiona jedynie na dialogach. Hank niezwykle wstrząśnięty, wyrzuca Waltowi to co każdy widz o nim myśli, a tamten spokojnie oznajmia mu o tym, że znowu jest chory. I koniec odcinka! W takim momencie. O jak dobrze, że za tydzień kontynuacja. Będzie można zobaczyć co zrobił Hank. Pewnie pozostanie w zawieszeniu i się będzie zastanawiał, ale mam nadzieje, że dojdzie szybko do czegoś. Chciałbym żeby ten flashforward z początku nastąpił maksymalnie w 14 odcinku, ale raczej nie ma co na to liczyć.
- scena w myjni była równie klimatyczna mimo, że tak odbiegała nastrojem od tego co działo się wcześniej. Walt jako troskliwy właściciel, planuje drobne zmiany oraz ekspansje. Eleganckie ubrania i współpraca z żoną. Potem pojawia się Lydia. Oczywiste było, że będą przez nią kłopoty. Dziwi mnie bardzo, że Walt pozwolił jej żyć. Rozstrzępiona emocjonalnie oportunistka robiąca wszystko by przeżyć. Musiało się to zwrócić przeciw Waltowi. Na razie spokojnie, prosi go tylko o powrót, ale będą kłopoty. Soon shit hit the fan i to w kilku miejscach na raz, a Walt będzie musiał ponieść konsekwencję swoich czynów. W międzyczasie broni go Sky, która odzyskała spokojne życie u boku męża, nie chcę tego stracić i grozi Lydii. Taką właśnie Sky lubię i trochę żałuję, że nie zajęła się na poważnie prowadzeniem kryminalnej działalności Walta, ale to akurat by nie pasowało do wydźwięku serialu
- scena jak Skinny Pete i Badger rozmawiają o Star Treku była genialna! Absurdalna historia, rozmowa o niczym, a trwała dobrych kilka minut. Wszystko to by podkreślić obojętność Jessego. Dostał kasę, ale wszystko mu jedno. Ma wyrzuty sumienia i to widać. Wizyta u Saula (scena w poczekalni!) i chęć oddania całej kasy dla rodziny Mike'a i zastrzelonego dzieciaka. Wszystko zgodnie z jego charakterem. Oczywiście spanikowany Saul dzwoni po Walta po czym znowu niesamowita rozmowa. Znowu w ciszy by podkreślić jakie to ważne. Walt kłamie i manipuluje jak tylko się da, a Jesse mu nie wierzy. Potem kolejne załamanie i wyrzucanie kasy z samochodu. Cudownie zrobiona i pomyślana scena! Ja tyko czekam na kolejne spotkanie Hanka i Pinkmana bo to musi nastąpić.
- jak skończy się serial? Wciąż nie wiadomo. Początek sugeruje finał w stylu Scarface, ale równie dobrze serial może się z nami bawić. Prędzej obstawiałbym zakończenie z Ojca chrzestnego. Jednak nie śmierć Vito w otoczeniu rodziny tylko raczej samotnego Michaela. Wyjaśni się za 7 odcinków.
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 8 wrz 2013, o 13:51

Odp: 5x09 - Blood Money


genialne. Niemal rok oczekiwania i wcale się nie zawiodłem. Odcinek chłonąłem jak gąbka wodę lub ćpun niebieską metę i niemal godzinę po jeszcze jestem rozemocjonowany jak nastolatka po Zmierzchu.


Haha :D , rozwaliłeś mnie tym :P

Odcinek bardzo mi się podobał, a Walt dalej jest skurczybykiem. Z tym, że teraz jakoś dogaduje się ze Sky , chociaż brakuje w ich rozmowach jakichkolwiek emocji. Sky zadowolona jest, że wszystko się skończyło i jest posłuszna mężowi, byleby nie wracał na stare.

Hank i jego reakcja wciąż zostają w pamięci, a spotkanie sam na sam z Waltem niesamowite! I ten tekst Walta żeby Hank ostrożnie stąpał po ziemi , no genialne!

Scenka Jessie-Walt też świetna, Pinkman nie daje się uwieźć byłemu partnerowi i sam postanawia zrobić coś z tą kasą, byleby jej nie posiadać. Widać że jego umysł szaleje, a może być jeszcze gorzej.

Serial nie zwalnia, pisze własną historię , biorę sie za nastęny odcinek :)
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 22 wrz 2013, o 14:34

Odp: 5x09 - Blood Money


Cóż za powrót!
Holly shit, rak już wrócił! Nie sądziłam, że to będzie tak szybko.
Hank też już połączył kropki a przynajmniej ma swoje podejrzenia i konfrontacja była mistrzowska. Walt przyznał, że rak powrócił i w zasadzie wszystko co powiedział to prawda. Za pół roku najpewniej będzie już martwy, a nawet jeśli nie to do więzienia nie poślą umierającego człowieka. Wspaniała scena. I ostrzeżenie Waltera żeby działał ostrożnie jeśli nie z kim ma do czynienia. No tak, Heisenberg się nie cofnie przed niczym.
Jessie chce się pozbyć kasy za wszelką cenę - widać, że wszystko co się stało z nim w przeszłości nieźle nim zamieszało. W końcu wszystko rozdał i w sumie może to i dobrze. Ale sama rozmowa z Waletm - łał. Jessie już chyba nigdy w nic mu nie uwierzy.
Skylar troszeńkę jakby zmiękła w stosunku do męża, nawet rozważa zakupienie drugiej myjni, tu się widzę plany na przyszłość tworzą... No tak, Walt znów jest chory, to i znów zaczyna myśleć o zabezpieczeniu dla swojej rodziny.
Scena z Lydią też mocna, jak jej Skylar wygarnęła, że ma się więcej nie pokazywać. Dopiero co odzyskała męża, a tu pojawia się ktoś z jego przeszłości.
No i oczywiście pierwsza scena - retrospekcja. Ludzie wiedzą kim on jest, wiedzą co zrobił. Jego rodzina się wyprowadziła, kto wie może są nawet w jakimś programie ochrony świadków, żeby nikt nie wiedział o ich powiązaniach z Walterem. Dom zdewastowany, sąsiadka przerażona. I po co mu ta fiolka? Czyżby sam chciał jej na sobie użyć?

 


  • Podobne tematy do 5x09 - Blood Money
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.