Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

4x04 - Oathkeeper » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 9 kwi 2014, o 09:37

4x04 - Oathkeeper

Spoiler:


Data emisji: 27.04.2014
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 29 kwi 2014, o 16:11

Odp: 4x04 - Oathkeeper


- w końcu nastał ten piękny moment, że serial zaczął spoilerować książkę. Chyba, że to zmyłka i dojdzie do rozdwojenia fabularnego i papierowa saga pójdzie swoją drogą. Nie wiem, nie obchodzi mnie to, ciesze się, że w końcu wypłynęły jakieś nowe informacji o świecie Lodu i Ognia. Chociaż nazywanie tego nowymi faktami, które rzutują na całościowy odbiór to delikatne przegięcie. Mamy Innych porywających dzieci i zanoszących do swojej siedziby na dalekiej Północy. I Innych innych zamieniających do dziecko w Innego. Reszta to czyste spekulacje, że to dawny zbuntowany dowódca Nocnej Straży. Jednak ciesze się z tego bo zagrożenie stało się bardziej realne i daje o sobie znać. Tylko żeby nie pokazali ich znowu dopiero w finale...

- podobają mi się kolejne odstępstwa od książki na Północy. Bran i jego wesoła gromadka zostali pojmani przez zbuntowanych członków Straży, Locke zacieśnia więzy z Snowem tylko po to by się do niego zbliżyć, a przecież jeszcze szykuje się wypad za Mur. Ten sezon mocno przykłada się do wydarzeń w Czarnym Zamku i okolicach, a wszystko po to by zbudować odpowiedni podkład pod magiczny dziewiąty odcinek.

- nie jestem pewien jak to było w książce, ale Meeren chyba zostało zdobyte w odrobinę inny sposób. Jednak nie można mieć zawsze scen batalistycznych. Jedna śmierć pana niewolników wystarczyła za symboliczne pokonanie wszystkich. Podobało mi się potem jak Dany postanawia wymierzyć sprawiedliwość i jest pewna swojego postępowania. Jednak najfajniejszy był widok z Wielkiej Piramidy z Daenerys i jej flagą na szczycie. Cieszy mnie też pokazania więcej Szarego Robaka. Bo tak.

- babcia Róża przyznała się przed wnuczką do morderstwa Joffreya. No i jedna tajemnica z głowy. I dobrze bo niepotrzebnie byłoby je mnożyć i trzymać w niepewności. Lepsza jest świadomość gdy widz wie coś czego bohater nie jest świadom. Wtedy sytuacja Tyriona jest jeszcze bardziej tragiczna. Fajna była jego rozmowa z bratem. Tak jak podarowanie miecza i wysłanie Briane z misją w towarzystwie Podricka. Ciekawe kiedy będzie konkluzja tego wątku i spotkanie z Kamiennym Sercem. Finał sezonu?

- biedna Sansa powoli coraz lepiej rozumie ten świat. I z takim nauczycielem jak Littlefinger będzie wiedziała znacznie więcej niżby chciała. Ale dobrze czy by jej postać zaczęła się zmienić.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 8 maja 2014, o 20:17

Odp: 4x04 - Oathkeeper


Najwięcej i najciekawiej działo się na murze i za nim. Nowe informacje dotyczące Innych - zmieniają pozostawione w lesie dzieci w Innych. Nieźle, nieźle. Tylko tak się trochę martwię, że tak szybko ten wątek wprowadzono w porównaniu z książką. Żeby się z tego coś dziwnego nie rozwinęło. No ale jestem dobrej myśli.
Jon zbiera ludzi żeby iść pozbyć się zdradzieckich Wron. Nie spodziewałam się, aż tylu się zgłosi. Z bratem pewnie znów się minie ale mam nadzieję, że chociaż Ducha odzyska. Ale pięknie widać jak ludzie za nim stoją i coś wspaniałego z tego w przyszłości będzie :D
Sansa z Littlefingerem płyną sobie do jej ciotki na ślub. Przyznał się jej do morderstwa - tak jak babka przyznała się Margery. A ta z kolei już zaczyna sobie Tommena urabiać.
Jamie wreszcie odwiedził Tyriona - świetna rozmowa między nimi, pokazane jak sobie nawzajem ufają i nie muszą pytać, bo dobrze wiedzą jaka jest prawda. Jamie wysyła Brienn po Sansę, ale raczej nic z tego nie będzie. I podarował jej nawet swój miecz. Ciekawe, ciekawe. Bardzo mi szkoda, że się ich drogi rozeszły i mogę tylko liczyć na ich ponowne zejście bo uwielbiam ich razem.
Danny zdobywa kolejne miasto bezlitośnie i nie wiem czy było to aż tak potrzebne. Ale w sumie oko za oko, ząb za ząb. Genialne ujęcie jej na piramidzie i flaga powiewająca na szczycie. Szary Robak uczy się języka - lubię go, więc jak najbardziej jestem za tym by miał więcej scen. Tylko za smokami tęsknię troszku.

 


  • Podobne tematy do 4x04 - Oathkeeper
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.