Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x20 - One If By Land » Zakończone Seriale » Jerycho • seriale forumtv.pl

<<

HeroSHI

Postdodano 13 kwi 2007, o 22:52

1x20 - One If By Land

Po tym jak Dale i Skylar zawarli umowę z New Bern dotyczącą sprzedarzy soli, grupa uzbrojonych mieszkańców New Bern pojawiła się w kopalni nie reagując na żądania Gray'a, aby opuścili ich teren. Sytuacja kończy się strzelaniną, po której wielu ludzi trafiło do szpitala, a jeden z mieszkańców New Bern zginął.
Krótko po tym, Russel nadal namawia Gray'a na to, aby ten zgodził się na umowę dot. sprzedarzy soli; ten pozostaje jednak nieugięty. Także od Russel'a, Johnston dowiaduje się o sytuacji Eric'a i Jake'a w New Bern; natychmiast postanawia wyruszyć do sąsiedniego miasta, aby zobaczyć się z synami.
W międzyczasie, Eric i Jake nadal przebywają w areszcie i mimo licznych tortur, nie ujawniają niczego, co mogłoby zaszkodzić Jeircho. Do aresztu trafia również Maggie - dziewczyna, która wraz z innymi ludźmi podszywała się pod Marines, którzy chcieli wyłudzić jedzenie od mieszkańców Jericho. Proponuje ona Jake'owi współpracę w celu wyciągnięcia ich z więzienia. Kiedy udaje jej się wydostać z aresztu, jednoczy swoje siły z Hawkinsem i Ted'em, ktorzy na zewnątrz planują odbicie Jake'a i Eric'a.
Wiadomości jakie czekają na Johnstona w New Bern, nie okazują się przyjemne. Od burmistrza New Bern - Phil'a Constantini, dowiaduje się on, że Eric i Jake zostali przyłapani na sabotowaniu produkcji wiatraków, co jednak nie wydaje się Johnstonowi prawdopodobne. Mimo żądania spotkania z synami, jest on zmuszony do opuszczenia miasta. Jednak w chwili, kiedy ma już opuszczać New Bern, miasto opanowuje niemały chaos...
Hawkins i Maggie wprowadzają swój plan w życie, jednak w momencie uwolnienia Jake'a i Eric'a dochodzi do strzelaniny, w której ranni zostają Hawkins i Maggie. Na ratunek przybywa im Johnston, z którym wszyscy odjeżdżają samochodem. Paliwo kończy im się 20 km od Jericho, więc resztę trasy muszą przejść na pieszo.
W międzyczasie w Jericho, Skylar przechodzi trudny okres, kiedy wszyscy dają jej do zrozumienia, że jej ojciec nie pochwałąby jej zachowania.

by aja

Morse code: “WE PLEDGE”
Data emisji: 25 kwietnia 2007
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez HeroSHI, łącznie edytowano 5 razy
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 26 kwi 2007, o 23:37


Naprawdę ciekawy odcinek, sporo akcji i strzelania. Wprawdzie prawdziwa bitwa jeszcze przed nami, ale jest na co czekać. Jonhston mimo swojego wieku wciąż potrafi pokazać na co go stać ;) Jeszcze tylko dwa odcinki do końca sezonu...
<<

Dudi

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 140

Postdodano 27 kwi 2007, o 16:11


Kolejny bardzo dobry odcinek. Od 18 odcinka Jericho trzyma poziom :) Na pewno te 3 były najlepszymi IMO. A co do odcinka, już się bałem, że coś się Hawkinsowi stanie, do końca nie ufałem Maggie, a i Ted niestety nie miał dość odwagi, aby zabić człowieka. Hawkins pokazał co potrafi :)
Obrazek
OBEJRZANE:
Prison Break
Lost
Jericho
Invasion
<<

Swistak

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 49

Postdodano 27 kwi 2007, o 17:41


Właśnie skończyłem oglądać. Miałem nadzieję na "bitwę pod Jericho", ale to co pokazał Hawkins też było niczego sobie. Szczerze mówiąc zaczynam wątpić w to ,że Hawkins pracuje w CIA. Po obejrzeniu tego odcinka śmiało mógłbym powiedzieć ,że zamiast w CIA pracuje w Navy Seal lub u innych komandosów :D . Co do reszty odcinka: wartka akcja,piękna muzyka [zwłaszcza ten elektroniczny kawałek w punkcie kulminacyjnym ], genialna gra głównych bohaterów i postapokaliptyczny klimat z nutą Prison Break -palce lizać :P
Ostatnio edytowano 28 kwi 2007, o 16:09 przez Swistak, łącznie edytowano 1 raz
<<

misiu

Nowy użytkownik

Posty: 7

Postdodano 27 kwi 2007, o 20:01


Odcinek zajebisty!!bardzo podobał mi sie ten moment kiedy Hawkins powiedzial,że policjanci zostali w domu ;) ,no i niezły był moment jak s Ted stchórzyl i Hawkins sam musiał ratować przyjaciół. :) No i whisky na końcu wszyscy pili :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 28 kwi 2007, o 00:00


Swistak----> Hawkins pracuje dla CIA, a nie FBI ;)
<<

motoko

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 6

Lokalizacja: Scotland

Postdodano 28 kwi 2007, o 03:51


misiu napisał(a):Odcinek zajebisty!!bardzo podobał mi sie ten moment kiedy Hawkins powiedzial,że policjanci zostali w domu ;) ,no i niezły był moment jak s Ted stchórzyl i Hawkins sam musiał ratować przyjaciół. :) No i whisky na końcu wszyscy pili :)


Pili whiskey! Whisky to ja mam tutaj u siebie w Szkocji, reszta świata może sobie pędzić co chce, ale nazywać to może tylko whiskey! :D :D :D Brawa dla tłumacza BTW.

Hawkins powoli przeistacza się ze szwarccharaktera w bohatera. Liczyłem na bardziej finezyjne rozwiązanie problemu Jake'a i Erica (coś jak z policjantami w domku myśliwskim) a nie bum-bum-bum we frontalnym ataku, ale może być. Ciekawe co spotka wesołą gromadkę w czasie 12 mil marszu do Jericho? Pościg z New Bern? Ravenwood po raz kolejny? Coś nowego?

Niech wreszcie odpalą czołg i sprawdzą poziom paliwa w zbiornikach - jestem ciekaw czy scenarzyści zauważą fakt iż jest on napędzany olejem napędowym a nie benzyną. Wszystko na drogach USA (poza ciężarówkami) to w 99% benzynowce, mogą chłopaki mieć problem ze zorganizowaniem kilku beczek "ropy". Z drugiej strony, wojskowy pojazd tej klasy (BTW: to czołg czy raczej transporter opancerzony? Na "Abramsa" nie wyglądało, raczej coś jak M113) powinien pojechać nawet na mieszance paliwa lotniczego z olejem jadalnym - o benzynie z bimbrem w proporcji 1:4 nawet nie wspominając.
<<

Andrew18

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 11

Postdodano 28 kwi 2007, o 23:08


każdy czołg napędzany turbiną gazową pojedzie na praktycznie każdym paliwie :) nie ważne czy nalejemy mu diesla, kerozyny czy spirolu :)
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 30 kwi 2007, o 07:48


Odcinek bardzo ciekawy, nie wiedziałem jak zachowa sie Hawinks ale na szczęcie wszystko było dobrze ciekawe jak sie rozwinie atak na Jericho po tym wybuchu mam nadzieje ze nic takiego sie nie stanie... :)
<<

domin

Użytkownik

Posty: 27

Postdodano 30 kwi 2007, o 16:23


hmmm nie wiem czy wiesz swistak ale do CIA i innych agencji rzadowych rekrutowani sa zwykle ludzie "szczegolni" a ci do pracy w terenie glownie po przeszkoleniu wojskowym w wszelakim rodzaju, wiec to raczej nic dziwnego jesli Hawkins bylby w przeszlosci w seals. chociaz sa elitarniejsze jednostki od nich ;) a jesli chodzi o czolg to jest to w 100% abrams, a biorac pod uwage ze dziala on na turbinie gazowej, wielopaliwowej, to o paliwo nie maja sie co martwic, jesli oczywiscie posiadaja wieksze zapasy ;) ( tymbardziej ze wszytskie abramsy zostaly zmodyfikowane po pustynnej burzy by byly zdolne dzialac w kazdych warunkach atmosferycznych, na kazdym paliwie )
<<

Swistak

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 49

Postdodano 30 kwi 2007, o 16:59


Chodziło mi o to ,że Hawkins "wkroczył" do akcji z taką finezją i przyzwyczajeniem jakby odbijanie zakładników było jego pracą ,ktora codziennie wykonuje, a robota w FBI lub CIA kojarzy się bardziej z siedzeniem za biurkiem.
<<

Dudi

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 140

Postdodano 30 kwi 2007, o 17:01


no ale on akurat pracował w terenie, mówił Jake'owi
Obrazek
OBEJRZANE:
Prison Break
Lost
Jericho
Invasion
<<

se7en

Nowy użytkownik

Posty: 3

Postdodano 1 maja 2007, o 09:23


motoko napisał(a):Niech wreszcie odpalą czołg i sprawdzą poziom paliwa w zbiornikach - jestem ciekaw czy scenarzyści zauważą fakt iż jest on napędzany olejem napędowym a nie benzyną. Wszystko na drogach USA (poza ciężarówkami) to w 99% benzynowce, mogą chłopaki mieć problem ze zorganizowaniem kilku beczek "ropy". Z drugiej strony, wojskowy pojazd tej klasy (BTW: to czołg czy raczej transporter opancerzony? Na "Abramsa" nie wyglądało, raczej coś jak M113) powinien pojechać nawet na mieszance paliwa lotniczego z olejem jadalnym - o benzynie z bimbrem w proporcji 1:4 nawet nie wspominając.

M1A1 Abrams to był. A Abramsy jeżdżą na wszystkim co się pali. Taka uroda silnika turbinowego. Mogą mu dezodorantu nalać, byle był na spirytusie :)
<<

kanon

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 205

Lokalizacja: Toruń

Postdodano 5 maja 2007, o 11:56


trochę tandetnie się uwolnili ale lepsze to niż żeby tam zostali a teraz chociaż będzie równa walka
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 14 maja 2007, o 02:54


Hawkins powoli przeistacza się ze szwarccharaktera w bohatera.
To jest na plus dla niego.
Swistak napisał(a):a robota w FBI lub CIA kojarzy się bardziej z siedzeniem za biurkiem.
Jak jesteś agentem operacyjnym do nie możesz siedzieć za biurkiem.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 21 mar 2008, o 00:43

Re: 1x20 - One If By Land


Hehe, Rob się napracował i jeszcze dostał kulkę w ramie. ;p Ale trzeba przyznać że jest dobry w tym co robi.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 1x20 - One If By Land
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.