Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników » forumTV.pl » Ogłoszenia • seriale forumtv.pl

<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 29 gru 2011, o 14:49

Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników

Zainspirowany pewnym serwisem serialowym postanowiłem założyć taki temat. Jako, że rok nam się kończy to myślę, że takie nasze wspólne podsumowanie będzie jak najbardziej stosowne. Wpisujcie Wasze TOP 10 seriali 2011 roku z krótkim uzasadnieniem. Ja zacznę...



10. TRUE BLOOD


Serial ten albo się kocha, albo nienawidzi. Nie sposób przejść koło niego obojętnie. Ja pokochałem go od razu. Miejsce 10. ze względu na sezon czwarty, który był troszkę słabszy od poprzednich, a jak wiadomo bierzemy pod lupę rok 2011. W innym przypadku myślę, że znalazłby się w TOP 5 moich ulubionych seriali. :)



9. DEXTER


Może być to dla Was duże zaskoczenie, tym bardziej, że nie od dziś wiadomo, że jestem wielkim fanem Dextera. No ale niestety sezon szósty podobał mi się tylko do mniej więcej 9 odc. Później pojawiło się coraz więcej kuriozalnych rozwiązań, niedorzeczności i idiotyzmów. Ale nie zrozumcie mnie źle, to wciąż bardzo dobry serial, tylko myślę, że po prostu formuła powoli się wypala.



8. CALIFORNICATION


Hank mnie bawił, bawi i bawić będzie. :D Chyba nic tego nie zmieni. Californication uwielbiam, a czwarty sezon wcale nie odstawał od reszty stąd ósma pozycja w moim rankingu.



7. SHAMELESS


Serial zadebiutował na SHOWTIMIE na początku 2011 roku i od razu wywołał niezły szum. Jest to spin off brytyjskiej wersji Shameless, ale zrobiony perfekcyjnie. Nie oglądałem wersji UK, ale wersja USA mnie urzekła. Przygody rodziny Gallagherów ogląda się jak na szpilkach, nie mogąc doczekać się kolejnego odcinka. :P Obok Boardwalk Empire to najlepsza premiera sezonu 2010/20111.



6. THE VAMPIRE DIARIES


W ramy roku 2011 wpisuje się druga połowa sezonu drugiego i pierwsza sezonu trzeciego, a te dla mnie były naprawdę kapitalne. Serial ani na trochę nie daje się widzowi nudzić. Wciąga jak bagno i trzyma w napięciu. Cieszy, że to już trzeci sezon, a serial trzyma bardzo wysoki poziom.



5. AMERICAN HORROR STORY


Jestem wielkim fanem horroru, więc nie mogłem nie zobaczyć tej produkcji. Obejrzałem i praktycznie od razu się zachwyciłem. AHS kapitalnie nawiązuje do klasyki horroru i wykorzystuje znane motywy. Gdyby nie zakończenie byłby dla mnie fenomenem tego sezonu. Mimo to bardzo wysoka, piąta pozycja.



4. HOMELAND


Kolejny debiutant na mojej liście. Fabuła niby prosta - marine przez osiem lat jest więziony przez Al Kaidę, po czym wraca do kraju, do rodziny, a agentka CIA podejrzewa, że przeszedł na stronę wroga i jest terrorystą. Scenariusz został moim zdaniem rozpisany świetnie, a aktorstwo w serialu to prawdziwe mistrzostwo. W końcu o czymś świadczą te nominacje dla głównych aktorów Homeland. Końcówka wielu osobom mogła się nie spodobać, bo burzy w pewien sposób ten idealnie rozpisany scenariusz na pierwszą serię. Ja nie byłem aż tak bardzo rozczarowany, stąd ta a nie inna pozycja.



3. BOARDWALK EMPIRE


Serial genialny. Druga seria jeszcze lepsza od pierwszej. Zaczynając od aktorstwa, przez świetne dialogi, niesamowity klimat czasów prohibicji, a kończąc na kreacjach i bardzo dobrej muzyce. Zakończenie drugiej serii bardzo odważne, ale to HBO. Oni nie boją się takich rozwiązań, przez co tworzą najlepsze seriale.



2. SONS OF ANARCHY


Jeden z moich ulubionych seriali. Czwarty sezon to mistrzostwo pod każdym względem. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że to najlepszy sezon SoA jaki powstał. No i znów zakończenie, które nie wszystkim przypadło do gustu. Ale ja nie jestem zawiedziony. Sezon kapitalny, napakowany akcją. Jak najbardziej zasłużone drugie miejsce w moim rankingu.



1. BREAKING BAD


Niezaprzeczalny numer jeden. Serial który posiada tak spójny scenariusz, że próżno w nim szukać jakiś luk, czy błędów. Dwaj główni aktorzy - Bryan Cranston i Aaron Paul odwalają kawał wielkiej roboty. Aktualnie jedni z najlepszych aktorów serialowych. Czwarta seria była genialna, z zaskakującym zakończeniem. Mocną stroną serialu są bohaterowie drugoplanowi, jak np. Gus w ostatnim sezonie. Do tego dochodzą mistrzowskie ujęcia kamerą. Nie widziałem takiego kunsztu w jakimkolwiek innym serialu. Aktualnie to mój nr. 1.



Wyróżnienia:
White Collar - bardzo przyjemny serial, jeden z moich ulubionych. Bardzo chciałbym widzieć go na liście TOP 10, ale niestety zabrakło mniejsca
Fringe - bardzo lubię ten serial, ale czwarta seria to nie to samo, co trzecia, która była moim zdaniem najlepsza. Ze względu na trzeci sezon, który także emitowany był w roku 2011 - wyróżnienie.
The Killing - bardzo dobry serial, na który niestety brakło miejsca w mojej liście.


Tak właśnie przedstawiają się najlepsze seriale 2011 roku wg Bartezza. Może dziwić brak Game of Thrones, czy The Walking Dead, ale te seriale są dla mnie po prostu dobre, nic więcej, co by dawało im miejsce w liście najlepszych. Jak widać seriale kablówkowe u mnie dominują. Aż 4 produkcje SHOWTIME, po 2 HBO i FX, 1 AMC, no i 1 THE CW, która nie jest ani kablówką, ani nie należy do "Wielkiej czwórki".

Zachęcam do pochwalenia się Waszym TOP 10 roku 2011!
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 29 gru 2011, o 19:31

Re: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Świetny pomysł, Bartezz! :D
Ja również przedstawię swoje TOP10 seriali w przemijającym już roku 2011.


10. SPARTACUS GODS OF ARENA - STARZ


Genialny prequel, który dostarczył jeszcze więcej krwawych walk, cudownych zwolnionych ujęć i świetnych intryg Batiatusa. Pokazał w dodatku, że ten serial może się równie dobrze oglądać bez postaci samego tytułowego Spartacusa, a takie postacie jak Crixus, Oenomaus, Ashur i nowo wprowadzony Gannicus są tak samo lub nawet bardziej interesujące. :) Do tego rewelacyjnie przedstawił wydarzenia przed "Blood and Sand" i pozwolił nam poznać historię Ludus Batiatusa. Dzięki obejrzeniu GoA jeszcze bardziej nie mogę się doczekać 2 serii "Spartacusa" tym razem z nowym aktorem i podtytułem "Vengeance".


9. LUTHER (S02) - BBC


Psychologiczny dramat policyjny od Brytyjczyków, brzmi prosto prawda? :) Dodajmy do tego genialną rolę Idrisa Elby (nominowaną już w sumie trzykrotnie do Emmy i Złotych Globów), mroczny klimat, cudowną czołówkę ("Paradis Circus" Massive Attack to był strzał w dziesiątkę! Btw. to właśnie intro zachęciło mnie do sprawdzenia tej produkcji.) i świetnie poprowadzoną fabułę...i oto mamy rewelacyjny serial. Druga seria emitowana w 2011 roku, mimo że krótsza od pierwszej (tylko 4 odcinki godzinne w porównaniu do 6 epizodów pierwszej serii) dostarczyła mi niemałych wrażeń. Jak dla mnie jest to zdecydowanie odkrycie roku. :)


8. SHAMELESS (S01) - SHOWTIME


W sumie to mogę się podpisać pod tym, co napisał Bartezz. Obok "Gry o Tron" jest to najlepsza premiera 2011 roku. Rodzina Gallagherów przykuwała mnie do ekran z odcinka na odcinek, było wiele śmiechu, trochę dramatu. Po prostu uwielbiam ich i już nie mogę się doczekać nadchodzącej drugiej serii. :D


7. JUSTIFIED (S02) - FX


Podchodziłem do tego serialu dwa razy, ale jak już się wciągnąłem za drugim razem, to już nie puściłem aż do końca 2 sezonu. :P Cudowna główna postać szeryfa Givensa grana przez Timothy'ego Olyphanta, świetna muzyka (po raz kolejny genialna czołówka) i oczywiście klimat miejskich wiosek w stanie Kentucky. Drugi sezon jest przedłużeniem świetności pierwszego, z niecierpliwością czekam na premierę trzeciej serii przypadającą na początek 2012 roku.


6. HOMELAND (S01) - SHOWTIME


Co prawda zakończenie mogłoby być lepsze i mniej przewidywalne, ale czy wtedy zobaczylibyśmy drugi sezon tej produkcji? Bo szczerze wątpię. :P Cudownie zagrane postacie Brody'ego i Carrie, świetny klimat niejednoznaczności i główny temat traktujący o terroryście w ciele Amerykanina na ziemiach ojczyzny. Nie mogło zabraknąć Homelanda w tym zestawieniu, w tej chwili jest to najlepsza nowość jesieni 2011 roku.


5. TREME (S02) - HBO


Kolejna produkcja Davida Simona, twórcy "The Wire", która mnie po prostu oczarowała. Magiczne położenie akcji w Nowym Orleanie po katastrofie huraganu Katrina, multum różnych i świetnie zagranych bohaterów, mnóstwo rewelacyjnej muzyki z gatunku jazzu, bluesa, r'n'b, soulu, hip-hopu itp., występów muzycznych i dramatów między postaciami, utwierdza mnie w przekonaniu, że "Treme" to jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat. Druga seria była moim zdaniem jeszcze lepsza od pierwszej i dostarczyła wielu niezapomnianych momentów. Już zostały zapowiedziane dwa następne sezony, z których ostatni czwarty prawdopodobnie planowo zakończy całą produkcję.


4. COMMUNITY (S02/03) - NBC


Nadal nie mogę uwierzyć, że stacja NBC zastanawia się nad przyszłością "Community" i zawiesza emisję tego serialu. :( Jak dla mnie jest to najlepsza komediowa propozycja w całym repertuarze wszystkich stacji telewizyjnych. Cudowne postacie, nieziemski humor i naśmiewanie się z popkultury na każdym kroku, jak go nie kochać? Wstrętni Amerykanie...

3. SONS OF ANARCHY (S04) - FX


4 sezon był genialny, również dla mnie był to ogólnie najlepszy sezon SoA. Pomimo tylko dobrego początku, środkowe odcinki emanowały takim napięciem i klimatem, że nie można było oderwać oczu od ekranu. Zakończenie rzeczywiście było trochę za spokojne, ale fundament pod nadchodzący 5 sezon został położony dość ciekawie i już teraz możemy się spodziewać równie świetnej następnej serii. :)

2. GAME OF THRONES (S01) - HBO


Najlepsza premiera 2011 roku! Nie czytałem książki i na dobrą sprawę nie wiedziałem, czego się spodziewać po tym serialu. To co dostałem przeszło moje skromne oczekiwania co najmniej dwukrotnie! A zakończenie 9 odcinka moim zdaniem powinno przejść do historii! :D Klimat, bohaterowie, ujęcia, historia...już odliczam dni i godziny do premiery 2 sezonu. :P

1. BREAKING BAD (S04) - aMC


Najlepsza kontynuacja 2011 roku! Jeden z niewielu seriali, który z sezonu na sezon staje się po prostu lepszy. 4 sezon przeszedł moje oczekiwania, pomimo że spodziewałem się czegoś bardzo dobrego. Bo to co dostałem, było GENIALNE! :D Strona wizualna tej produkcji jest nie do pobicia. Ujęcia, sterowanie kamerą, gra głównych aktorów to mistrzostwo! "Breaking Bad" FTW! :D A w międzyczasie czekam na ostatnią 16-odcinkową serię...


Wyróżnienia:


- Modern Family (S02/03) - po "Community" jest to kolejna świetna produkcja komediowa, którą oglądam z wielką przyjemnością. Uwielbiam Phila Dunphy'ego i wszystkie jego teksty, rady i wyczyny. :)
- Vampire Diaries (S02/03) - trzeba pochwalić twórców i aktorów, bo serial naprawdę świetnie się rozwija; ciągłe trzymanie się głównego wątku, wiele zaskakujących zwrotów akcji, w tej chwili bez zastanowienia jest to najlepszy serial stacji The CW.
- Fringe (S03/04) - końcówka 3 sezonu była genialna; tylko przez dość powolny początek 4 serii serii serial stacji FOX nie załapał się do mojego TOP10, ale to i tak nie ma znaczenia, bo w tym momencie "Fringe" to najlepszy serial Sci-fi i kropka! :)
- Southland (S03) - pomimo, że jest to kolejny z dramatów policyjnych, których w ofertach stacji telewizyjnych jest od groma i jeszcze więcej, to "Southland" jak dla mnie wybija się ponad przeciętność i dostarcza wiele ciekawych wrażeń. Trzecia seria jest jak dotąd najlepsza, a czwarta nadchodzi na początku 2012 roku.
- Castle (S03/04) - duet Castle/Beckett to najlepsze, co się mogło zdarzyć stacji ABC! :P Humor, bohaterowie, ciekawe sprawy i obecność głównego wątku, zdecydowanie najlepszy emitowany serial policyjny! :P
- The Big C (S02) - Laura Linney :hearth, stacja Showtime po raz kolejny udowadnia, że potrafi zrobić genialną czarną komedię. :)
- The Killing (S01) - mozolne tempo produkcji, klimat deszczowego Seattle, prowadzenie śledztwa przez cały sezon - to nie może się udać! A jednak się udało i to całkiem nieźle. :D Stacja aMC dostarczyła w ten sposób następną produkcję, która oczarowuje obrazem i nastrojem. Co prawda po zakończeniu oczekiwałem trochę więcej, ale od czego jest druga seria. :P


Nagrody specjalne:


- United States of Tara (S03)
- Entourage (S08)
- Friday Night Lights (S05)


Te trzy seriale zakończyły się w tym roku. Było to bardzo emocjonujące i wzruszające pożegnanie się z bohaterami w przypadku "Friday Night Lights"; wesołe, pełne humoru i pojednań w przypadku "Entourage"; oraz po prostu ciekawe i zadowalające w przypadku "United States of Tara". Będę bardzo miło wspominał te produkcje i jestem pewien, że jeszcze kiedyś wrócę do nich, aby przeżywać tą chwilę pożegnania po raz drugi...trzeci...itp. :P


PS Niektórzy pewnie zdziwią się brakiem obecności takich seriali jak: Boardwalk Empire (S02), American Horror Story (S01) czy Dexter (S06). Powodem tego jest nieobejrzenie jeszcze całych sezonów tych produkcji. :P Nadrobienie ich stanie się zapewne postanowieniem noworocznym na kolejny rok. :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 29 gru 2011, o 20:18

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Mój ranking jest bardzo subiektywny. Nie są to najlepsze seriale tego roku, a te które najlepiej mi się oglądało. Taki The Killing czy Breaking Bad są fenomenalne pod względem aktorskim, montażu, scenariusza czy reżyserii ale nie są to typowe seriale dla mnie. Owszem cenię je, lubię je oglądać ale się nimi nie jaram i nie powodują u mnie tego dreszczyka emocji czy banana na twarzy :) A więc jedziemy:

Wyróżnienie (kolejność przypadkowa):
The Killing - za aktorstwo i klimat. Stawianie na bohaterów, a nie na akcję. Jednak końcówka mnie zupełnie zniechęciła do tego serialu
White Collar - przyjemny procedural ze świetnymi aktorami i sprawami. Bardzo miło się go ogląda, ale to wszystko.
Nikita - moje objawienie zeszłego sezonu. Niestety w tym wypada trochę gorzej, ale wciąż czekam na kolejne odcinki z niecierpliwością. Taki substytut 24
Lights Out - chyba jeden z najbardziej niedocenionych seriali zeszłego roku. Dramat sportowy z byłym bokserem, który wraca na ring mimo choroby. Znowu świetni aktorzy i niebanalny pomysł. Niestety dalszego ciągu historii nie zobaczę
Chuck - długo się zastanawiałem między nim, a Fringe i w sumie wciąż się zastanawiam czy dobrze zrobiłem. W każdym bądź razie jeden z moich ulubionych seriali. Głupkowata fabuła, ale za to masa humoru i te postacie. Kocham to :)
Merlin (2008) - wielka niespodzianka w tym roku. Poprzednie sezony fajnie się oglądało, ale ten przyniósł za sobą wiele zmian. Owszem jest to serial dla dzieci i młodzieży ale mi się on zawsze podobał :)
Castle - i kolejny bardzo przyjemny procedural napędzany duetem Rick/Kate. Solidne sprawy i przede wszystkim humor.

A teraz mięsko:

10. Spartacus : Gods of the Arena


Prequel znakomitego Spartacusa wyszedł na podobnym poziomie co oryginalna historia. Niestety skończył się po zaledwie 6 odcinków. Ogromna szkoda bo świetnie zrealizowanych walk pełnych krwi, przemocy i ostrej muzyki nigdy za wiele. Do tego jeszcze dochodzą znakomici aktorzy na czele z Lucy Lawless. Ktoś powie że historia jest banalna, a serial to spektakl brutalności i nagości. Co z tego skoro dobrze się bawiłem :)

9. The Vampire Diaries


Tak jak Bartezza ten serial mnie bawi. Nie jest to głupie romansidło o wampirach, a dość mroczny serial fantastyczny z wampirami, wilkołakami i wiedźmami. Owszem jest teenagedrama ale w ilościach do przełknięcia. Podczas premiery serialu było to czasowe zastępstwo dla True Blood, a teraz ten serial cenie sobie o wiele bardziej. Finał S02 był rewelacyjny, teraz jest trochę gorzej, ale wciąż dobrze się to ogląda. Do tego ma świetne występy gościnne.

8. Fringe


Kolejny mój ulubieniec, niestety już dogorywający. Nie pod względem artystycznym a oglądalności co mnie smuci niezmiernie. Wątek dwóch światów w tm roku się rozkręcił, do tego jeszcze motyw maszyny i cliffhanger z finału(The Day We Died) który był bardzo emocjonalnym odcinkiem. Owszem nie wszystko zagrało, szczególnie w tym roku ale idzie dobre, a przynajmniej taką mam nadzieję.

7. Breaking Bad


Tutaj zamiast argumentować czemu serial jest na liście powinienem raczej tłumaczyć się czemu tak nisko. W tym roku dostaliśmy najlepszy sezon, aktorzy znowu fenomelanie grali, a sam serial pokazał kolejny etap ewolucji bohaterów i do czego mogą się dopuścić by chronić rodzinę. Jakby tego było mało Gus dostał więcej czasu antenowego co wyszło serialowi tylko na plus. Ja jednak darzę Walta taką antypatią że nie mogę serialu postawić wyżej w rankingu. Zabić go i tyle :)

6. Boardwalk Empire


Kolejny rozdział gangsterskiej opowieści czasów prohibicji. Nie oglądałem go na bieżąco, niektóre odcinki nawet z kilkutygodniowym opóźnieniem jednak gdy włączyłem jeden leciał następny i następny. Ta opowieść wciąga, a postacie są barwne. Szczególnie przyjemnie się ogląda te historyczne jak Arnold Rothstein,Al Capone czy Lucy Luciano. Możesz sobie sprwadzić na wiki co będzie z nimi dalej, a ich przygody i tak wciągają. Jest jeszcze niezwykle charyzmatyczny CHalky White i Nelson van Alden. Natomiast o Nucky/Margaret czy Jimmy/Komandor/Gillian można pisać i pisać. Do tego bogata scenografia, kostiumy czy muzyka z epoki.

5. Doctor Who (2005)


Najbardziej szalony serial tego roku. To co wyczynia Moffat z Doktorem to poezja. Możliwe że ta seria była trochę gorsza od poprzedniej, brakowało trochę podróży w czasie ale te wszystkie dwuodcinkowce mi to wynagrodziły. The Impossible Astronaut i Day of the Moon to fenomenalny początek sezonu, dalej mamy m.in. The Doctor's Wife ze scenariuszem Naila Gaimana oraz kolejny świetny 2 part A Good Man Goes to War i Let's Kill Hitler z popisem mojej ukochanej River Song. Jest jeszcze wzruszające The Girl Who Waited i epickie (chociaż nie tak jak finał S05) The Wedding of River Song. Matt Smith w roli Doktora już dorównuje Tennatowi, a związek Amy i Rorego to moje ulubione intergalaktyczne love story.

4. Homeland


I teraz dla odmiany zupełnie inne klimaty niż te na miejscu piątym. Pisałem że Nikita jest zastępstwem 24, ale wtedy pisałem o akcji i spiskach, tutaj jednak mamy dojrzałe 24. Akcji nie ma wiele, ale wszystko jest do bólu realistyczne i wciągające. CIA działa jak w rzeczywistości, a terroryści mają przemyślany plan, a nie żeby tylko zabić. Nie wzięli się tez nie wiadomo skąd. Tutaj wszystko jest ładnie nakreślone - motywację bohaterów nie są naciągane. Aktorzy są fenomenalni i w pełni zasługują na swoje nominację, a Clare Danes musi zdobyć statuetkę. Musi. Finałem nie jestem zawiedziony bo jak to producenci w jednym z wywadów mówili - śmierć Brodego i wprowadzenie nowego złego w sezonie drugim byłoby zbyt banalne. Teraz bohaterowie będą musieli uporać się z swoimi kłopotami i realizować dalej plany. Ja mam tylko cichą nadzieje, że kolejna seria bardziej skupi się na polityce.

3. Game of Thrones


Najbardziej oczekiwany serial przeze mnie od lat. Interesowałem się każdą plotką z planu, każdym strzępem informacji, videoblogi przedpremierą oglądałem z wywieszonym językiem, a pierwszy zwiastun mnie powalił klimatem. Dalej było tylko lepiej. Jako fan Pieśni Lodu i Ognia delektowałem się każdym detalem, każdą zbroją, szukałem nawet minimalnych odstęp od książki i linii dialogowych prosto z niej. Czekałem z wytęsknieniem żeby zobaczyć jak internet zareaguje na śmierć sami-wiecie-kogo i teraz czekam na S02 tak samo jak na S01. Czemu więc tylko 3 miejsce? Bo wiem że mam skrzywione podejście do tego serialu i chciałem uhonorować inne produkcję które mnie zaskoczyły bo w tym wypadku wiedziałem że się zakocham. No może poza czołówką do której wciąż jestem uprzedzony, a muzyka mogłaby być lepsza :) Winter is coming!

2.Community


Advanced Dungeons & Dragons, Paradigms of Human Memory, dwuodcinowa wojna paintballowa, Remedial Chaos Theory, Horror Fiction in Seven Spooky Steps czy Regional Holiday Music to najlepsze odcinki tego roku. Nie tego serialu, ogólnie z tego co obejrzałem. Ten serial jest niesamowity, co odcinek daje mi tyle śmiechu co niejeden cały serial. Do tego pod względem kreatywnym to mistrzostwo. Nigdzie nie widziałęm takiej różnorodności pomysłów i takiego wykonania. Fani filmu, telewizji i ogólnie pojętej popkultury zauważą smaczki i odniesienia do innych tytułów niemal co krok. Raz mniej, a raz bardziej widoczne. I pomyśleć że na początku myślałem że to raczej steretypowy serial o grupce znajomych. Teraz się biję w pierś i uważam że to jedna z najlepszych rzeczy jakie dała nam telewizja. Mógłbym gadać i gadać, ale lepie sami obejrzycie. Warto.

1.Sons of Anarchy


Najlepszy sezon bez dwóch zdań, a cover House of the Raising Sun i sceny z nim związane będę długo pamiętał. Nie było tutaj nie ważnego bohatera, który by nudził, każdy miał swoje 5 minut. Miejscami było brutalnie, a miejscami zabawnie. Czasem to i to (gotowanie Chuckiego!). Strzelaniny i pościgi rajcowały strasznie, a muzyka to mały serialowy cud świata. Owszem niektórzy narzekają że cały sezon było budowane napięcie by sam finał nie wypalił. Chyba w takim razie oglądali inny odcinek... to jest serial o bohaterach i ja z chęcią zobaczę wojnę między Jaxem i Clayem w zupełnie innym wydaniu. Niech żyje Kosiarz!

Jednak jakbym układał ranking dzień wcześniej lub później to pierwsza piątka mogłaby pozamieniać się miejscami i pewnie nie miałbym wyrzutów sumienia :)

I jeszcze na koniec seriale które obejrzałem w tym roku, a mają już parę lat:
The Wire - fenomenalne. To nie jest serial policyjny tylko serial o Baltimore. Oglądać i nie pytać.
Damages - to nie jest serial o prawnikach to serial o dwóch walczących między sobą kobietach. Wprawdzie dopiero 2 sezony za mną, ale dla mnie to mistrzostwo
Torchwood - pierwsze 3 sezony to jedno z najlepszych sci-fi w telewizji. Do tego ten przygnębiający klimat
Firefly - dawać mi S02!!!
Dollhouse - kolejny serial Whedona i znowu chcę więcej
Pushing Daisies - uwielbiam to :) cudowny bajkowy klimat z dialogami o natężeniu karabinu maszynowego. Cudowne, cudowne, cudowne :)



PS - Bartezz, Shameless to amerykański remake, a nie spin-off :)
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 30 gru 2011, o 11:00

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Ciekawe TOPy chłopaki. Co prawda chyba bliżej mi do listy eLMaQ, ale Twoja Czesiek też jest ciekawa (duży plus za Sons, ale tego się akurat spodziewałem :P ). Kompletnie nie podchodzą mi takie seriale, jak Doctor Who. Fantasy to też nie moja tematyka, dlatego w mojej liście nie ma Game of Thrones, choć nie twierdzę, że to słaby serial. Jest to bardzo dobra produkcja, po prostu tematyka nie moja.

Dziwi mnie trochę u Cześka tak słabe miejsce Breaking Bad. Uzasadnienie dobre, a zdziwienie po prostu stąd, ponieważ wiem, że jak ktoś już ogląda BB to stawia jest bardzo wysoko w rankingu. Chyba nie miałem do czynienia (w dyskusji gdzieś w internecie czy w realu) z osobą, która uważałaby ten serial po prostu za dobry i nic więcej. No, ale kwestia gustu. Dla mnie nr. 1! :)

PS: Dzięki Czesiek za uwagę. Rzeczywiście wdarł mi się błąd rzeczowy. :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 30 gru 2011, o 15:55

Re: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Ciężka sprawa z taką topką no, ale spróbuję:


10. Suits



Duże zaskoczenie dla mnie. Nie sądziłem, że serial prawniczy tak bardzo mi sie spodoba. Tymczasem pokazali ten drętwy zawód w ciekawy i śmieszny sposób. Postacie takie jak Harvey i Donna już utkwiły mi w pamięci. Świetne sceny, zabawne dialogi, no i oglądając, ani razu nie ziewnął, co już jest sukcesem :).

9. Dexter



TaK. Mimo wszystko trzeba ocenić właściwie ten obecny sezon, a on zasługuje u mnie 'tylko' na pozycje drugą od tyłu.
Pewnie nie tylko mi ten sezon nie przypadł do gustu, chociaż na początku byłem ciekawy, bo i wątek wydawał sie conajmniej interesujący, postacie grane w dosyć dobry sposób i te teorie o prof. Gellarze, którymi sie jarałem. Wszystko wydawało sie iść w dobrym kierunku, nie patrzac już na liczne małe błędy w tej produkcji i spadku poziomu inteligencji bohaterów. Jednak ostatnie epizody przedstawiono nam w banalny, prosty sposób, momenty na które czekaliśmy z zapartym tchem trwały sekundy i wywarły paskudne odczucie :). Niestety taka jest prawda i serial również i u mnie musi spaść z rankingu. Czekają nas jeszcze dwa sezony Dextera, jest dużo czasu by wszystko poprawić, choć i tak nie zamażą już nam tego słabego obrazu po finale. Nie czekam z niecierpliwością, ale z nadzieją :).

8. Game of Thrones



Serial odkrycie tego roku według wielu osób. Ja nie oglądając tego typu produkcji, spróbowałem, zachęcony świetną reklamą na tym forum :).
Nie zawiodłem się, serial zrobiony jest po mistrzowsku, jesli chodzi o gre aktorską, sceny walki i dialogi. Można w sumie powiedzieć, że całość jest zrobiona perfekcyjnie i nie ma sie do czego przyczepić. Mimo wszystko dziwi mnie, aż takie uwielbienie tego serialu w tak krótkim czasie (mowie tez o wskoczeniu na pozycje numer 1 w filmwebie). Serial dopiero wchodzi w faze gdzie ma wszystkich zachwycać , bo przeciez dopiero ' winter is comming' , a juz ma jakby sobie ugruntowaną pozycję. Dla mnie w pierwszym sezonie, było zdecydowanie za mało walk, starć itp. Było kilka i pokazano je naprawdę fajnie, dlatego żałowałem, że nie mogliśmy zobaczyć tego więcej. Pozatym nie każdy odcinek był jakiś super, było okej i po zakończeniu nie czekałem z utęsknieniem na następny. Dalej, postacie zdecydowanie bardzo charakterystyczne, pani Daenerys (tak to sie pisze?) zachwyca od początku i Arya także, dla tych postaci sie uśmiechałem i nie miałem ich dość :). Serial u mnie dalej czeka na wyższe loty, a fantastyczny finał tylko wzbudza apetyt.

7. The Killing



Tutaj krótko. Zostałem zaczarowany przez tą produkcję, klimat, tempo dialogi , wszystko kupiłem od samego początku i smutno robiło sie gdy zostawało coraz mniej odcinków do obejrzenia. Serial, który nawet po tym ocenionym przez większość słabym finale, nie obniżył u mnie lotów. Jest to najbardziej oczekiwana przezemnie produkcja nowego roku. Mam nadzieję, że dalej będę mógł się zachwycać świetnymi postaciami Sary i Holderem :).

6.Californication



No cóż powiedzieć o tej produkcji? Mnie mocno denerwuje, ale tez i mocno bawi. Kto nie jest ciekawy w jakie tym razem kłopoty wpadnie Hank Moody? :) Jak radzic sobie bedzie dalej Charlie, lśniąca główka :). Na to wszystko czekam. Obejrzane 4 sezony były świetne, dobrze sie przy nich bawiłem , denerwuje jedynie Karen, ale to w końcu komedia, ktos tam musi być denerwujący. :)

5.Schameless



Świetne! Podobno remake serialu brytyjskiego, którego nie widziałem, i nie zamiarzam ogladać , bo ten tu obecny jest po prostu super! :)
Zdecydowanie najlepsza produkcja jeśli chodzi o premiery komediowe tego roku( a dla mnie druga po the killing w ogóle ) Czekam z niecierpliwością na nowe przygody Franka i rodziny Gallagherów, które bawia i wzruszają.

4. Chuck



Ten sezon jeszcze nie obejrzany do końca, ale chuck zawsze będzie jednym z moich ulubionych. Bo jak go nie lubić?
Jest to najlepsza komedia jaką ogladałem, Chuck Bartowski, Morgan Grimes, John Casey i dopełniająca dzieła zniewalająca Sarah Walker :).
Na dokładke Ellie , Kapitan Awesome, Jeff i Lester :). Serial składa sie z mnóstwa śmiesznych scen, gagów, ciekawej akcji i trochę głupkowatej fabuły. Jedynie szkoda, że zbliża sie już koniec, ale każdy ma swój koniec. I nie ważne jaki będzie ten sezon, ja zdania na temat tego serialu nie zmienię, i będe wracał do wspaniałych pierwszych trzech sezonów ( a szczególnie do trzeciego!). DO tych co nie widzieli: YOU MUST SEE IT!!

3. Spartakus Gods of Arena



Ja ogólnie jestem fanem tej produkcji od samego początku. Ubolewam nad zniknięciem aktora Andyego Withfielda z wiadomych nam przyczyn.
Dawno czegoś takiego nie było, ogladając 300 było zachwyconym i spragnionym by dostać tego więcej, a teraz mamy serial gdzie pokazane nam jest z conajmniej 10 takich odcinków. A więc tak : sceny walki kapitalne, sceny erotyczne , dialogi wszystko ukazane perfekcyjnie. Na serial czekam z największą niecierpliowścią.

2.Breaking Bad



Serial o chemiku , który nie wydawał sie taki interesujący wciągnął mnie od samego początku. Sezon 4 to już w ogóle był zajebisty, sposób pozbycia sie Gusa, pozostanie długo w pamieci, świetna gra aktorska Bryana Cranstona i Aarona Paula i chce sie tego tylko więcej. Wspaniałe ujęcia scen z kamer, co intrygowało :). Niezapomniane postacie Mike'a czy Saula Goodmana :). Już sie nie mogę doczekać finałowej przygody naszych bohaterów. Miss it!

1.Sons of Anarchy



Co tu dużo pisać? Jax i spółka pozamiatali. Ja przez ten rok miałem przyjemność obejrzeć przygody harleyowców od samego początku do teraz. No i teraz wiem co inni czują gdy nadchodzi ta przerwa:). Serial o którego sie nie boję, wiem, że i nastepne sezony będą równie sie świetne co obecny. Bo ten był dla mnie najlepszy ze wszystkich! Po prostu number one !


Dobra teraz jakieś wyróżnienia:
2 broke girls - fajny i przyjemny sitcom, dużo humoru
American Horror Story - Horror a to lubie, porypany troche za bardzo czasami jak dla mnie, ale jako całośc godny polecenia.
Revenge - moze i by był na liscie gdybym obejrzał wiecej odcinków, interesujacy i intrygujący z fajną głowną bohaterką :)
Entourage - odkrycie! Jestem w trakcie 3 sezonu i narazie brak minusów :). Ari Gold!
In Treatment - Moja istna czołowka, właśnie kończe 1 sezon.
Supernatural - za humor głównie, teraz jest juz jest z tym gorzej, ale kiedyś było fajne
The Vampirie Diaries - lubie wampirki , choć ostatnio mi sie znudziły, planuje wrócić.
SFU - number 1 forever!


Największy minus tego roku -
Terra Nova - :)
Camelot, The Cape, New Girl...
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 31 gru 2011, o 17:40

Re: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


10. Breaking Bad (S04) - AMC


Dopiero pod koniec zaczęło coś się dziać. Wiele jest momentów, że chce się ten serial przewinąć lub wyłączyć mimo to akcja z otruciem całego kartelu była kozacka ;). Miejsce 10 z powodu tego, że jest to dramat. Poza tym w programie galileo ostatnio było o breakin bad. Mianowicie bohater włożył szczotkę do mycia okien do silnika samochodu i oczywiście był wybuch. Naturalnie jest to niemożliwe ale to tylko jako ciekawostka bo raczej w każdej produkcji wybuchy są wskazane :P.


9. Merlin (2008) - BBC One


Lekki i przyjemny serial. Pod koniec aktualnego sezonu sporo się zaczęło dziać i mam nadzieję, że przyszły też będzie w tym tempie.


8. CALIFORNICATION - SHOWTIME


Nieco wulgarny serial i nierealistyczny jednakże śmieszny. Postać Runkle przebija wszystkich na głowę. Denerwuje córka Hanka i jego żona ale da się oglądać :D. Przede wszystkim bardzo dobre wykonanie. Ciekawostką jest, że David Duchovny grając w tym serialu nabawił się ciężkiej choroby - seksoholizmu ;p


7. SPARTACUS GODS OF ARENA - STARZ


Elementy walk nie były już tak ekscytujące jednakże wyjaśniło się wiele spraw, które być może będą podstawą do następnego sezonu Spartacusa. Wg mnie trochę gorszy od Blood & Sand ale trzyma poziom.


6. LOST GIRL - Showcase


Serial z fajną historią. Łączy w sobie wiele elementów z różnych kultur m.in wierzeń, mitów. Trochę rozczarowuje pomijanie wątku głównego ale można przeboleć ;)


5. BLUE MOUNTAIN STATE - Spike


Jest to jeden z najśmieszniejszych seriali komediowych, które obejrzałem w tym roku. Można go porównać do American Pie. Gra aktorska w szczeólności Thada jest rewelacyjna ;p. Trochę głupkowaty serial ale śmieszy.


4. SHAMELESS (S01) - SHOWTIME


Czesiek_PL napisał(a):PS - Bartezz, Shameless to amerykański remake, a nie spin-off

Nie oglądałem wersji pierwotnej UK ale to chyba dobrze bo byłaby "za mocna" ze względu na tematykę. Pijaństwo to poważnym problem w wielu krajach i fajnie, że serial o tym opowiada. Widać tutaj, że Frank to egoista i najbardziej cierpią dzieci. Pomimo trudnej tematyki ciekawie się ogląda.


3. Hell on Wheels - AMC


Po obejrzeniu Deadwood, który mi polecił Leviatan miałem niedosyt bo dziki zachód to ciekawy kawałek historii i można wiele ciekawego obejrzeć. Do Hell on Wheels można jedynie się przyczepić, że historia zbyt wolno się rozwija stąd to miejsce. Mocną stroną jest gra aktorska. Są również podejmowane trudne jak na serial rozważania m.in o równości ras. Historia z rozliczaniem zbrodniarzy wojennych. Tak samo jak w Deadwood mamy nagromadzenie wątków co powoduje, że fajnie się ogląda.


2. TERRA NOVA - FOX


nadal77 napisał(a):Największy minus tego roku -
Terra Nova - :)
Camelot, The Cape, New Girl...

Ja osobiście na każdy odcinek Terra Nova czekałem z niecierpliwością. Możliwe, że niektóre wątki są nudne ale takie przerywniki są czasami potrzebne. Ogólnie fabuła jak i wykonanie jest na najwyższym poziomie. Jak to bywa z produkcjami tego typu mankamentem są drobne spostrzeżenia odnośnie realizmu ale można na to przymknąć oko ;). Przez 1 sezon działo się bardzo wiele co też jest potężnym plusem ponieważ z reguły seriale toczą się w ślimaczym tempie. Fajnie, że widzimy też nowe twarze a nie ciągle tych samych aktorów. Efekty specjalne są bardzo dobre. Wiadomo, że nie ma idealnej produkcji i każda ma swoje wady, zalety ale dla osób, które lubią seriale sci-f pobudzające wyobraźnie to pozycja obowiązkowa!


1. GAME OF THRONES (S01) - HBO


Zdecydowanie najlepsza premiera roku. Chyba kiedyś Czesiek_PL pisał, że jak HBO do czegoś się zabiera to musi być dobre. I tak się stało. Mocną stroną jest rozbudowana fabuła. Nie czytałem książki ale z zarysu przedstawionego w 1 sezonie można zrobić fajny serial. Podoba mi się ze względu na zwroty akcji. Śmierć Eddard Stark była dla wszystkich zaskoczeniem. Właściwie ten serial jest idealne a jedyne co mi się nie podoba to niektóre postaci, które są strasznie wkurzające ale pewnie taka jest ich rola. Winter is coming! ;)



Wyróżnienia:


- Community - W tym serialu wystarczy tylko mała salka i długopisy a i tak bawi i uczy ;p. Przede wszystkim fajni aktorzy.
- Star Trek: The Enterprise - Obejrzałem wszystkie sezony Star Trek i uważam, że to jest jeden z najlepszych seriali, który opowiada o przestrzeni kosmicznej. Nawet Battlestar Galactica mnie tak nie wciągnęła :).


Nagrody specjalne:


- The Middle - Pewnie większość się zdziwi co to za serial jednakże bardziej czekałem na odcinki The Middle niż np. Sons of Anarchy, Dextera, Homeland. Pewnie dlatego, że nawet najlepsze produkcje nudzą się po jakimś czasie. The Middle to lekka historia i bardzo fajnie się ogląda.
- Boardwalk Empire - Klimat prohibicji pokazuje bardzo dobrze głupotę ludzi, którzy ten zakaz wprowadzili. Ten serial to obowiązkowa pozycja dla zwolenników zakazu Marihuany ;p
- Friends with Benefits - Lekki serial, z pewnością lepszy niż New Girl jednakże został anulowany :/

Obrazek
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 31 gru 2011, o 18:57

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


10. Lost Girl


Bardzo przyjemny serial, łączący mity i opowieści o bogach, demonach i innych dziwnościach wielu kultur i czasów. Postacie, których nie da się nie polubić i przywiązać do nich. Mimo iż na kolejne odcinki z niecierpliwością nie czekam to jednak jak tylko się pojawiają to z przyjemnością się za nie zabieram.

9. Supernatural


W zasadzie tylko z powodu mojego sentymentu dla ego serialu. Zaczął się i trwał dość długo we wspaniałej formie. Niestety przyszły czasy spadku formy i przestało się siedzieć jak na szpilkach pod koniec tygodnia w oczekiwaniu na nowy odcinek. A mimo to każdy kolejny ogląda z zainteresowaniem i nadzieję, że będzie lepiej i że dobre czasy wrócą.

8. Spartakus: Gods of Arena


Nie tak dobre jak część pierwsza, a jednak miło był się zapoznać z wcześniejszymi losami bohaterów i poznać starych gladiatorów. No i rozbudziło to tylko moją ciekawość co do części kolejnej. Poza tym obie części na prawdę wspaniałe, świetnie pokazany świat gladiatorów ze wszystkimi szczegółami.

7. The Vampire Diaries


Jak na razie z każdą serią coraz lepiej, a ta była zdecydowanie najciekawsza. Mam tylko nadzieję, że taka forma będzie trwała - z sezonu na sezon coraz lepiej. Postacie ewoluują, aktorzy mają okazję się wykazać w coraz to nowych warunkach i fabuła ciągle zaskakuje.

6. The Walking Dead


Czekałam z wytęsknieniem i niecierpliwością czekałam na drugą serię, dlatego jej pojawienie się bardzo mnie ucieszyło. Poza tym ciągle jestem pod wrażeniem tego, że możliwe jest stworzenie serialu o zombiakach, który po trzech odcinkach by nie nudził. Fabuła jak na razie trzyma poziom, postacie są całkiem ciekawe, więc nie mam (jeszcze) na co zarzekać.

5. White Collar


Serial przyjemny i mimo wszystkiego co się w nim dzieje to jak dla mnie dość leki. Patrzy się miło i z ochotą włączałam każdy kolejny odcinek. Całość wystarczająco interesująca żeby mnie utrzymać zaciekawioną i co tydzień włączającą kolejny odcinek.

4. Justified


Od pierwszego odcinka wciągnął mnie całkowicie i bez reszty. Uwielbiam szeryfa Givensa i wspaniałego Boyda i każdą inną postać jaka pojawia się w tym serialu. Doczekać się już nie mogę kolejnej serii i mam nadzieję, że jej poziom nie będzie nie będzie słabszy od poziomu serii drugiej. Timothy Olyphant jest zdecydowanie stworzony do tej roli i pokazuje na co go stać tak samo jak zrobił to w niezapomnianym Deadwood.

3. Breaking Bad


I tu znów mamy serial który z serii na serię robi się coraz lepszy. A w Breaking Bad poziom jest niesamowicie wysoki, fabuła interesująca, żaden odcinek nie pozwala się nudzić. Wciąga niesamowicie, jak już raz człowiek wpadnie to nie ma szans i będzie za każdym razem sięgał po następny odcinek.

2. Game of Thrones


Absolutnie genialna premiera. Już od pierwszego odcinka dostaliśmy emocje, krew, walki, wspaniałe historie bohaterów, samych bohaterów którzy zostali stworzeni idealnie.
Przyznaję, że bardzo długo opierałam się przed nim, zobaczyli go moi znajomi, moi rodzice, a ja dalej twardo stałam przy swoim. Wystarczyło tylko słowo 'smoki' by mnie do niego przekonać i jestem za to mojej mamie niezmiernie wdzięczna.

1. Sons of Anarchy


Genialna kontynuacja genialnej serii.
Scena końcowa wywarła na mnie piorunujące wrażenie, House of the Raising Sun stanowił idealny podkład do wszystkiego co działo się w ostatnich minutach finałowego odcinka. A największe wrażenie wywarła na mnie ilość emocji w samy spojrzeniach wymienianych między Tarą i Gemmą - mistrzostwo.
Mieliśmy wszystko czego po kolejnej serii mogliśmy oczekiwać, a nawet więcej - emocje, krew, intrygi i miłość. Do tego było dramatycznie a jednocześnie komicznie, mięliśmy niespodzianki i idealny soundtrack. Nie moglibyśmy chyba dostać więcej i lepiej.
Cieszę się, że poziom serialu ciągle wzrasta, bo ta seria zdecydowanie była najlepszą, choć serial ten, jak dla mnie, jest najlepszy pod względem finałów serii.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 sty 2012, o 17:34

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Po przeanalizowaniu waszych list moje noworoczne plany:
- sprawdzić Luther. Wiele dobrego czytam, Idris Elba mnie zachwycił w The Wire, a ostatnio coraz bardziej cenię seriale brytyjskie. Trzeba zobaczyć
- zobaczyć więcej Justified. Pierwszy sezon mnie zachwycił, zrobiłem sobie przerwę i jakoś zapomniałem o dalszych odcinkach. A z tego co czytam to waro
- Trame - skoro zakochałem się w The Wire to i to mi się na pewno spodoba
- Lost Girl chciałbym zobaczyć bo brakuje mi urban fantasy

Bartezz napisał(a):Kompletnie nie podchodzą mi takie seriale, jak Doctor Who. Fantasy to też nie moja tematyka, dlatego w mojej liście nie ma Game of Thrones, choć nie twierdzę, że to słaby serial. Jest to bardzo dobra produkcja, po prostu tematyka nie moja.


GoT to nie fantasy. Przynajmniej nie przez pierwsze 2-3 sezony. Oczywiście są pewne elementy fantastyczne, ale więcej ich jest w takim True Blood. Teraz jest to bardziej dramat polityczny w reliach średniowiecznego fantasy. Do Doktora masz rację. Jest to dość specyficzny serial i albo się go kocha albo nienawidzi.

nadal napisał(a):Tymczasem pokazali ten drętwy zawód w ciekawy i śmieszny sposób.

Jak chcesz zobaczyć coś na prawde dobrego o prawnikach to zachęcam do obejrzenia Damages. Może i humoru nie ma tam wiele, ale historia jest wciągająca jak bagno.

nadal - popularność GoT jest też związana z samą książką. W interencie jest spory szum do tego sprawnie zrealizowana kampanię marketingową, a jednoczesna premiera w Ameryce i Polsce zrobiła swoje. Rzadko się też zdarza że serial jest reklamowany bilbordami na mieście. To pierwsze miejsce na filmwebie to przesada, ale tak czy inaczej to bardzo dobry serial. I w przeciwieństwie do ciebie ja Dany nie mogę znieść :)

Tajfun - serio? Terra Nova na drugim miejscu? Ja nie mogę przebrnąć przez pierwszy sezon co mi się rzadko kiedy zdarza. Już takie The Event było lepsze w tym roku. Ja bardzo lubię sci-fi ale tego serialu już nie mogę znieść.

Boardwalk Empire - Klimat prohibicji pokazuje bardzo dobrze głupotę ludzi, którzy ten zakaz wprowadzili. Ten serial to obowiązkowa pozycja dla zwolenników zakazu Marihuany ;p


Nie widzę związku. Uwielbiam BE, twierdzę że prohibicja nie spełniła swojej roli i podtrzymuje swoje zdania o zakazie dla miękkich narkotyków.
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 2 sty 2012, o 19:19

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Jak chcesz zobaczyć coś na prawde dobrego o prawnikach to zachęcam do obejrzenia Damages. Może i humoru nie ma tam wiele, ale historia jest wciągająca jak bagno.


Ok, napewno sprawdzę ten tytuł :)

Co mnie jeszcze zachęciło?
Luther - słyszałem już o nim wcześniej , juz chyba nawet na wakacje go ściągnałem i na dysku mam do dzisiaj dlatego bedzie to jedna z pierwszych pozycji w tym roku.
Treme - opis emlaQ bardzo mnie zachęcił do obejrzenia i tego tytuły, tylko jeszcze trzeba przerobić The Wire do tego :)
Community - tez juz dłuższy czas nastawiam żeby zącząć ogladac, wiec moze i w najbliższym czasie zacznę.

Co mnie zaskoczyło w waszych rankingach?

Napewno lista Taifuna - BB na 10 miejscu!? :P , no i nie rozumiem tego zachwalania Terra Novy (2 miejsce! :O ).
Czesiek - Chuck powinien być w 10-tce! ;). BB tez nisko, ale zgadzam sie ze stwierdzeniem o Walcie. Co nie zmienia faktu, że wspaniały z niego aktor. Jednak zabicie jego postaci wydaje sie jedynym wyjściem po finale 4 sezonu.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 2 sty 2012, o 19:29

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Czesiek_PL napisał(a):GoT to nie fantasy. Przynajmniej nie przez pierwsze 2-3 sezony. Oczywiście są pewne elementy fantastyczne, ale więcej ich jest w takim True Blood. Teraz jest to bardziej dramat polityczny w reliach średniowiecznego fantasy. Do Doktora masz rację. Jest to dość specyficzny serial i albo się go kocha albo nienawidzi.

Mów co chcesz, ale dla mnie to fantasy. Może rzeczywiście masz racje, że w True Blood jest więcej elementów fantastycznych, ale TB w przeciwieństwie do GoT pokochałem od razu. :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 2 sty 2012, o 23:12

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


No to czas na moją refleksję na temat rankingów. :D

- Totalnie nie rozumiem tak wysokiej pozycji "Terra Nova" u Taifuna. :P Obecność tego serialu w TOP10 jakoś bym przeżył, ale 2 miejsce?
Ogólnie fabuła jak i wykonanie jest na najwyższym poziomie.

Efekty specjalne są bardzo dobre.

Ja tego co wymieniał Taifun, w tej produkcji nie dojrzałem. :/ Jak najbardziej zgadzam się z nadal77 i także zaliczam tą produkcję do minusów roku 2011; po komentarzach do odcinków mogę stwierdzić, że Czesiek w tym przypadku również zgadza się z nami. :P :P

- Co do obecności Chucka np. w moim TOP10...kocham ten serial z całego serca, ale w tym roku należy mu się jedynie wyróżnienie. S04 i S05 są fajne, ale w pojedynku z tegorocznymi BB, SoA, GoT i innymi lżejszymi produkcjami typu TVD, Community, Spartacus czy Shameless, nowe Chucki nie mają szans. :/

- Trochę mniej również zdziwiła obecność w rankingu Raven serialu "The Walking Dead". :P Ale rozumiem, że to wynik posuchy seriali z zombie w roli głównej. :)

- Wysokie pozycje "Boardwalk Empire", "Hells on Wheels" oraz obecności "Dextera", "American Horror Story" i wyróżnienie "Damages" jeszcze bardziej zachęciły mnie do nadrobienia lub rozpoczęcie tych pozycji. :) Za co Wam bardzo dziękuję. :P
<<

ANOREAMOREK

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
La femme Nikita

Postdodano 5 sty 2012, o 14:17

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Dla mnie najlepszy dexter!!!! Numer jeden znaleziony zupełnie przez przypadek na stronce z recenzjamih ttp://ogladamy.org/ która od jakiegos czasu bardzo pomaga mi w wyborze filmow i seriali. Polecam jesli nie macie pomysłu na film to tu znajdziecie nie za krótkie ale tez nie zadługie opisy tresci i klimatu filmu. I co istotne maja opisy nie przekopiowane po raz setny z innych popularnych stron.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 5 sty 2012, o 16:51

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


eLMaQ napisał(a):Totalnie nie rozumiem tak wysokiej pozycji "Terra Nova" u Taifuna.

Czesiek_PL napisał(a):serio? Terra Nova na drugim miejscu? Ja nie mogę przebrnąć przez pierwszy sezon co mi się rzadko kiedy zdarza. Już takie The Event było lepsze w tym roku. Ja bardzo lubię sci-fi ale tego serialu już nie mogę znieść.

nadal77 napisał(a):nie rozumiem tego zachwalania Terra Novy (2 miejsce! :O )

Terra Nova jest tak wysoko z tego samego powodu co u Raven: The Walking Dead. Też mnie parę elementów razi ale bardziej czekałem na nowe odcinki Terra Nova niż np. Breaking Bad. Wg mnie to jest najlepsza premiera 2011 serialu sci-f dlatego jest tak wysoko.
A ogólnie moja lista widać, że jest nastawiona na lekkie produkcje i przede fantasy/sci-f dlatego Breaking Bad na ostatnim miejscu.

A mnie najbardziej dziwi, że osoby umieściły na liście Justified nie znalazły czasu na Hell on Wheels.
Obrazek
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 5 sty 2012, o 19:36

Re: Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Taifun napisał(a):A mnie najbardziej dziwi, że osoby umieściły, które miały na liście Justified nie znalazły czasu na Hell on Wheels.

Spoko Taifun, to na pewno zostanie nadrobione z mojej strony. :P
Aktualnie mam parę innych seriali do nadrobienia, ale po finale 1 serii HoW postaram się wziąć za tą produkcję. :)
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 5 sty 2012, o 21:46

Odp: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


dla mnie rok 2011 był rokiem nie oglądania seriali i porzucania wszystkiego co choć trochę mi się nudziło. cóż, moje nerwy w 2011 najwidoczniej nie były zbyt mocne.
i przykro mi, nie uzbieram 10 seriali xD
ale dla wyróżnienia, z nowości : Switched at Birth,The Borgias. Reszta: Doctor Who, Misfits, Leverage.
To są jedyne seriale, które mnie przy sobie zatrzymały :)
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 7 sty 2012, o 18:16

Re: Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników


Zainspirowany tym tematem przedstawiam swoje TOP 10. Widzę, że ten temat wywołał żywiołową dyskluję i o to właśnie chodzi.

10. Dexter

Tytuł ten sam w sobie nie wymaga żadnego komentarza. Każdy tą produkcję zna i szanuje. Jednakże z uwagi na bardzo słabe zakończenie sezonu 6 u mnie jest to zaledwie pozycja nr 10. Wobec nadchodzących dwóch kolejnych sezonów będę bezlitosny w stosunku do swojej krytyki.

9. True Blood

Muszę szczerze przyznać, że do tej pozycji podchodziłem bardzo sceptycznie i... w miesiąc obejrzałem wszystko, co się tylko dało. True Blood to przede wszystko IMHO doskonała rozrywka, o ile oczywiście nie podchodzi się do tej pozycji zbyt poważnie. :)

8. The Walking Dead

Początek drugiego sezonu zdecydowanie roszczarowł. Natomiast trzy ostatnie odcinki w pełni zrekompensowały mi przerażąjącą nudę z pierwszych 4 odcinków. Oczekiwania wobec kolejnego sezonu są bardzo wysokie.

7. Burn Notice

Doskonała rozrywka w pięknym stylu. Miło, łatwo i przyjemnie. Oby tak dalej.

6. Supernatural

Poziom zabawy zdecydowanie spadł. Wszystko stało się zbyt powierzchowne i przewidywalne, co nie zmienia faktu, że jest to zabawa na najwyższym poziomie. Oczywiście wszystkiego nie należy traktować poważnie. Brakuje mi natomiast Castiela. Mimo wszystko jest to w dalszym ciągu znakomita produkcja.

5. Boardwalk Empire

Genialne zakończenie drugiego sezonu warto odnotować i przyznać pozycję nr . In the name of James Darmody.

4. The Pacific

Złośliwi powiedzą, że ta produkcja nie ma nic wspólnego z rokiem 2011 r. Stwierdzić należy, że w istocie tak jest. Jednakże osobiście zapoznawałem się z tym serialem dopiero na samym początku 2011 r. i nikt nie zabroni mi klasyfikować The Pacyfic w kategorii seriali z roku 2011 r.
Mega produkcja HPO z całą pewnością wywołała wokół siebie niezły szum. Bardzo często mogliśmy się natknąć na porównania The Pacific do Band of Brother's. Nie ma się oczywiście, co dziwić. Jak dla mnie jest to doskonały serial ze świetnymi efektami specjalnymi. Polecam z czystym sumieniem. In the name of John Basilon.

Czas na podium:

3. Castle

Ostatnimi czasy serial ten przerodził się nam w niezły kryminalny. Castle i Becket dostarczają mi w dalszym ciągu znakomitej rozrywki i śmiem twierdzić, że 3 i 4 sezon utrzymały znakomity poziom i czekam na więcej.

2. Breaking Bad

Klasyk sam w sobie. Z niecierpliwością czekam na kolejny, ostatni już niestety sezon. Oj będzie się działo.
Breaking Bad to z całą pewnością niebanalna produkcja, która posiada miliony fanów. Ukłon przed wicemistrzem.

1. Sons of Anarchy

Przyznaje się, że w stosunku do SOA jestem stronniczy. Jest to mój ulubiony serial i niedawno zakończony sezon utwierdził mnie w tym przekonaniu. Mega kapitalny, przecudowny serial, który trzyma w napięciu od pierwszego odcinka i wiem, że będzie trzymał. Należy stwierdzić, że po fenomenalnym czwartym sezonie,w piątym możemy spodziewać się prawdziwego sprawdzianu dla SAMCRO. In the name of KOZICK!

:)
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.

 


  • Podobne tematy do Najlepsze seriale 2011 roku wg użytkowników
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Archiwum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.