Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Prezent dla mamy na 70 te urodziny Off-topic 39

4x12 - The Getaway » Dexter » Odcinki • seriale forumtv.pl

2009

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Pluszu

Przyjaciel forum

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 24 lis 2009, o 20:12

4x12 - The Getaway

Premiera: 13 grudnia 2009
Obrazek
<<

Maniac_

Moderator

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 15 gru 2009, o 10:07

Re: 4x12 - The Getaway

Jak na season finale przystało odcinek naprawdę bardzo dobry.
Dexter uświadomił sobie, że działa w chaosie i amoku, co potwierdza bójka z policjantami. Rady Harrego uznawał za wyssane z palca ale niestety okzały się po części prawdziwe. Dexter wierzył, że może robić, to co robi i być szczęśliwy ze swoją rodziną. Jak się okazało tak jednak nie będzie...

Swoją drogą na 60 sekund przez zakończeniem epizodu nie wierzyłem w plotki, które pojawiły się jakiś czas temnu w sieci, że zakończenie tej serii ma być szokujące, albo przynajmniej na te 60 sekund przed końcem nie widziałem nic szokująćego. Ale przyznaję, po zakończeniu dobre 5 min siedziałem w szoku.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

moab

Użytkownik

Ulubiony serial:
Breaking Bad

Postdodano 15 gru 2009, o 12:26

Z pewnością jest to ciekawe zakończenie, które daje wiele możliwości na piąty sezon. Z moralnego punktu widzenia jest to też bolesna nauczka dla Dextera - każdy w końcu musi zapłacić za łamanie norm społecznych, a w przypadku Dexa przede wszystkim kodeksu Harry'ego. Ale ponieważ sympatyzuję z bohaterami, trudno mi zaakceptować to zakończenie.

Odcinek finałowy bardzo dobry. Mimo że wiele się działo i odcinek trzymał w napięciu, tempo było trochę wolniejsze niż w ostatnich epizodach. Wiele scen budowało specyficzny nastrój, który dobrze współgrał z finałem. Co ciekawe, w którymś momencie odniosłam wrażenie, że w tych wewnętrznych monologach Dextera Harry jest mrocznym pasażerem, a nie głosem rozsądku, który ma chronić Dexa. Ech... muszę przyznać, że mam po tej serii spory kac moralny :)
<<

Pluszu

Przyjaciel forum

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 15 gru 2009, o 15:54

Odcinek jak caly sezon, MEGA !
Bylem pewny ze zakonczenie bedzie z happy endem bo juz muzyczka mila, taka podsumowującaa tu nagle zong :minishock Rita zabita w wannnie i Harrison we krwi. Podobaly mi sie sceny jak Decter wychodzil z Harrisem z lazionki i byli porownywani do Henry'ego i Dextera wychodzacych z kontenera.
HMm ciekawe co wymysla w nowym sezonie..
Obrazek
<<

Tristan

Moderator

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 17 gru 2009, o 00:10

Sezon przerósł moje wszelkie oczekiwania.
Po pierwsze wielkie ukłony ode mnie w stronę aktora, który grał Trójkowego.
Po drugie jednak się cieszę, że La Guerta i Batista są razem.
Po trzecie Deb wreszcie doszła do prawdy o Dexie.
Po czwarte aplauz na stojąco dla niej przez to co zrobiła w tym sezonie.
Po piąte - cud, miód rodzinka i poplątany Dex. Nie sądziłem, że spodoba mi się motyw z rodziną. A jednak :)

Po szóste i najważniejsze... końcówka wgniotła mnie w ziemię i przemieliła przez maszynkę do mielenia mięsa.
Moja kochana Rita. Uwielbiałem jej postać od początku. Dobrze, że nie czytałem żadnych spoilerów. Bo zakończenie nie było by dla mnie takie same.
trust him... he's a doctor!
<<

Maniac_

Moderator

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 17 gru 2009, o 09:37

Dobrze, że nie czytałem żadnych spoilerów. Bo zakończenie nie było by dla mnie takie same.

Ja też nie "spojlerowałem" poza jednym motywem, że zakończenie S04 ma być "szokujące", ale tak czy siak nigdy bym się nie spodziewał takiego obrotu sytuacji.

Z innej beczki zastanawiam się jaki będzie wątek przewodni kolejnego sezonu, bo na chwilę obecną wszystkie aspekty rodzinne zostały rozwiązane.

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

moab

Użytkownik

Ulubiony serial:
Breaking Bad

Postdodano 18 gru 2009, o 12:02

Maniac_ napisał(a):Z innej beczki zastanawiam się jaki będzie wątek przewodni kolejnego sezonu, bo na chwilę obecną wszystkie aspekty rodzinne zostały rozwiązane.

Nie całkiem. Dexter zostanie z małym dzieckiem. Ciekawe, czy będzie zajmował się też Aster i Codym. Poza matką Rity jest chyba ich jedynym opiekunem.
Myślę, że jednym z wątków piątej serii będzie odsłanianie prawdy o Dexterze. Deb dowiedziała się, kim była jego matka, zabójstwo Rity przez Trójkowego jest dziwnym zbiegiem okoliczności... i niech tylko rodzina Arthura wspomni coś o Kyle'u Butlerze :cool:

Zastanawiam się, czy Dexter wróci do kodeksu Harry'ego, czy może będzie próbował uwolnić się od swojej obsesji. Pod koniec czwartego sezonu wydawało się, że ma na to wielką ochotę. W tym momencie nie ma już wątpliwości, że prowadząc podwójne życie sprowadził na swoją rodzinę nieszczęście. Jeśli będzie chciał chronić Harrisona, będzie musiał podjąć radykalną decyzję.
<<

Czesiek_PL

Ekspert

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 gru 2009, o 01:46

Odp: 4x12 - The Getaway

O masakra! Co za końcówka. Wgniotła mnie w fotel. Tego się nie spodziewałem. Dawno w żadnym serialu nie oglądałem takiego cliffhangera, który aż tak odmieni życie głównego bohatera. Rita nie żyję, zamordowana przez Trinitego, a rodzina zostaje na utrzymaniu Dextera. Tylko jak ktoś to zaznaczył - to przecież nie mogę być przypadek,że Riata była ofiarą Trinitego. Debra pewnie zacznie coś podejrzewać. Teraz czekać do września na nowe odcinki...

A wszystko tak ładnie się układało - Dexter dopadł Trójkowego, postanowił walczyć ze swoim mrocznym pasażerem i zacząć się bardziej przykładać do bycia ojcem. Miał też wrócić do swojego kodeksu. A tutaj taki zonk na końcu...

Debra wie kim była Laura Moser, wie o jej śmierci i o Ice-Truck-Killerze. Teraz tylko krok by odkryć prawdę o bracie. Tylko co z nią zrobi? Pogodzi się z tym kim jest? A może przyszły sezon nawet o to nie zahaczy...?

4 sezon Dextera był dużo lepszy od poprzedniego. Pomysł pojedynku dwóch generacji seryjnych morderców genialny dzięki aktorom. Psychopatyczny Trinity to chyba jeden z moich ulubionych serialowych złoczyńców :) Chociaż za to co zrobił na końcu nie powinienem tak mówić...

BTW to czwarty serial jaki widzę w którym bohaterka grana przez Jule Benz umiera :D
<<

Maniac_

Moderator

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 23 gru 2009, o 12:27

Debra wie kim była Laura Moser, wie o jej śmierci i o Ice-Truck-Killerze. Teraz tylko krok by odkryć prawdę o bracie. Tylko co z nią zrobi? Pogodzi się z tym kim jest? A może przyszły sezon nawet o to nie zahaczy...?

Wydaje mi się, że zgodnie z Dexterową zasadą "niekontynuacji" nie będzie ten wątek poruszany, bynajmniej jako główny, w następnej serii. No bo w sumie, co to zmieni? Rita nie żyje, Debra wie no i co dalej? Przecież to nie znaczy, że jej brat jest seryjnym killerem. Oczywiście z jej punktu widzenia.

Zastanawia mnie bardziej, jak będzie teraz wyglądało życie rodzinne Dextera. Dzieci? On sam? Czy go to będzie zamęczało? Nic nie zmienia przecież faktu, że to jego wina.

Mśić się? Nie wydaje mi się, bo nie na kim.

<<

Paulina

Ekspert

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 29 gru 2009, o 01:29

Końcówka miażdży. Jeszcze ta anologia do scen Dextera jak go Harry znalazł. Rita w tej wannie...dzieciak w kałuży krwi...ciekawe jak to będzie, Dexter bez Rity tak naprawdę nie funkcjonuje, Rita i rodzina to jego ostoja...biedne dzieci, straciły matkę.

Deb wie że Brian był bratem Dextera, ale nie sądzę, żeby ciągneli dalej ten wątek. Raczej Deb się nagle nie obudzi i nie pomyśli: Skoro Brian był seryjnym mordercom, a Dexter jest jego bratem...to Dexter na pewno też jest...naciągane by było.

Mam pytanie: Czy Dexter adoptował dzieci Rity jak wzięli ślub? Bo jeżeli nie, to nie będzie miał praw i pewnie matka Rity je weźmie...
<<

Maniac_

Moderator

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 29 gru 2009, o 17:16

Mam pytanie: Czy Dexter adoptował dzieci Rity jak wzięli ślub? Bo jeżeli nie, to nie będzie miał praw i pewnie matka Rity je weźmie...

Formalnej adopcji w serialu nie było ale również nie wydaje mi się, żeby ten wątek był jakoś szczególnie poruszony. Pewnie po prostu będzie tak, że dzieciaki zamieszkają z nim, jak to ma miejsce do tej pory i w ogóle nic na ten temat nie będzie więcej mowy :) I dobrze :)

<<

0lina

Przyjaciel forum

Postdodano 15 sty 2010, o 17:58

powiem tyle: genialny był ten 4 sezon, końcówka miażdży, Rita :( Teraz Dexter sie pewnie będzie obwiniał jeszcze bardziej, może nawet odda dzieci pod opiekę kogoś innego.
<<

eLMaQ

Moderator

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 1 lut 2010, o 23:19

Odcinek po prostu zajebisty! Z resztą jak sama końcówka sezonu, postać Trinity Killera niesamowita i świetnie zagrana, a sam koniec odcinka miażdży na małe kawałeczki, gdy go się po prostu nie spodziewałem. Leci sobie spokojna muzyczka, Trinity zabity, Dex sobie wraca do domu i BOOOM! :D Niesamowita scena. Trochę szkoda mi Rity, ale jak dzięki temu scenarzyści wymyślą chociaż tak dobry piąty sezon, nie mam nic przeciwko. :P Kurde, słyszałem przed finałem, że jest fantastyczny, ale to co zobaczyłem, mnie przerosło i to o wiele. 8) Na następny sezon Dextera czekam z wielką niecierpliwością i jest to najlepszy finał sezonu, jaki widziałem razem z finałami z Lostów i Sonsów.
<<

Chris

Ekspert

gadu:
11098624

Postdodano 7 cze 2013, o 16:00

RITA :(
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

ElBiDżej

Nowy użytkownik

Ulubiony serial:
Rodzina Soprano

Postdodano 2 lip 2013, o 09:07

Właśnie wczoraj skończyłem oglądać 4 sezon i byłem w ostrym szoku. Na początek zapowiadało się jak zwykle, czyli że wszystko skończy się po myśli Dextera i wszyscy będą szczęśliwi. Ale końcówka mnie załamała i to grubo..