Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 18

Zgłoś nowy materiał na serialowo.com » forumTV.pl » Ogłoszenia • seriale forumtv.pl

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 kwi 2008, o 22:08

Re: Zgłoś nowy materiał na serialowo.com

Oglądalność seriali w USA z 24.03 - 30.03(w nawiasach dane z ostatniego tygodnia) Po dzisiejszym zestawieniu jest już nie mal pewne, że New Amsterdam nie dostanie następnego sezonu, tak jak Eli Stone.
- How I met your mother - 10,62mln
- New Amsterdam - 6,36mln(7,3)
- Medium - 8,93mln(9,89)
- Jericho - 5,99mln(5,59)
- Men in Trees - 5,61mln (5,83)
- Smallville - 3,84mln(3,41)
- Reaper 2,76mln(2,95)
- Eli Stone - 6,52mln(7,54)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2008, o 19:45

Re: Zgłoś nowy materiał na serialowo.com


Oglądalność seriali w USA z 31.03 - 06.04(w nawiasach dane z ostatniego tygodnia):
- How I met Your Mother - 9,66mln(10,62)
- New Amsterdam - 6,63mln(6,36)
- CSI:Miami - 15,53mln
- CSI:Miami - 14,29mln(15,53)
- CSI:NY - 12,84mln
- CSI:LV - 20,4mln
- Medium - 9,54mln(8,93)
- Men in Trees - 5,5mln(6,61)
- Eli Stone - 5,22mln(6,52)
- Ghost Whisperer - 9,33mln
- Numb3rs - 9,91mln
- Dexter - 7,1mln(6,11)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 24 kwi 2008, o 22:58

Re: Zgłoś nowy materiał na serialowo.com


Dawno nie było na forum żadnego nowego działu więc trochę popracowałem i voila. Wybór padł na Moonlight bo serial jest bardzo dobry, w piątek wraca z czterema odcinkami i są duże szansę na 2 sezon. Pseudo-tłumaczenia są z wikipedi angielskiej jak by się ktoś pytał ;) Opisy bohaterów są, krótkie bo nie ma co pisać więcej żeby nie spoilerować.

Moonlight 01x01 No Such Thing as Vampires
Na miejscu zbrodni gdzie zamordowano studentkę internetowa reporterka Beth Turner spotyka tajemniczego mężczyzna o imieniu Mick St. John. Nie wie ona, że Mick jest wampirem. Postanawia ona napisać artykuł, w którym sugeruję, że morderstwo popełnił wampir. Martwi to Josefa, innego wampira, że wyjawi to prawdę o jego gatunku. Ciało zamordowanej dziewczyny posiada dwa punkciki na szyi. Profesor lokalnego uniwersytetu wierzy, że jest wampirem co czyni go jednym z głównych podejrzanych w międzyczasie jego kolejna uczennica zostaje zamordowana w ten sam sposób. Podczas prywatnego śledztwa Beth postanawia udawać członka kultu krwi co staje się zagrożeniem dla jej życia.

Premiera - 28.09.2007
Scenariusz - Trevor Munson & Ron Koslow
Reżyseria - Gerard Bocaccio & Rod Holcomb

Moonlight 01x02 Out of the Past
Lee Jay Spalding zostaje wypuszczony z więzienia po odsiedzeniu 25 lat za zamordowanie swojej dziewczyny. Mick jest wściekły, nie dlatego że jako jedyny zdaje sobie sprawę, że Spalding nie jest tak zresocjalizowany na jakiego wygląda jednak dlatego, że czuje się odpowiedzialny - miał on zapewnić ochronę kobiecie, którą została wtedy zabita. Mick uważa, że kara którą odbył Spalding była nie wystarczająca. Co gorsze Spalding wie, że Mick jest wampirem i postanawia go dorwać. Ponadto sprawę komplikuje książka przyjaciółki Beth - Juli, w której opisała Spaldinga jako wielkiego człowieka oraz Micka, który prowadził wtedy śledztwo. Julia zostaje porwana przez Spaldinga przez co Mick z Beth wyrusza jej na ratunek. Na końcu odcinka Beth dowiaduje się, że Mick jest wampirem.

Premiera - 05.10.2007
Scenariusz - David Greenwalt
Reżyseria - Fred Toye

Moonlight 01x03 Dr. Feelgood
Odkąd Beth dowiedziała się, że Mick jest wampirem sytuacja między nimi stała się napięta. Postanowiła się dowiedzieć jak najwięcej o swoim przyjacielu. Postanawiają razem współpracować by odnaleźć zabójcę, który przemienił swoją ofiarę w wampira. Nowicjusz nie został nauczony jak żyć jako wampir, oraz jak zapanować nad swoim instynktem i żądzą krwi. Równocześnie z poszukiwaniami Micka i Beth, nowego wampira szuka jego ojciec czyli wampir, który go przemienił i nie został przy nim by go nauczyć nowego życia. Na koniec Mick wyznaję Beth jak sam został wampirem i mówi jej o byłej żonie, która przemieniła go w noc poślubną. Nazywała się Coraline.

Premiera - 12.10.2007
Scenariusz - Gabrielle Stanton & Harry Werksman
Reżyseria - Scott Lautanen

Moonlight 01x04 Fever
Chłopak Beth - Joshs jest oskarżycielem handlarza broni Amira Fayeda w sprawie o morderstwo jednak na skutek przecieku główny świadek, którym jest Leni Hayes znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Podczas ataku na kryjówkę Leni udaje się ukryć, a następnie uciec na pustynie na skutek czego Josh postanawia poprosić Micka o pomoc by ten odnalazł i ochraniał dziewczynę. Na chwilę przed atakiem płatnego mordercy Mick odnajduję Leni jednak by uniknąć zabójcy muszą uciekać na pustynię. Oślepiające słońce ma na Micka negatywny wpływ przez co staje się coraz słabszy. Znajdują w końcu opuszczony motel w którym się zatrzymują, a Mick prosi Leni o to by zadzwoniła po Beth. Po przybyciu zdaje sobie sprawę, że na skutek przedłużającego się pobytu na słońcu Mick jest bliski śmierci. Beth postanawia przezwyciężyć swój strach i go nakarmić własną krwią by ten odzyskał siłę. Po powrocie do miasta Leni postanawia, że nadal chcę zeznawać na skutek czego Fayed zostaje skazany.

Premiera - 19.10.2007
Scenariusz - Jill Blotevogel
Reżyseria - Fred Toye

Moonlight 01x05 Arrested Development
Mick skutecznie unikał Beth odkąd ta nakarmiła go swoją krwią by uratować mu życie na pustyni. Jednak na skutek zrządzenia losu ich ścieżki krzyżują się gdy Mick bieżę sprawę zaginionej dziewczyna, a Beth artykuł o domniemanym seryjnym mordercy w Los Angeles. Pomimo krępującej sytuacji postanawiają pracować razem ponieważ kolejnym celem seryjnego mordercy jest kobieta, którą poszukuję Mick. Zabójcą okazuje się nastoletni wampir. - ma on 200 lat jedna jest na zawsze uwięziony w ciele nastolatka. Jego ofiarami są prostytutki. Mick i Beth są zdolni uratować kobietę jednak pojawiają się chwile przed zniknięciem wampira. Mick czuje współczucie dla wampira jednak wciąż jest zdeterminowany by go zatrzymać. Trafia na niego w wesołym miasteczku gdzie staczają walkę, nastoletni wampir okazuje się niezwykle silny i prawie udaje mu się pokonać Micka, który ma zamiar poddać się. Jednak przeznaczenie ponownie ingerowało i zabójca zostaje pozbawiony głowy przez przejeżdżającą kolejkę. Później gdy Beth natyka się na próbującego uciec Micka dochodzi do odruchowego pocałunku między nimi.

Premiera - 26.10.2007
Scenariusz - Chip Johannessen
Reżyseria - Michael Fields

Moonlight 01x06 B.C.
Po swoim pierwszym pocałunku Mick i Beth unikają się jednak nadarzy się okazja do zmiany. Josef prosi Micka by odnalazł Lole, wampira z którym wiąże go znajomość od 100 lat. W międzyczasie Beth pracuje nad reportażem o modelce, która zmarła, na skutek przedawkowania, podczas sesji zdjęciowej. Obydwa śledztwa prowadzą do kostnicy, gdzie Beth i Mick ponownie się spotykają. Na początku jest to dla nich niezręczne jednak wkrótce zdają sobie sprawę, że ich śledztwa są ze sobą powiązane. Okazuje się, że Lola jest dilerką, która zabija inne wampiry żeby wyssać ich krew i sprzedać ludziom jako narkotyk. Dzięki wampirze krwi ludzie czują się jak wampiry, wydaję się im, że są potężniejsi i seksowniejsi , jednak łatwiej przedawkować i umrzeć. Beth zastanawia się jak to jest być wampirem w efekcie czego postanawia spróbować narkotyku. Pod jego wpływem próbuję uwieść Micka, który wie, że nie jest ona sobą. Mimo, że Beth bardzo go nakłania opiera się jej. Później Beth dowiaduje się, a następnie informuję Micka gdzie znajduję się magazyn Loli w którym wytwarza narkotyki. Mick ma zamiar ją pokonać, a następnie wysadzić magazyn zanim zjawi się policja i odkryje, że jest ona wampirem.

Premiera - 02.11.2007
Scenariusz - Erin Maher & Kathryn Reindl
Reżyseria - Paul Holahan

Moonlight 01x07 The Ringer
Beth prosi Micka by pomógł jej przyjaciółce Morgan wyśledzić jej drogi aparat, który został ostatnio ukradziony z jej mieszkania. Mick jest zdezorientowany bo kobieta wygląda dokładnie tak jak jego była żona, która go przemieniła i którą zabił lata temu. Jednak wampirzy węch mówi mu, że Morgan jest człowiekiem, więc nie może to być Coraline. Sprawa robi się jeszcze bardziej pogmatwana gdy Mick odkrywa na zdjęciach Morgan mężczyznę zabijającego kobietę podczas pożaru, scena ta do złudzenia przypomina identyczną podczas której Mick zabił swoją żonę. Podczas śledztwa w sprawię zaginionego aparatu i morderstwa Mick próbuję również rozgryźć czy Morgan jest Coraline i czy znalazła ona lek który leczy z wampiryzmu. Beth robi się zazdrosna z powodu zafascynowania Micka, kobietą. Mick stara się udowodnić, że Morgan to Coraline aż niechętnie daję sobie spokój gdy okazuje się, że kobieta nie ma na ramieniu wytatuowanego fleur de lis. Później, gdy Morgan jest sama, przed lustrem zdrapuję warstwę makijażu, która zakrywała jej tatuaż - fleur de lis. Okazuję się Mick cały czas miał rację - Morgan to tak naprawdę Coraline.

Premiera - 09.11.2007
Scenriusz - Josh Pate
Reżyseria - Chris Fisher

Moonlight 01x08 12:04 AM
Mick ma zamiar ochraniać młodą kobieta która jest częściowo odpowiedzialna za skazanie na karę śmierci przywódcy sekty, który wcześniej chciał ją zamordować. Teraz jest ona na celowniku jego zwolenników, którzy chcą się na niej zemścić. Morderca chwilę przed egzekucją został przemieniony przez księdza w wampira za 800 tyś. dolarów. Beth stwierdza, że Mick jest tym który ją uratował gdy jako mała dziewczynka została porwana przez Coraline.

Premiera - 16.11.2007
Scenariusz - Jill Blotevogel
Reżyseria - Dennis Smith

Moonlight 01x09 Fleur de Lis
Podczas gdy Mick pracuję nad sprawą razem z Morgan, fotografką wyglądającą identycznie jak Coraline, Beth robi się coraz bardziej zazdrosna oraz decyduje się sama zbadać jej pochodzenie. Podczas gdy Mick i Morgan pracują razem nad sprawą, kobieta co pewien czas daje mu wskazówki na temat swojej prawdziwej tożsamości. Po tym jak Mick ratuję jej życie od rozpędzonego samochodu Morgan idzie do Micka wykąpać się. Gdy bieżę prysznic Mick się do niej przyłącza i w końcu spostrzega tatuaż/znak na jej ramieniu, teraz jest już pewny że jest to Coraline. Na końcu odcinka Beth dźga, drewnianym kołkiem, Coraline prosto w serce. Nie zdaję sobie ona sprawy, że jej ofiara jest teraz człowiekiem.

Premiera - 23.11.2007
scenariusz - Gabrielle Stanton & Harry Werksman
Reżyseria - James Whitmore, Jr.

Moonlight 01x10 Sleeping Beauty
Umierający bogacz wynajmuję płatnego mordercę żeby zabił Josefa by pomścić swoją córkę która najprawdopodobniej została przez niego zamordowana 55 lat temu. Mick prowadzi śledztwo w sprawię tego zamachu, podejrzewa że morderca wiedział, że Josef jest wampirem. Beth prowadzi swoje własne śledztwo dla Buzzwire i pomaga Mickowi zidentyfikować tożsamość zamachowcy. Ich wspólne dochodzenie prowadzi do Nowego Jorku gdzie odkrywają, że córka umierającego bogacza jest wciąż żywa ale znajduję się w śpiączce. Dziewczyna nie postarzała się od chwili zniknięcia. Josef informuje ich o swojej nieszczęśliwej miłości sprzed 55 lat, próbował on wtedy przemienić dziewczynę w wampira jednak nie udało mu się i z tego powodu zapadła ona w śpiączkę. W drugiej próbie zamachu na życiu Josefa Mick wkracza do akcji i zabija napastnika. W międzyczasie Coraline wraca do zdrowia i opuszcza szpital. Okazuje się że znowu przemieniła się w wampira.

Premiera - 14.12.2007
Scenariusz - Trevor Munson and Ron Koslow
Reżyseria - John Kretchmer

Moonlight 01x11 Love Lasts Forever
Josh pracuję nad największą sprawą w swojej karierze, dotyczy ona skazania członków gangu MS-13, prawdopodobnie najbardziej niebezpiecznego gangu na świecie. Gang próbuję zastraszyć Josha jednak nie przynosi to oczekiwanego rezultatu w wyniku czego zaczynają grozić Beth. Josh dzięki wsparciu swojej dziewczyny pozostaję nieugięty i prosi Micka o pomoc w ochranianiu jej. Niestety Josh zostaję porwany i wsadzony do bagażnika samochodu. Wywiązuję się pościć samochodowy w którym Mick razem z Beth próbują dogonić Josha. Udaje im się to jednak wywiązuje się strzelanina w której Josh zostaję ciężko postrzelony. Beth prosi Micka by przemienił go w wampira co jest jedynym sposobem na ocalenie mu życia jednak on odmawia przez co Beth się obraża i zostawia go samego.

Premiera - 11.01.2008
Scenariusz - Josh Pate
Reżyseria - Paul Holahan

Moonlight 01x12 The Mortal Cure
Podczas gdy Beth porządkuje sprawy Josha odkrywa dowody, które pozwalają myśleć że Josh ją zdradzał. Podczas śledztwa odkrywa że spotykał się on z jakąś kobietą jednakże odkrywa że nie była to jego kochanka a kobieta, która pracowała nad pierścionkiem którym miał się oświadczyć Beth. W międzyczasie Coraline znika ze szpitala przy pomocy swojej dawnej przyjaciółki. Mick udaje się na jej poszukiwanie i odkrywa tymczasowe lekarstwo na wampiryzm i zaskakujący związek z rewolucją francuską. Mick odkrywa zadziwiające związki rodzinne Coraline.

Premiera - 18.01.2008
Scenariusz - Chip Johannessen
Reżyseria - Eric Laneuville

Mick St.John
http://curbxstomp.files.wordpress.com/2 ... t-john.jpg
Mick jest prywatnym detektywem, który zostal przemieniony ponad 50 lat temu w wampira przez swoją żonę.

Beth Turner http://alpha.cbs.com/primetime/moonligh ... myles2.jpg
Beth jest reporterką, która pracuję dla internetowej telewizji Buzzwire. Odkąd dowiedziała się, że Mick ejst wampirem pomaga mu w śledztwach.

Josef Kostan
http://alpha.cbs.com/primetime/moonligh ... hring2.jpg
Przyjaciel i mentor Micka. Jest wampirem starym i doświadczonym bo ma ponad 400 lat. Nie wiele wiadomo na temat jego przeszłości.

Coraline Duvall
http://alpha.cbs.com/primetime/moonligh ... samon2.jpg
Była żona Mick, która przemieniła go w wampira podczas nocy poślubnej.
<<

tk

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 84

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 23 maja 2008, o 18:58

Re: Zgłoś nowy materiał na serialowo.com


Postanowiłem napisać o Skins bo serial ma już dwa pełne sezony, zapowiedź trzeciego, dużo zwolenników w Anglii a w Polsce coś mało popularny, choć naprawdę zajebisty :) hmm nie wiem czy tworzyć będziecie dział, jeśli tak to mogę się zająć polskimi opisami do odcinków, ale pierw można go wrzucić chociaż do bazy.

No więc:

Obrazek

Fabuła "Skins" obraca się wśród grupy 16-19 letnich przyjaciół żyjących w Bristolu ( miasto położone w Anglii. Większość odcinków pierwszej serii skupiona jest wokół jednej postaci i przedstawia historię z jego punktu widzenia, mimo to występuje wielowątkowa fabuła przenoszona na kolejne odcinki. Serial ukazuje kwestie takie jak imprezy, narkotyki, miłość itp. Grupa ta składa się z homoseksualisty Maxxiego, uzależnionego od narkotyków Chrisa, Muzułmanina Anwara, dziewczyny z zaburzeniami łaknienia Cassie, pary Michelle i Tony'ego oraz chłopaka, który desperacko próbuje stracić dziewictwo - Sida. W serialu występują jeszcze inne postaci m.in.: Effy , która jest siostrą Tonego; Angie - nauczycielka socjologii w której zakochuje się Chris; Abigail - grzeczna dziewczyna z zaburzeniami psychicznymi oraz Kenneth czarnoskóry raper.
Skins śmiało można go zaliczyć do młodzieżowego komedio-dramatu.

1 sezon ( 9 odcinków ) - premiera: internet: 25 Stycznia 2007 / telewizja: 21 Sierpień 2007
2 sezon ( 10 odcinków ) - premiera: internet: 11 Luty 2008 / telewizja: 14 Luty 2008
3 sezon - premiera zapowiedziana jest na początek 2009 roku i twórcy zapowiedzieli "nową generację Skins", czyli zupełnie nowych bohaterów na których przesłuchania trwają do tej pory. Wiadomo jest, że na pewno grać będzie tam siostra Tonego - Effy oraz znany jest ogólny zarys bohaterów.

Poza głównymi odcinkami do internetu wypuszczane były także dodatkowe krótkie odcinki tzw. Unseen Skins które fabułą łączyły się do wydarzeń z głównej serii. Wypuszczono także dodatkowo parę odcinków jak "Secret Party" czy "Lost Weeks" pokazujący co dzieło się pomiędzy pierwszym a drugim sezonem.
God gave Rock'n'Roll to You

Pochłonąłem: The Sopranos, Dexter (s1-3), Californication (s1-2), Skins (s1-2). Gossip Girl (s1), Pitbull, Weeds (s1-4), Scrubs (s1-7), House M.D. (s1), Sons of Anarchy (s1), Secret Diary of a Call Girl (s1), Generation Kill,
Pochłaniam: Skins (s3), Lie to Me (s1), the Mentalist (s1), Gossip Girl (s2)

http://www.tkphoto.pl
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 cze 2008, o 18:34

Re: Zgłoś nowy materiał na serialowo.com


Wypadałoby dodać trochę nowych newsów bo ostatni jest z kwietnia ;)

Jon Voight - laureat Oscara, a prywatnie ojciec Angeliny Jolie zagra u boku Kiefera Sutherland w prequelu i drugiej części siódmego sezonu 24. Wcieli się on w rolę przywódcy terrorystów. Premiera dwugodzinnego filmu 23 listopada, a nowej serii najprawdopodobniej w styczniu.

--------------------------------

Już dziś stacja SciFi wyemituje ostatni odcinek pierwszej części czwartego sezonu, a potem nastąpi półroczna przerwa. Co najmniej, bo może ona potrwać dłużej. Trzymajmy kciuki by dziesięć ostatnich odcinków trafiło do nas już w styczniu 2009.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 cze 2008, o 15:56

Re: Zgłoś nowy materiał na serialowo.com


- Leven Rambin dołączy do drugiego sezonu Terminator: The Sarah Connor Chronicles.

- natomiast do obsady Dextera dołączyła Valeria Cruz, zagra rolę asystentki prokuratora. A drugi sezon już we wrześniu.

- Krzysztof Rutkowski zostanie bohaterem nowego serialu który powstaje dla TVP.

- Czwórka wyemituje 2 sezon Jericho. Jest tylko jedno "ale" odcinki będą lecieć o 1 w nocy.

- pojawił się zwiastun czwartego sezonu Prison Break http://www.youtube.com/watch?v=HqojtARvMu8
Poprzednia strona

 


  • Podobne tematy do Zgłoś nowy materiał na serialowo.com
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do ForumTV.plKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.