Postdodano 2 lis 2007, o 11:58

Wampiry, kujony i cukiernicy, czyli co w serialach piszczy

Kolejne propozycje amerykańskie otrzymują pełny sezon

Okazuje się, że tegoroczne propozycje serialowe utrafiły w gusta amerykańskiej widowni. Ten tydzień obfituje w zamawiane kolejne odcinki poszczególnych produkcji.


Przede wszystkim należy tu wspomnieć o niezwykłym serialu pod którym mógłby się podpisać sam Tim Burton - "Pushing Daisies". Opowiada on przygody cukiernika Neda (Lee Pace) posiadającego szczególny dar ożywiania zmarłych. Klimatyczny i bardzo kolorowy serial zyskał już sobie oddane grono fanów.

Kolejnym serialem, który na dłużej zagości na ekranach telewizorów (na razie amerykańskich) jest "Moonlight". Tym razem widz może śledzić losy prywatnego detektywa – wampira Micka St. Johna (Alex O'Loughlin) starającego się utrzymać istnienie swojego gatunku w tajemnicy, przy jednoczesnym rozwiązywaniu zagadkowych morderstw. Dodatkowym bonusem jest obsadzenie w jednej z głównych ról Jasona Dohringa znanego wielbicielom "Weroniki Mars".

Serial komediowy "The Big Bang Theory" również pozostanie z nami na dłużej. Historia kujonów i nieudaczników (m.in. Johnny Galecki i Jim Parsons) próbujących zyskać sympatię pięknej sąsiadki (Kaley Cuoco) co tydzień zbiera sporą grupę sympatyków przed telewizory.

Podobnie rzecz się ma z produkcją komediową "Back to You", w której w główną rolę podstarzałego już trochę prezentera wiadomości wciela się znany z "Frasiera" Kelsey Grammer. Wraz z Patricią Heaton tworzą dobrany duet.

W przypadku komedii "Carpoolers" producenci zamówili kolejne 3 odcinki, tym samym zwiększając ich liczbę do 12. Kolejnym krokiem na pewno będzie zamówienie pełnego sezonu, jeśli jego popularność drastycznie nie zmaleje.

Następnym serialem, który zyska kolejne 6 odcinków, jest najnowsza produkcja Christiny Applegate "Samantha Who?". Komedia opowiadająca o dziewczynie, która po wybudzeniu ze śpiączki nie pamięta swojej przeszłości, ma oglądalność rzędu 14 milionów widzów. I w dodatku na nią w pełni zasługuje.

Ostatnią, ale wcale nie najgorszą produkcją jest "Reaper". Historia Sama (Bret Harrisom), którego duszę rodzice zapisują diabłu (Ray Wise) jest jedną z najciekawszych propozycji tego sezonu. Stacja CW zamówiła kolejne 3 odcinki, co dobrze wróży przyszłości produkcji.

Anna Dyl

tv.com
Obrazek
www.pieprzisol.mojeforum.net/