Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

Tragiczny wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami [*] » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Najnowsze informacje o tym co się dzieje w Polsce i na świecie

<<

Tweener

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 312

Lokalizacja: White-stok

Postdodano 23 lip 2007, o 07:46

Tragiczny wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami [*]

Autokar wiozący 50 Polaków - 47 pielgrzymów, dwóch kierowców i pilota - runął w przepaść w pobliżu Vizille, koło Grenoble we Francji na tzw. Drodze Napoleona. W wypadku zginęło 27 osób, 23 są ranne, w tym 12 ciężko. Większość pasażerów to osoby w starszym wieku, było też troje dzieci. Autokar nie miał zezwolenia na przejazd feralnym 8-kilometrowym odcinkiem drogi - poinformowała agencja AP. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była awaria hamulców. Prezydent Lech Kaczyński przybył do Grenoble.Prezydent ogłosił 3 dniową żałobę narodową.


***
Postawmy świeczkę [*] w dowód naszego współczucia
Ostatnio edytowano 23 lip 2007, o 14:35 przez Tweener, łącznie edytowano 1 raz
"Say hello to my little friend!"
Obrazek
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 23 lip 2007, o 10:43


Tweener, to żeś newsa walnęła :]

Oki tragiczny wypadek współczuję rodzinom ludzi którym się to przytrafiło i co jednego mam nadziej co do tego wypadku, że w tych którzy przeżyli jest ta trójka dzieci [rodzeństwo 11, 12, 13 lat]

P.S.
zastanawia mnie jedno [teraz przemawia przeze mnie mój cynizm] czy za każdym razem jak będzie działo się coś tragicznego to będzie zakładany taki temat?
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 23 lip 2007, o 11:43


Wiadomości z kraju i ze świata

Wypadek niefajny, ale tez nie pierwzy i nie ostatni...

[*]
<<

anes05

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 538

Lokalizacja: małopolska

Postdodano 23 lip 2007, o 11:48


jak dla mnie to byl tragiczny wypadek i wspolczuje wszystkim rodzinom ktorzy utracili swoich najblizszych.
zwariowana dziewczynka
<<

Julia89

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Postdodano 23 lip 2007, o 12:03


Wyrazy współczucia dla rodzin.... :( [*]
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 23 lip 2007, o 16:36


nie mam świadomości jeszcze co się stało nie potrafię o tym myśleć. Próbuje wygrzebać z Siebie żal i smutek ale nie potrafię bo TV znieczuliła mnie na te sytuacje. :(
Obrazek
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 23 lip 2007, o 17:02


Taifun napisał(a):Próbuje wygrzebać z Siebie żal i smutek ale nie potrafię bo TV znieczuliła mnie na te sytuacje.
to było dobre :D

Bardzo mi przykro że nie jestem czuły na takie sytuacje, ale skoro co 3 news w TV to jakaś wielka katastrofa i pełno martwych ludzi to chyba już zdecydowanej większości nie obchodzą takie informacje, chyba że to dotyczy ich rodziny czy znajomych

Tweener napisał(a):Cya czy ty rozróżniasz płeć?
Sorki zagapiłem się :P
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 23 lip 2007, o 17:28


Idiotyzm narodowej żałoby

Prezydent wszystkich Polaków ogłasza co jakiś czas okres tzw. żałoby narodowej. Zwykle wtedy gdy kilkanaście lub kilkadziesiąt osób zginie w odległości 100 metrów. Bo jak zginą na większym obszarze, to nikt się nimi nie przejmuje.

Poszło o autokar, który wjechał na niebezpieczną trasę i spadł ze skarpy. A następnie spłonął. Na miejscu zginęło 26 osób, popołudniu kolejna osoba zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych ran. Pozostałe 23 osoby żyją.

No i się zaczęło

Parafie odprawiają specjalne msze. Stacje informacyjne nie mówią o niczym innym. FAKT publikuje nazwiska osób znajdujących się w feralnym autobusie. Media starają się dojść do tego, jak to się mogło stać. Analizuje się sekunda po sekundzie niewesołą podróż. Próbuje się dojść, co by było gdyby...

Prezydent nie byłby sobą, gdyby z zatroskaną twarzą nie kazał smucić się 40 milionom Polaków. I jak to prezydenci mają w zwyczaju - jak napisała pani Magdalena Głowala w Interia360 - w tych okolicznościach Lech Kaczyński słusznie ogłosił żałobę narodową.

Czym jest żałoba narodowa?

Jak definiuje ją Wikipedia: "Żałoba ogłaszana przez władze państwowe po śmierci wybitnej osobowości (najczęściej związanej z krajem jej ogłoszenia) lub z powodu wielkiej katastrofy. W Polsce żałobę narodową wprowadza Prezydent Rzeczypospolitej w formie rozporządzenia. Powinno ono określać przyczynę wprowadzenia żałoby narodowej oraz czas jej trwania. W okresie obowiązywania żałoby narodowej flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Do uczczenia pamięci zmarłego zobowiazane są też media, poprzez ograniczenie w nadawaniu programów rozrywkowych".

Wobec tego, nawet jeżeli ktoś nie odczuwa specjalnego smutku z powodu śmierci paru osób, musi się przez parę dni umartwiać oglądając nakazany z góry smutek.

Idea żałoby narodowej ma w Polsce nie do końca chlubną historię. Ogłoszona była tylko dwanaście razy, co kontrastuje z nasileniem ostatnich lat, gdy ogłasza się ją z byle powodu. Żałoba w 1953 została wprowadzona z powodu śmierci Józefa Stalina, a parę lat później z powodu zgonu Bolesława Bieruta. Do tego grona w 2005 roku dołączył Jan Paweł II. Jak widać, jakie czasy, tacy bohaterowie żałoby, co jest akurat pocieszające.

W 2001 roku żałobę ogłoszono z powodu śmierci prawie 3 tys. osób w WTC. W 2004 poprzeczka spadła do 191 ludzi w Madrycie. Co ciekawe pominięto kilkaset tys. ofiar Tsunami, nie licząc kilkudziesięciu konfliktów zbrojnych. Wyliczajmy dalej. W 2006 roku uczczono tak śmierć 65 fanów gołębi. Parę miesięcy później już tylko 23 górników.

Jak tak dalej pójdzie, będziemy zmuszeni opłakiwać każdą ofiarę wypadku drogowego. A propos warto wspomnieć, że w roku ubiegłym zginęło na drogach ponad 5 tys. osób - wynika z raportu na temat stanu bezpieczeństwa drogowego. Daje to ok. 450 martwych osób miesięcznie, czyli około 15 dziennie.

Oznacza to ni mniej ni więcej, że w czasie ostatniej żałoby, tylko na drogach zginęło 45 osób. Z ich powodu nikt nie zakazuje puszczania programów rozrywkowych. Nikt nie odwołuje koncertów, dyskotek, wystaw, portale nie czarnieją, prezenterzy nie przestają się uśmiechać itd. itp. A przecież byłoby tak dobrze żyć w permanentnej, niekończącej się żałobie.

Parę dni temu moja znajoma wróciła z USA i powiedziała jedną ważną rzecz:

- Ameryka jest cudowna, bo pozbawiona tej polskiej cechy ciągłego umartwiania się.


Źródło: Interia

Zaintrygował mnie tytuł tego artykułu i tylko dlatego to przeczytałem. Zgadzam sie z Taifunem. Wszystkie media znieczuliły mnie na takiego typu sytuacje.
Ostatnio edytowano 23 lip 2007, o 17:57 przez Tristan, łącznie edytowano 1 raz
trust him... he's a doctor!
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 23 lip 2007, o 17:41


w końcu ktoś napisał prawdę... Chyba wszyscy mają serdecznie dość tej narodowej żałoby...
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 23 lip 2007, o 17:49


Zaintrygował mnie tytuł tego artykułu i tylko dlatego to przeczytałem. Zgadzam sie z Tajfunem. Wszystkie media znieczuliły mnie na takiego typu sytuacje.

ale ten tekst co przytoczyłaś pisał jakiś kretyn bo z takich rzeczy nie można robić pożywki dziennikarskiej.
Obrazek
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 23 lip 2007, o 17:50


Tristan napisał(a):Tajfunem

pisze się przez i a nie j . Chociaż to niepoprawne gramatycznie ale już nicku nie będe zmieniał xD
Obrazek
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 23 lip 2007, o 17:53


Taifun napisał(a):ale ten tekst co przytoczyłaś pisał jakiś kretyn bo z takich rzeczy nie można robić pożywki dziennikarskiej.


Zdziwiłem sie właśnie, że taki artykuł został zamieszczony na Interii i to nawet na pierwszym planie :/

PS: Co do nicku to sorki - my mistake :D
Ostatnio edytowano 23 lip 2007, o 17:55 przez Tristan, łącznie edytowano 1 raz
trust him... he's a doctor!
<<

alvaro

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 207

Lokalizacja: Ulan Bator

tlen:
alvaro_1987

gadu:
3868267

Postdodano 23 lip 2007, o 19:43


Nie można robić pożywki, ale ten tekst jest w 101% prawdziwy...
<<

nova.nike

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 82

Lokalizacja: Poznań

Postdodano 23 lip 2007, o 20:31


Ja również sądzę iż przesadą jest nazywanie tego wypadku katastrofą i ogłaszanie żałoby narodowej. Oczywiście to smutne, może nawet trochę ironiczne, w końcu chodzi o pielgrzymów i sprawy religijne, itp, ale generalnie była to ich wina, pojechali gdzie nie trzeba, pewnie żeby oszczędzić na paliwie czy czasie i nie należy tego rozpatrywać w takich rozmiarach. Przy okazji, ostatnio były z dwa wypadki lotnicze, w każdym zginęło koło 200 osób, skoro nasz wypadek to katastrofa, to jak nazywac te większe?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

Tweener

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 312

Lokalizacja: White-stok

Postdodano 24 lip 2007, o 01:15


Cya napisał(a):w końcu ktoś napisał prawdę... Chyba wszyscy mają serdecznie dość tej narodowej żałoby...


I tak jest krótka, tylko do środy.
"Say hello to my little friend!"
Obrazek
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 24 lip 2007, o 01:29


Tweener napisał(a):I tak jest krótka, tylko do środy.
prawdę powiedziawszy to nie miałem na myśli tej konkretnej żałoby tylko ogólnie że co chwila mamy żałobę :/ I muszę się przyznać że nawet nie wiedziałem że na serio ogłosili żałobę :P dobrze że nie zwracam uwagi na tak mało znaczące dla mnie rzeczy ;)
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 24 lip 2007, o 12:09


Żałoba żałobą ... ale zgadzam się po części z Cya. Działania prezydenta, czy premiera są że to tak ujmę pod publiczkę. Bo jak nazwać to, że najpierw z rządu katastrofą się nie interesuje a jak sprawą zainteresował się Sarkozy to nasza władza ruszyła z całym impetem ... prezydent, premier, minister. Nagle znalazły się pieniądze z kasy premiera na pomoc dla rodzin ofiar. I jak by na to nie patrzeć ... bardzo dobrze że się znalazły ... cieszę się że dostaną kaskę bo to im na pewno w jakiś sposób pomoże. Nie zwróci rodziny ale jakoś pomoże.
Co natomiast mi się za bardzo nie podoba to dlaczego akurat te rodziny dostaną a rodziny inny ginących w wypadkach nie. Zgadzam się tu po części z publicystami interii czy onetu, że jeżeli rząd chce rozdawać pieniądze ofiara wypadków to niech to robi ale niech ustali jakieś zasady przyznawania tej pomocy a nie na łapu capu od czasu do czasu bo wygląda to ładnie w telewizji.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 24 lip 2007, o 16:28

lepiej żeby ta kasa się skończyła na pomoc ofiarom tragedii niż nowe bmw...
Obrazek
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Tragiczny wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami [*]
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Wiadomości z kraju i ze świata



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.