Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

The Dresden Files » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 2 lip 2007, o 21:26

The Dresden Files

The Dresden Files


The Dresden files to serialowa ekranizacja stworzona na motywach bestseleru Jima Butchera która opowiada historię mieszkającego w Chicago prywatnego detektywa Harrego Dresdena (w tej roli Paul Blackthorne), który wykorzystuje swoje paranormalne umiejętności w pracy detektywistycznej i pomaga lokalnej policji w rozwiązywaniu najbardziej zagmatwanych spraw. Harry Blackstone Copperfield Dresden figuruje w chicagowskiej książce telefonicznej pod M, jako Mag. Jest najlepszy w swoim fachu i zarazem jedyny.
Historia zaczyna się w chwili gdy lokalny gangster Tommy Tom i jego dziewczyna Jennifer Randall zostaną odnalezieni martwi w hotelowym pokoju. Nie byłoby w tym zabójstwie nic szczególnego, gdyby nie fakt, że z ciał obojga ofiar wyrwano ich serca. Brak jakiegokolwiek racjonalnego wyjaśnienia tego zabójstwa skłonił policję do skontaktowania się z magiem – Harrym Dresdenem.
<<

PaulinAna

Użytkownik

Posty: 44

Postdodano 9 sie 2007, o 15:15


Jedna uwaga dla osób które chcą się zabrać za oglądanie tego serialu :
Nie rezygnujcie po pierwszym odcinku , bo ten nie jest najwyższych lotów. Natomias kolejne są coraz lepsze, choć nie obywa sie bez wpadek :shoot:
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 24 wrz 2007, o 23:44


Obejrzałam Dresdena i polubiłam go, wkurzało mnie cały czas, że nie było jakiejś głównej fabuły, ale w końcu się przyzwyczaiłam, szkoda, że zakończyli produkcję.
Ogólnie interesujący pomysł, a postać Harry'ego intrygująca, polubiłam również Murphy, chociaż do końca nie wyjaśniło się, co tak naprawdę ona wie o umiejętnościach Harry'ego.
Ostatnio edytowano 24 wrz 2007, o 23:45 przez Trish, łącznie edytowano 1 raz
<<

Kara

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 93

Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postdodano 27 wrz 2007, o 15:17


wiadomo kiedy ma byc dalsza emisja?
Obrazek
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 27 wrz 2007, o 15:57


Przecież napisałam, że serial już się skończył.
<<

KraX

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1212

Lokalizacja: Koszalin\Gdańsk

Postdodano 7 paź 2007, o 18:36

Re: The Dresden Files


Chwilami faktycznie boli brak głównej fabuły w tym serialu, ale to nie przeszkadza temu serialowi podobać się innym. łatwo i przyjemnie się ogląda( jeden dzień cały sezon). Ciekawy pomysł na serial wg mnie, magia we współczesnym świecie, wlaka dobra ze złem, nie zaltuje Potterem...
Niewiedza nie hańbi, większość poczytuje ją za szczęście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 17 paź 2007, o 22:29

Re: The Dresden Files


KraX napisał(a):Chwilami faktycznie boli brak głównej fabuły w tym serialu, ale to nie przeszkadza temu serialowi podobać się innym. łatwo i przyjemnie się ogląda( jeden dzień cały sezon). Ciekawy pomysł na serial wg mnie, magia we współczesnym świecie, wlaka dobra ze złem, nie zaltuje Potterem...


Rzeczywiście ten brak ciągłości fabuły może na początku trochę wkurzyć, ale po paru odcinkach się przyzwyczaimy. Serial bardzo fajny i przyjemny, bardzo dobra gra aktorska głównej postaci - Harrego Dresdena. Polecam wszystkim, którzy pragną zobaczyć szczyptę "prawdziwej" magii oraz szczególnie dla osób lubiących krótsze seriale (ten ma 12 odcinków). :D
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 17 paź 2007, o 22:50

Re: The Dresden Files


A apropo Pottera, to właśnie bardzo miło jest zobaczyć w dzisiejszych czasach coś o magii, co go w żaden sposób nie przypomina ;)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 4 sie 2008, o 23:39

Re: The Dresden Files


Supernatural to nie jest ale przyjemnie się ogląda. Było kilka zgrzytów ale serial zaliczam do tych średnich, chwilami dobrych, szkoda tylko że nie było kontynuacji. Nie podobało mi się to że sporo rzeczy wyglądało strasznie sztucznie np. miecz Morgana, albo większość efektów. Niektóre wątki też były nieciekawe ale większość dawała radę. Natomiast bohaterzy mi się podobali, szczególnie Bob. Dresden z początku irytował ale po 2 pierwszych odcinkach się przyzwyczaiłem. mimo wad polecam.

 


  • Podobne tematy do The Dresden Files
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.