Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

Szukam serialu. » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

W poszukiwaniu ciekawych seriali...

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Carver

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 8

Ulubiony serial:
Nip/Tuck

Postdodano 9 gru 2012, o 22:40

Szukam serialu.

Cześć. Może ktoś tutaj zechce mi pomóc.

Pokończyło mi się kilka programów reality, które zajmowały mi ostatnio najwięcej czasu na oglądanie, przez to teraz staram się znaleźć sobie coś ciekawego do zapełnienia tego czasu. Postaram się trochę nakierować, co mnie interesuje. Może to być jakaś produkcja, która ma już na koncie kilka lub nawet kilkanaście sezonów, nie lękam się tego, ale może to być też jakaś nowa produkcja, muszę się przyznać, że nie dowiadywałem się nic o tegorocznych premierach, więc od takich też nie będę stronił. Jeśli chodzi o gatunek, to prawdę mówiąc toleruję wszystko, jednak elementy paranormalne, sci-fi raczej w większości przypadków w małych dawkach i jeśli takie się zdarzają, to raczej wolałbym, by były wątkiem pobocznym, a nie głównym, o który opierałby się cały serial. W sumie teraz chciałbym coś 'lekkiego', może coś w klimacie liceum, ale z wątkami dramatycznymi? ; o Nie wiem, jak bardziej sprecyzować swoje oczekiwania.
Dorzucam tez listę seriali, które już oglądałem, może to ułatwi.
1. Nip / Tuck
2. Cold Case
3. Desperate Housewives
4. The Killing
5. Skins
6. One Tree Hill
7. Awkward
8. Castle
9. Revenge
10. Kyle XY
11. Suburgatory
12. Once Upon a Time
13. Luther
14. Harper's Island
15. American Horror Story
16. The O.C.
17. Supernatural
18. Breaking Bad
19. The Lying Game
20. Pretty Little Liars
21. 90210
22. Glee
23. New Girl
24. Queer as Folk
25. Dawson's Creek
26. True Blood
27. Charmed
28. Hart of Dixie
29. Hidden Palms
30. Six Feet Under
31. Suits
32. Hellcats
33. Ringer
34. Grimm
35. Veronica Mars
36. Weeds
37. Grey’s Anatomy
38. The L Word
39. Dollhouse
40. Brothers & Sisters
41. Buffy The Vampire Slayer
42. Misfits
43. Gossip Girl
44. Melrose Place (nowsza wersja)
45. White Collar
46. Mercy
47. Jane Eyre
48. Six Degrees
49. Teen Wolf
50. The Secret Circle
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 9 gru 2012, o 23:02

Odp: Szukam serialu.


Jak nie oglądałeś jeszcze, to może House? No i Dexter oczywiście (też go nie widzę na liście).
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 10 gru 2012, o 02:41

Odp: Szukam serialu.


Community - lekkie i inteligentne. Polecam też The Walking Dead, Sons of Anarchy i Homeland czyli obecnie 3 najlepsze produkcje.
<<

Lynns

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 259

Ulubiony serial:
Dexter, GoT, Castle, BB,

Postdodano 13 gru 2012, o 12:59

Odp: Szukam serialu.


Nie widzę na liście Dextera, a to świetny serial. Jednak jeśli wolisz coś lekkiego, komedię..polecam How I Met Your Mother.
,,Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je po­pełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." - George Bernard Shaw

Watch: Dexter, Games of Thrones, Breaking Bad, Desperate Housewives, Arrow, Castle, TVD.

Blog Watch Read Freaks
Kanał YT
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 13 gru 2012, o 18:53

Odp: Szukam serialu.


Podpisuje się pod propozycjami Cześka.
Sons of Anarchy, Homeland, The Walking Dead i Community, to na pewno jedne z najlepszych seriali.

Do tego od siebie dorzucam:
- coś lżejszego - Shameless (US), Friday Night Lights, That 70s' Show, Chuck, Parks and Recreation, Psych i Entourage
- coś cięższego - The Wire, Treme, Justified, Boardwalk Empire, Southland i Mad Men
<<

Carver

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 8

Ulubiony serial:
Nip/Tuck

Postdodano 6 lip 2013, o 11:17

Odp: Szukam serialu.


Hej, dzięki za wszystkie propozycje do poprzedniego posta. Od tego czasu obejrzałem:
-Dexter (całość)
-Shameless U.S. (całość)
-Switched at Birth (pierwszy sezon)
-2 Broke Girls (całość)
-Girls (pierwszy sezon)

Piszę ponownie, ponieważ szukam jakiegoś serialu na teraz. Mam kilka wizji, spróbuję je wyjaśnić, może ktoś zaproponuje jakieś tytuły, które pasowałyby do tych kryteriów.

a) serial kryminalny, ten typowo schematyczny, jeden odcinek = jedna sprawa, tylko tutaj jest ten problem, że mnie strasznie męczą psychicznie sprawy związane z jakimiś gangami, narkotykami, skorumpowanymi policjantami, mafiami itp., zdecydowanie wolę coś lżejszego, coś bardziej w stylu Cold Case, gdzie sprawy były w większości obyczajowe, takie bardziej ludzkie, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi ; o, oczywiście sprawy mogą być aktualne, a nie tak jak w CC, gdzie rozwiązywali zbrodnie przedawnione, chodzi mi tylko o mniejszą lub większą zbieżność w motywach zbrodni.

b) serial młodzieżowy, za wzór najchętniej podałbym OTH i Dawson's Creek, ale wiem, że znalezienie czegoś równie dobrego będzie graniczyło z cudem, chciałbym, by był to serial dość ambitny, czyli zdecydowanie przeciwieństwo 90210, czy Gossip Girl, wiadomo tematem może być high school, ale też nie musi, szkoła może być wątkiem pobocznym, nie wiem jak jeszcze to wyjaśnić, więc powiem, że dobrze by było, by był to jakiś dłuższy serial, by móc się wciągnąć w losy bohaterów.

c) dobry serial komediowy, ten z tych, które trwają po niecałe pół godziny, tutaj w sumie nie mam ograniczeń, ważne, by był naprawdę zabawny.

d) serial typowo sci-fi, wątki typowo fantastyczne, jakieś niestworzone historie, ale najlepiej, by był skończony, spójna, zamknięta całość, jakaś zagadka prowadzona przez wszystkie sezony i wyjaśniona w finale, bądź nie wiem - każdy sezon, który dotyczyłby jakiejś innej tajemnicy, co do tematyki, to nie mam ograniczeń, chociaż jakieś ufo bym raczej wykluczył. ; o seriale o tej tematyce to raczej nie moja działka, ale chciałbym z czymś spróbować, bo wiem na przykładzie Supernatural, że są w tej kategorii perełki i czuję, że omijają mnie jakieś fajne historie.

To chyba tyle, mam jeszcze kilka innych pomysłów, ale chciałbym skupić się na razie na tych. Jeśli ktoś coś mógłby od siebie zaproponować, to bardzo proszę.

Dorzucam listę seriali, które widziałem plus te obejrzane w ostatnim czasie.
1. Nip / Tuck
2. Cold Case
3. Desperate Housewives
4. The Killing
5. Skins
6. One Tree Hill
7. Awkward
8. Castle
9. Revenge
10. Kyle XY
11. Suburgatory
12. Once Upon a Time
13. Luther
14. Harper's Island
15. American Horror Story
16. The O.C.
17. Supernatural
18. Breaking Bad
19. The Lying Game
20. Pretty Little Liars
21. 90210
22. Glee
23. New Girl
24. Queer as Folk
25. Dawson's Creek
26. True Blood
27. Charmed
28. Hart of Dixie
29. Hidden Palms
30. Six Feet Under
31. Suits
32. Hellcats
33. Ringer
34. Grimm
35. Veronica Mars
36. Weeds
37. Grey’s Anatomy
38. The L Word
39. Dollhouse
40. Brothers & Sisters
41. Buffy The Vampire Slayer
42. Misfits
43. Gossip Girl
44. Melrose Place (nowsza wersja)
45. White Collar
46. Mercy
47. Jane Eyre
48. Six Degrees
49. Teen Wolf
50. The Secret Circle
________
51. 2 Broke Girls
52. Girls
53. Switched at Birth
54. Dexter
55. Shameless
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 6 lip 2013, o 11:30

Re: Odp: Szukam serialu.


Carver napisał(a):Piszę ponownie, ponieważ szukam jakiegoś serialu na teraz. Mam kilka wizji, spróbuję je wyjaśnić, może ktoś zaproponuje jakieś tytuły, które pasowałyby do tych kryteriów.

a) serial kryminalny, ten typowo schematyczny, jeden odcinek = jedna sprawa, tylko tutaj jest ten problem, że mnie strasznie męczą psychicznie sprawy związane z jakimiś gangami, narkotykami, skorumpowanymi policjantami, mafiami itp., zdecydowanie wolę coś lżejszego, coś bardziej w stylu Cold Case, gdzie sprawy były w większości obyczajowe, takie bardziej ludzkie, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi ; o, oczywiście sprawy mogą być aktualne, a nie tak jak w CC, gdzie rozwiązywali zbrodnie przedawnione, chodzi mi tylko o mniejszą lub większą zbieżność w motywach zbrodni.

b) serial młodzieżowy, za wzór najchętniej podałbym OTH i Dawson's Creek, ale wiem, że znalezienie czegoś równie dobrego będzie graniczyło z cudem, chciałbym, by był to serial dość ambitny, czyli zdecydowanie przeciwieństwo 90210, czy Gossip Girl, wiadomo tematem może być high school, ale też nie musi, szkoła może być wątkiem pobocznym, nie wiem jak jeszcze to wyjaśnić, więc powiem, że dobrze by było, by był to jakiś dłuższy serial, by móc się wciągnąć w losy bohaterów.

c) dobry serial komediowy, ten z tych, które trwają po niecałe pół godziny, tutaj w sumie nie mam ograniczeń, ważne, by był naprawdę zabawny.

d) serial typowo sci-fi, wątki typowo fantastyczne, jakieś niestworzone historie, ale najlepiej, by był skończony, spójna, zamknięta całość, jakaś zagadka prowadzona przez wszystkie sezony i wyjaśniona w finale, bądź nie wiem - każdy sezon, który dotyczyłby jakiejś innej tajemnicy, co do tematyki, to nie mam ograniczeń, chociaż jakieś ufo bym raczej wykluczył. ; o seriale o tej tematyce to raczej nie moja działka, ale chciałbym z czymś spróbować, bo wiem na przykładzie Supernatural, że są w tej kategorii perełki i czuję, że omijają mnie jakieś fajne historie.

To chyba tyle, mam jeszcze kilka innych pomysłów, ale chciałbym skupić się na razie na tych. Jeśli ktoś coś mógłby od siebie zaproponować, to bardzo proszę.



a) The Mentalist lub Person of Interest. Ten drugi niekoniecznie może typowo o rozwiązywaniu spraw kryminalnych, ale coś w ten deseń i bardzo wysoka jakość serialu

b) Oglądałeś Beverly Hills 90210? Ponadto koniecznie "Buffy" :-)

c) The Big Bang Theory

d) Tu za bardzo nie pomogę, bo sci-fi to nie jest mój gatunek. Pierwsze co mi jednak przychodzi na myśl, to "Fringe"
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 6 lip 2013, o 17:59

Odp: Szukam serialu.


a) Person of Interest jest genialne, Elementary też jest w porządku moim zdaniem (1 sezon dopiero) i tak jak chciałeś bardziej "przyziemne" sprawy.

b) BH 90210 to klasyk, koniecznie zerknij, jeśli nie oglądałeś nigdy.

c) That '70s Show! Powiem tak: nie oglądam seriali komediowych, bo po prostu mnie nie śmieszą. Ten serial to geniusz! 20 min. śmiechu gwarantowane. :D

d) Fringe - za sci-fi raczej nie przepadam, a Fringe polubiłem niemiłosiernie. Bardzo dobry serial!
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 12 lip 2013, o 16:19

Odp: Szukam serialu.


a) The Good Wife - nie kryminał, ale sprawy przyziemne
c) Community
d) Fringe obowiązkowo, możesz sprawdzić jeszcze Orphan Black. Jeszcze Angel. Jak mogłeś Angela nie widzieć skoro Buffy masz obejrzane? :) Może jeszcze Chuck, ale to raczej ciężko sklasyfikować, ale i tak warto obejrzeć
<<

maja40790

Nowy użytkownik

Posty: 3

Postdodano 15 sie 2013, o 14:56

Odp: Szukam serialu.


A moze znacie jakieś seriale z elementami fantasy lub w klimatach? :)
Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj Obrazek
<<

podszewka

Nowy użytkownik

Posty: 4

Lokalizacja: Warszawa

Ulubiony serial:
Jak w porach roku ViVald

gadu:
2036922

Postdodano 2 wrz 2013, o 15:30

Odp: Szukam serialu.


House koniecznie, Dexter,
a może jeśli o komediowe chodzi to po prostu starzy, dobrzy "Friends"
<<

jonkisz

Nowy użytkownik

Posty: 1

Lokalizacja: Andrychów

Ulubiony serial:
how i met your mother

Postdodano 20 wrz 2013, o 14:04

Odp: Szukam serialu.


a ja proponuje stronę iitv.info...
przynajmniej nie trzeba nic ściągać a wszystkie ciekawsze seriale są tam dostępne :)
<<

upioryt

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 2 paź 2013, o 12:34

Odp: Szukam serialu.


"Sherloock" jest super serialem w fajnym klimacie polecam

 


  • Podobne tematy do Szukam serialu.
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Szukam serialu o...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.