Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Łukasz

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 7

Postdodano 15 mar 2007, o 11:16

Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią

Obrazek
  Kod:
Serial "Sześć stóp pod ziemią" został wykreowany przez Alana Balla (zdobywcy Oscara® za najlepszy scenariusz oryginalny do głośnego filmu American Beaty). Unikając schematów i łatwych rozwiązań, Ball stworzył poruszającą, pełną głębokiej ironii, przesyconą czarnym humorem opowieść. Opowieść, która przedstawia temat śmierci widzianej oczyma rodziny Fisherów - właścicieli domu pogrzebowego Fisher & Sons w Los Angeles. Nate, Ruth, Dawid i Claire jak zawsze wytrwale próbują, by każdy dzień spędzony na powierzchni ziemi, był zwykłym dobrym dniem. Niekonwencjonalna śmierć i niecodzienne wydarzenia są stałym elementem serialu. "Sześć stóp pod ziemią" zadebiutował na antenie telewizji HBO w 2001 roku i od razu zachwycił widzów oraz krytyków. Serial został nagrodzony 6 Nagrodami Emmy (w tym dla Najlepszego Reżysera Serialu - Alana Balla) i 2 Złotymi Globami - dla Najlepszego Serialu Dramatycznego i dla Najlepszej Drugoplanowej Aktorki w serialu - Rachel Griffits. Serial otrzymał także 32 nominacje do nagrody Złotego Globa.

Gatunek filmu: Dramat / Czarna komedia.
Moim zdaniem najlepszy serial jaki oglądałem. Co w nim takiego szczególnego? Wszystkie wydarzenia pokazane były w tak naturalny i prawdziwy sposób jak jeszcze w żadnym innym serialu. Uczucia, myśli, rozmowy, ludzie - prawdziwi, nie sztuczni jak z seriali, gdzie byli super bohaterami i nigdy nie popełniali błędów. Tutaj człowiek posiada cechy prawdziwie ludzkie - ma charakter, uczucia, pragnienia, myśli, które w serialu tak pięknie i bez owijania w bawełnę pokazano. Serial wciąga dzięki temu, że zaprzyjaźniamy się z bohaterami, bo poznajemy ich od każdej strony, nawet od tej ciemnej, której nie pokazują na codzień światu. Majstersztyk reżyserski. :pada:

Do tego reżyser wrzucił tak różne ludzkie charaktery, że nasuwa nam to przemyślenia odnośnie naszych własnych działań.

Obejrzałem wszystkie sześć sezonów. Słucham soundtracka z serialu i wciąż jestem pod wrażeniem tego co można pokazać w TV. Szkoda, że sezon szósty był definitywnym zakończeniem serii.

Polecam chyba wszystkim. Na zachętę powiem, że w serialu prezentuje swoją świetną grę aktorską Michael C. Hall ("Dexter").
Obrazek
Linki: Vanished | Dexter
<<

cookies_monster

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 98

Postdodano 22 lip 2007, o 13:05


Kocham ten serial!!
Ja obejrzałam jak narazie 5 całych sezonów /wszystkie na tvn/
Czekam z niecierpliwością na 6 - ostatni. Mam nadzieję, że kiedyś wyemitują, a jak nie to trzeba będzie ściągnąć.

Serial ma niesamowity klimat, porusza różnorakie problemy itp.

WARTO, naprawdę WARTO OBEJRZEĆ!!
Jest świetny!
Obrazek
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 22 lip 2007, o 14:46


eee ale 6FU ma tylko 5 sezonów :P i nie wydaje mi się żeby wszystkie już były na tvnie :P

Ja widziałam 1 sezon, serial bardzo specyficzny, momentami bardzo fajny i wciągający, ale czasem mnie nudził. :P
<<

cookies_monster

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 98

Postdodano 22 lip 2007, o 15:48


a tak, tak.
masz racje Olina.
zmyliła mnie wypowiedz Łukasza, ktory napisał, ze było 6 sezonów.
Jest 5 sezonów(:
Ja obejrzałam 4 /na tvn'ie/.
Czyli nie obejrzałam 5 - ostatniego.


Pomyłeczka :roll:
Obrazek
<<

cookies_monster

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 98

Postdodano 16 wrz 2007, o 22:09


Six Feet Under, sezon 5, od 17 września 2007 na TVN, godz. 23.55
Obrazek
<<

juliee

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 710

Postdodano 18 wrz 2007, o 16:35


ciekawe czy i ewentualnie kiedy puszczą wszystko od 1 sezonu :roll:

będę czekać ;)
W trakcie: The Office (s8), Weeds (s8), 30 Rock (s6), Skins (s6), True Blood (s5), The Middle (s3), Doctor Who (s2), Wilfred (s2), Futurama (s1), Arrested Development (s1)
W poczekalni: The Simpsons (s15), How I Met Your Mother (s2), Dead Like Me (s2), Sherlock (s1)

icon / dwight
<<

alkalines

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 254

Postdodano 22 wrz 2007, o 09:46


Polecam, polecam :D serial jest godny obejrzenia. :)
damn you smell good like home and you make a exellent coffee.
<<

Awentur

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 34

Lokalizacja: gdzieś w Odległych Rubieżach

Postdodano 22 lip 2008, o 21:34

Re: Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią


Zgadzam się z tymi entuzjastycznymi opiniami. Również dla mnie to jeden z najlepszych seriali. Nieszablonowe i oryginalne portrety psychologiczne bohaterów, niebanalne, dramatyczne sytuacje, a zarazem problemy życia codziennego ukazane z kilku perspektyw, które wymuszają na widzu głębsze refleksje. Humor! - jak widać można o rzeczach ostatecznych rozmawiać na luzie i z dużym dystansem do nas samych, choć mnie osobiście trudno było na początku przyzwyczaić się do takiej bezpośredniości. Pewnie dlatego, że wychowałem się w innej kulturze, gdzie śmierć nadal jest tematem tabu i nie potrafimy z nią obcować na codzień.
Trochę raziły mnie problemy Brandy i Natha, rozterki Ruth. Miałem wrażenie że najbardziej pokładaną (normalną) parą są geje - ale nie ma co się dziwić skoro twórca serialu jest takiej a nie innej orientacji. Ciekaw jestem jak nasze społeczeństwo reagowało na taki model rodziny (przedstawiony w serialu). Wie ktoś jakie były reakcje widzów?
Gorąco polecam :)
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 17 sie 2009, o 22:38

Re: Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią


Jestem na finishu trzeciego sezonu i stwierdzam, że coraz bardziej nie cierpię dwóch postaci tego serialu. Mianowicie: Lisa (żona Nate'a), która jest w tym momencie zaginiona i mam nadzieję, że z ostatnim odcinkiem 3 sezonu wyleci z obsady serialu oraz Keith (chłopak Davida) - nie wiem co Fisher widzi w tym palancie. Koleś chyba bardziej działa mi na nerwy niż sama Lisa.
trust him... he's a doctor!
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 8 kwi 2010, o 15:07

Odp: Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią


Właśnie oglądnąłem sobie końcówkę całej serii na YT i aż mi się zatęskniło za tym serialem :)

Zakończenie tego serialu jest po prostu mistrzowskie, genialne i niepowtarzalne :hearth Majstersztyk jednym słowem.

Z całego serca polecam i zachęcam do obejrzenia. Sezonów jest 5 a każdy z nich ma po 12-13 odcinków. A muzyka dobrana do tej produkcji jest wisienką na samej górze tortu.

Zobaczyłem serial na poprzednich wakacjach i oszalałem na jego punkcie :)

Dla osób, które przymierzają się do oglądnięcia tej serii polecam do przeczytania artykuł: Sześć stóp pod ziemią: jeden z najlepszych seriali na świecie
trust him... he's a doctor!
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 29 kwi 2010, o 13:04

Odp: Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią


Jestem po pierwszym sezonie. Świetny serial z bardzo dobrą fabułą, nieprzewidywalny i ciekawie napisany. Bohaterowie są oryginalni i zdecydowanie da się ich polubić. (Narazie :P) polecam.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 15 sty 2011, o 13:46

Odp: Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią


Niedawno się wziąłem za ten jakże zachwalany serial. Jestem po 7 odcinkach i muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobał. Wybrałem go z dwóch prostych powodów - ciekawa fabuła, no i Michael C. Hall. :D Nie wyobrażałem sobie aktora grającego Dextera, jako homoseksualistę, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Hall robi kawał świetnej roboty i uważam go za jednego z najlepszych aktorów serialowych...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

alvaro

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 207

Lokalizacja: Ulan Bator

tlen:
alvaro_1987

gadu:
3868267

Postdodano 4 mar 2011, o 00:04

Odp: Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią


Niedawno skończyłem oglądać i nie będę się tutaj rozpisywał. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana seriali i nie tylko. Produkcja wykraczająca poza świat fikcji, zmuszająca do myślenia. Przychodzi, strzela nas po gębie i nie daje zapomnieć. Absolutnie niesamowite! Polecam.
<<

Przemek7_17

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 56

Lokalizacja: Poznań

Ulubiony serial:
Desperate housewives

Postdodano 6 kwi 2011, o 20:40

Odp: Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią


Już jakiś czas minął odkąd zakończyłem oglądać serial, ale zmienił on kompletnie mój pogląd na wiele rzeczy. Chwilami zabawny, bardzo często dołujący. Pokazywał wszystko takim, jakie było na prawdę i chyba dlatego tak go polubiłem.
Oglądane: Desperate Housewives, Dexter, Grey's Anatomy, One Tree Hill, The Vampire Diaries, Brothers & Sisters, Chuck, Pretty Little Liars, True Blood, Weeds, 90210, Californication, Gossip Girl, Nursea Jackie, Private Practice, Episodes, Supernatural, Hung, Cougar Town, The Good Wife, Fringe, The Walking Dead, QAF

Obejrzane: V, DollHouse, FlashForward, Heroes, Nip/tuck, Six feet under, Kyle XY, Ugly Betty, Persons Unknown, Pushing daisies, Prison break, Samantha Who?, The Gates, Lost.
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 7 kwi 2011, o 12:06

Odp: Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią


Bez wątpienia jeden z lepszych seriali. W tym serialu tak naprawdę skupiło się na przemijaniu, stracie i cierpieniu. Dlatego właśnie potrafi wywoływać takie emocję. A sam finał jest po prostu geniuszem, najlepszy finał jakikolwiek w życiu oglądałem. Żaden serial nie ma tak pięknego i wzruszającego zakończenia całej serii, pod tym względem "Sześć stóp pod ziemią" rządzi.

Moja ocena 10/10
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy

 


  • Podobne tematy do Six Feet Under / Sześć stóp pod ziemią
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.