Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

Serialowe pojedynki o widza (dyskusja) » forumTV.pl » Ogłoszenia • seriale forumtv.pl

<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 11 wrz 2012, o 14:27

Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)

Jeeeedziemy z nowym sezonem, w związku z czym zachęcam Was do dyskusji na temat tego które seriale Waszym zdaniem mają szanse w tym sezonie zaistnieć, w które szybko znikną. Żeby ułatwić wszystko wrzucam poniżej grafiki które zamieściliśmy też na http://showtv.pl/news_item_3988.htm

Poniedziałek
Obrazek

Wtorek
Obrazek

Środa
Obrazek

Czwartek
Obrazek

Piątek
Obrazek

Niedziela
Obrazek

No to po kolei.

W poniedziałek widzę totalną klapę The CW. 90210 i GG to produkcje, które już w tym roku na antenie pojawić się nie powinny, bo już poprzedni sezon był dla nich tragiczny. DWTS i Castle powinny dawać ABC solidne wyniki, jak dla mnie sporą niewiadomą jest CBS z nowością Partners. Niby serial wciśnięty między dwie solidne pozycje komediowe, ale mam wątpliwości czy zbliży się nawet do wyników TAAHM. No chyba że po prostu widzowie z przyzwyczajenia będą włączać CBS w poniedziałkowy wieczór. FOX po raz pierwszy bez House'a. Kości powinny utrzymać poziom, ale The Mob Doctor widzi mi się średnio. Totalną klapę zwiastuję z kolei Revolution, którego nawet The Voice nie uratuje. Myślę, że więcej niż 13 odcinków nie będzie, chyba że pozostałe seriale będą jeszcze gorsze...

Wtorek. Tak jak dzień wcześniej, nie widzę w ogóle jakichkolwiek szans na sukces dla The CW. Emily Owens M.D. to nie jest nowość która porwie, a Hart of Dixie to typowy średnia The CW i bankowo nie będzie handicapem dla nowego tytułu. Wieczór raczej dla CBS, które wzmacnia ramówkę ciekawym Vegas, które w swoim slocie nie da szans konkurencji, bo PP chyli się ku schyłkowi, a Parenthood nigdy wynikami nie błyszczało. Zwiastuję masakrę FOX tego wieczoru. New Girl samo nie uciągnie tego dnia, tym bardziej że druga połowa pierwszego sezonu już duużo straciła. Dwie nowości wyglądają dość przeciętnie na ten moment. The New Normal od NBC to maksymalnie pięć odcinków na antenie i wylot z ramówki.

Środa bardzo ciekawa. ABC bardzo mocna głównie siłą Modern Family i ciekawymi recenzjami Nashville. The Neighbors to moim zdaniem serial który jako pierwsza nowość dostanie "cancel". Bardzo ciekawie dla odmiany wygląda tutaj sytuacja The CW. Supernatural ma wierną bazę fanów, a Arrow powinno przyciągnąć fanów Smallville i dorzucić coś jeszcze. Liczę tutaj na wyniki konkurencyjne w stosunku do czwartku tej stacji. Znów mam problem z NBC. Nie kupuję żadnej z trzech nowości.

Czwartek dla CBS i to bezdyskusyjnie. TBBT pociągnie dobre wyniki dla TAAHM. Person of Interest już w zeszłym sezonie było solidne, a Elementary zbiera dobre opinie i widzowie przyzwyczajeni do oglądania o tej porze Mentalisty powinni chwycić ten pomysł. Ciekawi mnie jak poradzi sobie Beauty and the Beast. Nie pasuje mi trochę połączenie tego tytułu z The Vampire Diaries... Last Resort ma na tyle absurdalną fabułę (mimo wszystko mądrzejszą niż Revolution), że długo nie powalczy. O ile dobrze pamiętam to rok temu w czwartki o tej porze były Charlie's Angels i skończyło się masakrą tego tytułu.

Piątek od dawna należy do CBS i to się nie zmieni. Fox próbuje powalczyć, ale prawdę mówiąc to Touch porwało tylko na początku a potem było coraz gorzej, zobaczymy jak sobie poradzi Fringe które żegna się z widzami tym sezonem. Dałbym sobie w sumie uciąć co najmniej jeden palec, że Nikita, Whitney i Grimm na następny sezon to już nie przetrwają.

Niedziela. Serialowo walka między ABC (baaardzo solidnie to wygląda) i CBS (nie wygląda wcale gorzej). Mam wrażenie że ABC dokonała bardzo dobrego ruchu z niedzielną ramówką, bo tego wieczoru na jej antenie każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawe jak wyjdzie 666 Park Avenue, które ma za przeciwnika The Mentalist, a z tą produkcją mało kto chce walczyć.

---

Zachęcam do wyrażania swoich opinii :-)
Ostatnio edytowano 25 cze 2013, o 21:06 przez salmaatache, łącznie edytowano 1 raz
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 11 wrz 2012, o 15:07

Odp: Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)


Dobra analiza salmaatache na podstawie godzin emisji i wielu innych aspektów.
Ja mogę jedynie napisać, że czasami słaby serial, który jest emitowany w dobrych godzinach ma przewagę nad znacznie lepszymi produkcjami. Trochę to niesprawiedliwe i trudne do przewidzenia.
Ja bym obejrzał z nowości Revolution, ale...
salmaatache napisał(a):Totalną klapę zwiastuję z kolei Revolution, którego nawet The Voice nie uratuje. Myślę, że więcej niż 13 odcinków nie będzie, chyba że pozostałe seriale będą jeszcze gorsze...


Ciekawie zapowiada się Arrow, na początku będzie na pewno miał sporo widzów, bo fabuła jak i trailery zachęcają, ale Falling Skies czy Caprica również zachęcały...
Po kilku odcinkach wyjaśni się co będzie z nowościami, ale zapowiada się dużo "cancelów" :).
Jak połowa nowości będzie kontynuowana, to będzie dobrze.
Nie chcę demotywować, ale ogólnie słabe te nowości.

salmaatache napisał(a):Ciekawe jak wyjdzie 666 Park Avenue, które ma za przeciwnika The Mentalist, a z tą produkcją mało kto chce walczyć.

Może odebrać część widzów, ale tylko tych znudzonych, więc nie wiem czy będzie przewaga 666 Park Avenue.
Obrazek
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 11 wrz 2012, o 16:00

Odp: Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)


Co do Revolution jeszcze. Oglądałem pilota, bo NBC udostępniła i napiszę że przez 40 minut wynudziłem się straszliwie, przy tym często się śmiejąc i właściwie w co drugim zdaniu przewidywałem co powiedzą poszczególni bohaterowie. Dopiero ostatnie trzy minuty okazały się lepsze i zaskakujące. Może to iskierka nadziei (?) Zobaczymy.

Niemniej jednak. Revolution walczy z Castle i Hawaii Five-0. Oba seriale mają ratingi powyżej 2.0 i widzów w granicach 10 mln. W zeszłym roku w tym slocie było "Smash" (radziło sobie bardzo przeciętnie mimo że muzycznie ładnie się komponowało z The Voice), które teraz jeszcze chwilę poczeka. Revolution to zdecydowanie inny typ produkcji, więc większej nadziei dla niej nie widzę.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 11 wrz 2012, o 16:25

Odp: Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)


Niezła analiza, salmaatache. Zgadzam się praktycznie ze wszystkim.

Nowości są słabe, to już można było stwierdzić po zwiastunach.
Zdaje mi się, że największą szansę na przetrwanie ma "Vegas" i mam nadzieję, że ten serial przyciągnie widzów na dłużej. Także "Arrow" wygląda całkiem dobrze i nie ma aż tak silnej konkurencji. "Nashville" ma również spore szanse. A od siebie dodam, że chciałbym, aby "Go On" z Matthew Perrym przetrwało więcej niż 1 sezon. :)
"Revolution" (Castle i H50 zabiorą większość widzów) i "Last Resort" (zostanie zjedzone przez XFactor i duet TBBT & TaaHM) to pozycje, które zainteresowały mnie po trailerach, ale nie wróże im dobrej oglądalności. Godziny emisji, w jakich się znalazły gwarantują szybki cancel po kilku odcinkach.
Seriale komediowe w tym sezonie są strasznie dziwne i mało ciekawe. Przewiduję kasacje większości z nich, choć pewnie część się zachowa ze względu na dobre wyniki oglądalności w dobrych porach emisyjnych.

Patrząc na niektóre zabiegi stacji można wywnioskować, że możemy się pożegnać z niektórymi serialami na dobre.
Zdaje mi się, że trójka NBC nie wytrzyma piątku. Mam chociaż nadzieję, że stacja pozostawi przy życiu przynajmniej genialne "Community".
Według mnie Touch od FOXa i Up All Night od NBC raczej nie dostaną zamówienia 3 serii.
Do tego zapowiedziano już finałowe serie Gossip Girl, Fringe, The Office. 90210 także zmierza do upadku.

Jeśli miałbym teraz wytypować 3 seriale, które dostaną szybki cancel, to wybrałbym:
- The Neighbors (ABC) - środa
- Last Resort (ABC) - czwartek
- Ben and Kate (FOX) - wtorek
A jakie są wasze typy? :)
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 11 wrz 2012, o 18:13

Odp: Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)


Pierwsze przetarcie za nami.

Premiera The New Normal 6.91 mln (2.5), zaś The Voice 12.04 mln (4.1). Jutro drugi odcinek tego pierwszego tytułu. Ja spodziewam się spadku, w końcu to NBC ;-)

Co do typów na szybki cancel (według kolejności//moje przeczucie):

1) The Neighbors
2) Last Resort
3) Któraś z produkcji NBC - Revolution/Guys with Kids/The New Normal. Nie podejmę się wyboru, ale lekkie wskazanie na Revolution (ze względu na potężną konkurencję w swoim paśmie czasowym).

Ciekawe kto w tym roku pobije rekord szybkości. Przypominam, że w 2009 roku The Beautiful Life zleciało z anteny The CW po dwóch odcinkach, a rok temu The Playboy Club po trzech z ramówki NBC.

---

Dodam jeszcze, że w tym sezonie SuperBowl ma CBS (03.02.2013). Ciekawe którą produkcję będą chcieli przy tej okazji mocniej wypromować...
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 13 wrz 2012, o 13:22

Odp: Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)


To może ka dorzucę swoje 3 grosze...

Poniedziałek to dzień próby Revolution. Zestawienie z Castle i Hawaii Five-O nie napawa optymistycznie. Serial ma nikłe szanse utrzymać się na antenie i zwiastuje mu anulowanie. Chciałbym się mylić bo z duetu Kripke - Abrams może wyjść wiele dobrego. Potrzeba tylko czasu na udowodnienie swoich wartości. Jeśli NBC nie będzie w gorącej wodzie kąpane to kto wie, może serial z przeciętnym wynikiem dociągnie do końca serii.

Wtorek zdecydowanie należy do CBS. Dwa mocarne tytułu, z ciekawą nowością w postaci Vegas. Bez dwóch zdań. Liczę na to, że FOX urwie trochę widowni. Uwielbiam The New Girl i kibicuję z całego serca żeby chociaż jedna z nowości stała na porównywalnym poziomie. Oprócz tego NBC z Go On które po pierwszym odcinku mnie kupiło i z dość słabym New Normal, które w pilocie nie miało nic ciekawego. The CW to inna bajka. Słabe pozycje tej nocy. Jeśli miałbym zgadywać który z nowych seriali poleci tego wieczora to stawiałbym na The New Normal.

Środa zapowiada się bardzo smakowicie. The CW ma bardzo mocne pozycje. Supernatural to jak wiadomo sprawdzony serial. Zmiana dnia emisji i zestawienie go z jedną z najciekawszych premier sezonu w postaci Arrow, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Gdybym mieszkał w USA, to właśnie ten kanał włączyłbym środowego wieczora. Pewnie nieźle poradzi sobie Nashville (które na starcie mnie nie interesuje). Co do anulowania skłaniałbym się ku Guys with Kids bądź Animal Practice. Wielką niewiadomą pozostaje dla mnie Chicago Fire.

Czwartek to kolejny mocny wieczór w The CW. Vampire Diaries i Beauty and the Beast stworzą ciekawą parę. Jednak konkurencja w postaci ABC i CBS jest przeogromna. Z jednej strony duchowy następca LOST i dramaty Shondy Rhimes, z drugiej zaś najsilniejsze pasmo komediowe, wspierane Person of Interest ze świetnymi wynikami oglądalności, doprawione amerykańską wersją Sherlocka. Jeśli miałby typować cancela to może... Last Resort?

Piątek luźniejszy. Swoją część widowni zgarnie Fringe i Grimm, co w przypadku tego drugiego powinno wystarczyć na zamówienie kolejnego sezonu. Najmniej pasuje mi tego dnia Touch. Mimo wszystko nie spełnił oczekiwań i byłem szczerze zaskoczony zamówieniem drugiej serii. Made in Jeresy to dla mnie kolejna niewiadoma.

Niedziela to dzień pełen bardzo dobrych serial. ABC ma piekielnie mocną ramówkę. Once Upon a Time, Revenge i 666 Park Avenue z którym wiąże duże nadzieje. CBS to zawsze chętnie oglądany The Mentalist i świetnie oceniane The Good Wife.

To tyle moich wypocin :)
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 15 wrz 2012, o 12:01

Odp: Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)


Premiera Glee z wynikiem 7.41 mln i ratingiem 3.1. To spory spadek w porównaniu do premiery 3. sezonu (prawie 25%). Biorąc pod uwagę brak emisji Person of Interest i Grey's Anatomy, to wynik nie powala na kolana.

Ciekawe jest to, że na ten moment The X Factor i The Voice idą łeb w łeb. Sporo widzów w USA "podziękowało" za oglądanie nowego sezonu X Factora. Może Britney w roli jurorki im nie pasuje ;-)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 wrz 2012, o 00:30

Odp: Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)


PON - martwię się o Castle. W zeszłym roku stracił dużo widzów i jeśli trend się utrzyma to cancel. H50 też nie błyszczało ostatnio oglądalnością z tego co pamiętam. Revolution o dziwo daje radę, ale wielkie liczby w pilocie były spodziewane. Jeśli jutro spadek będzie mniejszy niż 20% to pełny sezon zostanie zamówiony na dniach. Natomiast The Mob Doctor całkiem możliwe że już się z nami żegna.

WTO - dzień dla CBS. Dobrze, że Vegas jest wspierane przez takich gigantów to dobrze wróży temu serialowi. Jednak boję się że ze względu na tematykę to może nie pomóc. Go On na NBC też powinno sobie poradzić dzięki The Voice. Parenthood do odstrzału po tym sezonie.

ŚR - Nashville powinno osiągnąć sukces bo w USA lubią Connie Britton do tego to serial muzyczny. Dla mnie pewniak do przedłużenia. Chicago Fire powinno wylecieć po 13 odcinkach... Arrow za to będzie hitem. Najlepiej promowany serial The CW kierowany do innego targetu niż konkurencja o tej samej godzinie.

CZW - Last Resort jest skazywany na porażkę. I tak pewnie się stanie, ale ja i tak będę trzymał kciuki że nie podzieli losu Aniołków, Missing i Flashforward. Trochę bez sensu że nie jest puszczany o 22 ze wsparciem seriali Shondy. Elementary ze wsparciem PoI skazane na porażkę, a TAHM powinno trochę podskoczyć dzięki TBBT. Vampire Diaries zapewne pomoże B&B tylko czy starczy to do przedłużenia? Dzisiaj mówie że nie, ale wszystko zalezy od poziomu produkcji.

PI - Touch będzie dogorywać, Fringe jeszcze spadnie z oglądalnością (na DVR pewnie to samo co rok temu). Community z ostatnimi odcinkami przez to że jest "wspomagane" przez Whitney. Grimm się powinnien utrzymać.

Dałbym sobie w sumie uciąć co najmniej jeden palec, że Nikita, Whitney i Grimm na następny sezon to już nie przetrwają.


A ja dam sobie całą dłoń uciąć jeśli Nikita nie dostanie następnego sezonu. Może i oglądalnościowo nie błyszczy, ale ten serial się dobrze sprzedaje na zagranicznych rynkach + będzie mu brakowało 22 odcinków do syndykacji. Myślę, że nawet 1,5 mln widzów wystarczy do przedłużenia.

NIE - nie widzi mi się Once Upon a Time jako lead do Revenge. Boję się że przez to Zemsta nie zdobędzie wystarczającej popularności. 666 Park Ave pewnie też nie wytrzyma z The Mentalistą chyba że amerykanie są tak spragnienie horrorów w tv że będą oglądać mimo wszystko. Ciekawe też jak sobie poradzi The Good Wife. Jeśli spadek nie bedzie drastyczny to to serial powinnien dostać 5 serię. CBS przecież nie anuluje swojego najlepszego (patrząc na statuetki) serialu.

Ciekawie zapowiada się Arrow, na początku będzie na pewno miał sporo widzów, bo fabuła jak i trailery zachęcają, ale Falling Skies czy Caprica również zachęcały..


Prosze mi się odczepić od Capricy :) Ten serial może i był powolny i ślamazarny, ale miał niesamowity klimat i świat. Nie raz wodził widza za nos i zaskakiwał oryginalnymi pomysłami. Stawianie go obok Falling Skies to dla niego obelga.

Dodam jeszcze, że w tym sezonie SuperBowl ma CBS (03.02.2013). Ciekawe którą produkcję będą chcieli przy tej okazji mocniej wypromować...


Oby nie jakieś nowe reality show... Pewnie puszczą TBBT albo jakąś nowość z midseason

Co pierwsze do anulowania? Mob Doctor (cwaniak zna już pierwsze wyniki ;) ) The Najghbors (lub Guys with Kids), Made in Jersey, 666 Park Ave lub Chicago Fire. W takiej kolejności.
<<

mohsinj677

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
Sony

gadu:
2013

Postdodano 17 cze 2013, o 14:26

MOHSIN


:hearth :hearth :hearth This post is so nice and great

Nashville powinno osiągnąć sukces bo w USA lubią Connie Britton do tego to serial muzyczny. Dla mnie pewniak do przedłużenia. Chicago Fire powinno wylecieć po 13 odcinkach... Arrow za to będzie hitem. Najlepiej promowany serial The CW kierowany do innego targetu niż konkurencja o tej samej godzinie.

:hearth :hearth :keep
Join exam dump web designing course to learn the effective use of photoshop and become expert using 70-413 dumps design guides and ISEB video tutorials written by experts. For more detail University of California, San Francisco best wishes

 


  • Podobne tematy do Serialowe pojedynki o widza (dyskusja)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Archiwum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.