Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial » Zakończone Seriale » Secret Diary of a Call Girl • seriale forumtv.pl

<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 22 lis 2008, o 21:30

Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial

Obrazek

Zapowiada się bardzo kontrowersyjny serial na horyzoncie. Ciekawe co o takiej fabule sądzicie, czy jest to Wg was lansowanie dna jak określił jeden z internautów?

Niejedna osoba mogłaby jej pozazdrościć: jest atrakcyjna, ma powodzenie u mężczyzn, robi to, co lubi i jeszcze dostaje za to dużo pieniędzy. Już jednak trochę mniej osób chciałoby robić to, co ona. "Najważniejsza rzecz, którą musicie o mnie wiedzieć, to ta, że jestem dziwką" – mówi bez cienia żenady. Belle de Jour jest luksusową dziewczyną na telefon. Jednak nie ma dla niej znaczenia, jak określa się jej profesję i jaki ma się do niej stosunek - ważne, że ona czuje się z nią dobrze. Poznajcie bohaterkę brytyjskiego serialu, który od 14 listopada można oglądać w stacji Fox Life – "Sekretny dziennik call girl".


Serial "Sekretny dziennik call girl" oparty jest na blogu internetowym “Belle de Jour: diary of a London call girl", na którym pewna anonimowa dama opisywała blaski i cienie swojej pracy, a także perypetie życia prywatnego. W 2003 roku "The Guardian" uznał go nawet za blog roku. Jego popularność zaowocowała wydaniem dwóch książek, które ukazały się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Nie zabrakło jednak sceptyków, którzy powątpiewali w autentyczność tego internetowego pamiętnika, podejrzewając, ze Belle tak naprawdę nie istnieje. Co nie przeszkodziło jej publikować felietonów w "Sunday Telegraph".

"Powinniście wiedzieć, że to nie jestem prawdziwa ja" – mówi serialowa Belle. Naprawdę nazywa się Hannah Baxter, ma 27 lat i ukończone studia. Oficjalnie pracuje jako asystentka w dużej firmie prawniczej. Nieoficjalnie spełnia seksualne zachcianki bogatych londyńczyków. Hannah i Belle nigdy nie mają prawa się spotkać – to dwie odrębne strefy życia. Belle jest przecież profesjonalistką. Co innego Hannah – u niej nie zawsze wszystko układa się po jej myśli. Trudno jest sobie jednak wyobrazić, by obie żyły w całkowitym oderwaniu od siebie, gdy ciała, umysłu i - bądź co bądź - uczuć użycza im jedna osoba... W ten sposób jej umiejętność kontrolowania sytuacji nieraz zostanie wystawiona na ciężką próbę.

Dlaczego Hannah została Belle de Jour? W końcu, jak sama mówi, nigdy nie była wykorzystywana, nie ma dzieci i nie była uzależniona. Jest na tyle inteligentna i szczera, by dać bardzo prostą odpowiedź: kocha seks, pieniądze i jest leniwa. Ale najbardziej lubi być swoim własnym szefem. (No, prawie – ma agentkę, która organizuje jej klientów.) To właśnie finansowa – oraz światopoglądowa – niezależność wydają się być dla niej najważniejszymi wartościami. Belle/Hannah nie wstydzi się, że czerpie przyjemność z tego, że daje przyjemność innym i że jeszcze może na tym nieźle zarobić.


Belle potrafi ziścić (niemal) każde erotyczne marzenie swoich klientów. Twórcy serialu nie boją się tego pokazać – większość scen nie pozostawia wiele miejsca na domysły. Jest więc pewien farmer, który hoduje konie; jest chłopak, który lubi dziewczyny z sąsiedztwa; wreszcie jest także z pozoru nudny księgowy, który nie lubi, gdy Belle traktuje go zbyt miło... Są też oczywiście tacy, którym sama Belle nie wystarcza. Jeśli nasza call girl czegoś nie potrafi (a potrafi wiele), nadrabia zaległości. Resztę dopełnia jej śliczna twarz, szeroki uśmiech, blond włosy, piękne ciało i bystry umysł. Z Belle żaden mężczyzna nie będzie się nudził. Trochę mniej szczęścia ma Hannah. Jej były chłopak Ben właśnie żeni się ze swoją dziewczyną Vanessą, co nie jest Hannah całkowicie obojętne. Nie jest obojętne także samej Belle.

Obrazek


"Sekretny dziennik call girl" to na pewno serial nie dla wszystkich. Jednak ci, którzy przyzwyczajeni są do przekraczania przez telewizję kolejnych granic, nie powinni mieć problemów z zaakceptowaniem jego tematyki. Belle/Hannah trudno nie polubić. Lub inaczej – nie może się nie podobać. Jej sposób na życie budzi pewnie u niektórych wątpliwości, ale nie da się zarzucić jej jednego – hipokryzji. Jasne przedstawienie motywacji i filozofii życiowej działają na jej korzyść. A Hannah to sympatyczna dziewczyna, która myśli, czuje i pragnie tak, jak każda inna młoda kobieta. Poza tym, w czasach, gdy w telewizyjnej ramówce hasa sobie bezkarnie miły psychopatyczny morderca, zaradna mama, która sprzedaje trawkę, czy atrakcyjna felietonistka, która śpi z kim chce i kiedy chce, historia call girl nie budzi już takich emocji. Co nie znaczy, że nie warto zapoznać się z jej obrazkowym pamiętnikiem.
źródło: onet.pl ( link do pełnego artykułu)
Obrazek
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 22 lis 2008, o 21:48

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Pozostańmy jednak przy oryginalnym tytule, bo w polskiej wersji brzmi to żałośnie :P

Tak, serial nie jest dla wszystkich; nie, nie jest to dno.
Początkowo nie widział mi się ten pomysł, ale gdy zaczęłam oglądać zdecydowanie się do tego przekonałam, w/g mnie ten serial jest raczej poszerzający horyzonty. 2 sezon podobał mi się bardziej od pierwszego, ale to już pewnie ze względu na czysto shipowe sprawy :P
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 22 lis 2008, o 23:27

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Ja byłam zachwycona już po pierwszym odcinku gdyż grał tam Bingley z Lost in Austen xD
no i od razu polubiłam Bena więc nie mogłam nie polubić serialu. Ale jednak wolę s1 :D
Want your bad romance.
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 22 lis 2008, o 23:36

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Rili, co z ciebie za fanka Calluma :P Tam był Bingley? Huh, nie pamiętam go...
A wolę S2 bo mi, um... rozjaśnił sytuację ;)
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 23 lis 2008, o 00:29

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


ba, że Bingley był :P co więcej pokazał nam co tam ma, jeśli wiesz o co mi chodzi :P xD

A Calluma fanka jestem, ale to nie zmienia faktu, że mimo wszystko wolałam serię 1szą bez zbędnych postaci:P
Want your bad romance.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 23 lis 2008, o 00:54

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Trish napisał(a):Pozostańmy jednak przy oryginalnym tytule, bo w polskiej wersji brzmi to żałośnie :P

Tak, serial nie jest dla wszystkich; nie, nie jest to dno.
Początkowo nie widział mi się ten pomysł, ale gdy zaczęłam oglądać zdecydowanie się do tego przekonałam, w/g mnie ten serial jest raczej poszerzający horyzonty. 2 sezon podobał mi się bardziej od pierwszego, ale to już pewnie ze względu na czysto shipowe sprawy :P


czy jest to Wg was lansowanie dna jak określił jeden z internautów?

Zapewne chodziło o lansowanie dna czyli społecznej degradacji, uprzedmiotowienie kobiety, braku szacunku do Siebie, sprzedawanie się z własnej woli itd.

Zdziwiła mnie szybka odpowiedź Pauliny i Trish. Czy jest jakiś serial, który nie oglądacie? :)
Obrazek
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 23 lis 2008, o 09:26

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Ale tu właśnie o to chodzi, że prostytucja została przedstawiona w innym świetle, nie jako coś do czego jest się zmuszonym, lecz jako własny świadomy wybór i to sprawia, że ten serial ma swoją wartość.

I nie Pauliny, tylko blue :P

A co do mnie to przy tych wszystkich serialach, które oglądałam mimo wszystko pozostało jeszcze bardzo wiele takich, które jedynie chciałabym bądź zamierzam w przyszłości obejrzeć xD
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 23 lis 2008, o 12:10

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


aa, ja dzisiaj pilota widziałam. :P bo wczoraj widziałam książkę na podstawie której serial został stworzony i postanowiłam zobaczyć.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 23 lis 2008, o 17:54

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Zaciekawiłyście mnie. :) Chyba zacznę oglądać ten serial. Już sama obsada kusi. xD
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 23 lis 2008, o 21:45

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


jeszcze nie obejrzałem ale ten serial musi mieć swój dział. Sama fabuła zwabi wiele samców chociaż dziwie się, że jak narazie jest na odwrót :P
Obrazek
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 23 lis 2008, o 21:56

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


hah. właśnie :d w temacie same dziewczyny się wypowiedziały ;p
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 23 lis 2008, o 23:02

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Tai bo to jednak jest raczej kobiecy serial, ponieważ pokazany z damskiego punktu widzenia :P

Paulina skoro wspominasz o obsadzie, kogo masz na myśli? Bo nie sądze, że Billie, bo ją lubią tylko zwariowane fanki DW, so let me guess, kolejna fanka Calluma?
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 23 lis 2008, o 23:41

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Paulina skoro wspominasz o obsadzie, kogo masz na myśli?


Billie Piper i Callum Blue. :)

Właśnie zauważayłam, że mój współlokator ma na dysku film Z Callumem. xD
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 24 lis 2008, o 00:05

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


bo Callum jest boski i tyle :D
Want your bad romance.
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 24 lis 2008, o 10:34

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Niestety doszło do tego, że zgadzam się z ta opinią, a wszystkiemu winne jest TT :P
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 24 lis 2008, o 14:41

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


No dziewczyny.. i chłopaku, zrobiłem dział, i sam zaczynam oglądać, bo całkiem ciekawie się zapowiada. :D :D :D
We Are The World haiti
<<

juliee

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 710

Postdodano 24 lis 2008, o 18:09

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial


Wystarczy w temacie wpisać "kontrowersyjny" i od razu jakie zainteresowanie serialem ;)
W trakcie: The Office (s8), Weeds (s8), 30 Rock (s6), Skins (s6), True Blood (s5), The Middle (s3), Doctor Who (s2), Wilfred (s2), Futurama (s1), Arrested Development (s1)
W poczekalni: The Simpsons (s15), How I Met Your Mother (s2), Dead Like Me (s2), Sherlock (s1)

icon / dwight
<<

kandziak

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 232

Lokalizacja: Chojnów

Postdodano 24 lis 2008, o 18:21

Re: Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial

Odcinek elegancki z życia ze tak powiem :) Ale jest jakiś niedosyt ;) chłopaki wiedzą jaki ;)

Obrazek

Następna strona

 


  • Podobne tematy do Sekretny dziennik call girl - kontrowersyjny serial
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Pozostałe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.