Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 29

Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013 » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Najnowsze informacje o tym co się dzieje w Polsce i na świecie

<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 30 wrz 2012, o 11:20

Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013

Ostatnio było dużo artykułów, które "podkopują" cel studiowania, czyli zdobycie pracy.
np. http://www.pb.pl/2671770,6029,czy-uczel ... zrobotnych

1) Czy takie artykuły Was demotywują?
2) Jak nastroje przed rozpoczęciem roku akademickiego - jesteście pełni zapału czy raczej "umiarkowanie" :) ?
Obrazek
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 30 wrz 2012, o 19:15

Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


1) nie od dziś wiadomo, że po studiach jest się bezrobotnym :P (oczywiście nie zawsze i nie po każdych :P )
2) "umiarkowanie." :P
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 30 wrz 2012, o 22:58

Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


1) Bezrobocie było, jest i będzie, nie ma znaczenia czy po studiach czy nie... Prędzej czy później coś się trafi, a jestem w o tyle szczęśliwej sytuacji, że nie muszę na już szukać czegoś żeby zarabiać kasę. Więc staram się tym na razie nie przejmować i skupić na skończeniu najpierw tych studiów.
2) Bardzo 'umiarkowanie'. Zwłaszcza, że w nowym roku zaczynam o 11:40, 13:30 albo o 15:20, a kończę o 16:30, 17:00 albo 18:50. Także ze studiów dziennych zrobiły mi się 'wieczorowe'. Pociesza mnie fakt, że czwartki i co drugi wtorek wolne, więc jakoś te pół roku może przetrwamy ;)
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 30 wrz 2012, o 23:09

Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


Jako absolwent kierunku wybitnie humanistycznego, bo politologii powiadam Wam, że pracę w "swoim" zawodzie znaleźć jest niezwykle ciężko. Praca niby jest, ale niezwiązana ze zdobytym wykształceniem.

Ja póki co mam stopień mgr, ale w planach jest podyplomówka w przyszłym roku. Niemniej jednak mam znajomych którzy nawet doktoraty zrobili z nauk politycznych, a nie pracują w "wyuczonym" zawodzie. Problem z pracą jest nie tylko w Polsce, ale w i całej Europie i wynika głównie z kłopotów gospodarczych, a ich przyczyny to temat na długą dyskusję.

Pisząc pracę mgr i "broniąc ją" uśmiałem się strasznie. Skończyłem najstarszy uniwersytet w Polsce, ale jakoś dumą szczególną mnie to nie napawa. Jakby człowiek był bardziej ukierunkowany w stronę przedmiotów ścisłych, to życie po studiach byłoby bez porównania łatwiejsze.
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 1 paź 2012, o 12:00

Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


Raven, to ja mam od 8 do 18.30 zajęcia, bez żadnych okienek, na szczęście tylko 2 dni tak. środy całkiem ok, a poniedziałek i piątek wolny ;p co studiujesz?
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 1 paź 2012, o 12:02

Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


W temacie napiszę tylko tyle.

Zakończyłem swoją edukację na zrobieniu licencjata. Dlaczego? Ano dlatego, że dostałem pracę która nie wymaga ode mnie dalszego kształcenia, a co więcej dostałem ją "po znajomości". Tak sobie już prawie 3 lata pracuję i nie specjalnie ciągnie mnie do magistra, szczególnie że mam nieodparte wrażenie, że w Polsce nie liczy się wykształcenie. Bardziej znajomości, a w mniejszym stopniu doświadczenie.

Jakbym miał cofnąć czas to zostałbym w Holandii gdzie pracowałem prawie 2 lata i nie wracał do kraju, bo jestem do niego mocno zniechęcony. Ale to już temat na inną rozmowę...
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 1 paź 2012, o 19:15

Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


justin - zarządzanie. No to współczuję tego jednego dnia. Ale za to masz dwa wolne, a ja czwartki i co drugi wtorek. A dziś skończyłam o 16:30 ale do domu dotarłam dopiero o 19 - słodko.
mam nieodparte wrażenie, że w Polsce nie liczy się wykształcenie. Bardziej znajomości, a w mniejszym stopniu doświadczenie.

A no to na pewno, ale to nie tylko w Polsce niestety.
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 2 paź 2012, o 13:23

Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


justin napisał(a):ja mam od 8 do 18.30 zajęcia, bez żadnych okienek, na szczęście tylko 2 dni tak.

Raven napisał(a):No to współczuję tego jednego dnia.

justin chyba napisała, że 2 dni ma takie obleżone, albo źle przeczytałem ;p.
W każdym razie nie wiem czy nie wolałbym mieć to rozłożone na więcej dni, pomimo piątku i poniedziałku wolnego.
Szczególnie jak to są ćwiczenia, bo wykłady jeszcze spoko :D...
Albo rano ćwiczenia a potem wykłady żeby można było pospać ;p

steru napisał(a):Jakbym miał cofnąć czas to zostałbym w Holandii gdzie pracowałem prawie 2 lata i nie wracał do kraju

Co robiłeś w Holandii?
Mój kuzyn tam teraz siedzi i budowlankę robi.
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 2 paź 2012, o 13:38

Re: Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


Raven napisał(a):A no to na pewno, ale to nie tylko w Polsce niestety.


Mam tylko odniesienie do Holandii, ale nie było mi tam dane przekonać się o tym na własnej skórze. Tam nie potrzebowałem doświadczenia i znajomości. Dostawałem szansę i albo z niej korzystałem albo nie...

torrent napisał(a):Co robiłeś w Holandii?
Mój kuzyn tam teraz siedzi i budowlankę robi.


W Holandii miałem kilka zajęć. Dwa najdłuższe to:

- magazyn z żywnością z Chin, który rozprowadzał ją na całą Europę. Pracowałem z samymi Chińczykami i jednym Wietnamczykiem :)
- firma zajmująca się w dużym uproszczeniu kurczakami i wszystkim co z tym związane. Robiliśmy karmy dla zwierząt oraz mięso na całą Holandię :) Z tym że tu same nocki przez bity rok, ale pieniądze dzięki temu nieporównywalnie większe.

Co mam w Polsce? Ciepłą biurową robotę z której żyję z dnia na dzień... Zero planów, nowych ludzi... Rutyna...
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 9 paź 2012, o 11:22

Odp: Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013


W Holandii robi dużo osób z mojej rodziny. Kasę zgarniają naprawdę dobrą, przynajmniej porównując do tej, którą zdobyliby w Polsce.

Prawda jest taka, że w Polsce trudno jest znaleźć pracę, szczególnie ludziom z papierkiem, bez żadnego doświadczenia. Najlepiej podczas studiów próbować sobie załatwić jakieś staże, nawet bezpłatne, potem pracodawcy bardzo dobrze patrzą na to.

Mój nastrój przed rozpoczęciem? Umiarkowany. Po rozpoczęciu? Jeszcze bardziej umiarkowany. :D Nie mam czasu prawie na nic. Aktualnie mam 38 stopni gorączki, leżę w łóżku, to nadrabiam seriale. :P Jednak normalnie mam taki zapierdol, że nawet szkoda gadać...
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).

 


  • Podobne tematy do Rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Wiadomości z kraju i ze świata



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.