Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 8

Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew » Nasze seriale » Plebiscyty • seriale forumtv.pl

Bitwy serialowe z podziałem na rundy

Opiekun: Leviatan

<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 8 kwi 2011, o 14:20

Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew

Witam i zapraszam do dyskusji na temat organizowanych bitew serialowych.
Jakie są Wasze propozycję odnośnie nadchodzących przyszłych bitew?
Wiem, że jeszcze nie wiecie jaki i z czym to wszystko się je ale ogólnie otworzyłem temat właśnie na dyskusję o tych plebiscytach.
W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie bitwa na najlepszy serial dziesięciolecia, której będę organizatorem a dopiero wtedy będziecie już wiedzieli tak naprawdę jak to wszystko działa.
mam nadzieję, że Bitwy przypadną Wam do gustu i staną się bardzo popularne na tym forum. Na innym forum na którym prowadziłem stały się bardzo popularne i są prowadzone regularnie od dobrych kilku lat.
Bodajże dzisiaj jak wrócę z pracy otworzę już pierwszy temat z bitwą serialu dziesięciolecia, w którym to będzie można wysyłać swoje propozycję serialowe. Póki co nie wysyłajcie ich tutaj, wszystko zostanie przygotowane w odpowiednim temacie.
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 3 maja 2011, o 14:18

Odp: Propozycje i wolne dyskusję na temat bitew


Bitwa na najlepszy serial dziesięciolecia dobiega powoli do końca. Mogę poprowadzić oczywiście kolejną bitwę jeżeli chcecie, no chyba że ktoś ma ochotę poprowadzić sam.
A oto moje propozycję na dzień dzisiejszy:

- najlepsze intro serialowe
- najlepsza serialowa rola żeńska (tutaj takie małe urozmaicenie, nie męska rola bo tutaj znowu mógłby wygrać Dexter :P jest dużo fajnych pań, które mogłyby powalczyć o miano najlepszej aktorki w serialu)

Oczywiście można wymyślać wiele pomysłów ale wszystko po kolei, przyjdzie czas i na inne kategorie. Które z tych bitew rozpoczynamy po finale wciąż rozgrywającej bitwy. Chociaż nie wiem czy powinienem pytać tylko po prostu zacząć żeby nie było żadnych przepychanek typu "nie, ja wolałem tamtą jako pierwszą"
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 3 maja 2011, o 15:05

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


Ja z chęcią pogłosowałbym na najlepsze role żeńskie. :P
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 3 maja 2011, o 15:16

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


W najlepszym intro Dexter też małby duże szanse. :P Mi obie propozycje, które podałeś pasują...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 3 maja 2011, o 16:20

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


to ja z innej strony...moja propozycja następnej bitwy to najlepsza serialowa muzyka (soundtrack) :)
trust him... he's a doctor!
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 3 maja 2011, o 18:43

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


oooo, jestem za pomysłem Tristana :)
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 3 maja 2011, o 20:18

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


Soundtrack to jest dość ciekawy pomysł, jestem za! :D
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 3 maja 2011, o 20:32

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


Może, że jako sie sezon kończy, to najlepsza produkcja tego sezonu?

Ale pomysł z rolą i intro bardzo trafiony, tak samo jak z soundtrackiem. :p
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 3 maja 2011, o 20:41

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


Miałem napisać o najlepszym serialu sezonu, ale taka propozycja już padła. Jednak myślę, że przedtem przeprowadzić inną bitwę (aktorki lub intro) żeby ochłonąć po finałach i nie głosować na świeżo po obejrzeniu. A najlepiej będzie jak pan organizator sam wybierze :)
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 4 maja 2011, o 01:32

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


Co do soundtracku to również o tym myślałem ale gdy w pewnym momencie chciałem sobie przypomnieć jakieś tytuły seriali, z których to pamiętam ścieżki dźwiękowe okazało się, że tytułów jest aż 3, Dexter, Twin Peaks i Lost i nic za chiny więcej nie kojarzę. I nie mówię tutaj o muzyce, która pojawia się w intrach bo takich znam masę, prawie wszystkich seriali jakie oglądałem. I dlatego zaproponowałem kategorię najlepsze intro. Bo tak naprawdę ile osób przesłuchuję całe soundtracki ze wszystkich seriali jakie ogląda, na pewno znajdzie się te kilka osób ale czy warto organizować bitwę dla tych 4, 5 osób? Oczywiście w soundtrackach, szczególnie w serialowych soundtrackach większość to piosenki, które w dodatku nie są napisane specjalnie na potrzeby serialu a są zwyczajnymi coverami. Tutaj również mógłbym wymienić jedynie kilka piosenek które pamiętam z seriali, zresztą piosenki w serialach mogą być zupełnie osobną kategorią bitew. Ale pytanie jest takie czy naprawdę wszyscy zaopatrują się w soundtracki z tych wszystkich seriali i je przesłuchują czy chcecie się opierać jedynie na kilku znanych kawałkach i muzyce w intrach? Tutaj trzeba się bardziej zastanowić i dać jeszcze czas tej bitwie aby dojrzewała.
Wszyscy muszą zaopatrzyć się w soundtracki, które można pobrać na tym forum i je najpierw przesłuchać dokładnie :P Ja już słucham od jakiegoś czasu Six Feet Under a dzisiaj ściągnąłem sobie House'a soundtrack z drugiego sezonu.
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 4 maja 2011, o 17:41

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


no ale to nie trzeba przesłuchiwać. oglądając serial słyszysz muzykę jaka się przez serial przewija i na ogól jeśli w jakimś serialu piosenki były fajniejsze to się to pamięta... więc mnie osobiście twoje tłumaczenie nie przekonuje. Mnie łatwiej podać serial z dobrymi piosenkami, niż intro.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 5 maja 2011, o 01:42

Re: Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


justin napisał(a):no ale to nie trzeba przesłuchiwać. oglądając serial słyszysz muzykę jaka się przez serial przewija i na ogól jeśli w jakimś serialu piosenki były fajniejsze to się to pamięta... więc mnie osobiście twoje tłumaczenie nie przekonuje. Mnie łatwiej podać serial z dobrymi piosenkami, niż intro.

Zakładam, że dużo pamiętasz ze wszystkich sezonów każdego serialu tak? Ciężko jest nazwać soundtrackiem te dwie czy trzy piosenki, które utkwiły Ci w głowie gdy soundtrack liczy sobie około dwustu takich piosenek. Dlatego też pisałem wyżej aby wybór najlepszego soundtracku zamienić na wybór "Najlepszej piosenki w serialu" bo jak można oceniać i wybierać w ogóle soundtrack na podstawie kilku utworów które się zna.
Mnie łatwiej podać serial z dobrymi piosenkami, niż intro.

Nie chodzi o wybór serialu tylko soundtracku bo takim sposobem wszystko sprowadzać się będzie do wyboru swoich ulubionych seriali nie zważając na muzykę. Taka sama sytuacja przy intrach, nie oceniamy serialu a intro, jego zawartość, montaż, przekaz, muzykę w nim zawartą. Wcale nie trzeba oglądać serialu aby mieć jakieś zdanie o danym fragmencie video rozpoczynającym serial i go ocenić. W bitwie znajdować się będą linki do każdego intra, który będzie można obejrzeć na YouTubie, więc tutaj raczej nie będzie oddawania głosów tylko na to co się widziało bo intra będą dostępne do obejrzenia. Ostatnio był przeprowadzany taki plebiscyt na jednym z serwisów filmowych http://www.film.org.pl/plebiscyty/czolo ... rialu.html i trzeba przyznać, że ciekawie im to wyszło.
Ja osobiście nie piszę się na organizację wyboru najlepszego soundtracku, jeżeli ktoś będzie miał ochotę w przyszłości poprowadzić taką bitwę to może próbować oczywiście. Osobiście nie uważam aby na podstawie jednego czy dwóch utworów można by było oceniać soundtrack.
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 5 maja 2011, o 10:11

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


Nie chodzi o to, żebym pamiętała wszystkie piosenki. Po prostu wiem w których serialach zwróciło to moją uwagę. Chyba, że ty sobie głośniki wyłączasz podczas oglądania i nie wiesz jakie piosenki w nim leciały... nie chodzi mi o to zebyś znał tytuły...
Ja wiem gdzie muzyka sprawiala mi największą przyjemność i w których serialach najbardziej zapadła mi w pamięć... ale dobra, ja jestem akurat osobą, która dużą uwagę zwraca na muzykę.
Nie chodzi o wybór serialu tylko soundtracku bo takim sposobem wszystko sprowadzać się będzie do wyboru swoich ulubionych seriali nie zważając na muzykę.

tego rozumowania to akurat nie łapię, heh :)

aczkolwiek nieważne :P
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 5 maja 2011, o 10:53

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


Rozwiązanie jest jedno. "Najlepszy serialowy utwór muzyczny" gdzie będzie można piosenki i melodie napisane specjalnie dla serialu wrzucić do jednego worka i zrobić z tego bitwę.
justin napisał(a): ale dobra, ja jestem akurat osobą, która dużą uwagę zwraca na muzykę.

Uwierz mi, że ja też a najczęściej czego słucham już teraz tak mówić poza serialami to nie pop, rock, techno czy inne pierdoły tylko właśnie soundtracków. W domu, w pracy, na ulicy :crazy
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 5 maja 2011, o 11:42

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


ale mi nie chodziło o utwory napisane specjalnie na potrzeby serialu, tylko o ogólny dobór piosenek... ale dobra, dajmy temu spokój, bo żadnemu z nas nie dogodzi xD7

i rock to nie pierdoła! XD
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 5 maja 2011, o 11:58

Re: Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


justin napisał(a):ale mi nie chodziło o utwory napisane specjalnie na potrzeby serialu, tylko o ogólny dobór piosenek.

No to pisałem przecież, że wybór piosenki serialu a nie soundtracku. Poza tym ile jest seriali z piosenkami tak naprawdę? Bo ja kojarzę tylko dwa seriale: House i Chirurdzy, reszty nie oglądałem jeżeli są. No może jeszcze Roswell i Dido ze swoją piosenką.
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 16 cze 2011, o 20:37

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew


To co jedziemy od następnego tygodnia z intrami? Po tej bitwie z intrami będzie mała przerwa, przynajmniej przydała by się, tak by się nie znudziło Wam no i abyście po przerwie z większym zapałem brali udział w kolejnych. :P
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 16 cze 2011, o 20:56

Odp: Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew

Intro jest bardzo dobrym pomysłem, tylko obawiam się, że znowu (w sumie Debra jest zagrożona przez Ruth, więc nie wiem jak to się skończy) wygra Dexter. :P
Jakby nie było, chcemy kolejną bitwę i tak! :D

PS Leviatan, ten twój avatar kojarzy mi się z "Heavy Rain". Dobrze myślę? :P
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Propozycje i wolne dyskusje na temat bitew
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Bitwy serialowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.