Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 42

Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza itp. » Off-topic • seriale forumtv.pl

Tematy jakie nie pasują do pozostałych działów

<<

Lynns

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 259

Ulubiony serial:
Dexter, GoT, Castle, BB,

Postdodano 24 lis 2012, o 13:04

Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza itp.

Właściwie nie dokońca pamiętam te czasy, ale z opowiadań wiem, że kiedyś obcy sobie ludzie np. podczas 6 godzinnej jazdy pociągiem rozmawiali ze sobą. Czasami też w autobusie, w kolejce do lekarza i w wielu innych miejscach. Teraz zawiera się nowe znajomości w szkole, na studiach, w pracy, na imprezie. Ale czy rozmawianie z obcymi ludźmi i poznawanie ich w innych miejscach już zanikło? Jak to postrzegacie? Zagadalibyście do kogoś w pociągu lub w innym miejscu? W jakich okolicznościach najczęściej zawieracie nowe znajomości? Czy nie sądziecie, że ludzie w dzisiejszych czasach są zamknięci na nowe znajomości. Nie wiem z czego to wynika, nieśmiałość czy uważanie takiego zachowania za nieodpowiednie?
,,Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je po­pełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." - George Bernard Shaw

Watch: Dexter, Games of Thrones, Breaking Bad, Desperate Housewives, Arrow, Castle, TVD.

Blog Watch Read Freaks
Kanał YT
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 24 lis 2012, o 17:45

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Mi się wydaje, że teraz jest podobnie z tą różnicą, że trochę szybsze jest życie i jak zagadujesz kogoś, to nie zawsze ta osoba ma czas.
Przede wszystkim zależy na kogo się trafi - jeden jest towarzyski, drugi mniej - zawsze tak było.
A opowiadania z młodości zawsze są "ulepszane", my też będziemy wspominać na starość jak to za naszych czasów było dobrze, a teraz to szkoda gadać - ach ta dzisiejsza młodzież - zero kultury ;p

Lynns napisał(a):kiedyś obcy sobie ludzie np. podczas 6 godzinnej jazdy pociągiem rozmawiali ze sobą

Teraz też jest taka możliwość ;p Przecież ludzie nadal mają umiejętność mówienia. ;p.
A tak na serio, to w tego typu miejscach rozmawiałem głównie ze starszymi ludźmi.
Może faktycznie coś w tym jest.
Obrazek
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 24 lis 2012, o 21:39

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Jeżdżę często pociągami, tyle że zajmuje mi to jedynie niecałą godzinę czasu. Nieznajomi czasami rozmawiają ze sobą, ale jedynie starsi xD
Ja raczej nie zagadałabym w pociągu, chyba, że rzeczywiście na dłuższej trasie i jeśli miałabym powód zagadać. Ale ja jestem raczej z tych nieśmiałych :P niemniej jednak tylu przystojniaków w pociągu spotkałam, że jakby zagadywanie ludzi podczas wspólnej jazdy było czymś bardziej normalnym, to...byłabym szczęśliwsza xD
Myślę, że tutaj chodzi i o nieśmiałość i uważanie takiego zachowania za nieodpowiednie.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 24 lis 2012, o 22:43

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Moim zdaniem w takich miejscach ciężko poznać kogoś nowego, ale zawsze istnieje jakaś szansa.
Swoją drogą dzięki za ten temat, bo jak nie będę wiedział jak zacząć rozmowę z nieznajomą osobą, to zapytam się o pogląd na ten temat ;).

Lynns napisał(a):Czy nie sądziecie, że ludzie w dzisiejszych czasach są zamknięci na nowe znajomości.

Wg mnie ten problem dotyczy głównie młodych osób, które mają bogate życie towarzyskie.
Po prostu słuchawki na uszy i jadą sobie w pociągu - nie pogadasz z takimi, bo im nie zależy na rozmowie :P.
Chcą się tylko przemieścić z jednego punktu do drugiego.

Lynns napisał(a):z czego to wynika, nieśmiałość czy uważanie takiego zachowania za nieodpowiednie?

Jakby mnie ktoś zaczepił podczas podróży w autobusie albo pociągu, to hm...
Raczej bym podszedł do tego pozytywnie, skoro osoba do mnie się odezwała, a jak wiadomo jest to trudne w stosunku do obcych osób.

Wg mnie każdy ma z tym problemy, ale w sumie nie wiem dlaczego.
Może działa tutaj jakiś czynnik ewolucyjny, który mówi żeby się niepotrzebnie nie wychylać.
Możliwe też, że mało osób tak robi i przyjmujemy to za niestosowne?
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 lis 2012, o 03:08

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Jakie socjologiczne tematy :) Ja od 4 lat regularnie jeżdżę pociągiem na trasie Warszawa-Poznań i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się przeprowadzić dłuższej rozmowy z nieznajomym. Jakieś tam grzecznościowe zwroty były, ale nigdy jakaś dłuższa konwersacja. Jakoś nie mam potrzeby zagadania do zupełnie obcej osoby. Może i jestem nieśmiały, ale to akurat mi nie przeszkadza. Może i taka rozmowa to byłoby miłe spędzenie czasu, ale ja tam wolę poczytać książkę :) Jednak jakby ktoś zaczął rozmowę ze mną, chciałbym dłużej pogadać i byłby (lub była) ta osoba całkiem w porządku to również nie miałbym nic przeciwko. Może jutro komuś będzie się nudziło. Taaa :D
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 28 lis 2012, o 13:00

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Czesiek_PL napisał(a):Jakoś nie mam potrzeby zagadania do zupełnie obcej osoby.

a ty Lynns czujesz taką potrzebę czasami?
<<

Lynns

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 259

Ulubiony serial:
Dexter, GoT, Castle, BB,

Postdodano 28 lis 2012, o 16:15

Re: Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


torrent napisał(a):
Czesiek_PL napisał(a):Jakoś nie mam potrzeby zagadania do zupełnie obcej osoby.

a ty Lynns czujesz taką potrzebę czasami?



Hmm..oczywiście to zależy od okoliczności. Przykładowo, gdybym miała jutro jechać 7 godzin pociągiem to z chęcią zagadałabym do kogoś :) Ale jeśli chodzi o zwykły przejazd autobusem to zwykle i tak kogoś znajomego spotykam, a jak nie to słucham muzyki lub sms-uje, a czasami rozmyślam. Ogólnie gdyby tak ktoś do mnie zagadał, nie miałabym nic przeciwko i z chęcią podtrzymałabym rozmowę.
,,Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je po­pełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." - George Bernard Shaw

Watch: Dexter, Games of Thrones, Breaking Bad, Desperate Housewives, Arrow, Castle, TVD.

Blog Watch Read Freaks
Kanał YT
<<

wiktorszacki

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
Pierwsza Miłość

gadu:
675652

Postdodano 26 lut 2016, o 15:15

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Taki model to zdecydowanie nie dla mnie. Nie potrafię w taki sposób poznawać nowych ludzi.
<<

alicjakarbowska

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
Pierwsza Miłość

gadu:
4542657

Postdodano 4 mar 2016, o 15:18

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Ja osobiście nie lubię jak ktoś ciągle w kolejce, pociągu czy gdziekolwiek mnie zagaduje.
<<

Karolek24

Nowy użytkownik

Posty: 8

Ulubiony serial:
Pingwiny z Madagaskaru

Postdodano 5 mar 2016, o 16:55

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Ja mam podobnie ostatnio w kolejce do lekarza starszy Pan moralizował nt swojego cudownego pokolenia i okropnie mnie to irytowało.
<<

Jeryks

Nowy użytkownik

Posty: 1

Postdodano 31 mar 2016, o 16:34

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Starsi panowie i panie to oddzielny temat i szkoda strzępić jęzor na brak kultury przy nich... A ogólnie rozmowy w kolejce np. w aptece czy u lekarza bywają śmieszne. Kwestia na kogo się trafi.
Kontrola wydajności z http://www.clear.com.pl/ to fachowa usługa dla każdej firmy
<<

adambober

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
Pierwsza Miłość

gadu:
3421321

Postdodano 6 maja 2016, o 06:37

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Ja nie poznaję w ten sposób ludzi. Nie mogę jakoś słuchać tych narzekań w kolejce do lekarza.
<<

nina955

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Pierwsza miłość

Postdodano 21 mar 2017, o 14:44

Re: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza itp.


Ja jestem z natury wstydliwą osobą, więc raczej nie zagadałabym do nieznajomej osoby podczas podróży pociągiem czy tramwajem. ^^
<<

rafalkolski

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
M jak Miłość

gadu:
890453

Postdodano 22 mar 2017, o 07:28

Odp: Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza i


Nie mój klimat. Nie lubię poznawać nowych ludzi w takich okolicznościach.

 


  • Podobne tematy do Poznawanie ludzi w autobusie, w poczekalni do lekarza itp.
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do O nas, inne & off-topic



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.