Postdodano 2 lis 2007, o 11:59

Portal, gdzie hulają za darmo filmy i seriale

Filmy i seriale za darmo - wczoraj ruszył serwis Hulu, wspólne przedsięwzięcie duetu NBC Universal i News Corp. To efekt popularności YouTube, który otworzył oczy koncernom medialnym na pokolenie internautów, które coraz mniej czasu spędza przed telewizorem.
Hulu.com działa na razie w wersji testowej - po zarejestrowaniu się w serwisie internauci znajdą około stu materiałów stacji NBC i wytwórni Fox, należącej do News Corp. Są tu m.in. najnowsze hity jak serial "Herosi" czy "Simpsonowie", ale też nieco już leciwe tytuły jak "Policjanci z Miami" czy "Drużyna "A"". Są też i filmy pełnometrażowe, m.in. "Blues Brothers".

Obie spółki zapewniają, że zanim serwis ruszy oficjalnie w przyszłym roku, katalog znacznie się wzbogaci (choćby o takie pozycje jak "Diabeł ubiera się u Prady"). Do duetu NBC-News Corp. dołączy też wkrótce Sony. Przedsięwzięcie ma się finansować z reklam wyświetlanych przy filmach - większość materiałów ma być dostępna za darmo (ale tylko dla internautów w USA). Filmów nie będzie można ściągnąć na dysk.

NBC Universal już wycofało swoje pozycje z oferty sklepu iTunes, zamknęło też kanał w serwisie YouTube. Wkrótce materiały z Hulu.com mają trafić do czołowych portali w USA: Yahoo!, AOL, MSN i MySpace.

Gazeta Wyborcza
Obrazek
www.pieprzisol.mojeforum.net/