Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

Odwet za napisy.org » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Najnowsze informacje o tym co się dzieje w Polsce i na świecie

<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 19 maja 2007, o 12:14

Odwet za napisy.org

Hakerzy zaatakowali w piątkową noc publiczny serwer policji. Wykorzystali najprostszą i jedną z najskuteczniejszych metod - zaczęli masowo wysyłać z kilku komputerów sygnały do serwera. Ten się zatkał i strona na pewien czas zniknęła z sieci - czytamy w "Rzeczpospolitej".

- Takie próby zablokowania strony zdarzają się - przyznaje komisarz Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji. Na szczęście ze względów bezpieczeństwa witryna nie ma żadnego połączenia z policyjną siecią komputerową. Tak więc dane gromadzone przez funkcjonariuszy nie były zagrożone.

Nieoficjalnie się mówi, że atak to zemsta za zamknięcie przez organy ścigania popularnej strony, z której można było pobrać napisy do filmów nielegalnie ściąganych z sieci - informuje dziennik.

Komputery polskich instytucji coraz częściej są celem ataków. Ich ofiarą padł resort obrony. Na początku roku na jego publiczne serwery skutecznie włamali się specjaliści z hacking.pl, który zajmuje się bezpieczeństwem w sieci. Zostawili informację o włamaniu i doradzili, by lepiej zabezpieczyć serwery.

Nasze prawo nie karze za najbardziej popularny rodzaj ataku, taki jakiego ofiarą padł w piątek serwer policji, a ostatnio także sieć internetowa w Estonii. Karane jest włamanie do sieci, które wiąże się ze szkodami. W przepisach nie ma natomiast sankcji dla hakerów, którzy paraliżują serwery, wysyłając do nich miliony sygnałów. "To nie jest przestępstwo i nie możemy ścigać osób, które próbowały zablokować nasz serwer" - mówi komisarz Urbański.

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada, że przepisy zostaną zmienione. "Odpowiedni zapis znajdzie się w projekcie nowelizacji prawa karnego, który w najbliższych dniach trafi do Sejmu" - zapowiada na łamach "Rzeczpospolitej" Sławomir Różycki z ministerstwa.

Źródło: "Rz"


źródło gazeta.pl

___________________________

I dobrze im tak :D
<<

Klatus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 525

Postdodano 19 maja 2007, o 13:26


Mogli w ogóle usunąć tę stronę z serwera :]
See you in another life, brother...
<<

alvaro

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 207

Lokalizacja: Ulan Bator

tlen:
alvaro_1987

gadu:
3868267

Postdodano 19 maja 2007, o 13:38


nie wiem czemu to miało służyć...
<<

ariena

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 202

Lokalizacja: Wonderland

Postdodano 19 maja 2007, o 16:20


i baaardzo dobrze i niech powtarzają jak często się da!!! Jak można było zamknąc napisy.org :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 19 maja 2007, o 16:52


co im dało takie włamanie? troszkę ich postraszyli, zablokowali na parę chwil i tyle...
We Are The World haiti
<<

Swistak

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 49

Postdodano 19 maja 2007, o 20:16


Trzeba przyznać ,ze pomysłowy był ten odwet. Zablokowali stronę na kilka chwil i już wszystkie media o tym huczą.
Już nie zawijam w sreberka...Teraz robię w centrali...

http://www.photoblog.pl/kac07 <--------my photoblog
<<

Guśka

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 456

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 19 maja 2007, o 21:53


I dobrze im tak widać że nawet policja nie jest bezpieczna w sieci :> Powinni częściej blokować stronę policji.Tak trzymać jesteśmy z napisy.org :]
Jak feniks z popiołu wstanę Odrodzę się By wnieść w twoje życie zamęt......
Obrazek
Obrazek
http://zibi.blogabet.com/
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 20 maja 2007, o 17:18


zapodajcie jakieś meteriały bo ja wczoraj i przedwczoraj tv nie oglądałem gdyż siedziałem na drzewie.
A tak na serio to bezsensu nie wiem czemu to miało służyć jak już to ktoś napisał mogli prędzej zablokować stronę FOTA i pewnie odnieśliby większy sukces bo administracja FOTY to największe lamy w historii informatyki ;]
Obrazek
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 20 maja 2007, o 19:01


No i po co? Nie widzę zbytniego sensu w robieniu takich akcji przede wszystkim dlatego, że to może jeszcze bardziej podburzyć policję przeciwko serwisom typu napisy.org. Więcej można osiągnąć dobrą argumentacją i spokojnym podejściem do sprawy - jak w przypadku listu otwartego, który został wystosowany przez tłumaczy-hobbystów.

Btw. czytaliście to? http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 43742.html
Ostatnio edytowano 20 maja 2007, o 19:03 przez Nikola, łącznie edytowano 1 raz
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 20 maja 2007, o 19:33


Ciekaw jestem czy ten Szklarski(właściciel http://www.napisy.info) to naprawdę tak ubolewa nad zamknięciem konkurencji :P

Szklarski nie ma jednak zamiaru zaprzestawać działalności. Po zablokowaniu konkurencji wykupił nowy, większy serwer, bo dotychczasowy nie był w stanie sprostać zwiększonemu zainteresowaniu internautów.
Ostatnio edytowano 20 maja 2007, o 19:34 przez tlen.exe, łącznie edytowano 1 raz
We Are The World haiti
<<

Klatus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 525

Postdodano 20 maja 2007, o 19:50


Co z tego jak i tak napisy.info nie działają nadal. Macie jakieś źródła poza hatak.pl?
See you in another life, brother...
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 20 maja 2007, o 19:56


Nie działają, pewnie dlatego że zmienia ten serwer na większy... czytałeś cały artykuł?


Napisy ściągaj za pomocą programu Napi-Projekt

szczegóły tutaj: http://napiprojekt.pl/
We Are The World haiti
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 20 maja 2007, o 21:48


apropo Napi:
503 Service Unavailable
Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress.

:)
ładnie się łącza grzeją
Obrazek
<<

Klatus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 525

Postdodano 20 maja 2007, o 22:06


W Napi-Projekt znajduję mi napisy ale synchronizacja w nich jest w cały świat.
See you in another life, brother...
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 20 maja 2007, o 22:17


Klatus napisał(a):ale synchronizacja w nich jest w cały świat.


To dziwne, mi program zawsze ściąga dobrze zsynchronizowane napisy(używam od paru lat).
We Are The World haiti
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 21 maja 2007, o 10:05


Klatus napisał(a):W Napi-Projekt znajduję mi napisy ale synchronizacja w nich jest w cały świat.
też mam ten problem, już by mogło wrócić napisy.info [bo tu są chyba prawie te same napisy jak napisy.org]
<<

Klatus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 525

Postdodano 21 maja 2007, o 12:58


napisy.info wróciły ;)
See you in another life, brother...
<<

Guśka

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 456

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 21 maja 2007, o 14:06

Ja również używam NapiProjekt i jestem z tego programu zadowolona i napisy pasują za każdym razem.
Jak feniks z popiołu wstanę Odrodzę się By wnieść w twoje życie zamęt......
Obrazek
Obrazek
http://zibi.blogabet.com/
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Odwet za napisy.org
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Wiadomości z kraju i ze świata



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.