Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

Odchudzenie forum? » forumTV.pl » Ogłoszenia • seriale forumtv.pl

<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 7 maja 2013, o 14:15

Odchudzenie forum?

Ostatnio na shoutboxie pojawiły się uwagi, że forum ma za dużo działów na stronie głównej.
Czy to naprawdę tak przeszkadza?
Rozumiem użytkowników smartfonów, ale z drugiej strony jest zainstalowany tapatalk, który ułatwia nawigację. Ew. na mniejszych monitorach może być problem, ale ze swoicho bserwacji widzę, że dużo osób ma powyżej 19 cali monitory, a przy takiej rozdzielczości przeglądanie nie sprawia kłopotu.
Obrazek
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 7 maja 2013, o 17:50

Odp: Odchudzenie forum?


Wiesz, jak to jest... Ja, szczerze mówiąc, nie bardzo wiem, jak to wszystko inaczej zorganizować. Seriali jest od cholery i jeszcze trochę. Można niby zrobić po prostu kategorie na głównej i po wejściu w nią wyświetlałaby się cała lista seriali. Inaczej tego nie widzę.
Ja z tym nie mam problemy, ale praktycznie to nie ma zbytniego sensu. Przede wszystkim to źle to wygląda. Ludzie szybko wychodzą z takich forów. Przynajmniej większa część z nich.
Poza tym bardziej zastanawiałbym się nad rozreklamowaniem forum i sprawieniem, żeby Ci wszyscy goście, którzy przychodzą ściągać seriale, zainteresowali się też resztą.
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 7 maja 2013, o 21:59

Odp: Odchudzenie forum?


Szczerze? Mnie to przeszkadza mocno. Już nawet nie chodzi o liczbę seriali, ale np. rozdęty do granic możliwości "Off topic". Czy naprawdę nie można tego wszystkiego zmieścić w 4-5 działach? Przecież o filmach, muzyce, czy szeroko pojętej kulturze można rozmawiać w jednym pokoju. Czy moda, zdrowie i uroda / związki i miłości / gry i zabawy nie mogą być w dziale Hyde Park?

Mam kilka pomysłów. Przesuńmy chociaż warez na dół forum. Niech Ci którzy wchodzą na forum przesuną całą konstrukcję za pomocą myszki, a nuż natkną się na ciekawy dział w którym zaczną się udzielać (?) Do tego stwórzmy zespół opiekunów poszczególnych działów i seriali. Np. osoba XYZ odpowiada za serial X, zakłada tematy poświęcone konkretnym odcinkom i stara się nakręcać dyskusję i wciągać w nią innych. Niech to ma ręce i nogi, wypracujmy jakiś schemat działania, żeby to ożywić bo obecnie wygląda tragicznie, a potencjał ludzki jest (wystarczy zerknąć na licznik ilu internautów odwiedza forum jednocześnie przez niemal cały dzień).

Zrezygnujmy z podziału seriali na TOP5, czy inne tego rodzaju pomysłu. Podzielmy to tematycznie dając na głównej stronie forum np. po 5 seriali, które przez polskich internautów są najczęściej oglądane, a resztę już w dziale rozbudowanym na podstronie.

Ukryjmy Download dla niezalogowanych użytkowników. Zachęćmy ich choćby prywatnymi wiadomościami (jest taka opcja masowej wysyłki) do udzielania się w różnych tematach. Zróbmy coś naprawdę, raz a porządnie!
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 7 maja 2013, o 23:19

Odp: Odchudzenie forum?


Tu się zgadzam z salmaatache. Wyznaczenie poszczególnych użytkowników do odpowiedzialności za poszczególne seriale, czy nawet działy. Na przykład za dział "SERIALE SCI-FI / FANTASY" mogą by 1-2 osoby odpowiedzialne, które na bieżąco dodawałyby tematy do nowych odcinków, ewentualnie kontrolowały przebieg dyskusji gdyby się jakieś kłótnie czy problemy wywiązały. Myślę, że ułatwiło by to korzystanie z forum, gdyby tematy do nowych odcinków faktycznie były zakładane na bieżąco lub z wyprzedzeniem.

Również myślałam o dziale TOP5 i o ile TOP5 seriali ciągle wychodzących mi nie przeszkadza, tak już zakończonych bym raczej zlikwidowała i wrzuciła je do "Zakończone Seriale".

"NOWOŚCI NA FORUM!" Gdyby już na prawdę ktoś chciał się zabrać za porządkowanie, to tego też można by się pozbyć. Poszczególne seriale po prostu powrzucać do odpowiadających im działów i na przykład zostawić przy tytułach znaczek Premiera czy Nowość.

No i "OFF-TOPIC" - Myślę, że Kinomaniaka, Muzykę i Kulturę można spokojnie zawrzeć w jednej kategorii, tak samo jak Gry i zabawy i Humor, a Gry można wrzucić do Komputery i elektronika.

Oczywiście to wszystko tylko takie delikatne sugestie, ale może akurat ktoś coś z tego podchwyci :)
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 10 maja 2013, o 01:08

Odp: Odchudzenie forum?


Jakis odzew co do tych opinii? Pomysly?
Przyznam szczerze, ze to forum to chyba ostatnia nadzieja dla jakichkolwiek serialowych portali. To wszystko az sie prosi zeby ruszyc.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 10 maja 2013, o 01:58

Odp: Odchudzenie forum?


Mi długość forum nie przeszkadza bo wiem co gdzie jest i zazwyczaj używam ctrl+f jednak to odstrasza potencjalnych nowych użytkowników. Lepiej część pochować lub wszystko przeorganizować bo jak się pierwszy raz wchodzi można się pogubić. Poza tym tych seriali jest za dużo, większość zupełnie nie jest komentowana. TOP5 zakończonych ładnie wygląda tylko, że o jakiejkolwiek dyskusji można zapomnieć. Wyrzucić do zakończonych. Nowości też jest za dużo - 3-5 by w zupełności wystarczyło.

A może seriale chować sezonowe? Jak coś idzie na przerwę wylatuje z głównej strony do jakiegoś podforum? W końcu przeważająca część komentarzy do odcinka pojawia się zaraz po jego emisji. Na stronie showtv.pl można by robić tygodniowe podsumowanie nowych odcinków z forum i linkować do odpowiednich tematów. Albo co jakiś czas odsyłanie do tematów na waszym profilu fejsbukowym. Zrobić większą symbiozem forum i strony Nie mam pojęcia czy to by coś pomogła, ale tonący się brzytwy chwyta, lepiej coś kombinować niż od razu się poddać.

I od razu mała sugestia - Spartacus (prosto z Nowości...) i Misfits do zakończonych. W przyszłym tygodniu dołączy do nich 90210 i prawdopodobnie Go On.
Również do Pozostałych można coś powrzucać np. Skins (nikt nie skomentował ostatniego sezonu), The Mentalist, Bones, Covert Affairs, H50 i pewnie jeszcze parę by się znalazło. Seriale procedurale są popularne góra przez sezon, a potem nikomu się już nie chcę pisać o odcinkach bo to ciągle to samo.

Jednak większym problemem od długości forum jest co innego - brak kompaktowego przeglądania nowych wiadomości. Krew mnie zalewa gdy po kliknięciu Nowe posty pokazują mi się 3 strony tematów z downloadu... Nie dałoby się wyłączyć tego? Nie chcę mi się wierzyć, że znajdzie się jedna osoba które używa tego do sprawdzenia jakie nowe linki się pojawiły.
Kolejny problem, bezpośrednio z tym powiązany to wyświetlanie numery odcinka i jego tytuł. Kompletnie nic to nie mówi. Albo zmienić sposób nazywanie nowych tematów na np. Game of Thrones 1x1 Pilot albo chociaż pokazywać dokładniejszą ścieżkę niż samo Sezon 1.

Zamykanie Downloadu dla posiadających 0 komenatrzy jest niepotrzebne. Już lepiej żeby nic nie pisali niż coś w stylu "Super serial! polecam :-)". Lepsza metoda marchewki niż kija. Tylko nie mam pojęcia co by mogło być tą marchewką.

Offtopic rzeczywiści skrócić. 1 kategoria czyli Offtopic i podkategorie z tymi co są teraz, a te obecne wyrzucić. Dzielenie muzyki na podgatunki to bezsens...

Opiekunowie działów tak, tematy odcinków z wyprzedzeniem tak, rozkręcanie tematu tak. Tylko, że z tym ostatnim będzie trudno. Najgorsze w tych odcinkowych tematach jest to, że rzadko kiedy wywiązuje się dyskusja, zazwyczaj niema o czym. Każdy zostawia swoje wrażenia, które przeważnie się pokrywają i jak ma wybuchnąć zażarta wymiana zdań to raczej spontanicznie niż z inicjatywy opiekuna.


Teraz mamy maj, w serialowym światku niedługo będzie spokojniejszy okres i warto by to wykorzystać na zmiany. Ustalić pierw priorytety i konsekwentnie wprowadzać udogodnienia. Zapotrzebowanie na tego typu miejsce jest. Może i seriale największy boom mają za sobą, ale ludzie do rozmów zawsze będą chętni. Pytanie tylko jak ich do tego zmusić.
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 10 maja 2013, o 02:13

Odp: Odchudzenie forum?


Zapomnialem odniesc sie do tego co przeczytalem :)

Przede wszystkim popieram skrocenie offtopicu. Niepotrzebny balagan tam jest i nadmiar dzialow, ktorych i tak nikt nie rusza.
Opiekunowie dzialow to tez naprawde niezly pomysl. Podzielilo by sie seriale na chetnych do roboty i bylo by po sprawie. Moze bylby wiekszy porzadek.
Ten pomysl Czeska z przerzuceniem seriali nieemitowanych w tym momencie jest naprawde dobry. Nawet o tym nie pomyslalem. Mozna po prostu na glownej wrzucac tylko te aktualne, a reszte dac do konkretnych dzialow, do ktorych zawsze nalezaly.
Poza tym tego TOP5 to bym sie calkowicie pozbyl. Niespecjalnie wiem po co taka kategoria. Niech trafia do swoich odpowiednich kategorii i tyle.
Pozbylbym sie tez seriali, ktorych nikt nie komentuje. Nie wiem po co Skins widnieja jeszcze na glownej, skoro wszystko skonczylo sie dawno temu. Do zakonczonych.
I koniecznie trzeba cos zrobic z tym wyswietlaniem nowych postow. Na kazdym innym forum zawsze tego uzywam, ale tutaj srednio to wychodzi. Od razu widze miliony tematow z filmami czy serialami z warezu i mi sie zupelnie odechciewa.

Potrzeba zmian, ale wszystko jest do zrobienia. Przede wszystkim to zorganizowalbym jakas moderacje. Chociaz jedna czy dwie osoby.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 10 maja 2013, o 20:21

Odp: Odchudzenie forum?


Zgadzam się z sugestiami salmaatache, Raven i Cześka.

Offtopic musi został uporządkowany i skrócony.

Pomysł z opiekunami działów jest świetny. Chętnie zajmę się jednym działem. :) Łatwiej będzie można ogarnąć nowe i brakujące wątki, jeśli każda z osób będzie odpowiadała za swoją część.

Rzeczywiście trzeba przenieść część seriali do "pozostałych", bo tylko niepotrzebnie wydłużają listę. Jeśli nie są komentowane, to trzeba je schować. Jeśli ktoś będzie chciał coś tam skomentować, to sobie znajdzie dział dzięki wyszukiwarce.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 10 maja 2013, o 22:02

Odp: Odchudzenie forum?


Popieram również pomysł stworzenia kategorii "pozostałe" w każdym gatunku i wrzucenia tak niekomentowanych seriali czy takich, które na przykład mają przerwę między kolejnymi seriami.
I również byłabym chętna 'zaopiekowania' się jakimś działem :)
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 11 maja 2013, o 12:58

Odp: Odchudzenie forum?


Ja też oczywiście chętnie bym się czymś zaopiekował :)
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 14 maja 2013, o 14:50

Odp: Odchudzenie forum?


Czesiek_PL napisał(a):I od razu mała sugestia - Spartacus (prosto z Nowości...) i Misfits do zakończonych. W przyszłym tygodniu dołączy do nich 90210 i prawdopodobnie Go On.
Również do Pozostałych można coś powrzucać np. Skins (nikt nie skomentował ostatniego sezonu), The Mentalist, Bones, Covert Affairs, H50 i pewnie jeszcze parę by się znalazło. Seriale procedurale są popularne góra przez sezon, a potem nikomu się już nie chcę pisać o odcinkach bo to ciągle to samo.

1) Spartacus - pewnie coś będzie na wzór Spartacusa, może retrospekcja w krajach barbarzyńców ;) , ale z tego co widzę już zostało przeniesione do zakończonych na forum.
2) Mistifis - znalazłem informację na http://hatak.pl/artykuly/30728 i pisze Piąty sezon "Misfits" finałowym . Czyli jeszcze nie do zakończonych.
3) 90210 faktycznie koniec:
Spoiler:

4) Go On - znalazłem na http://hatak.pl/artykuly/30668 , że ""Community", "Go On", "Parks and Recreation" - mają szanse na kontynuację."

Czesiek_PL napisał(a):ludzie do rozmów zawsze będą chętni. Pytanie tylko jak ich do tego zmusić.

Wg mnie ludzi nie da się zmusić. Jak się coś wymusza to następuje spadek jakości wypowiedzi i innych problemów. Obecnie jest dobrze, ale drobne poprawki związane z moderacją i więcej konkursów, bitw serialowych sprawią, że będzie jeszcze lepiej :D.

salmaatache napisał(a):Zrezygnujmy z podziału seriali na TOP5

Wg mnie podział na TOP5 jest potrzebny, bo dużo osób sugeruje się tym przy wyborze pierwszego serialu. Poza tym musi być jakiś długoterminowy ranking seriali zakończonych czy aktualnie emitowanych.
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 14 maja 2013, o 14:56

Odp: Odchudzenie forum?


W temacie wypowiedział się już 6 różnych osób (siebie nie liczę) - wartałoby żeby Taifun się chociaż odrobinę ustosunkował do argumentów tu podanych, żeby było wiadomo czy są jakieś szanse na zmiany.

PS. torrent - "Go On" anulowane ;)
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 14 maja 2013, o 15:48

Odp: Odchudzenie forum?


eLMaQ napisał(a):Offtopic musi został uporządkowany i skrócony.

Mniejsze zmiany są na bieżąco wprowadzane.
Offtopic został połączony. Zobaczymy jak się przyjmie.

salmaatache napisał(a):Zrezygnujmy z podziału seriali na TOP5, czy inne tego rodzaju pomysłu. Podzielmy to tematycznie dając na głównej stronie forum np. po 5 seriali, które przez polskich internautów są najczęściej oglądane, a resztę już w dziale rozbudowanym na podstronie.

To jest dobry pomysł. Kategorie Wg tematyki np. sci-f , komediowe itp. , czyli tak jak jest teraz i pod spodem jedno forum o nazwie pozostałe należące do tego działu i tam byłaby reszta seriali z tego gatunku. A to jaki serial będzie na głównej może zależeć od aktywności w danym dziale lub aktualnej emisji w TV. Standardowa liczba seriali w danym dziale to np. 5 (lub tylko emitowane w TV), a reszta schowana do forum "pozostałe" lub jak inaczej nazwać taki dział?: "nieemitowane" trochę dziwnie brzmi. Chyba najlepiej jakby taki dział nazywał się pozostałe w danej kategorii.

Ale co do TOP5, to taki ranking jest raczej na plus, nawet jeśli zajmuje trochę miejsca, ale opinie są różne. Na pewno dla nowych użytkowników jest dobry.
Zawsze można TOP5 zostawić i po dokonaniu zmian w kategoriach usunąć TOP5, jeśli tak będzie lepiej.
Obrazek
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 14 maja 2013, o 19:30

Re: Odp: Odchudzenie forum?


Taifun napisał(a):
Ale co do TOP5, to taki ranking jest raczej na plus, nawet jeśli zajmuje trochę miejsca, ale opinie są różne. Na pewno dla nowych użytkowników jest dobry.
Zawsze można TOP5 zostawić i po dokonaniu zmian w kategoriach usunąć TOP5, jeśli tak będzie lepiej.


No ale z tym TOP5 problem polega na tym, że chcemy zaoszczędzić na miejscu. Sprawić, żeby ludzie się w tym nie gubili i nie przewijali strony z góry na dół wiekami. TOP5 to chyba już ostatnia rzecz jaką można zmienić. Te zmiany w kategoriach naprawdę dobre. Bardzo dobry pomysł. Offtopic tak powinien zostać, jeśli chodzi o mnie. Teraz jak się zmniejszy liczbę seriali w reszcie działów, to może będzie lepiej.
Wracając do TOP5, to na pewno wyrzuciłbym to TOP5 zakończonych seriali. Nie ma sensu bytu. Są tam i tak seriale wałkowane od wieków i chyba każdy wie o ich istnieniu. Tak samo oczywiste seriale są w tym drugim TOP5, ale ten od biedy można zostawić.
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 14 maja 2013, o 21:31

Odp: Odchudzenie forum?


Co robimy z tym podziałem ról w prowadzeniu serialowych działów? Jak się na to zapatrujesz Taifun?
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 15 maja 2013, o 10:41

Odp: Odchudzenie forum?


Według mnie również Download powinien zostać "zmniejszony". Aż cztery linie zajmuje. Zrobić to samo co z offtopem.

Również z działem Nasze seriale zrobić porządek. Ukryć - szukam serialu i aktorzy, przemodelować lekko nazwy i momentalnie zrobi się więcej mejsca.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 15 maja 2013, o 15:40

Odp: Odchudzenie forum?


salmaatache napisał(a):Co robimy z tym podziałem ról w prowadzeniu serialowych działów?

Przykład zmian w kategoriach jaki będzie wprowadzony jest narazie widoczny w kat. seriale sensacyjne.
Co do opieki nad działami, to jeśli ktoś chce zaopiekować się danym działem np. seriale sensacyjne, komediowe, albo i nawet jednym serialem, to piszcie w tym temacie :).
Obrazek
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 15 maja 2013, o 16:35

Odp: Odchudzenie forum?

No to ja w zasadzie mogę wziąć dział seriali sensacyjnych, jeśli nikt nie ma nic przeciwko :)
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Odchudzenie forum?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sprawy techniczne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.