Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

O.S.T.R » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Co lubimy słuchać, opinie, recenzje

<<

żółwik

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 68

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 4 sty 2007, o 12:58

O.S.T.R

O.S.T.R

Obrazek

właśc. Adam Ostrowski (ur. 15 maja 1980 roku w Łodzi) – polski raper. Od urodzenia związany z dzielnicą Bałuty, gdzie mieszka i pracuje. Znany z umiejętności freestyle'owych.

Ukończył klasę skrzypiec na Łódzkiej Akademii Muzycznej.

Pierwsze próby związane z muzyką hip-hop Ostrowski rozpoczął mając zaledwie 13 lat. Dwa lata później założył z kolegami swój pierwszy skład – BDC, później przekształcony w LWC. Grupa ta rozpadła się w 1999 roku. O.S.T.R. działał potem w ramach projektu Obóz TA – wraz z członkami Thinkadelic, by rozpocząć solową karierę.

Swoją debiutancką płytę Masz to jak w banku (2001) wydał w wytwórni Asfalt Records. Osiągnęła ona nakład 2,5 tysięcy egzemplarzy. W kwietniu 2002 roku w nakładzie tysiąca sztuk zostaje wydany mixtape freestyle'owy Ostrego 30 minut z życia, nagrany dwa lata wcześniej w warunkach domowych. Jeszcze w tym samym roku raper wydał kolejną płytę – Tabasko, z gościnnym udziałem wielu zaproszonych do współpracy przez Ostrego przedstawicieli warszawskiego środowiska hiphopowego. Album przekroczył nakład 4 tys. egzemplarzy między innymi dzięki patriotycznej piosence Kochana Polsko [dodaj źródło]. Teleexpress odmówił emisji klipu argumentując, że jest nakręcony zbyt amatorsko.[dodaj źródło] Piosenka ukazała się także na 12" winylu.

Pod koniec roku 2003 po powrocie z Anglii O.S.T.R. wydał dwupłytowy album Jazz w wolnych chwilach. Na płycie pojawia się sporo elementów jazzu, soulu i funku.[dodaj źródło] Album zostaje poprzedzony dwoma teledyskami do piosenek "Poczatek" oraz "Rap po godzinach". Blisko rok później O.S.T.R. wydaje płytę Jazzurekcja także poprzedzając ją dwoma teledyskami "Odzyskamy Hip-Hop" oraz "Komix". Mimo że krytycy zarzucali mu niespójne teksty,[dodaj źródło] branża nominowała O.S.T.R. do nagrody Fryderyka. Kolejny album Ostrego, stworzony wspólnie z Emade i wydany pod szyldem POE (Projekt Ostry Emade) został zatytułowany Szum rodzi hałas tradycyjnie i tę płytę poprzedzały dwa teledyski "Wiele Dróg" oraz "Nie potrafię gwizdać/Kochaj żyć". Najnowszą jego płytą jest 7 (2006). Znajdują się na niej 22 utwory. Gościnnie udzielają sie na niej: Zeus, Hryta, Kochan, Skill Mega. Powstały dwa klipy (O robieniu bitów i Więcej decybeli by zagłuszyć). Kawałek nagrany z Kochanem – Rugby można usłyszeć na stadionie przy ulicy Górniczej, przed meczami Budowlanych Łódź.

W lutym 2007 O.S.T.R. planuje wydanie nowej płyty "HollyŁódź" narazie wiadomo tylko tyle że z płytą wiąże się sformułowanie "powrót do przeszłości"

Nagrody i wyróżnienia

Adam Ostrowski jest laureatem czterech Ślizgerów:
2003: za płytę Jazz w wolnych chwilach i Osobowość Roku
2005: za płytę Jazzurekcja oraz dla Wykonawcy Roku.

W roku 2002 i 2004 został nominowany do Fryderyka w kategorii "album roku hip-hop" (za płytę Tabasko), a 2 lata później za Jazzurekcję.

w lutym 2006 r. O.S.T.R. otrzymał (przyznawaną po raz pierwszy) nagrodę BIS Polskiego Radia (tzw. Biser) w kategorii "najlepsza energia na koncercie".

Dyskografia

Projekty zespołowe lub występy gościnne:
- Obóz TA – 2000
- Eudezet Allstars – Mixtape Vol.1 – 2003
- POE – Szum rodzi hałas – 23 maja 2005
- Ostatnia szansa tego rapu - 2006 - zebrane są na niej utwory nagrywane z innymi wykonawcami

Płyty Solowe:
- Saturator - Nielegal
- Masz to jak w banku – 8 października 2001
- 30 minut z życia – 8 kwietnia 2002
- Tabasko – 24 czerwca 2002
- Jazz w wolnych chwilach (2CD) – 5 grudnia 2003
- Jazzurekcja – 18 listopada 2004
- 7 – 24 lutego 2006
- HollyŁódź: Powrót do przeszłości – luty 2007





[ Dodano: 2007-01-05, 00:29 ]
...a teraz garść moich prywatnych przemyśleń... :D
Moim zdaniem najlepsze płyty i zarazem moje ulubione to : "HollyŁódź", "Masz to jak w banku" i "Tabasko" :)
Najlepsza piosenka :...hmmm...wszystkie mi znane :D
Ostatnio edytowano 11 paź 2007, o 13:32 przez żółwik, łącznie edytowano 1 raz
"Ciało liczb zespolonych, jest algebraicznie domknięte"- zasadnicze twierdzenie algebry

STAL-przetworzony plastycznie stop Fe z C o zawartości C do 2,11%
<<

agata poison

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 27

Lokalizacja: z kieszeni

Postdodano 5 sty 2007, o 11:44


Skopiowałeś to z wikipedii? :P
nie pytaj, co do tego, bo to nikt nie wie tego.
<<

żółwik

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 68

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 5 sty 2007, o 16:48


...no troche... ;) :oops:
O.S.T.R jest wybitną postacią i ma bogatą przeszłość, a więc dużo musiałbym o nim pisac... :) :P
Ale końcówka to moje własne przemyślenia... :D :cool:
"Ciało liczb zespolonych, jest algebraicznie domknięte"- zasadnicze twierdzenie algebry

STAL-przetworzony plastycznie stop Fe z C o zawartości C do 2,11%
<<

agata poison

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 27

Lokalizacja: z kieszeni

Postdodano 7 sty 2007, o 19:54


Przeczytałem gdzieś kiedyś, że środowisko krytyków muzycznych, jak to na krytyków przystało krytykuje Ostrego za "niespójne teksty"... Nie wiem kto to dokładanie powiedział, ale proponuje przesłuchać taki utwór pt. "Blok" z płyty "Jazz w wolnych chwilach". I niech ktoś mi powie, że ten tekst jest nie spójny :x .
nie pytaj, co do tego, bo to nikt nie wie tego.
<<

żółwik

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 68

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 8 sty 2007, o 16:17


...co tacy krytycy mogą wiedzieć o dobrym tekście ?? :shoot:
Niech lepiej sie wsłuchają w znaczenie słów, a nie powierzchowność... :faint:
"Ciało liczb zespolonych, jest algebraicznie domknięte"- zasadnicze twierdzenie algebry

STAL-przetworzony plastycznie stop Fe z C o zawartości C do 2,11%
<<

dorcik88

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 291

Lokalizacja: Białystok

Postdodano 8 sty 2007, o 16:44


O.S.T.R wymiata :P
<<

lukaskuki86

Nowy użytkownik

Posty: 4

Lokalizacja: Tychy

Postdodano 8 sty 2007, o 23:33


A ja muszę przyznać...nie lubię hip hop'u, jedyny dobry zespół jaki słyszałem to Kaliber. HH być może subiektywnie kojarzy mi się ze słabą muzyką i płytkim tekstem(z góry przepraszam). Czy może mi ktoś wytłumaczyć ten cały bum-bom hip-hop'owy?
<<

agata poison

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 27

Lokalizacja: z kieszeni

Postdodano 9 sty 2007, o 11:01


lukaskuki86 napisał(a):płytkim tekstem

mógłbyś podać jakiś przykład?
nie pytaj, co do tego, bo to nikt nie wie tego.
<<

tonej

Postdodano 9 sty 2007, o 15:33


dorcik88 napisał(a):O.S.T.R wymiata

bardzo ciekawe ma teksty a jego koncerty sa najlepsze :)

lukaskuki86 napisał(a):słabą muzyką i płytkim tekstem

tez poprosze o przyklad :P
<<

żółwik

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 68

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 9 sty 2007, o 20:57


...słaba muzyka i płytki tekst...hmmm... :evil:
Jakbyś podał mi jakiś przykład czegoś takiego, to bardzo bym prosił...
czekam z niecierpliwością... :cool: :P
"Ciało liczb zespolonych, jest algebraicznie domknięte"- zasadnicze twierdzenie algebry

STAL-przetworzony plastycznie stop Fe z C o zawartości C do 2,11%
<<

agata poison

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 27

Lokalizacja: z kieszeni

Postdodano 10 sty 2007, o 00:41


Z drugiej strony kolega lukaskuki86 ma trochę racji, ale myślę że mówiąc tak o HH na myśl przychodziły mu "sqady :D" typu "verba" :hah: Nieprawdaż?
nie pytaj, co do tego, bo to nikt nie wie tego.
<<

żółwik

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 68

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 4 lut 2007, o 02:17


...proponuje posłuchać "Ku Krytyce" i "Co się u nas dzieje" z albumu "7"... :] :pada:
...mała odpowiedz do krytyków, i zaczepienie o temat składów typu "1.8 L" :hah:
Ostatnio edytowano 4 lut 2007, o 18:00 przez żółwik, łącznie edytowano 2 razy
"Ciało liczb zespolonych, jest algebraicznie domknięte"- zasadnicze twierdzenie algebry

STAL-przetworzony plastycznie stop Fe z C o zawartości C do 2,11%
<<

glam_star

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 272

Lokalizacja: Babińskiego

Ulubiony serial:
True Blood

Postdodano 26 lut 2007, o 13:52


Bardzo dobry polski raper :D
.
<<

Ryan_90

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 203

Lokalizacja: MDZ

Postdodano 18 cze 2007, o 09:17


glam_star napisał(a):Bardzo dobry polski raper :D

Jedyny dobry polski raper. Kilka kawałków mi się nawet podobało, mimo, że mam wielki dystans do polskiego hh. Szczególnie "ABC" i "1 na 100"
Obrazek
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 18 cze 2007, o 09:24


Koleś jest nawet spoko, jak jeszcze tak namiętnie słuchałem polskiego hapehopu to lubiłem jego dwa albumy: "Masz to jak w banku" & "Tabasko". ;D
We Are The World haiti
<<

dorcik88

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 291

Lokalizacja: Białystok

Postdodano 18 cze 2007, o 12:59


Ryan_90 napisał(a):Jedyny dobry polski raper. Kilka kawałków mi się nawet podobało, mimo, że mam wielki dystans do polskiego hh. Szczególnie "ABC" i "1 na 100"
hehe no moze nie az taki jedyny...;p
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 20 cze 2007, o 17:07


Oglądałem na youtube http://youtube.com/watch?v=p_jna09G2Hk
WSZ wyszedł przy Ostrym jak sierota :P
Obrazek
<<

dorcik88

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 291

Lokalizacja: Białystok

Postdodano 20 cze 2007, o 17:17

ja teraz słucham Lukasyna świetne teksty muzyka tez ... koleś z osiedla a nwet nie wiedziałam heh:)
Następna strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Muzyka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.