Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

Niania » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

natiu

Użytkownik

Posty: 11

Lokalizacja: Katowice

Postdodano 27 lis 2006, o 21:07

Niania

Film nie tak dobry jak zagraniczna wersja natomiast teksty czasami są nieziemskie...
Ostatnio edytowano 4 sty 2007, o 15:00 przez natiu, łącznie edytowano 1 raz
<<

Piootr

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 34

Lokalizacja: Bydgoszcz

Postdodano 30 lis 2006, o 13:35


Ja się nie zgodzę, lubię wersję amerykańską i polską, uważam, że nie mamy czym się wstydzić , udała się polska Franciszka Maj :cool:
<<

Anett

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 134

Postdodano 1 gru 2006, o 21:14


To prawda do tego Kot i Dygant sa po prostu razem swietni
<<

bejral

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 12

Lokalizacja: Mam wiedziec?:)

Postdodano 6 gru 2006, o 18:20


No Polska Niania jest prawie tak dobra jak ta amerykańska lecz w tej amerykańskiej nic nie przebije śmiechu niani :hah:
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 6 gru 2006, o 18:34


kurde nie ma czegoś takiego jak polska 'Niania' i amerykańska 'Niania' chociaż zadali byście sobie odrobinę trudu i sprawdzili jak się nazywa amerykański odpowiednik :] bo jak dla mnie 'Niania' a 'Pomoc domowa' to jednak nijak ma się do siebie :]
<<

Piootr

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 34

Lokalizacja: Bydgoszcz

Postdodano 14 gru 2006, o 20:07


Cya napisał(a):kurde nie ma czegoś takiego jak polska 'Niania' i amerykańska 'Niania' chociaż zadali byście sobie odrobinę trudu i sprawdzili jak się nazywa amerykański odpowiednik :] bo jak dla mnie 'Niania' a 'Pomoc domowa' to jednak nijak ma się do siebie :]

Oryginał nazywa się THE NANNY a nie pomoc domowa, to POLSAT zrobił POMOC DOMOWĄ z NIANII.
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 15 gru 2006, o 20:58


No a jak Polsat miał to przetłumaczyć 'Opiekunka do dzieci'? Polsat dbał o 'dobro Polaków' bo takiego słowa jak 'NIANIA' nie znajdziesz w słowniku, ponieważ jest to wyraz potoczny i jest stosunkowo krótko używany [tym bardziej że w latach '90 bardzo rzadko spotykało się to pojęcie], w Polsce jest opiekunka do dziecka. Dlatego użycie słowa niania w tytule można za zamerykanizowanie i można by postawić znak równości między tym, a tytułem który by brzmiał 'Poszłem sobie' bo to też nie po polsku :]
<<

green1990

Użytkownik

Posty: 12

Postdodano 16 gru 2006, o 13:05

a mi


a m w niani podoba sie jej styl u wielbiam kobiety w rajstopach
<<

Piootr

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 34

Lokalizacja: Bydgoszcz

Postdodano 16 gru 2006, o 13:06


Cya napisał(a):No a jak Polsat miał to przetłumaczyć 'Opiekunka do dzieci'? Polsat dbał o 'dobro Polaków' bo takiego słowa jak 'NIANIA' nie znajdziesz w słowniku, ponieważ jest to wyraz potoczny i jest stosunkowo krótko używany [tym bardziej że w latach '90 bardzo rzadko spotykało się to pojęcie], w Polsce jest opiekunka do dziecka. Dlatego użycie słowa niania w tytule można za zamerykanizowanie i można by postawić znak równości między tym, a tytułem który by brzmiał 'Poszłem sobie' bo to też nie po polsku :]

Według mnie to już lepiej brzmi OPIEKUNKA niż POMOC DOMOWA, nie zgadzam się, że w latach '90 mało znane było słowo NIANIA. Generalnie ja mam dużo zastrzeżeń do wielu polskich tytułów zagranicznych seriali.
<<

asiak

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 21

Postdodano 17 gru 2006, o 15:55


mi się podobają obie wersje - amerykańska i polska i zgadzam się z przedmówcami, że daliśmy radę i nakręciliśmy coś dobrego... choć nie my pierwsi się do tego porwaliśmy wiele innych europejskich krajów nakręciło własne nianie na długo przed nami...
<<

piotrek363337

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 115

Lokalizacja: Elbląg

Postdodano 17 gru 2006, o 17:29


Ja uwielbiam naszą polską wersje Niani , dużo zabawy , uśmiechu i przedewszystkim fajni aktorzy . Ta Frania to życie potrafi do góry nogami przewrócić . Angielskiej wersji nie oglądałem , ale sądząc po opisach :
bejral napisał(a):w tej amerykańskiej nic nie przebije śmiechu niani
,
Piootr napisał(a): lubię wersję amerykańską
, amerykańska może rzeczywiście jest fajna .
My world, my life, my music, my soul
<<

vertical7

Użytkownik

Posty: 14

Postdodano 26 gru 2006, o 23:29


Czy ktoś wie czy bedzie czwarta seria NIANI - trzecia własnie dobiega końca ???
<<

Ewelinkaa

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 15

Postdodano 29 gru 2006, o 02:05


Bedzie 4 seria........na 1000%
Obrazek
<<

PelikaneQ

Użytkownik

Posty: 28

Postdodano 29 gru 2006, o 15:47


taak.. bedize na bank :D
I dobrze ;]
Bo to jeden z najlepszych polskich seriali komediowych xD
I jeszcze głowna bohaterka A. Dygant ;] super pasuje do tej roli xD
Uwielbiam ten serial xD :evil:
<<

Lewy

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 62

Lokalizacja: Gdynia

Postdodano 29 gru 2006, o 22:17


PelikaneQ napisał(a):A. Dygant ;] super pasuje do tej roli xD

Nie wiem dlaczego ale ta aktorka mi kompletnie nie odpowiada :( Ogólnie serial może być.
<<

PelikaneQ

Użytkownik

Posty: 28

Postdodano 30 gru 2006, o 22:14


A mi wlasnie ona pasuje :)
Wogole.. do kazdej roli pasuje ;]
W Fali Zbrodni gra policjantke... i tez super gra xD
A w serialu komediowym gra nianię...
Jak dla mnie rewelacja ;]
<<

podpucha

Użytkownik

Posty: 15

Postdodano 1 sty 2007, o 15:22


Niania jest super, nie sadzilam ze Dygant potrafi tak grac, generalnie kazda rola jej wychodzi ;)
<<

Piootr

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 34

Lokalizacja: Bydgoszcz

Postdodano 4 sty 2007, o 14:51

Pamiętam, że nie lubiłem DYGANT, ale w Niani mnie przekonała do siebie :)
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Niania
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.