Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 8

MW a Ruch Młodych LPR » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Najnowsze informacje o tym co się dzieje w Polsce i na świecie

<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 9 sty 2007, o 22:37

Na postawienie numerków też masz ogromnie duży wpływ, ale co z tych numerków wyjdzie nie wiesz i tak samo z politykami.
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 9 sty 2007, o 22:45


KaruzeL napisał(a):Na postawienie numerków też masz ogromnie duży wpływ, ale co z tych numerków wyjdzie nie wiesz i tak samo z politykami.

juz o tym pisalem. polityk ma swoj program. i jest pewien sposob, ktory wg mnie sprawi, ze sie z niego wywiaze. odpowiedzialnosc karna dla politykow nie spelniajacych postulatow, ktore wczesniej zapisali, podpisali sie pod nimi i tym samym zobligowali sie do ich spelnienia.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 9 sty 2007, o 22:50


To wtedy do pracy polityka będą sie zgłaszać sami nienormalni samobójcy, cóż że coś obieca co potem nie będzie mogło być spełnione i co wsadzą go do więzienia ? Widzę całe gromady chętnych na 5 letni wypas na diecie a potem 5 letnią odsiadkę. Wtedy dopiero zaczną kraść żeby w jednej kadencji się ustawić bo potem nie wiadomo ile się posiedzi. Pomysł całkiem niemożliwy do realizacji.
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 9 sty 2007, o 22:57


KaruzeL napisał(a):To wtedy do pracy polityka będą sie zgłaszać sami nienormalni samobójcy, cóż że coś obieca co potem nie będzie mogło być spełnione i co wsadzą go do więzienia ? Widzę całe gromady chętnych na 5 letni wypas na diecie a potem 5 letnią odsiadkę. Wtedy dopiero zaczną kraść żeby w jednej kadencji się ustawić bo potem nie wiadomo ile się posiedzi. Pomysł całkiem niemożliwy do realizacji.

haha. to chyba najsmieszniejszy argument jaki slyszalem. jak ktos chce isc do wiezienia to niech na bank napadnie (przynajmniej jest szansa, ze ucieknie z kasa i bedzie zyl szczeliwie). zreszta "nienormalny samobojca" mial by sie trudzic napisaniem porzadnego programu wyborczego (ktorego wybrali by ci odpowiedzialni) i cala kampania (co pewnie nie jest tanie), skoro moze po prostu napasc na bank albo zabic kogos (bo przeciez 25 lat siedzenia w przepelnionej celi i zajadajac sie marnym obiadem za zloty piecdziesiat to super sprawa. normalnie siedzisz sobie na tylko i tylko odliczasz czas pomiedzy spaniem, a nastepnym posilkiem). pomysl co piszesz.
Ostatnio edytowano 9 sty 2007, o 23:00 przez dawidg, łącznie edytowano 2 razy
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 9 sty 2007, o 23:12


Chyba nie widzisz subtelnej różnicy między pracą w sejmie, a napadami na bank. Każdy może potraktować to jako inwestycje z wysokim zwrotem. Napad na bank wiąże się narażeniem własnego życia i nie wiem w jakim ty wieku żyjesz że myślisz że góry pieniędzy są w sejfach bankowych, ja wiem że filmy są bardzo fajne ale nie warto w nie wierzyć. Kradzież 50tyś z jakiegoś oddziału bankowego z realnym narażeniem życia jest bezsensowny, co innego polityka gdzie można bardzo korzystnie coś sprywatyzować, popchnąć ustawę, która jakiejś firmie będzie odpowiadać, no i 50 tyś przy poselskim uposażeniu jest skromna nagrodą. Programu pisać nikt sam nie musi i pewnie nikt z tych liderów nie pisze, od tego są specjaliści doradcy itp. Myślisz, że za pieniądze nawet w więzieniu nie można sie ustawić całkiem wygodnie ?

A największym idiotyzmem jest nadanie ważności glosy tylko tym mądrym, kto ich będzie wybierał (?) co będzie kryterium wyboru (?). Jak myślisz, że wśród ludzi dobrze wykształconych, elokwentnych nie ma wyborców samoobrony to się grubo mylisz.
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 9 sty 2007, o 23:26


nieuczciwych politykow nie mozna sie pozbyc. to jest nie mozliwe. ale powiedz mi, czy w moim systemie uczciwosc politykow by sie nie zwiekszyla? nawet jezeli polowa politykow byla by mniej skorumpowana i wywiazywala by sie z tego, co obiecala, to bylo by warto cos zmienic!

KaruzeL napisał(a):Jak myślisz, że wśród ludzi dobrze wykształconych, elokwentnych nie ma wyborców samoobrony to się grubo mylisz.

ja to wiem i to bardzo dobrze. ale gdyby dobrze wyksztaceni i elokwentni ludzie uznali by jakas partie za warta zaufania, to ja bym jej zaufal. a czy bym sie zawiodl to sie potem okaze (kiedy jej czlonkowie beda wleczeni po sadach)
Ostatnio edytowano 9 sty 2007, o 23:27 przez dawidg, łącznie edytowano 1 raz
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 9 sty 2007, o 23:33


dawidg napisał(a):ale gdyby dobrze wyksztaceni i elokwetni ludzie uznali by jakas partie za warta zaufania, to ja bym jej zaufal. a czy bym sie zawiodl to sie potem okaze (kiedy jej czlonkowie beda wleczeni po sadach)


A to już stawia Cię w sytuacji "barana", który za całym stadem idzie na rzeź, masz swój głos/rozum więc z niego skorzystaj a nie słuchaj innych.. Zobacz ile autorytetów popiera partie w wyborach, każda może się tym pochwalić.

nieuczciwych politykow nie mozna sie pozbyc. to jest nie mozliwe. ale powiedz mi, czy w moim systemie uczciwosc politykow by sie nie zwiekszyla?


Powiedż mi jak chcesz z tej czystej teorii przełożyć to na zycie ? Kto byłby tym "mądrym"i miał prawo głosu ?
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 9 sty 2007, o 23:41


KaruzeL napisał(a):Powiedż mi jak chcesz z tej czystej teorii przełożyć to na zycie ? Kto byłby tym "mądrym"i miał prawo głosu ?

wreszcie jakies madre pytanie. spodziewalem sie go szybciej. tak na prawde nie mam pomyslu na praktyczne rozwiazanie. pomysl aby wszyscy ludzie glosowali, kto moze glosowac mijal by sie z celem. to jest tylko teoria. licze sie z tym, ze najprawdopodobniej nigdy nie urzeczywistni sie. jednak wierze, ze jezeli bede przekonywal ludzi do takiego myslenia, to ktos moze w koncu sprawic, aby marzenia o idealnym panstwie staly sie prawda. moge jedynie powiedziec, ze podstawowe warunki, ktore w jakis tam sposob mozna sprawdzic, jakie powinien spelnic wyborca to duza wiedza na temat polityki, powinien byc inteligenty, a takze jego kultura nie powinna budzic zastrzezen.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 10 sty 2007, o 00:18


No super i jak by to sprawdzali ogólnopolski egzamin (coś w rodzaju prawa jazdy byłoby wydawanego i co pięć lat odnawiany), z którego od razu wychodziłby do kolejnego pokoju gdzie robiono by ogólnopolski test na inteligencję ? może dołożyć do matury jako następny obowiązkowy przedmiot ? Ten pomysł jest poroniony. Przeczytaj co proponujesz.

To pytanie padło 3 moje posty temu tylko widocznie nie czytasz czyiś wypowiedzi do końca.
Ostatnio edytowano 10 sty 2007, o 00:50 przez KaruzeL, łącznie edytowano 2 razy
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 10 sty 2007, o 01:04


KaruzeL napisał(a):To pytanie padło 3 moje posty temu tylko widocznie nie czytasz czyiś wypowiedzi do końca.

owszem padlo, ale skupilem sie na czym innym.

nie twierdzilem, ze takie cos bylo by latwe do wpowadzenie (i mozliwe?). twierdze za to, ze taki system mogl by lepiej sie sprawdzic niz obecna demokracja. to od samego poczatku byly tylko wyobrazenia lepszego sposobu wybierania naszych reprezentantow.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
Poprzednia strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Wiadomości z kraju i ze świata



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.