Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 42

Masz jakiś problem? Pisz! » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Pomoc ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem oraz tematy związane z grami.

<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 18 lis 2006, o 12:11

Masz jakiś problem? Pisz!

Jeżeli masz jakiś problem z komputerem..to pisz tutaj..spróbujemy Ci pomoc!!
Ostatnio edytowano 21 cze 2007, o 00:24 przez timon, łącznie edytowano 1 raz
<<

shiri

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 138

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 20 lis 2006, o 18:04


Ja mam problem :P Kupiłam sobie kartę tv, brat mi ją zainstalował, ale nie mozna ustawić obrazu kolorowego :/ Mogę oglądać tylko czarnobiało albo na niebiesko :| Może wiecie dlaczego?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

Finarfin

Użytkownik

Posty: 69

Postdodano 20 lis 2006, o 23:55


shiri, a co za program jest używany do tej karty?
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 21 lis 2006, o 22:35


Może być wiele przyczyn tego zjawiska najprostsze to zmiana systemu z NTSC na PAL, co pewnie z poziomu programu ewentualnie sterowników się robi. A ze swojej strony polecam programu BorgTV i MoreTV, jak masz w kablówce lub łapiesz ze zbiorczej Canal+ to możesz go bez problemu odkodować. Podaj więcej informacji.
<<

Finarfin

Użytkownik

Posty: 69

Postdodano 23 lis 2006, o 16:26


Poza tym jest jeszcze Dscaler...też niezły program, bo obsługuje masę kart TV...

Więcej programów to ja jednak mogę polecić pod linuksa :P
<<

shiri

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 138

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 23 lis 2006, o 20:13


No ja używam karty w Winfast PVR, ten program był na płycie z kartą :P A te programy o których mówicie można ściągnąć z internetu?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 23 lis 2006, o 20:35


Pewnie że można jak masz popularną kartę to nawet sterowników instalować do Borga nie musisz, tylko nie pamiętam jaka wersja działa pod XP, bo dosyć dawno miałem kartę TV.

http://soft4all.host.sk/tvsoft/

albo google.
<<

shiri

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 138

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 25 lis 2006, o 22:23


No fajnie, zainstalowałam Dscaler i obraz kolorowy mam tylko nie wiem czemu przez to nie mam w ogóle głosu w komputerze :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 26 lis 2006, o 00:31


Na tym polega uroda karty TV i programu innego, aniżeli dołączony do płyty mogą być problemy z dźwiękiem, z reguły można poszukać w necie jakie wartości czy tam wpisy w programie powinny być do danej karty i wtedy dźwięk jest. Ja bym spróbował Borga bo tam zawsze mi wszystko działało w More już musiałem się bawić z dźwiękiem.
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 26 lis 2006, o 00:34


ściągnęłam sobie ostatnio program dreamweaver - najpierw ze strony z programami ale jak chciałam otworzyc to wyskoczyło mi: this file is corrupt you can't unpack it. No to ściągnęłam ze strony adobe, ale wyskoczyło mi to samo i nie wiem o co chodzi, co moge miec na kompie co by to blokowało?
<<

shiri

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 138

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 26 lis 2006, o 19:17


no, ale głos nie działa mi w calym komputerze nie tylko w DScaler. A Borga próbowałam zainstalować, ale nie dało się, a czytałam gdzieś że w xp tak jest...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 27 lis 2006, o 01:28


Starsze wersje nie działały nowe już bez problemu, tyle że do najnowszych wersjach potrzebny był serial.
<<

Sophia

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 263

Postdodano 1 gru 2006, o 17:03


Ja w sumie nie mam problemu tylko takie male pytanie... W jaki sposob mozna sprawdzic czy plyta DVD jest nagrana w PAL czy w NTSC??? Bede wdzieczna za sugestie, bo zupelnie zglupialam i nie wiem jak to ugryzc...
<<

Finarfin

Użytkownik

Posty: 69

Postdodano 2 gru 2006, o 01:02


Sophia napisał(a):W jaki sposob mozna sprawdzic czy plyta DVD jest nagrana w PAL czy w NTSC??? Bede wdzieczna za sugestie, bo zupelnie zglupialam i nie wiem jak to ugryzc...

PAL i NTSC to nie jest żaden format. To raczej jakby rodzaj fali, albo sposób w jakim jest ona przenoszona.

Płyty mogą być raczej formatowane(raczej filmy) jako divx, xvid etc...Raczej oto Ci chodziło ;)

PAL i NTSC - to się tyczy telewizji :)

Paulina, zainstaluj nowszego winrara etc...być może masz za starą wersję :)

shiri, w Dscalerze w audio input masz line1, line2 etc...popróbuj tam coś porobić :)
<<

Sophia

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 263

Postdodano 2 gru 2006, o 16:00


Finarfin napisał(a):
Sophia napisał(a):W jaki sposob mozna sprawdzic czy plyta DVD jest nagrana w PAL czy w NTSC??? Bede wdzieczna za sugestie, bo zupelnie zglupialam i nie wiem jak to ugryzc...

PAL i NTSC to nie jest żaden format. To raczej jakby rodzaj fali, albo sposób w jakim jest ona przenoszona.

Płyty mogą być raczej formatowane(raczej filmy) jako divx, xvid etc...Raczej oto Ci chodziło ;)

PAL i NTSC - to się tyczy telewizji :)

Nie tylko :) Ja zawsze jak nagrywam plyty DVD to mam do wyboru PAL albo NTSC :D Ale tak czy inaczej mialo byc system a nie format!!! Ale ja sie wyslawiam kurcze... LOL Czasem mowi sie tez o regionach - 1, 2 itp. No ale niezaleznie od tego jak to nazwiemy, wie ktos jak to mozna sprawdzic na plycie???
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 2 gru 2006, o 17:03


Finarfin napisał(a):PAL i NTSC to nie jest żaden format. To raczej jakby rodzaj fali, albo sposób w jakim jest ona przenoszona.

Płyty mogą być raczej formatowane(raczej filmy) jako divx, xvid etc...Raczej oto Ci chodziło ;)


PAL i NTSC są to systemy kodowania kolorów i mają zasadniczy wpływ na wyświetlanie na ekranie TV, obraz NTSC na PALowkim TV jest wyświetlany szybciej (30 i 25 klatek na sekundę), brak kolorów i w dodatku skacze horyzontalnie, jest to spowodowane różnicą w ilości wyświetlanych linii, różnicą w częstotliwościach Horyzontalnych oraz doboru barw.

Płyty nie są formatowane, jeżeli już to filmy (a nie płyty) są kompresowane (divx, xvid). Formatem filmu jest avi, wmv, mpeg itd.

Wracając do pytania Sophie winno pisać na pudełku z filmem w jakim systemie/regionie on jest, ewentualnie łopatologicznie można to sprawdzić wkładając do odtwarzacza DVD płytę i patrzeć na efekty.

Regionalizacje można także usunąć z odtwarzacza DVD tak że będzie on maskował nasz region i każda płytka będzie chodzić, na kompie jeszcze prościej można to zrobić instalując odpowiedni program.
<<

Sophia

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 263

Postdodano 2 gru 2006, o 19:32


Ale mi nie chodzi o to, ze mi plyta nie dziala, bo wszystkie moje odtwarzacza czytaja wszystkie regiony, wiec z tym nie mam problemow. Takze wkladajac plyte do odtwarzacza mam taki sam efekt jakikolwiek system by to nie byl :D Chodzi o to, ze potrzebuje wiedziec czy pewne plyty ktore mam sa w PAL czy NTSC czy tez ktory to jest region. A plyty nie sa oryginalne. Gdyby byly oryginalne to bym sie domyslila, ze trzeba na pudelku sprawdzic :D Chcialam wiedziec w jaki sposob mozna to sprawdzic na plycie.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 9 gru 2006, o 12:54

Ja mam pytanie czy da się przez telewizor oglądać all kanały jakie są w Polsce nie płacąc nic? I żeby strumień nie szedł przez neta tylko przez dekoder np. Wiecie o co biega :p
Obrazek
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Masz jakiś problem? Pisz!
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Komputery, elektronika, gry



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.