Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

Luther » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 25 cze 2011, o 16:26

Luther

Luther to ciężki psychologiczny kryminał, w którym Idris Elba wciela się w postać policjanta zmagającego się z własnymi demonami. Nierzadko staje się przez to groźniejszy od samych przestępców, których ściga. To 60 minut wciągającej, wartkiej akcji, gdzie wraz z głównym bohaterem wdajemy się w psychologiczny romans z obsesyjnymi mordercami.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 11 lip 2011, o 23:06

Odp: Luther


Obrazek



Właśnie zobaczyłem sobie pierwszy odcinek serialu. Muszę przyznać, że jest to jak dla mnie kolejna rewelacyjna, brytyjska produkcja (po Skins [sezon 1 & 2], Misfits i Sherlock'u). :D
Główna postać Johna Luthera, w którą wcielił się Idris Elba jest intrygująca i bardzo dobrze zagrana. Jego wybuch wściekłości, gdy Zoe powiedziała mu, że się z kimś spotyka, strasznie mi zaimponował. Wyglądało to nadzwyczajnie. :P
Sama historia wprowadzająca była ciekawa, John dopadł mordercę i pozwolił mu spaść, po czym jest on w śpiączce. A sam Luther został poddany śledztwu.
Gdy pozwolili mu wrócić, trafił na tajemnicze morderstwo rodziny Morgan i uzdolnioną córkę Alice, która stała się podejrzaną numer 1. Jestem ogromnie ciekawy, jak to się dalej potoczy. Wygląda na to, że cały sezon będzie toczył się wokół tej sprawy. I dobrze! :D
Muszę jeszcze wspomnieć o pewnej rzeczy, która mi się strasznie podobała - a chodzi mi o sposób, w jaki Alice schowała broń na miejscu zbrodni
Spoiler:
. Tego jeszcze nie widziałem. :P

Czołówka:



Info:
- http://en.wikipedia.org/wiki/Luther_%28TV_series%29
- http://www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378
- http://www.imdb.com/title/tt1474684/



______________________________________________________
1x02 & 1x03
Spoiler:

_______________________________________________________
1x04
Spoiler:

_______________________________________________________
1x05
Spoiler:

______________________________________________________
1x06
Spoiler:

_____________________________________________________
2x01
Spoiler:

_____________________________________________________
2x02
Rewelacyjny odcinek.
Spoiler:

No to jadę dalej! :D Dzisiaj powinienem skończyć 2 serię.
______________________________________________________
2x03
Kolejny genialny epizod! :P Ten serial ma tak świetny klimat.
Spoiler:

________________________________________________________
2x04
Bardzo dobry odcinek i finał serii nr2. Mam nadzieję, że będzie jeszcze 3 sezon. :P Bo Idris Elba jako John Luther po prostu wymiata!
Spoiler:

Podsumowując "Luther" to świetny psychologiczny dramat policyjny i polecam go każdemu. :D
Ostatnio edytowano 2 sty 2012, o 15:16 przez eLMaQ, łącznie edytowano 2 razy
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 24 lip 2011, o 20:20

Odp: Luther


Rewelacyjny jest ten serial. Bardzo mnie urzekł. Poza oczywiście drobnymi rzeczami

SPOILER

typu numer z dyktafonem - motyw wyświechtany

KONIEC

I oczywiście kocham Alice.
Obrazek
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 31 sie 2011, o 13:17

Odp: Luther

<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 5 wrz 2011, o 10:13

Odp: Luther


Szczerze mówiąc mój mózg nie dopuszczał do siebie, że może być inaczej :P
Obrazek
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 29 gru 2011, o 00:56

Odp: Luther


Urządziłem sobie dzisiaj maraton z tym serialem i jestem mega zachwycony. Dawno nie oglądałem czegoś tak dobrego. Jestem właśnie po pierwszej serii, czyli po 6. odcinkach i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to genialna produkcja. Niesamowicie wciąga, a 6. odcinek przyniósł mi ogromne emocje. Nie pamiętam, aby w ostatnim czasie jakiś serial zrobił na mnie takie wrażenie... Kapitalne! No i Ameryki tu nie odkryję, jeżeli napiszę, że Idris Elba w roli Luthera jest kapitalny. Świetny aktor!

Spoiler:


Ciekawostka:
Spoiler:


Biorę się od razu za drugi sezon. :D Pewnie dzisiaj będę siedział do 4, ale go skończę. :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 1 sty 2012, o 22:14

Odp: Luther


Nie powiem, podchodziłem do tego serialu dość "ostrożnie". Jednak już po pierwszym odcinku wiedziałem, że będzie to bardzo ciekawy serial. Zdecydowanie pierwszy sezon był lepszy od drugiego. Bohaterowie bardzo fajni, szczególnie Luther i Alice. No, bo policjant "kolegujący się" z morderczynią własnych rodziców? - Trochę to mało prawdopodobne, ale i niezwykle ciekawe. ;) Ogólnie bardzo podoba mi się Alice & Luther - Te ich rozmowy, to jak Alice "pomogła" Lutherowi. (zabicie Henry'ego, pobicie Marka :D). Jestem ciekawy, dlaczego ona zabiła swoich rodziców. Sam Luther, który w pierwszym sezonie musiał borykać się ze śledztwami, sprawą z Henrym, Alice, no i Zoe i Markiem bardzo dobrze sobie radził ze sprawami kryminalnymi. Racja, że dosyć często miał napady "złości" - ale kazdy normalny człowiek by miał po tym, co on przeszedł. ;) Bardzo podoba mi się jego tok rozumowania. :P

Końcowa sprawa z Ianem była bardzo ciekawa. W dwóch ostatnich odcinkach było bardzo dużo akcji. Przyjaciel Luthera chciał go wrobić w zabójstwo Zoe. W sumie dowody były bardzo przeciwko Lutherowi. Jednak z pomocą Alice i Marka sobie poradził i oczyścił się. Do tego Ripley, który ostrzegł Luthera przed strzałem. Ogólnie ta sprawa była bardzo naciągana, ale mniejsza o to.

Drugi sezon już trochę gorszy. Mniej Alice, zamiast niej ta Jenny (?). Średnio mi się to podobało... Sprawa z Pallem (?) ciekawa, tak samo jak z tymi gośćmi. ;> Choć jeszcze drugiego sezonu nie skończyłem, został mi czwarty odcinek, to mogę powiedzieć, że jest gorszy od pierwszego. No, ale więcej napiszę około 23-24, jak skończę ostatni odcinek. ;)

Edit: 4 odcinek drugiej serii był niezły, nie powiem. Podobało mi się, jak John załatwił tę sprawę z Frankiem. No, warto też dodać, że ładnie rozgryzł "graczy". Bardzo tutaj przysłużył się Benny.

Widać też, że Justin jest bardzo lojalny wobec Luthera i kryje go, narażając się. Znowu. Mam nadzieję, że nie wyjdzie mu to na złe, gdyż lubię jego postać. Nie było w ogóle Alice, co zdecydowanie pogorszyło moją opinię o tym odcinku. :P Mam nadzieję, że w trzeciej serii wróci.
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 16 sty 2012, o 19:10

Odp: Luther


Właśnie to oglądam - świetny serial. I w pełni zasłużony Złoty Glob dla pana Elby. Zauważyłem, że ostatnio więcej emocji dostarczają mi seriale brytyjskie: Luther, Misfits czy rewelacyjny moim zdaniem Sherlock. Chyba przejadły mi się już amerykańskie tasiemce... taki na przykład Supernatural śledzę już tylko z rozpędu (choć ostatni odcinek z Eliot'em Ness'em był nawet niezły :crazy

Tak czy inaczej - Luther. Będę z niecierpliwością czekał na 3 sezon, bo rzadko mam okazję zobaczyć coś tak wciągającego. Polecam wszystkim szukającym odmiany, dajcie szansę angolom ;)
<<

ewabone

Nowy użytkownik

Posty: 1

Postdodano 3 paź 2012, o 20:22

Re: Luther


Witam,
Mam problem jeden taki.... a mianowicie potrzebny mi bardzo film, serial w którym występuje motyw przesłuchania, w którym jest dobry i zły policjant (ewentualnie jeden typ, ale zachowujący się raz brutalnie, raz cacy) i w którym delikwent na krześle poddaje się i pęka. Słyszałam ze w serialu Luther można znalkeźc ow motyw. powiedzcie mi prosze w ktorym odcinku i seri mam szukac. Wiem, że to nie jest konwencjonalne pytanie, ale może macie taką wiedzę?:>

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.