Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia" » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 18 kwi 2011, o 20:33

Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"

Saga fantasy autorstwa amerykańskiego pisarza George'a R. R. Martina. Obecnie składa się z czterech części, a autor zapowiada kolejne. Pierwszy tom pt. Gra o tron, wydany w roku 1996 uzyskał literacką nagrodę Locusa. Jego sukces powtórzyły drugi i trzeci tom, zdobywając nagrody Locusa w latach 1999 i 2001.

W Polsce książki z cyklu Pieśń Lodu i Ognia wydaje Zysk i S-ka. Dotychczas ukazały się następujące tomy:
- Gra o tron (A Game of Thrones, 1996) (wyd. pol. 1998)
- Starcie królów (A Clash of Kings, 1999) (wyd. pol. 2000)
- Nawałnica mieczy (A Storm of Swords, 2000), wydana w Polsce w dwóch częściach:
o Nawałnica mieczy: Stal i śnieg (wyd. pol. 2002)
o Nawałnica mieczy: Krew i złoto (wyd. pol. 2002)
- Uczta dla wron (A Feast for Crows, 2005), wydana w Polsce w dwóch częściach:
o Uczta dla wron: Cienie śmierci (wyd. pol. 2006)
o Uczta dla wron: Sieć spisków (wyd. pol. 2006)
- A Dance with Dragons – w przygotowaniu (premiera anglojęzycznego wydania zaplanowana na lipiec 2011)
- The Winds of Winter – w przygotowaniu
- A Dream of Spring – w przygotowaniu

Na podstawie sagi powstaje serial HBO pt. "Gra o Tron"


czytał ktoś książki? ;) ja mam zamiar w najbliższej przyszłości. dlatego też założyłem ten temat, żeby się tu wypowiadać na tematy związane również z książkami a nie tylko z serialem :)
trust him... he's a doctor!
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 18 kwi 2011, o 21:47

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Czytam, czytam, została mi tylko druga część czwartego tomu żeby być na bieżąco. Już dano bym kupił ale jakoś nie mogę trafić w emipku... martwię się też, że piąty tom wydadzą z okładką z zdjęciem z serialu...

A co do samej książki to jest niesamowita :) Jak już zaczynałem czytać to kończyłem późno w nocy. Może i tomy są grube, ale strasznie szybko się kończą :P Największą zaletą prócz intrygi i skomplikowanej historii świata są bohaterowie i narracja prowadzone z ich punktu widzenia. Jesteśmy świadkami jak się zmieniają i co na to wpływa. Martwimy się o nich bo nikt nie jest bezpieczny w prozie Martina. Każdy znajdzie swojego ulubieńca i będzie mu kibicował. t4 może i był trochę słabszy bo strasznie rozwleczono akcję i poświęcono dużo miejsca nieistotnym sprawom(wg. mnie ;p), ale i tak było czuć ten charakterystyczny klimat. Elementów fantasy nie brakuje, ale nie są one nachalne i pięknie się komponują ze światem. To jest bardziej średniowiecze niż magiczna kraina i to właśnie urzeka w tej książce. Poza tym jest brutalna i bez zbędnego idealizowania bohaterów. Jednym słowem? Geniusz :)
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 18 kwi 2011, o 22:05

Re: Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Czesiek_PL napisał(a):Czytam, czytam, została mi tylko druga część czwartego tomu żeby być na bieżąco. Już dano bym kupił ale jakoś nie mogę trafić w emipku... martwię się też, że piąty tom wydadzą z okładką z zdjęciem z serialu...


no ja właśnie zakupiłem pierwszą część z okładką serialu bo po primo, starego wydania nie było, po drugo, była promocja na ten egzemplarz. resztę oczywiście w oryginalnym wydaniu... bo innego nie ma. znając życie jak o serialu będzie jeszcze głośniej to i pozostałe części zmienią okładkę bo wątpię, że by wydali dopiero 5 część tak. chyba, że tyle zajmie tłumaczenie na polski, że wszystkie będą już w nowej oprawie.
trust him... he's a doctor!
<<

apsik.

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 244

Ulubiony serial:
Glee, 30 rock, GA

Postdodano 22 kwi 2011, o 14:48

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


A ja mam pytanie: gdzie można je kupić/zamówić? Głównie chodzi mi o drugą część narazie. Bo na stronie Empiku chyba nie ma. Albo nie umiem szukać.

Obrazek
ravenpuff ● district 8 ● whovian
Obrazek
TUMBLR | LASTFM

<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 22 kwi 2011, o 15:19

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


na stronie empiku i merlina jest dostępna druga część, czyli "Starcie Królów". Wpisz tytuł do wyszukiwarki i Ci wyskoczy ;)
trust him... he's a doctor!
<<

apsik.

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 244

Ulubiony serial:
Glee, 30 rock, GA

Postdodano 22 kwi 2011, o 17:53

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


dzięki ;] znowu widać moją ślepotę :P a co z dalszymi częściami?

EDIT: ale pisze produkt niedostępny -,-

Obrazek
ravenpuff ● district 8 ● whovian
Obrazek
TUMBLR | LASTFM

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 22 kwi 2011, o 19:01

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Sprawdź allegro. Ja polecam allegro.

Tutaj masz Starcie za 33 zł
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 22 kwi 2011, o 19:41

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


szukając ostatnich dwóch tomów w necie niestety przez przypadek przeczytałem dwa istotne spoilery. wkurzyłem się. nie lubię psuć sobie zabawy! głupi, głupi jestem :P
trust him... he's a doctor!
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 22 kwi 2011, o 21:43

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Ja też mam w planie dorwać się do tej sagi. :D
Postaram się zaopatrzyć w "Grę o tron" w tym miesiącu. :P Zna ktoś może jakiś sklep dla biednego studenta, gdzie można kupić tą książkę za mniej niż 50 złotych?
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 22 kwi 2011, o 22:04

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Księgarnia Selkar za 44,5 zł plus przesyłka lub szukaj na allegro :P może znajdziesz jeszcze taniej.
trust him... he's a doctor!
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 2 maja 2011, o 17:56

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Zamówiłam sobie pierwsze 2 części. Ale dopiero za 2 tygodnie będą, bo zamówiłam po angielsku i chyba empik je sprowadza z kosmosu. xD
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 2 maja 2011, o 18:44

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


w ogóle empik ma jakieś braki jeśli chodzi o Martina. trudno dostępne są nawet części po polsku :P chodzi mi o dalsze tomy jak "Starcie Królów", "Nawałnica mieczy" czy "Uczta dla wron" ;P bo jeśli chodzi o "Gre o Tron" wydanie serialowe to we wszystkich empikach się od nich roi :D
trust him... he's a doctor!
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 2 maja 2011, o 18:47

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Po angielsku są chyba wszystkie, ale nie stać mnie żeby kupić wszystkie odrazu. :P Najwidoczniej ciężko dostępny torwar. ;)

bo jeśli chodzi o "Gre o Tron" wydanie serialowe to we wszystkich empikach się od nich roi


xD
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 6 sty 2012, o 14:55

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Przy okazji tego tematu proszę o radę.

W okresie świąteczno - noworocznym wszedłem w posiadanie przepięknego wydania książki wiadomego aktora. Oczywiście jako koneser takiego klimatu ucieszyłem się niezmiernie. I w tym miejscu następuje moja prośba o radę. Czy najpierw przeczytać książkę, a potem obejrzeć serial, czy nie ma takiej konieczności? Po prostu nie chcę sobie popsuć klimatu. Znawców tematu proszę o radę.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 6 sty 2012, o 20:41

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Ja pierw przeczytałem książkę więc wypowiem się z tej perspektywy - serial nic nie stracił w tym wypadku. Materiał literacki został przeniesiony w jakiś 80%, niektóre sceny posiadają dialogi żywcem wycięte z książki. Dodano kilka nowych scen i faktów które w książce wypływają w 5 tomie. Jednak ja to traktuje jako zalete bo serial rządzi się swoimi prawami a książka swoimi. Do tego struktura Pieśni... nie pozwala skupić się na pobocznych aktorach Gry o Tron. W książce masz też dokładniejszy opis świata, zależności między rodami i przede wszystkim historii.
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 6 sty 2012, o 21:33

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Mówić krótko, w ogóle nie rozwiałeś moich wątpliwości. :)
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję jednak, że czytanie książki i oglądanie serialu może odbywać się niezależnie. Popraw mnie jeżeli się mylę.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 6 sty 2012, o 23:08

Odp: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"


Powiem tak - książka i serial się uzupełniają, a za co się zabierzesz najpierw to twoja sprawa. Ja jednak polecałbym pierw książkę bo ja tak zrobiłem :)
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 3 mar 2012, o 23:22

Re: Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"

Widział już ktoś może filmowe wydanie drugiej części książki?
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Książki - Saga "Pieśń Lodu i Ognia"
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Pozostałe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.