Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

Kara śmierci » Off-topic • seriale forumtv.pl

Tematy jakie nie pasują do pozostałych działów

Jesteś za karą śmierci?

Tak
12
52%
Nie
11
48%
 
Liczba głosów : 23
<<

Wena

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 892

Lokalizacja: Radomsko

Postdodano 1 maja 2007, o 16:40

Kara śmierci

Napiszcie czy jesteście za czy przeciw i dlaczego.

Jestem ZA,ponieważ niektórych nie może nic powstrzymać przed popełnianiem okropności o jakich ciągle słychać,więc może kara śmierci byłaby takim znakiem STOP,który choć część bandziorów by powstrzymał.

[ Komentarz dodany przez: Cya: 1 Maj 2007, 5:59 pm ]
Postanowiłem dodać ankietę, żeby było bardziej obrazowo // Cya
Ostatnio edytowano 1 maja 2007, o 18:00 przez Wena, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
www.pieprzisol.mojeforum.net/
<<

ariena

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 202

Lokalizacja: Wonderland

Postdodano 1 maja 2007, o 17:14


Zdecydownanie przeciw!

Kara śmierci to cofanie się wstecz. Polska nie po to przystepowała do ONZ, Unii Eropejskiej czy Rady Europy, żeby teraz łamac wszystkie podpisane umowy.
A stereotyp, że kara śmierci powstrzymuje potenjalnych bandytów jest wyssana z palca - przykład USA co troche ktoś popełnia masowe morderstwa. Kara powinna byc przede wszystkim nieunikniona i to jest główny problem naszego państwa.
No i najwazniejszy przykład - po co powstał "Prison Break" czy film "zielona mila", zeby pokazac, że sędzia moze rownież skazac osoby niewinne;P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

dogi-dogi

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 76

Postdodano 1 maja 2007, o 18:21


Ja też jestem za NIE!! nie wiem jak mozna stosować taka kare!!!!!! :(
<<

HeroSHI

Postdodano 1 maja 2007, o 18:40


Jestem za
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 2 maja 2007, o 10:08


Jestem za dam przykład koles dostanie za zabójstwo dożywocie zabije współwięźnia i co dostanie 200 lat przecież to jest bez sensu..
<<

Wena

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 892

Lokalizacja: Radomsko

Postdodano 2 maja 2007, o 10:28


Właśnie, i jeszcze będzie utrzymywany na koszt podatników :razz:
Obrazek
www.pieprzisol.mojeforum.net/
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 2 maja 2007, o 16:14


O tym to już wogóle nie mówie...świetna uwaga Wena..
<<

A-nka

Przyjaciel forum

Posty: 605

Postdodano 2 maja 2007, o 16:44


Oczywiście jestem przeciw. Czy wy bylibyście w stanie kogoś zabić? Będąc za karą śmierci to własnie robicie. Przecież śmierć to dla niektórych za mała kara są inne...
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams"
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 2 maja 2007, o 19:27


Jak za mała kara, dla mnie to są mity o ludziach, którzy sie boją sie kary śmierci, według mnie nawet największy bandyta wolał by siedziec w więzieniu niż umrzeć...
<<

ariena

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 202

Lokalizacja: Wonderland

Postdodano 2 maja 2007, o 19:40


uwazasz, że oni się boją śmierci :? szczerze w to wątpie, ci najbardziej zdemoralizowani mają za nic śmierc, która i tak będzie trwała chwilkę, a w więzieniu muszą gnic kilkadziesiąt lat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 2 maja 2007, o 19:53


No w takim razie powinno byc takie prawa żeby np. ludzie skazani na dożywocie mogli sami decydować o własnej śmierci, państwo by na tym zaoszczędziło...
<<

Wena

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 892

Lokalizacja: Radomsko

Postdodano 2 maja 2007, o 20:00


ariena napisał(a):uwazasz, że oni się boją śmierci :? szczerze w to wątpie, ci najbardziej zdemoralizowani mają za nic śmierc, która i tak będzie trwała chwilkę, a w więzieniu muszą gnic kilkadziesiąt lat.
Mimo wszystko ludzie chcą żyć,a strach przed śmiercią jest silny.Tym bardziej jeśli się nie boją śmierci to gdy wyjdą na wolność lub uciekną mogą na nowo mordować,gwałcić itd
Obrazek
www.pieprzisol.mojeforum.net/
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 2 maja 2007, o 21:22


uwazasz, że oni się boją śmierci :? szczerze w to wątpie, ci najbardziej zdemoralizowani mają za nic śmierc, która i tak będzie trwała chwilkę, a w więzieniu muszą gnic kilkadziesiąt lat.
oni się boją śmierci, ale sami ją zadają, ale jak by to miała by być ich śmierć to co innego, a jeśli się nie boją to powinni zamknąć ich w wariatkowie :P
<<

ariena

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 202

Lokalizacja: Wonderland

Postdodano 3 maja 2007, o 10:30


Śmierc za śmierc - to mi razej przypomina zasade talionu i krwawej zemsty, popularnej w śreniowieczu, ale nie teraz!! A już nie wspomnę o Hammurabim! I naprawdę nie musimy się zniżac do poziomu Korei Północnej czy Iranu.

udzie skazani na dożywocie mogli sami decydować o własnej śmierci, państwo by na tym zaoszczędziło...


No z pewnością, ale ja nie widze sędziego przy zdrowych zmyslach, który zgodziłby sie na takie rozwiązanie. Zarzucano by mu potem, że ma krew na rękach.
Państwo może i by zaoszczędziło, ale kosztem stosunków międzynarodowych 8/

Czy nikt tu nie wierzy w resocjalizację?? Ja wiem może nie w naszych warunkach, gdzie więzienia są pełne, ale wprowadzenie przymusowej pracy byłoby świetnym pomysłem i pokazaniem tym ludziom sensu życia. Wskazaniem innej drogi(nie mówię tutaj o skrajnych wypadkach, które powinni zamykac w izolatkach i jestem pewnna, że takie odosobnienie, zdecydowanie "dało się we znaki")
Ostatnio edytowano 3 maja 2007, o 10:31 przez ariena, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 3 maja 2007, o 10:36


a może wysyłać więźniów do USA do tych stanów w których obowiązuje jeszcze kara śmierci :> nikt by nie winił że my ich zabijaliśmy tylko amerykanie :D
<<

Ciekavy

Postdodano 3 maja 2007, o 11:00


Ludzkość nie jest gatunkiem zagrożonym, żeby chronić wszelkich degeneratów i psychopatów.

Po cóż mamy być moralnie lepsi od degenerata? Ktoś, kto zabił więcej niż jedną osobę z pełną premedytacją, robiąc wszystko, by się to nie wydało, nie jest człowiekiem, nie jest nawet zwierzęciem...jest zwykłym mięsem, w które powinno wstrzyknąć się truciznę, lub upiec na krześle.
Życie w więzieniu takiej osoby jest śmiechem w twarz rodzinie ofiary...
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 3 maja 2007, o 12:21


Ciekavy napisał(a):Życie w więzieniu takiej osoby jest śmiechem w twarz rodzinie ofiary...

...i tu sie zgadzam spróbujcie postawić sie w sytucaji rodzinny, która straciła np. swoje dzieci za sprawa jakiegoś mordercy, który teraz siedzi w wieźniu na dożywociu..i jestem opłacany m. in przez tą rodzine...
<<

Iris

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 113

Lokalizacja: sz-n

Postdodano 3 maja 2007, o 16:09

Ja nie mam zdania. Mogłabym być całkowicie przeciwna karze śmierci, ale jak pomyśle sobie o tym, że jakby ktoś skrzywdził kogoś z mojej rodziny i poszedł do więzienia na całe życie i mógł tam żyć sobie spokojnie chyba by mnie krew zalała - wolałabym, żeby taką osobe zabili ... ba samabym miała na to ochotę. Ale z drugiej strony, gdyby ktoś mi bliski zrobił krzwyde innej osobie i miałby za to pójść na krzesło to napewno bym tego nie chciała. Także trudno mi jest się opowiedzieć po którejś stronie...
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Kara śmierci
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do O nas, inne & off-topic



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.