Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

Kara śmierci » Off-topic • seriale forumtv.pl

Tematy jakie nie pasują do pozostałych działów

Jesteś za karą śmierci?

Tak
12
52%
Nie
11
48%
 
Liczba głosów : 23
<<

dorcik88

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 291

Lokalizacja: Białystok

Postdodano 4 maja 2007, o 10:50

nie, nie jestem pewnie dlatego ,ze naoglądałam sie jak giną nie winni ludzie :sad: chodz nie wiem jak było by np. w Polsce bo tu jak w Rosji wszystko możliwe.... ;/
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 4 maja 2007, o 15:32


W Polsce jak w Rosji to juz lekka przesada..i tak nie mamy narazie o czym mówic bo w Polsce do kary śmierci jeszcze długa droga...
<<

dorcik88

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 291

Lokalizacja: Białystok

Postdodano 6 maja 2007, o 14:33


timon napisał(a):W Polsce jak w Rosji to juz lekka przesada
takie akcje sie dzieja nie mówie ,ze dokładnie tak jak w Rosji bo proste i logiczne ,że nie ...,ale czasem słysze co sie tu unas dzieje to szok :P
<<

anes05

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 538

Lokalizacja: małopolska

Postdodano 7 maja 2007, o 14:18


ja jestem za gdyz jesli byla u nas wprowadzona kara smierci napewno byloby mniej przestepstw popelnianych w ameryce jest kara smierci i przynajmniej jest mniej zabojstw kradziezy bo ludize ktorzy to popelniaja boja sie tej kary i smierci
zwariowana dziewczynka
<<

Olije

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 24

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 9 maja 2007, o 21:30


Jestem przeciw. Nawet ostatnio byla debata u mnie w szkole na ten temat. Generalnie to jest jak dla mnie pojscie na tak zwana Łatwizne. BO kazda zbrodnia ma jakas przyczyne i powinno sie szukac tych przyczyn i je rozwiazywac. Pozatym to jest zabojstwo człowieka, i zabicie takiej osoby to jest prymitywne postepowanie i myslenie w tym momencie jak zabojca. On zabił to my też zabijmy. Juz nawt szkoda wspominac o niewinnych ludziach ktorzy nieslusznie zostali osadzeni.
Uwazam tez ze o wiele wieksza kara dla takiej osoby jest pozostanie przy zyciu. Bo kazdy czlowiek ma sumienie i predzej czy pozniej do iego dojdzie co zrobił. No chyba ze jest psychicznie chory i ma zaburzenia ale to juz inna sprawa.
A tak naprawde to wprowadzenie kary smierci nie zmniejszyło jakos gigantycznie znacznie przetepczosci.

Generalnie jestem przeciw a sprawa kontrowersyjna i rozne sa zdania na ten temat .( Troche ta moja wypowiedz niezgrabna ale ucze sie od 7 rano i juz mam dosc wiec wybaczciexD )
ObrazekObrazekObrazek
<<

Zibi

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 59

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 9 maja 2007, o 23:01


Olije napisał(a):Jestem przeciw. Nawet ostatnio byla debata u mnie w szkole na ten temat. Generalnie to jest jak dla mnie pojscie na tak zwana Łatwizne. BO kazda zbrodnia ma jakas przyczyne i powinno sie szukac tych przyczyn i je rozwiazywac. Pozatym to jest zabojstwo człowieka, i zabicie takiej osoby to jest prymitywne postepowanie i myslenie w tym momencie jak zabojca. On zabił to my też zabijmy. Juz nawt szkoda wspominac o niewinnych ludziach ktorzy nieslusznie zostali osadzeni.
Uwazam tez ze o wiele wieksza kara dla takiej osoby jest pozostanie przy zyciu. Bo kazdy czlowiek ma sumienie i predzej czy pozniej do iego dojdzie co zrobił. No chyba ze jest psychicznie chory i ma zaburzenia ale to juz inna sprawa.
A tak naprawde to wprowadzenie kary smierci nie zmniejszyło jakos gigantycznie znacznie przetepczosci.

Generalnie jestem przeciw a sprawa kontrowersyjna i rozne sa zdania na ten temat .( Troche ta moja wypowiedz niezgrabna ale ucze sie od 7 rano i juz mam dosc wiec wybaczciexD )


Moim zdaniem wprowadzenie kary śmierci byłoby jak najbardziej wskazane,oczywiście ewentualna decyzja o takiej karze powinna być oparta na nie zbitych dowodach.
''Olije'' dawniej taki tok sprawy działał za kradzież obcinano dłoń,a za zabójstwo oraz inne występki była kara śmierci i BYŁO DOBRZE.
Mamy taką sytuacje ktoś popełnia zbrodnie(morderstwo z premedytacją) i (twu,twu) na osobie ci bliskiej i zostaje skazany na 5 krotne dożywocie i po co i tak nie wyjdzie,a jeść musi,zużywa prąd ,wodę itp. itd.-A TO WSZYSTKO Z TWOICH PODATKÓW !!!
Więc wygląda to tak że utrzymujesz morderce i dajesz mu na życie za to że zabił bliską ci osobę.

To jest moje zdanie.

[center]KARA ŚMIERCI POWINNA BYĆ[/center]
<<

Olije

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 24

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 10 maja 2007, o 08:28


To ze tak bylo dawniej to wcale nie znaczy ze bylo dobrze xD Pradu tez nie było i ludzia sie dobrze zylo.Kara smierci to morderstwo i zawsze bedzie dla mnie czyms prymitywnym, i pujsciem na latwizne. Bo kare smierci wprowadza sie wtedy kiedy nie potrafi sie rozwiazac problemu przestepczosci.Jak juz powiedziałam skutki a nie przyczyny.
A to ze on zyje z moich podatków to jakos jestem w stanie to przebolec. O wiele bardziej mnie boli ze ci idioci w sejmie maja pensje z moich podatków xDD
ObrazekObrazekObrazek
<<

Guśka

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 456

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 11 maja 2007, o 01:03


Uważam że kara śmierci powinna zostać przywrócona ale stosować ją można byłoby tylko dla najgorszych przypadków.Morderstwa i to jak dla mnie wszystkie powinny być karane śmiercią.Może to powstrzymało by innych przed zabijaniem.Wiem że to zabrzmi brutalnie ale
ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ tak powinno być.
Jak feniks z popiołu wstanę Odrodzę się By wnieść w twoje życie zamęt......
Obrazek
Obrazek
http://zibi.blogabet.com/
<<

ariena

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 202

Lokalizacja: Wonderland

Postdodano 11 maja 2007, o 13:11


Może to powstrzymało by innych przed zabijaniem


Szczerze w to wątpię.... W USA kara śmierci nie powstrzymuje nikogo przed zabijaniem, wręcz przeciwnie-poziom przetępczości jest o wiele wyższy niż w Polsce.
A stwierdzenie smierć za śmierć- to dla mnie nie brzmi brutalnie tylko prymitywnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

Olije

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 24

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 12 maja 2007, o 15:56


Szczerze w to wątpię.... W USA kara śmierci nie powstrzymuje nikogo przed zabijaniem, wręcz przeciwnie-poziom przetępczości jest o wiele wyższy niż w Polsce.
A stwierdzenie smierć za śmierć- to dla mnie nie brzmi brutalnie tylko prymitywnie.


Podpisuje sie pod tym wszystkimi łapkami które mam :)
ObrazekObrazekObrazek
<<

ariena

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 202

Lokalizacja: Wonderland

Postdodano 12 maja 2007, o 16:26


Olije dzięki za wsparcie :hug: A NIE wprowadzania kary śmierci będę bronić "jak niepodległości" bo to jest po prostu sprzeczne z moralnością.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 12 maja 2007, o 18:48


kara śmierci? co do mnie: mówię nie.
dlaczego? oczywiście jest zarówno plusów jak i minusów takiej kary.
To, że ktoś jest mordercą nie upoważnia nas do tego żeby stawać się takim jak on, skazując go na stryczek.
kara śmierci to dla mnie morderstwo tyle, że zgodne z prawem.
Ostatnio edytowano 12 maja 2007, o 18:49 przez henet, łącznie edytowano 1 raz
So?
Poprzednia strona

 


  • Podobne tematy do Kara śmierci
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do O nas, inne & off-topic



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.