Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 42

Egzekucja Saddama » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Najnowsze informacje o tym co się dzieje w Polsce i na świecie

<<

Bielak

Użytkownik

Posty: 16

Postdodano 30 gru 2006, o 15:21

Egzekucja Saddama

Na sadamie husajnie wykonano karę śmierci.
Co o tym wy sądzicie czy zrobiono dobrze czy źle.
Ja sądze osobiście ze to był bład bo zabili człowieka który dla mnie był legalnym prezydentem iraku a ten rząd co jest obecnie to tylko jest rząd marionetkowy składający się ze zdrajców.
I sadam nie mógł liczyć na sprawiedliwy proces tylko na taką sopkę jaka była.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez Bielak, łącznie edytowano 1 raz
<<

alvaro

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 207

Lokalizacja: Ulan Bator

tlen:
alvaro_1987

gadu:
3868267

Postdodano 30 gru 2006, o 16:02


Jeśli pozwolisz zadam kilka pytań.

Bielak napisał(a):Ja sądze osobiście ze to był bład bo zabili człowieka który dla mnie był legalnym prezydentem iraku a ten rząd co jest obecnie to tylko jest rząd marionetkowy składający się ze zdrajców.

Kiedy za czasów rządów Husajna odbyły się w Iraku wolne wybory pod nadzorem jakiejś organizacji zachodniej?
Dlaczego rząd wybrany w ogólnonarodowych i wolnych wyborach uważasz za marionetkowy?

Bielak napisał(a):I sadam nie mógł liczyć na sprawiedliwy proces tylko na taką sopkę jaka była.

Jaki Twoim zdaniem powinien przebiegać proces żeby go nie uznać za szopkę i w którym momencie procesu Sadama zostały złamane jakiekolwiek zasady niezależnego sądownictwa?
<<

magik

Przyjaciel forum

Posty: 273

Postdodano 30 gru 2006, o 16:11


A ja chce obejrzeć filmik jak go wieszali Ma go ktoś może???
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 30 gru 2006, o 16:16


bielak: jaki to wg. ciebie sprawiedliwy proces? taki, w ktorym saddam by wygral? nie mozesz twierdzic, ze obecny rzad sklada sie ze zdrajcow, poniewaz to ludzie go wybrali, a nie znajomi saddama wykorzystali to, ze go nie ma i przejeli sobie wladze. nawet gdyby saddam byl legalnym prezydentem, to czy to pozwala na zabijanie setek tysiecy niewinnych ludzi? cos ci sie chyba pomylilo. wg. mnie smierc jest zbyt lagodna. gdyby tak mozna bylo, to powinien zginac tyle razy, ile osob przez niego stracilo zycie i w taki sam sposob.
uwazam, ze misja w iraku i smierc przesladowcy pozwola na to, aby nastepne pokolenia zyly w normalnym panstwie. terrorysci nie beda atakowac wiecznie.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

Piekny_Mati

Użytkownik

Posty: 15

Lokalizacja: Białystok

Postdodano 31 gru 2006, o 20:58

<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 2 sty 2007, o 00:03


alvaro napisał(a):Kiedy za czasów rządów Husajna odbyły się w Iraku wolne wybory pod nadzorem jakiejś organizacji zachodniej?


To są wolne wybory ? Ale racja nie było tam takowych.

dawidg, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, tak samo można by zgładzić Trumana za spuszczenie atomówki na Japonię, ale tego nie zrobiono, bo USA zawsze są tymi "dobrymi". A w moich oczach to była dużo większa tragedia. Husajn decydował o życiu i śmierci swojego narodu, Truman i w ogóle często amerykanie decydują o żywocie innych nacji.

Co do kary śmierci dla mnie trochę zbyt proste rozwiązanie, może zabrzmieć to trochę dziwnie ale jest zbyt humanitarne dla takich ludzi, bardziej adekwatne byłyby kary stosowane w średniowieczu , ewentualnie jakieś kamieniołomy, albo lochy tak żeby poczuł że za coś pokutuje, a tak ciach prach i ma z głowy.
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 2 sty 2007, o 00:13


KaruzeL napisał(a):może zabrzmieć to trochę dziwnie ale jest zbyt humanitarne dla takich ludzi

napisalem dokladni w jaki sposob nalezy takich karac.

KaruzeL napisał(a):dawidg, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, tak samo można by zgładzić Trumana za spuszczenie atomówki na Japonię, ale tego nie zrobiono, bo USA zawsze są tymi "dobrymi". A w moich oczach to była dużo większa tragedia. Husajn decydował o życiu i śmierci swojego narodu, Truman i w ogóle często amerykanie decydują o żywocie innych nacji.

nie mam nic przeciwko temu, aby jakis kraj decydowal o zyciu innych nacji, ale pod warunkiem, ze podejmuje sluszne decyzje i nie dziala na szkode tych "innych nacji". teraz pozostaje pytanie: czy to dobrze, ze ameryka wkroczyla do iraku? wydaje mi sie, ze tak, bo w ten sposob nastepne pokolenia irakijczykow beda mogly lepiej zyc.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

kandziak

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 232

Lokalizacja: Chojnów

Postdodano 2 sty 2007, o 00:27


magik napisał(a):A ja chce obejrzeć filmik jak go wieszali Ma go ktoś może???

Magik prosisz i masz http://www.smog.pl/wideo/6619/smierc_sa ... _telefonu/
http://www.smog.pl/wideo/6588/egzekucja ... _husseina/

Obrazek

<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 2 sty 2007, o 00:46


dawidg napisał(a):czy to dobrze, ze ameryka wkroczyla do iraku? wydaje mi sie, ze tak, bo w ten sposob nastepne pokolenia irakijczykow beda mogly lepiej zyc.


Tego dowiemy się dopiero za paręnaście lat, teraz na razie Irakijczyk ma gorzej wcześniej wiedział skąd może przyjść atak i czego się spodziewać, a teraz nie zna ani miejsca ani godziny. Później kto wie jak będzie, ale gorzej już raczej być nie może. W każdym razie dobrze im życzę. No i zobaczymy kto będzie handlował ropą Iraku...
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 2 sty 2007, o 00:50


a według mnie to nie był Husajn, podstawili kogoś tam za niego, a amerykanie mają dalej go w swoich łapach :]
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 2 sty 2007, o 00:52


KaruzeL napisał(a):Tego dowiemy się dopiero za paręnaście lat, teraz na razie Irakijczyk ma gorzej wcześniej

kwestia mniejszego i wiekszego zla. poswiecil bys jedno pokolenia dla dobra wszystkich nastepnych?
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 2 sty 2007, o 01:01


dawidg napisał(a):kwestia mniejszego i wiekszego zla. poswiecil bys jedno pokolenia dla dobra wszystkich nastepnych?
wszystkich? a skąd wiesz że następne pokolenia nie będą miały gorzej?
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 2 sty 2007, o 01:13


dawidg napisał(a):kwestia mniejszego i wiekszego zla. poswiecil bys jedno pokolenia dla dobra wszystkich nastepnych?


Medal ma dwie strony, owszem może być lepiej, ale może być też tak że Irak nie będzie mógł wydobywać na swojej ziemi swoich surowców naturalnych. A to ma ogromny wpływ na akurat to państwo jak i zresztą na każde. A Saddam już długo by nie pociągnął... chociaż pewnie i tak niewiele by to zmieniło. Nas radziecka armia "uwolniła" od germanizacji i czy dla Nas był to dobre rozwiązanie...
<<

luke

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 51

Lokalizacja: Ruda Śląska

Postdodano 2 sty 2007, o 10:21


Jestem przeciwny zabijaniu kogokolwiek, wiec nie pochwalam tego co sie stalo.
So take my hands and come with me
We will change reality
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 2 sty 2007, o 16:32


KaruzeL napisał(a): A Saddam już długo by nie pociągnął...

...wiec panstwem zaja by sie jakis jego zaufany wspolpracownik (zapomniales dokonczyc)

KaruzeL napisał(a): Nas radziecka armia "uwolniła" od germanizacji i czy dla Nas był to dobre rozwiązanie...

coz... widze pewna subtelna roznice. irakijczycy obecnie sami prosza, aby wojska amerykanskie zostaly w iraku do ustabilizowania sie sytuacji. my za to nie mielismy prawa glosu - nie podoba ci sie komunistyczna wladza to do piachu.

Cya napisał(a):wszystkich? a skąd wiesz że następne pokolenia nie będą miały gorzej?

poniewaz z uplywem czasu sytuacja w iraku ciagle sie stabilizuje. wkrotce zamachy nie beda tak czeste.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 2 sty 2007, o 16:41


Napisałem że niewiele by śmierć Sadama zmieniła w Iraku, w domyśle chodziło oczywiście o jakiegoś zaufanego następce.

A to czy Irakijczycy chcą żeby tam dalej stany stacjonowały, to mam mieszane uczucia, oni nie chcą okupantów, tylko rząd sprzyjający administracji Busha i pewnie tak że jakoś z nim powiązany, chce dalej tam amerykańców. Pewnie woleliby już coś pod egida ONZetu.

Siedzą już tam parę lat i sytuacja wygląda tak samo co chwile ktoś coś wysadzi i tak pewnie będzie dotąd dopóki wojsko obcego państwa będzie się u nich panoszyć po włościach. Potem albo Irakijczycy dadzą sobie z tym rade sami albo dalej będą wybuchać bomby.
<<

magik

Przyjaciel forum

Posty: 273

Postdodano 2 sty 2007, o 16:44


A dlla mnie to dziwne że w necie nie ma nigdzie pokazanej całej egzekucji tylko do momentu założenia sznura na szyję
<<

kandziak

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 232

Lokalizacja: Chojnów

Postdodano 2 sty 2007, o 17:25

Obrazek

Następna strona

 


  • Podobne tematy do Egzekucja Saddama
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Wiadomości z kraju i ze świata



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.