Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

E-Book » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Dział poświęcony dla książek oraz ciekawych publikacji

<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 12 lut 2007, o 13:39

E-Book

Lubicie czytać e-booki ?
Bo ja czasami sciągam e-booka z neta i czytam, czasami go drukuje, czasami bezpośrednio na ekranie panelu ... Jaka jest wasza opinia na temat książek elektronicznych ??
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 12 lut 2007, o 14:16


są przydatne bo nie trzeba ich kupować bo zdecydowana większość na p2p jest dostępna :D ale jak mam czytać to mnie szlag trafia, bo nie lubię czytać z monitora, wole wydrukować ;)

P.S.
sufer, jeszcze raz założysz dwa identyczne tematy, a dostaniesz drugiego warna drugi temat zamknałem bo były identyczne pierwsze posty :]
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 12 lut 2007, o 17:21


Zastanawiam się jak obiektywnie spojrzeć na ten temat, skoro pracuję w wydawnictwie, które zajmuje się sprzedażą ebooków ;)

Osobiście nadal wolę czytać tradycyjne książki, ale zdarzyło mi się czytać i elektroniczne. Uważam, że dużym plusem jest to, że można mieć np. dodatkowo formę elektroniczną, a gdy potrzebne są fragmenty, nie trzeba ich specjalnie przepisywać. Lub gdy ktoś jest zaopatrzony w syntezator mowy - można je odsłuchiwać zamiast czytać, chociaż to czasami śmiesznie wychodzi ;)

Sądzę, że dużą furorę mogą zrobić na rynku audiobooki, które będą profesjonalnie przygotowane i będzie można je odsłuchiwać w odtwarzaczu mp3, kiedy czas nam nie pozwala na czytanie :)
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 12 lut 2007, o 17:43


Nikola napisał(a):skoro pracuję w wydawnictwie, które zajmuje się sprzedażą ebooków
to w ogóle jest opłacalny interes? przecież wiadomo że praktycznie wszystkie e-booki można ściągnąć jakimś programem p2p :P
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 12 lut 2007, o 18:29


E-booki u mnie odpadaja, bo nie lubie czytać z monitora, a jak ostatnio chciałam czytac autobusie z mp4 to mnie szlag trafił przesuwajac ciągle na dół :P
A jesli nie tradycyjna, papierowa książka, która nadal lubie najbardziej to nie e-book, a audibook - fajniejsze, praktyczniejsze, mozna słuchac jak sie gdzies idzie :)
Nikola napisał(a):Sądzę, że dużą furorę mogą zrobić na rynku audiobooki

Szybko to sie u nas nie przyjmie. Tzn. duzo ludzi słucha agranicznych książek, ale w Polsce to w formie audio jest chyba tylko Harry Potter i Kod da Vinci ;D
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 12 lut 2007, o 18:35


Cya napisał(a):to w ogóle jest opłacalny interes? przecież wiadomo że praktycznie wszystkie e-booki można ściągnąć jakimś programem p2p :P


Nawet bardzo opłacalny :)

Ludziom, którzy zakupują ebooki, nawet przez chwilę nie przychodzi na myśl, żeby ściągnąć je w sposób nielegalny :) Z tą jednak różnicą, że akurat to wydawnictwo nie sprzedaje ebooków zwykłych książek, które można dostać w księgarniach. Są to ebooki, które są głównie w tematyce biznesowej, psychologicznej etc, których nie można dostać nigdzie indziej.

aja napisał(a):Szybko to sie u nas nie przyjmie. Tzn. duzo ludzi słucha agranicznych książek, ale w Polsce to w formie audio jest chyba tylko Harry Potter i Kod da Vinci ;D


Fakt, u nas to jeszcze nie ma dobrych audiobooków, ale powoli do celu ;) Bo to nie może być forma właśnie zrzucona na syntezator, bo takiego czegoś nie słuchałabym kilka godzin ;D Musi być profesjonalnie nagrane, aby mogło się tego dobrze słuchać.

Ja osobiście chętnie bym się zaopatrzyła w jakieś ulubione książki w postaci mp3, mogłabym sobie słuchać, kiedy nie mogłabym czytać :D
Ostatnio edytowano 12 lut 2007, o 18:39 przez Nikola, łącznie edytowano 1 raz
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 12 lut 2007, o 18:58


Nikola napisał(a):Bo to nie może być forma właśnie zrzucona na syntezator, bo takiego czegoś nie słuchałabym kilka godzin ;D Musi być profesjonalnie nagrane, aby mogło się tego dobrze słuchać.
to ma byś coś w stylu 13 księgi Pana Tadeusza ;) To było bardzo profesjonalne mimo że z humorem ;)
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 12 lut 2007, o 19:08


Cya napisał(a):to ma byś coś w stylu 13 księgi Pana Tadeusza ;) To było bardzo profesjonalne mimo że z humorem ;)


;)

Głownie chodzi o to, że syntezator nie jest w stanie przeczytać tego jak człowiek. No chyba że ktoś kiedyś taki dobry wymyśli :P Chociażby nie ma wtedy odpowiednich "przystanków" w czytaniu, syntezator czyta, jakby to był jeden tok tekstu, a już nie mówiąc o tym, jak czyta obcojęzyczne nazwy albo liczby, które mają być np. datami ;) Kiedyś wrzuciłam na syntezator - żeby sprawdzić, jak to wyjdzie - Kod Leonarda da Vinci - to było straszne :hah:
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 12 lut 2007, o 22:32


Syntezator robi przerwy tam gdzie jest kropka lub przecinek a tak to czyta ... jednym ciągiem.
Co do Audiobooków to fakt, była to by dobra odskocznia od tradycyjnych książek. Jeżeli były by przygotowane profesjonalnie to napewno miały by powodzenie, chodźby wieczorkiem można by było sobie posłuchać :]
13 Ksiega jest zrobiona nawet nieźle :D
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 13 lut 2007, o 00:01


teraz bodajże GW robi coś w tym stylu tylko w formacie audio :)
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 14 lut 2007, o 15:03


Nikola napisał(a):Sądzę, że dużą furorę mogą zrobić na rynku audiobooki, które będą profesjonalnie przygotowane i będzie można je odsłuchiwać w odtwarzaczu mp3, kiedy czas nam nie pozwala na czytanie

na audiobookach zasypiam i nie umiem się wsłuchać. Co chwile coś mnie dekoncentruje i musze przewijać. ebooki za to fajna sprawa (choć nie zastąpią drukowanych książdek, przynjamniej jeszcze nie). poszukuje "trylogii ciągu" williama gibsona. ma ktoś może?
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

HeroSHI

Postdodano 12 mar 2007, o 17:09


mi po audiobookach kręci się w głowie... :d :what:
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 12 mar 2007, o 23:18


Mam kilka audiobooków Chmelewskiej. Na początku w ogóle nie mogłam tego słuchać, bo zupełnie mi burzyły wszystko, ale można przywyknąć.
Do snu niezłe :)
Obrazek
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 14 mar 2007, o 01:26


ebooki fajna sprawa, chociaż wolę mieć prawdziwą książkę
teraz szukam Demonów dobrego Dextera, macie ktoś? :)
So?
<<

Wena

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 892

Lokalizacja: Radomsko

Postdodano 3 kwi 2007, o 20:17


Wolę zwykłe książki,przeczytanie e-booka za bardzo zmęczyłoby moje oczy.
<<

Guśka

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 456

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 17 kwi 2007, o 15:46


Stanowczo NIE dla e-booka.Wolę zwykła książkę którą o wiele milej się czyta niż elektroniczną.A zresztą mam prawdopodobnie skrzywienie zawodowe :P bo pracuję w poligrafii a mój mąż jest drukarzem więc jestem za zwykłymi książkami.Nie chcę aby przeminęły :)
Jak feniks z popiołu wstanę Odrodzę się By wnieść w twoje życie zamęt......
Obrazek
Obrazek
http://zibi.blogabet.com/
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 17 kwi 2007, o 16:14


Dzisiaj znalazłam zdecydowany "+" dla ebooków ;) Osobiście zwykłą książkę wolę czytać w tradycyjnej formie, ale ebook książki "naukowej" jest bardzo przyjaznym urządzeniem :) Ctrl+F i znajduję, co chcę, a w zwykłej książce przeglądanie spisu treści i szukanie w indeksie jest bardzo uciążliwe :>
<<

Wena

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 892

Lokalizacja: Radomsko

Postdodano 19 kwi 2007, o 09:49

Zgadzam się z tym co napisała Nicola, jeśli chodzi o wyszukanie potrzebnych informacji. :papa:
Następna strona

 


  • Podobne tematy do E-Book
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Kultura



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.