Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

Dexter książka » Zakończone Seriale » Dexter • seriale forumtv.pl

Pozostałe sprawy związane z serialem

Opiekun: Czesiek_PL

<<

HeroSHI

Postdodano 4 lip 2007, o 23:05

Dexter książka

Czytał może już ktoś?

Osobiście muszę się przyznać, że zaczęłam przygodę z Dexterem od 1 sezonu, potem dopiero kupiłam pierwszy tom i drugi.

Teraz, w lipcu wychodzi trzeci, ostatni z serii ;)

Nie mogę się już doczekać!!
;D

ObrazekObrazek



//dopisał: Taifun

w Polsce 1 sezon książki nazywa się: Demony Dobrego Dextera. Jest kilka tomów. Na allegro zazwyczaj są wystawione. Książka nie jest gruba i fajnie się czyta. Polecam. A podaję jeszcze link do allegro:
http://www.allegro.pl/search.php?string=dobrego+dextera


Demony Dobrego Dextera - Dekalog Dobrego Dextera - Dylematy Dobrego Dextera - Dzieło Dobrego Dextera
Ostatnio edytowano 4 lip 2007, o 23:08 przez HeroSHI, łącznie edytowano 1 raz
<<

Kwas

Użytkownik

Posty: 46

Postdodano 4 lip 2007, o 23:28


Za książkę chwyciłem zachwycony serialem, choć normalnie zrobiłbym to odwrotnie (wpierw książka, potem serial) i w sumie jakoś tak hm. Dziwnie. Pierwsze co mnie zdziwiło to że mają tylko lekko ponad 200 stron. Za mało, dużo za mało. Do Demonów przysiadłem i obaliłem w trzy dni. Na początku myslałem że będzie szło mi ciężko bo już znam wsio co i jak się stało, ale poszło szybciutko i tu się wkurzyłem, ale moje zdenerwowanie zrekompensowało zakończenie, które jest wg mnie lepsze niż w serialu. Nie takie cukierkowe. Z zakupem drugiej części sie wstrzymywałem z 2 miechy bo sobie myślałem że będę wiedział co będzie w serialu, a w tym wypadku książka jest gorsza od serialu wg mnie oczywiście ;) ale jednak się przełamałem i kupiłem z tydzień temu, ale nie mogłem zacząć, bo jakoś nie było czasu, ale jak zacząłem wczoraj to dziś już jestem po połowie :P I muszę powiedzieć że jest lepiej niż w pierwszej części.

Producenci serialu mówią że nie będą się wzorować w drugiej serii na drugiej książce, a wg mnie powinni ;) wiadomo że będą musieli coś dodać, ale mam nadzieje że wątek głównego zabójcy i Doakes'a zostanie dobrze pokazany.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 8 lip 2007, o 22:03


Skończyłem właśnie pierwszą: fajna, tylko tyle mogę powiedzieć a resztę trzeba przeżyć. Zacząłem czytać dziś w podróży i skończyłem dziś w podróży...
We Are The World haiti
<<

Kwas

Użytkownik

Posty: 46

Postdodano 11 lip 2007, o 23:19


Dobra wczoraj skończyłem drugą część, ale jakoś zapomniałem napisać. Na finał sobie zostawiłem 40 stron. Ogólnie książka mi się podobała, jednak finał jak dla mnie trochę słaby, od czasu odnalezienia Kyle przez Dextera, jakoś wszystko wychamowało i reszta dość przewidywalna, niestety. Jak początek i środek był lepszy w drugiej części, to końcówka zdecydowanie lepsza w pierwszej. Trochę się zawiodłem, liczyłem na więcej.

Co mnie uderzyło jeszcze. Jest to seria, więc wiadomo że styl jest podobny, ale jednak za bardzo na jedno kopyto Lindsay to wszystko pisze. Przynajmniej ja tak czuje. Jak czytałem drugą częsć to ciągle czułem że czytam pierwszą tylko słowa są inne. Mógłby coś zmienić, jakoś inaczej rozegrać. W trzeciej (ostatniej?) mam nadzieje że bardziej skoncentruje się na nauce Cody'ego, niż na zaspokojaniu Mrocznego Pasażera. Może to zrobić razem, tylko wtedy musi napisać ze 350-400 stron żeby to miało ręce i nogi. Jakby było dłuższe to bym sie nawet ucieszył ;)
<<

zoey

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 852

Ulubiony serial:
Supernatural

Postdodano 19 lip 2007, o 17:12


ja właśnie pozyskałam pierwszy tom jeżeli znajde czas zaczne dzis jezeli nie to jutro... jak przeczytam dołącze swój komentarz...

pozdrowienia :)
<<

zoey

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 852

Ulubiony serial:
Supernatural

Postdodano 24 lip 2007, o 13:02


powiem tak przeczytalam pierwszy tom po obejrzeniu pierwszego sezonu i mysle ze (poraz pierwszy cos takiego stwierdzam!) serial przebił książke... aczkolwiek ksiązka tez mi sie podoba i nie zaluje ze przeczytala i zamierzam przeczytac reszte serii... aczkolwiek serial zrobil na mnie naprawde pozytywne wrazenie i na ogol zawsze bylam milosniczka ksiazek i uwazalam ze filmy czy tez inne ekranizacje sa na ogol cieńsze od pierwowzoru ksiazkowego... Dexter przelamal ten moj stereotyp!...
<<

bishop

Użytkownik

Posty: 17

Postdodano 5 gru 2007, o 13:06

Re: Książki


ja póki co przeczytałem pierwszą książkę i jestem mocno rozczarowany- o wiele słabsza od serialu... polecam najpierw książkę a potem serial w odwrtonej kolejności pozostaje niedosyt... opierając się na książcze można by zrobić 2 godzninny średni film....brawo dla scenarzystów!!!
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 28 mar 2008, o 14:39

Re: Książki


Fakt, serial jest o niebo lepszy, co jest rzadkością, ale książka mi się podobała. Szczególnie pierwszy tomik.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do Dexter książka
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Pozostałe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.