Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Gdańsk mieszkanie Off-topic 396

Day Break » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

posith

Użytkownik

Postdodano 29 sty 2007, o 12:03

Day Break

Nie wiem czy slyszeliście o tym serialu - wg mnie jest świetny, trzymający w napięciu a do tego interesująco zrobiony, z ciekawym scenariuszem. niestety zdjęty z ekranu po 6tym odcinku (mialbyc jeden sezon , 13 odcinkow - beda na DVD)

o czym konkretnie?
Historia policjanta który pewnego dnia budzi się rano i dowiaduje się że jest oskarżony o morderstwo znanego prokuratora. Oczywiście nasz glina jest niewinny i stara się to udowodnić. Cały numer polega na tym że gdy dzień się kończy... zaczyna się następny ten sam dzień. (ot taka pętla czasowa , w stylu dnia świstaka). Nasz bohater jakby nie patrzeć ma jeden dzień na rozwiązanie zagadki i uratowanie siebie. Tytuł każdego odcinka zaczyna się od "Co by było gdyby.. " , każdy odcinek przedstawia różne możliwości rozwiązania danej sytuacji. Także w każdym odcinku nasz bohater coraz szybciej kojarzy fakty (ponieważ jako jedyny pamięta co się działa poprzedniego tego samego dnia:). ale może polegać tylko na pamięci bo to co zapisze "resetuje" sie nastepnego dnia. Próbuje różnych ścieżek i często orientuje się po czasie że nie zawsze może opuścić jakiś mało istotny (wg. niego) moment dnia (np nie zadzwonienie po pizzę). ponieważ kończy się to efektem motyla (nie mylić z filmem efekt motyla).

serial naprawdę trzyma w napięci (szczególnie pilot który jest porządnym kinem sensacyjnym ,wg mnie nawet bardziej dynamicznie nakręcony niż prison break). potem jest już troche spokojniej, ale intryga wciąga. wg mnie warto, jest to pozycja z dość inteligentnym (jak na USA) scenariuszem. choć nie brakuje tu niedopowiedzeń i absurdalnych rozwiązań (ale w którym serialu jest inaczej - Ci co oglądają Prison Break("Skazany na Smierc") to albo sie przekonali już albo zaraz sie przekonają że tam jest ogromna masa naciąganych scen ).- ale to nie o rzeczywistość w tym wszystkim chodzi tyklo o adrenalinkę. a Day Break potrafi jej dostarczyć, polecam go każdemu zainteresowanemu - choć ma tylko 6 odcinków.

pozdro
<<

sufer

Przyjaciel forum

Postdodano 29 sty 2007, o 13:29

Napisałeś że ma 6 odcinków i na DVD ma zostać wydane 13. Mama w związku z tym pytanko czy serial zamknie się w jakąś wspólną całość. Nie chodzi mi żebyś mi podawał zakończenie tylko żebyś napisał czy wogóle posiada zakończenie bo napisałeś żę został skasowany, a takie seriale czesto kończą się ni z tego nie z owego a często wogóle tak jak np. Hiest. Oglądam sobie a tu ni z tego nie z owego koniec i nie wiadomo co tak naprawdę się działo. Parę odcinków przygotować do skoku i .... koniec.
<<

posith

Użytkownik

Postdodano 29 sty 2007, o 15:12

sufer napisał(a):Napisałeś że ma 6 odcinków i na DVD ma zostać wydane 13. Mama w związku z tym pytanko czy serial zamknie się w jakąś wspólną całość. Nie chodzi mi żebyś mi podawał zakończenie tylko żebyś napisał czy wogóle posiada zakończenie bo napisałeś żę został skasowany, a takie seriale czesto kończą się ni z tego nie z owego a często wogóle tak jak np. Hiest. Oglądam sobie a tu ni z tego nie z owego koniec i nie wiadomo co tak naprawdę się działo. Parę odcinków przygotować do skoku i .... koniec.

Mnie też drażni to że są kasowane seriale (dobre seriale).
W zamyśle te 13 odcinków miało stanowić zamkniętą całość historii. (serial sam w sobie miałbyć zapychaczem czasu w bodajże ABC w ramach przerwy emisji LOSTów). i jako taka całośc ma być puszczony na DVD.
<<

thomasdragon

Nowy użytkownik

Postdodano 31 sty 2007, o 21:14

Day Break jest super
czekam na DVD bo warto zobaczyć z detektywem H.
<<

posith

Użytkownik

Postdodano 2 lut 2007, o 22:31

Właśnie znalazłem info w necie, że kolejne odcinki Day Break są puszczane w internecie na stronie stacji TV ABC. niestety tam mogą oglądać tylko mieszkańcy USA :(. ale za to te odcinki serialu są już na torrencie :) więc jednak obejrzę wszystkie 13 :D
<<

HeroSHI

Postdodano 10 mar 2007, o 18:29

Ile już było seznów?
<<

0lina

Przyjaciel forum

Postdodano 29 lip 2007, o 13:56

1 sezon, 13 odcinków, zamknięta całość
Już miałam założyć temat o tym serialu, bo wyszukiwarka jest upośledzona i nie znalazła tego tematu ;/
anyway, wczoraj skończyłam oglądać i jedno co mi do głowy przyszło to: wow.
Serial jest rewelacyjny, trzyma w napięciu, non stop akcja :D spiski, korupcje, zagadki, mniam :P
Chociaż po 10 odcinku myślałam, że właśnie wtedy powinien się skończyć, bo to co było dalej wydawało się być jakby oddzielną historią, ale w ostatnim odcinku wszystko ładnie się łączy ;) Rewelacyjny serial, polecam :P
<<

KraX

Przyjaciel forum

Postdodano 7 paź 2007, o 18:37

Re: Day Break

Serial rewelka, jest bardzo fajny tzryma w napięciu do ostatniego momentu. Każda decyzja ma swoje konsekwencje :D Mogłoby się wydawać, że wydarzenia nie mają nic ze sobą wspólnego i tu takie ładne połaczenie wątków na koncu. WYPIERDACHA
Niewiedza nie hańbi, większość poczytuje ją za szczęście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

eLMaQ

Moderator

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 17 paź 2007, o 22:24

KraX napisał(a):Serial rewelka, jest bardzo fajny tzryma w napięciu do ostatniego momentu. Każda decyzja ma swoje konsekwencje :D Mogłoby się wydawać, że wydarzenia nie mają nic ze sobą wspólnego i tu takie ładne połaczenie wątków na koncu. WYPIERDACHA

Zgadzam się z KraX'em w 100%. Serial jak najbardziej godny polecenia, a zwłaszcza dla tych, którzy wolą oglądać krótsze seriale. Serial trzymający w napięciu, z fajnymi wątkami, dobrze dobranymi aktorami i czystą tajemniczą i szybką akcją. :P Bardzo polecam...
<<

Pluszu

Przyjaciel forum

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 10 lip 2008, o 22:49

Moze ktos opowiedziec jak ten serial sie zakonczy? Jesstem przy 6 odcinku i za cholere nie moge sciagnac reszty.. Strasznie mnie wciagnal i jestem ciekawy co sie stalo? Jak to mozliwe ?
Obrazek