Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

czy jesteś antysemitą? » Off-topic • seriale forumtv.pl

Tematy jakie nie pasują do pozostałych działów

<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 11 gru 2006, o 22:08

czy jesteś antysemitą?

Bardzo fajny artykuł. Polecam.
No własnie. Może zanim przejdę do meritum przedstawię dwie różne definicje antysemityzmu:

Antysemityzm: pogarda i działania przeciwko ludom pochodzenia semickiego (Arabowie, żydzi, Asyryjczycy, Chaldejczycy itp.). Idea stworzona przez niemieckiego anarchistę W. Marra w 1879 roku w okresie funkcjonowania teorii o nierówności ras. Współcześnie termin przywłaszczony przez żydów, zatracił swój pierwotny sens i bywa nadużywany jako określenie piętnujące człowieka nie będącego "politycznie poprawnym".
Definicja zaczerpnięta z książki Dr A. L. Szczesniaka - Holocaust.

Antysemityzm: postawa wyrażająca się niechęcią bądź wrogością wobec Żydów lub osób pochodzenia żydowskiego, ich prześladowaniem i dyskryminacją, także poglądy uzasadniające takie działania.

Jak widać są to definicje mocno się różniące, a przecież dotyczą tego samego zagadnienia :roll:
Tak wiec, czy jestem antysemitą :?: No cóż, według kryteriów definicji pierwszej na pewno antysemitą nie jestem, bo nie przeszkadzają mi Asyryjczycy, Arabowie, czy Chaldejczycy. Druga definicja też mi nie odpowiada bo nie mam zamiaru nikogo fizycznie prześladować, a nawet nienawidzieć.

Jeszcze niedawno zaznaczyłbym pierwszą opcję, bo jako patriota przeciwstawiam się wszelkim antypolskim atakom, a tych ze strony żydwoskiej nie brakuje. A ci co im się przeciwstawiaja są automatycznie nazywani antysemitami. Jednak po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że żydów nie da się lubić ( nie mówię tu o nienawiści). Patrząc na całą historię Polski i świata nie można nie zauważyć różnych wystapień przeciwko temu plemieniu (pogromy, akta prawne skierowane przeciwko nim, itd.).No cóż, nie ma przecież skutków bez przyczyn. A były to: lichwiarstwo, oszustwa, pogarda wobec gospodarzy wypływająca z nauki rabinów (talmudu) i skrajna nienawiść do chrześcijaństa, Chrystusa i Jego Matki. Parę przykładów:
kim jest Chrystus w talmudzie -nijaki, powieszony, nieprawego łoża i syn menstruującej, miał w sobie duszę Ezawa, głupiec, obłąkany, kuglarz, zwodziciel, bałwochwalca, pogrzebany w piekle, bożek
Chrześcijanie: bałwochwalcy, gorsi niż Turcy, nierządnicy, nieczyści, zwierzętom równi, są równi gnojowi, zwierzeta, synowie diabła.

Określenia te są obrzydliwe i uwłaczają Chrystusowi naszemu Bogu i Zbawicielowi. Każdy kto kocha naszego Pana powinien się oburzyć i potepić te bluźnierstwa :!:

Nie można też pominąć ich zdradzieckich skłonności - zawsze stawali po stronie okupantów i agresorów, czego przykładem jest ich postawa wobec zaborców naszej Ojczyzny.

Żydzi, zgodnie z polityczno poprawną wizją historii świata są przedstawiani jako niewinne baranki idące na rzeź, jednak prawda jest zupełnie inna, bowiem należeli do najagresywniejszych narodów, które w okresach swoich triumfów bezlitośnie wyrzynały kogo się dało po drodze.
- podbój plemion Kanaanu
- wyrżnięcie 220 tys. Greków na Cyrenajce i 240 tys. Greków na Cyprze w 115 roku.
- masakra 90 tys. Chrześcijan w Jerozolimie w 614 roku

Trzeba tu również wspomnieć ich stosunki z masonerią, komunizmem (główni teoretycy socjalizmu i wszelkich jego odmian, w tym komunizmu - było żydami, zresztą sama liczebność osób poch. żydowskiego w partiach komunistycznych doprowadziło do powstania słynnego określenia = żydokomuna).

Współczesne postępowanie żydów też nie pozwala na odrzucenie niechęci wobec nich. Wykorzystywanie "holocaustu" do wyłudzania pieniędzy od innych narodów i zastraszania osób myślących inaczej, polityka wobec Arabów na bliskim wschodzie (ostatni pogrom niewinnych ludzi, w tym 37 dzieci).

Nie mam zamiaru się rozpisywać o kwestii żydowskiej z uwagi na ogrom tekstów internetowych i publikacji książkowych, które można bez problemu nabyć w księgarniach takich jak antyk, bastion, super24, itp.

Jakie jest Wasze zdanie :?:

[ Dodano: 2006-07-31, 11:05 ]
Polecam artykuł St. Michalkiewicza, który własnie czytam:
:arrow: http://www.michalkiewicz.pl/ncz_29-07-2006.php

[ Dodano: 2006-07-31, 11:45 ]
Oto kolejny ciekawy przypadek żydowksiej nienawiści:
http://poland.indymedia.o...l?comments=true
Obrazek
<<

luke

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 51

Lokalizacja: Ruda Śląska

Postdodano 12 gru 2006, o 21:01


Zydzi to moim zdaniem najwybitniejszy narod w dziejach ludzkosci. Genialni artysci, naukowcy, wielcy bohaterowie. Pozazdroscic tylko. Moze ich polityka nie wzbudza sympatii, ale biarac pod uwage cala ich historie jestem pelen najglebszego podziwu.
So take my hands and come with me
We will change reality
<<

Gareth

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 193

Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postdodano 13 gru 2006, o 00:58


Dzis dowiedzialem sie ciekawej rzeczy otoz zostac zydem sie nie da no chyba ze wygrasz proces w izraelskim sadzie najwyzszym. Zydem mozna byc tylko z urodzenia...
Ja tam az tak bardzo do ich wspanialosci przekonany nie jestem ale nic do nich nie mam. Moje relacje z nimi sa nader skormne :)
<<

alvaro

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 207

Lokalizacja: Ulan Bator

tlen:
alvaro_1987

gadu:
3868267

Postdodano 13 gru 2006, o 01:50


luke napisał(a):Zydzi to moim zdaniem najwybitniejszy narod w dziejach ludzkosci.

Żydzi to nie naród (no może kiedyś byli) teraz to poprostu "wyznawcy judaizmu". Czy najwybitniejszy? Moim zdaniem nie. Chocby dlatego że Chrześcijan jest więcej :P

Druga kwestia to, co rozumiemy przez pojęcie wybitność?? Artyści? i owszem, ale artystów jest pełno wszędzie, naukowcy? też ale i tych gdzie indziej ci dostatek...

Bohaterowie? tu przyznam się nie znam żadnego (raczej nie pmiętam ;) )

Rozumiem że to Twoja prywatna ocena, ale jednak określanie jednego narodu/ grupy wyznaniowej tą "najlepszą" nigdy nie pokryje się z prawdą ;)
<<

luke

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 51

Lokalizacja: Ruda Śląska

Postdodano 13 gru 2006, o 21:31


alvaro napisał(a):Żydzi to nie naród (no może kiedyś byli) teraz to poprostu "wyznawcy judaizmu".

To czy zydzi to narod, czy wyznawcy religii, zalezy od przyjetej definicji. Istnieja 2. Jedna twierdzi, ze Zydzi to ci ktorzy Zydami sie urodzili, druga, ze Zydem jest wyznawca religii mojrzeszowej. Ktora jest wlasciwa, albo przynajmniej wlasciwsza rozstrzygnac nie mozna, bo w gruncie rzeczy jest to spor o stopien determinacji osobowosci przez geny i narzucona kulture.

Czy najwybitniejszy? Moim zdaniem nie. Chocby dlatego że Chrześcijan jest więcej :P

Przejde dalej;)

Druga kwestia to, co rozumiemy przez pojęcie wybitność??

Nieprzecietnosc, wyrastanie ponad innych.

Artyści? i owszem, ale artystów jest pełno wszędzie, naukowcy? też ale i tych gdzie indziej ci dostatek...

Pozwolisz, ze uczynie dyskusje merytoryczna. Najpierw naukowcy...
Freud, Popper, Wittgenstein, Bergson, Born, Einstein, Fromm, Husserl, Marx, Ulam, Tarski, Bohr, Spinoza, Friedman, Oppenheimer... ogolem 45 noblistow z zakresu fizyki, 28 z chemii, 53 z medycyny, 21 z ekonomii, 157 medali Narodowych medali nauki, 15 nagrod Kyoto.
26% wszystkich zwyciezcow z zakresu nauk przyrodniczych nagrody Nobla, 37% NMN, 30% NK. Chyba przyznasz, ze calkiem sporo jak na narod bez panstwa stanowiacy obecnie 0,25% ludzkosci? Nawet jesli, odliczyc tych, ktorzy mieli tylko jednego z rodzicow Zyda, przyznasz, ze lista jest imponujaca...
Artysci? Prosze...
Z polskiego podworka: Baczyński, Brzechwa, Gustaw Herling-Grudziński, Jasieński, Korczak, Krall, Lem, Leśmian, Schulz, Słonimski,Stern,Tuwim,Wat...
Swiat: nie chce mi sie juz...;)
13 literackich nagrod Nobla. Przyznasz, ze sporo jak na narod bez panstwa?
Bohaterowie? tu przyznam się nie znam żadnego (raczej nie pmiętam ;) )

Zajrzyj do ksiazek z historii, a zrozumiesz, ze sporo bylo bohaterow w tym narodzie, poczawszy od zwyczajnych zolnierzy na generalach konczac...

Rozumiem że to Twoja prywatna ocena, ale jednak określanie jednego narodu/ grupy wyznaniowej tą "najlepszą" nigdy nie pokryje się z prawdą ;)

Ocena prywatna, argumentacja jak najbardziej obiektywna.
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 13 gru 2006, o 21:38


To teraz pojechałeś niesamowicie z tymi noblistami, bo to moim zdaniem wyznawcy judaizmu, aniżeli Żydzi, bo Izraela to większość na oczy nie widziała. To tak jakbym ja zaczął wypisywać wszystkich chrześcijan z całego świata i przypisał ich pod np. Watykan.

Nie jest także tajemnicą, że w większości byli zamężni, a co za tym idzie lepsze dojście do edukacji.

To jest tak jak pisanie że F. Chopin był francuzem, bo oni tak chcą, nie dlatego że nim faktycznie był.

Dla mnie pochodzenie nie jest istotne, tego człowiek nie wybiera i na podstawię tego nie powinno się go szufladkować. Aczkolwiek teraz każda niepochlebna opinie o polityce, kulturze, gotowaniu i każdej innej dziedzinie życia jest odpierane przez Izraelitów za antysemityzm i bardzo nagłaśniane, to chyba jedyne do czego mogę się przyczepić, jeżeli miałbym patrzeć na ogół narodu, no może jeszcze także do robienia z siebie i tylko siebie jedynych ofiar II wojny światowej + robienie z Polaków równorzędnych potworów co nazistów.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 13 gru 2006, o 21:52


luke napisał(a):Lem

Jak Lem był Żydem to ja jestem księdzem. To że jego rodzice mieli zydowskie pochodzenie (co właściwie też nie czyni ich super-100%-Żydami) czyni go Żydem? A nawet jeśli miałby być Żydem ze względu na wyznawanie judaizmu, to też bzdura, bo o kim jak o kim, ale o Lemie nie można powiedzieć, że był więrzący. Chyba lekka nadinterpretacja faków, mój drogi.
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Gareth

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 193

Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postdodano 13 gru 2006, o 23:06


Popper - jesli chodzilo ci o Karla to uwazam ze on mial lekko nie pokolei w glowie (opnowalbym z jego teoriami) A co do tego ze był zydem, moze mial korzenie ale zydem raczej nie był.

Marks, Popper, Lem z tego co wiem oni przyznawali sie do tego ze byli ateistami.... a nie zydami :D

Luke mieszasz pojęcia bo sa 2:
Żydzi (naród)
żydzi (wyznawcy judaizmu)
rózni je co prawda mała lietrka ale ta liertka ma znaczenie :)

I kwitujac twoje wypowiedz: Adalf Hitler podobno mial korzenie zydowskie :)
<<

luke

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 51

Lokalizacja: Ruda Śląska

Postdodano 14 gru 2006, o 00:16


KaruzeL napisał(a):To teraz pojechałeś niesamowicie z tymi noblistami, bo to moim zdaniem wyznawcy judaizmu, aniżeli Żydzi, bo Izraela to większość na oczy nie widziała. To tak jakbym ja zaczął wypisywać wszystkich chrześcijan z całego świata i przypisał ich pod np. Watykan.

Zydzi albo zydzi, z ang. Jews. Pasuje? Prawda jest taka, ze religia mojzeszowa wyznawana jest praktycznie przez jeden narod, wiec w przyblizeniu zyd=Zyd. Nie w nikam czy wszyscy Zydzi sa wierzacy. Porownaniu tego do chrzescijanstwa to jakas groteska...
To jest tak jak pisanie że F. Chopin był francuzem, bo oni tak chcą, nie dlatego że nim faktycznie był.

To nie jest jak pisanie, ze Chopin byl Francuzem, bo angielska Wiki nie ma watpliwosci co do tego, ze byl polskim pianista.

Dla mnie pochodzenie nie jest istotne, tego człowiek nie wybiera i na podstawię tego nie powinno się go szufladkować. Aczkolwiek teraz każda niepochlebna opinie o polityce, kulturze, gotowaniu i każdej innej dziedzinie życia jest odpierane przez Izraelitów za antysemityzm i bardzo nagłaśniane, to chyba jedyne do czego mogę się przyczepić, jeżeli miałbym patrzeć na ogół narodu, no może jeszcze także do robienia z siebie i tylko siebie jedynych ofiar II wojny światowej + robienie z Polaków równorzędnych potworów co nazistów.

Jezeli twierdzisz, ze Zydzi robia z nas katow to mylisz sie. Zjawisko jest duzo bardziej zlozone o czym swiadczy zarowno dluga lista polskich nazwisk na liscie Sprawiedliwych posrod narodow, oraz np. pogromy w Jedwabnem i Kielcach...

Jak Lem był Żydem to ja jestem księdzem. To że jego rodzice mieli zydowskie pochodzenie (co właściwie też nie czyni ich super-100%-Żydami) czyni go Żydem? A nawet jeśli miałby być Żydem ze względu na wyznawanie judaizmu, to też bzdura, bo o kim jak o kim, ale o Lemie nie można powiedzieć, że był więrzący. Chyba lekka nadinterpretacja faków, mój drogi.

Nie jestem biografem Lema. Posluguje sie informacjami zawartymi w Wikipedii. Jezeli, twierdzisz, ze obecnosc Lema posrod Zydow jest niesluszna- zmodyfikuj artykul.



Gareth : sluszna uwaga, thx:). Nie przyszloby mi do glowy, ze jezyk polski w przeciwienstwie do angielskiego dokonuje takiego rozroznienia;))

Odnosnie Marksa i Lema zgodze, ze byli ateistami. Popper to agnostyk.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 14 gru 2006, o 00:28


luke napisał(a):Nie jestem biografem Lema. Posluguje sie informacjami zawartymi w Wikipedii. Jezeli, twierdzisz, ze obecnosc Lema posrod Zydow jest niesluszna- zmodyfikuj artykul.

To nie posługuj się Wikipedią :P Jest tam np. napisane, że Lem jest agnostykiem, a przecież był ateistą :)
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 1 raz
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 14 gru 2006, o 00:40


luke napisał(a):To nie jest jak pisanie, ze Chopin byl Francuzem, bo angielska Wiki nie ma watpliwosci co do tego, ze byl polskim pianista.


Freud - Austria
Einstein - Niemcy

Też z wiki. Mnie chodzi o jedyny fakt, że oni tylko pochodzili z żydowskiej rodziny, a mieszkali, wychowali, kształcili się w różnych krajach i ich narodowość posiadali. Adekwatne byłby stwierdzenie, że w stanach amerykanami są tylko indianie, reszta przyjechała z różnych części świata i taką narodowość mają, także piąte pokolenie w przód.

Możesz dodać jeszcze wiele innych sławnych osób jeszcze żyjących, które idą za modą i nawracają się do odłamu judaizmu kabały.

luke napisał(a):Prawda jest taka, ze religia mojzeszowa wyznawana jest praktycznie przez jeden narod, wiec w przyblizeniu zyd=Zyd. Nie w nikam czy wszyscy Zydzi sa wierzacy.


Jeden naród ? Więcej jest amerykanów żydów aniżeli mieszkańców Izraela.
I jeszcze inne porównanie to tak jakby napisać że muzłumanin musi być arabem, co jest nieprawdą i to się ma do każdej religii. Przypisywanie religii do jednego narodu, jest błędne szczególnie przy religiach dużych - popularnych nawet trandy.

luke napisał(a):Jezeli twierdzisz, ze Zydzi robia z nas katow to mylisz sie. Zjawisko jest duzo bardziej zlozone o czym swiadczy zarowno dluga lista polskich nazwisk na liscie Sprawiedliwych posrod narodow, oraz np. pogromy w Jedwabnem i Kielcach...


Światowego Kongresu Żydów w 2006roku po wypowiedzi zastępcy sekretarza generalnego do listy Twojej możesz dorzucić jeszcze Auschwitz, twierdząc że Polacy pomagali w eksterminacji Żydów. Ładna reklama prawda, bo o tym było w każdych wiadomościach nie tylko polskich.

co jakiś czas kolejny "orzeł" nauk historycznych pisze o tym jak to Polacy praktycznie pomagali Niemcom w eksterminacji narodu Żydowskiego. Co odbija się znacznie większym echem na świecie, ponieważ orły te piszą dla bardzo poczytnych i poważanych dzienników.
<<

luke

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 51

Lokalizacja: Ruda Śląska

Postdodano 14 gru 2006, o 11:34


aja napisał(a):To nie posługuj się Wikipedią :P Jest tam np. napisane, że Lem jest agnostykiem, a przecież był ateistą :)

Jest napisane, ze jest agnostykiem, bo wynika to z cytatu. Na tej samej stronie mowa jest tez o ateizmie. Bardziej obiektywna angielska wiki, z ktorej korzystam, uzywa tylko okreslenia ateista.

Freud - Austria
Einstein - Niemcy

i?

Mnie chodzi o jedyny fakt, że oni tylko pochodzili z żydowskiej rodziny, a mieszkali, wychowali, kształcili się w różnych krajach i ich narodowość posiadali. Adekwatne byłby stwierdzenie, że w stanach amerykanami są tylko indianie, reszta przyjechała z różnych części świata i taką narodowość mają, także piąte pokolenie w przód.

Narodowosc to nie obywatelstwo. Mozna byc Polakiem a byc obywatelem USA, WB albo Francji. Dalej jestes Polakiem. To, ze masz jakis tam paszport nie zmieni prostego faktu, ze na podstawie genow mozna okreslic kim jestes.
Specyfika narodu zydowskiego jest taka, ze byli i dalej sa rozrzuceni po calym swieci. Zyjac w roznych krajach przez setki lat nie zatracili swojej odrebnosc kulturowej. Czym rozni sie Twoim zdaniem Zyd urodzony w Polsce od tego urodzonego w Niemczech? Bedzie mial stycznosc z inna kultura, ale czy to w jakims stopniu zmieni to, ze w jego zylach plynie zydowska krew?

Możesz dodać jeszcze wiele innych sławnych osób jeszcze żyjących, które idą za modą i nawracają się do odłamu judaizmu kabały.

Moge, jednak zostane przy stanowisku prezentowanym w Zarysie dziejow religii, Judaizmu jako religii o charakterze narodowym.
Jeden naród ? Więcej jest amerykanów żydów aniżeli mieszkańców Izraela.
I jeszcze inne porównanie to tak jakby napisać że muzłumanin musi być arabem, co jest nieprawdą i to się ma do każdej religii. Przypisywanie religii do jednego narodu, jest błędne szczególnie przy religiach dużych - popularnych nawet trandy.

Znowu mylisz obywatelstwo z narodem. Poza tym w Polsce jest 3 razy wiecej katolikow niz na swiecie zydow, wiec nie twierdzilbym, ze jest to jakas duza religii. No chyba, ze masz na mysli jej wplyw kulturowy, ktory jest ogromny.
Porownanie calkowicie pozbawione jest uzasadnienia. Placzesz sie w pojeciach.

Światowego Kongresu Żydów w 2006roku po wypowiedzi zastępcy sekretarza generalnego do listy Twojej możesz dorzucić jeszcze Auschwitz, twierdząc że Polacy pomagali w eksterminacji Żydów. Ładna reklama prawda, bo o tym było w każdych wiadomościach nie tylko polskich.

Kazdy ma swojego Giertycha. Ja wole sluchac tych, ktorzy mowia, ze Polska nieslusznie osadzana jest o antysemityzm.
co jakiś czas kolejny "orzeł" nauk historycznych pisze o tym jak to Polacy praktycznie pomagali Niemcom w eksterminacji narodu Żydowskiego. Co odbija się znacznie większym echem na świecie, ponieważ orły te piszą dla bardzo poczytnych i poważanych dzienników.

Przykladow, ze Polacy pomagami w eksterminacji Zydow nie brakuje. Antysemityzm byl kiedys zjawiskiem powszechnym nawet wsrod ludzi wysztalconych. Mozna prezentowac stanowisko, ze Polacy pomagali, nie bedac w sprzecznosci z faktami, jednak nie mozna zapominac, ze jest to tylko czesc prawdy.
So take my hands and come with me
We will change reality
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 14 gru 2006, o 15:55


Można powiedzieć, że ja jestem antysemitą ponieważ moje poglądy wobec polityki Izraela i do tego jak odnosi się do Polaków większość środowisk Żydowskich jest negatywna.
Jednak oczywiście "Antysemita" moim zdaniem w dzisiejszym świecie nie istnieje, ponieważ nikt nie będzie zabijał Żydów albo ich dyskryminował no może oprócz skinów itp. Mamy wolność wyznaniową itd. Może być wykorzystywane do różnych celów np. daj mi pracę chamie bo nazwę Cię antysemitą i będziesz miał problemy [przykladowo :p]. Jest to najbardziej uprzywilejowana kasta na świecie. Szkoda, że nie ma terminologii "Antypolak" bo wiele Narodów nas obraża bez konsekwencji.
Obrazek
<<

Gareth

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 193

Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postdodano 14 gru 2006, o 16:33


Podsumowując wasza dyskusje pozwole sobie zacytować słowa z pewnego filmu, znanego mniemam wszystkim :
"Kopernik też była Kobietą"


A tak abstrachując, powiedzcie mi kim był Mickiewicz: Urodzil sie na teremach dzisiejszej Białorusi, wychowal na terenie dzisiejszej Litwy, wyemigrowal na Krym, pisał w Paryżu a zmarl w Turcji :)
A Wikipedii pisze że to polski poeta...
(Luke tylko nie mow ze on tez był Żydem :D )
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 14 gru 2006, o 17:32


Jest napisane, ze jest agnostykiem, bo wynika to z cytatu. Na tej samej stronie mowa jest tez o ateizmie. Bardziej obiektywna angielska wiki, z ktorej korzystam, uzywa tylko okreslenia ateista.

Może nie zdobędę u Ciebie takiego uznania jak Wiki, ale powiem Ci jako wielka fanka Lema i niemalże 'wyznawczyni' jego poglądów, że był on ateistą :)
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

luke

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 51

Lokalizacja: Ruda Śląska

Postdodano 14 gru 2006, o 17:42


Gareth napisał(a):A tak abstrachując, powiedzcie mi kim był Mickiewicz: Urodzil sie na teremach dzisiejszej Białorusi, wychowal na terenie dzisiejszej Litwy, wyemigrowal na Krym, pisał w Paryżu a zmarl w Turcji :)
A Wikipedii pisze że to polski poeta...
(Luke tylko nie mow ze on tez był Żydem :D )

Gdzie lezy sprzecznosc miedzy urodzeniem sie na Bialorusi, wychowywaniem na Litwie, emigracji na Krymie, w Paryzu i Stambule, i byciu Polakiem? Nie byl Zydem, nikt tak nie twierdzi.
So take my hands and come with me
We will change reality
<<

marcindel

Użytkownik

Posty: 15

Postdodano 3 lut 2007, o 02:05


staram się nie być wcale anty
<<

Sil

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 6 lut 2007, o 09:25

luke napisał(a):
(Luke tylko nie mow ze on tez był Żydem )


Z tego co wiem, to jego matka była Żydówką, tyle że przyjęła chrzest.
I co? Zmienia to cokolwiek? Jego twórczośc jest mniej wartościowa? A gdyby był z Zimbabwe i był wyznawcą [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Latający_Potwór_Spaghetti]latającego potwora spaghetti[/url] to Pan Tadeusz straciłby na wartości?
Następna strona

 


  • Podobne tematy do czy jesteś antysemitą?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do O nas, inne & off-topic



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.