Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ? » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Dział poświęcony dla książek oraz ciekawych publikacji

<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 3 lip 2007, o 14:41

Bee132 napisał(a):bo jak mówi Biblia:
Każdy ma wolną wole i sam może wybierać...

ale jest też gdzieś napisane w Piśmie Świętym , że kto współżyje z osobą tej samej płci dopuszcza się największego grzechu. Dokładnie nie wiem gdzie to jest i czy takimi słowami dokładnie ale przesłanie jest proste.
Obrazek
<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 3 lip 2007, o 15:30


I schodzimy na religię...
Ale Kościół swoją drogą przyczepi się do wszystkiego...
We wszystkim, co niby "nieprawe" zobaczy cos złego...

Ich życie, ich decyzja...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

Tweener

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 312

Lokalizacja: White-stok

Postdodano 19 lip 2007, o 12:05


Ale jeżeli te osoby chcą tak żyć to czemu ktoś miałby im zabronić miłości do drugiej osoby?
"Say hello to my little friend!"
Obrazek
<<

e7ka

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 184

Lokalizacja: Warszawa

Postdodano 4 kwi 2008, o 17:24

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


Kościół swoją drogą przyczepi się do wszystkiego...
We wszystkim, co niby "nieprawe" zobaczy cos złego...


no dokładnie ;) a niby Ci ludzie właśnie w ten sposób a nie inny zostali przez Boga stworzeni, a skoro to Bóg ich tak stworzył to w czym zawinili? :P
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 6 kwi 2008, o 17:13

Re:


Bee132 napisał(a):Ale Kościół swoją drogą przyczepi się do wszystkiego...
We wszystkim, co niby "nieprawe" zobaczy cos złego...

Heh. A znasz coś takiego co było by "nieprawe" i zarazem dobre? Nic dziwnego, że Kościół "czepia się" skoro homoseksualizm nie pasuje do ideologii katolickiej. Ma do tego prawo, więc nie rozumiem oburzenia.
"Czepianie się" działa w obie strony. Homoseksualiści też chcą sprzedać swoją ideologię. Ważne jest to, czy to kupisz czy nie. Ja nie kupuję. Nie podoba mi się, że ilekroć ktoś się sprzeciwia to od razu przypina mu się łatkę nietolerancyjnego katolika. Jestem katoliczką i co? jestem przez to gorsza od "tolerancyjnych" gejów i lesbijek?
So?
<<

e7ka

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 184

Lokalizacja: Warszawa

Postdodano 6 kwi 2008, o 18:14

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


Jestem katoliczką i co? jestem przez to gorsza od "tolerancyjnych" gejów i lesbijek?

jasne że nie. ale chodzi o to by zyć i dać żyć innym. ja się nikogo nie zamierzam czepiać póki ten ktoś nie zacznie się czepiać mnie :P
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 6 kwi 2008, o 18:24

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


ale chodzi o to by zyć i dać żyć innym.

dokładnie e7ka, dokładnie o to mi chodzi. dajmy żyć i homoseksualistom, i katolikom.
So?
<<

e7ka

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 184

Lokalizacja: Warszawa

Postdodano 6 kwi 2008, o 18:42

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


ale mi chodzi też o tą klasyfikację ludzi. Bo przecież można być homoseksualistą, a zarazem praktykującym katolikiem. a wszyscy od razu robią podział i homoseksualizm pojmują jako wielki niewybaczalny grzech.. też jestem katoliczką i jak słyszę coś takiego od moich znajomych to aż mnie skręca...
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 6 kwi 2008, o 19:29

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


Bo przecież można być homoseksualistą, a zarazem praktykującym katolikiem.

polemizowałabym, ale się powstrzymam. :)
i tak nie znajdzie się dobrego rozwiązania.
So?
<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 6 kwi 2008, o 21:21


katolicy po prostu mają swoją ideologię na zewnątrz.
nikt nie patrzy na to, że ileś setek księży jest ukrytymi homoseksualistami i pedofilami.
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 6 kwi 2008, o 21:42

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


Bee132, ale powiedz czy to, że zdarzają się księża-geje oznacza, że cała katolicka ideologia jest do dupy? generalizowanie to przejaw ignorancji.
So?
<<

e7ka

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 184

Lokalizacja: Warszawa

Postdodano 6 kwi 2008, o 22:11

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


moim zdaniem to nie jest akurat generalizowanie, Bee nie napisała, że cały Kościół jest zły, tylko że nie idealny ;)
tak ja to przynajmniej zrozumiałam ;)
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 6 kwi 2008, o 22:32

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


:) e7ka, to tylko tak groźnie zabrzmiało. broń Boże nie twierdzę, że Kościół Katolicki jest idealny. :>
So?
<<

e7ka

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 184

Lokalizacja: Warszawa

Postdodano 6 kwi 2008, o 22:36

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


domyślam się :P i nie o Ciebie mi chodziło :P tylko o stosunek Kościoła do Kościoła :D
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 7 kwi 2008, o 08:30

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


henet napisał(a):
e7ka napisał(a):Bo przecież można być homoseksualistą, a zarazem praktykującym katolikiem.

polemizowałabym, ale się powstrzymam. :)
i tak nie znajdzie się dobrego rozwiązania.

z czym byś polemizowala? z tym ze gej moze byc praktykujacym katolikiem? w tym przypadku popieram w 100% e7ka [<- jak to sie czyta?????????]
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 7 kwi 2008, o 14:06

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?


DCboy, z tą polemiką chodziło mi o to, że często homoseksualistom odmawia się prawa bycia praktykującym katolikiem (mojej koleżance kazano wybrać: albo jest lesbijką albo uczestniczy w pełni w życiu Kościoła), więc nie mogą nimi być. Nie w sensie, że wśród praktykujących nie ma ani jednego geja. Przecież nawet niektórzy księża są gejami :)

Na temat homoseksualizmu mam inne zdanie niż większość "tolerancyjnych" ludzi. Bo oprócz strony "jak to fajnie jest być homoseksualistą" widziałam też tę drugą stronę - kiedy bycie homoseksualistą nie jest fajne. Boże broń, nie jestem jakąś fanatyczką religijną. I jestem hetero. Dziękuję. :)

btw. ale wywód :D
So?
<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 7 kwi 2008, o 16:09


ale tu chodzi o to, że Kościół naucza, że trzeba wszystkich kochać, a co do czego robi wielka nagonkę na homoseksualistów. Dlaczego nie wyplenią tego ze środowiska księży? Skoro tak, nie powinni czepiać się innych. Ich życie. Ich wybór. Wolna wola.
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 7 kwi 2008, o 16:23

Re: Co sądzisz o kulturze homoseksualistów ?

Zapominasz Bee132, że homoseksualiści atakują Kościół równie mocno jak Kościół atakuje ich.
A powiedz mi co takiego może zrobić Kościół? Może sobie jedynie pogadać. W dzisiejszych czasach i tak ludzie robią co chcą. Kto się przejmuje tym co tam sobie ksiądz gada, no kto? :P
To, że Kościół nie uznaje homoseksualizmu wiadomo od zawsze, no i co? przejmują się homoseksualiści? jakoś nie bardzo :)

ale się zrobiło poruszenie :) ale przynajmniej na forum jakieś oznaki życia można zauważyć :P
So?
Poprzednia stronaNastępna strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Kultura



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.