Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

Brain test, ktory testuje Twoj mozg ! » Off-topic • seriale forumtv.pl

Tematy jakie nie pasują do pozostałych działów

<<

kandziak

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 232

Lokalizacja: Chojnów

Postdodano 2 mar 2008, o 00:08

Brain test, ktory testuje Twoj mozg !

http://img125.imageshack.us/my.php?imag ... sw7dk8.gif

W którą strone kreci sie panienka ? Uśmiech

Nie czytajcie tego co jest pod spodem zanim nie zorientujecie sie w ktora strone sie kreci, tam jest tylko opisane jak to dziala Razz

przeczytaj najpierw pierwszy spoiler pozniej drugi smile.gif

Jest to tzw. Brain test, ktory testuje Twoj mozg

Przeczytaj, na czym polega. ( ale dopiero jak odpowiesz sobie na pytanie w ktora strone sie keci)

Najpierw statystyka: Figurka czesciej kreci sie ludziom w prawo. Najczesciej kobietom. Kobiet, ktorym sie kreci w lewo jest zaledwie 1/4. Wsrod mezczyzn jest znacznie wiecej tych ?krecacych sie w lewo", ale mimo to jest to tylko niecala polowa meskiej populacji. Wiecej kobiet niz mezczyzn jest w stanie po czasie widziec, ze figurka sie kreci w obie strony, niektorzy nawet potrafia to zmieniac swiadomie.
O co chodzi w tym tescie? O stwierdzenie, ktora z Twoich polkul mozgu dominuje. Prawa, odpowiedzialna za uczucia, emocje, fantazje, symbolike, poczucie czasu i przestrzeni, orientacje, wyobraznie, kreatywnosc, itd. czy lewa, odpowiedzialna za logike, myslenie analityczne i matematyczne, myslenie werbalne i jezyk, praktyczne tworzenie, strategie, itd...? Jesli figurka kreci Ci sie w prawo, wskazuje to na prawa hemisfere mozgu, jesli w lewo ? na lewa.

Jak jest jednak mozliwe, ze dwie osoby widza w tym samym momencie, ze dziewczyna obraca sie w dwie rozne strony? Albo ze jedna osoba widzi ja obracajaca sie raz w lewo, za chwile w prawo? Caly dowcip polega na tym, ze poniewaz jest to tylko cien osoby, wiec u ani jednego obrazu tej animacji (jest ich w sumie 34) nie masz pewnosci, czy figurke ogladasz z przodu, z tylu, z prawej czy lewej strony, czy podniesione reka i noga jest lewa czy prawa, itd. Ogladajac obraz statycznie, jestesmy w stanie zobaczyc figurke z przodu, pozniej z tylu (ewentualnie z prawej i lewej strony). Ale kiedy te obrazy zaczniemy na siebie nakladac jak na tasmie filmowej, nasz mozg musi je ocenic jako plynny ruch, a zeby nie ?zwariowal?, musi sie zdecydowac, w ktora storne widzi ruch. Na poczatku robi to bez naszej swiadomosci.

Ci, ktorzy potrafia dobrze panowac nad swoimi mozgowymi hemisferami, sa w stanie swiadomie zmienic kierunek obracania sie figurki w dowolna strone, niektorym kierunek sie zmienia przypadkowo (nie potrafia tego zrobic sila wlasnej woli), a u tych, ktorzy widza obrot zawsze w te sama strone, wyraznie dominuje jedna hemisfera mozgu. (Mam nadzieje, ze nie ma nikogo, kto nie widzi ruchu obrotowego ? taka osoba mialaby prawdopodobnie problem z ogladaniem filmow). Ze wzgledu na niemoznosc okreslenia stron figurki, ludzie ktorzy widza zmiane kierunku, twierdza, ze ?przeskakuje z nogi na noge".

Przygotuj sie na to, ze niektorzy beda sie klocic do upadlego, ze "to przeciez niemozliwe, zeba figurka sie krecila w druga strone!" Mnie rowniez chwilke trwalo, abym mogl w to uwierzyc. Poza tym slyszalem jeszcze klika dziwnych wyjasnien od ludzi, ktorzy podejrzewali jakis podstep, ktorzy jednoczesnie starali sie z jednoznacznej odpowiedzi w lewo lub prawo wykrecic sie jakas niby dowcipna odpowiedzia, albo ?powaznym", ale tym bardziej smiesznym, karkolomnie logicznym wyjasnieniem.

Obrazek

<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 5 mar 2008, o 17:35

Re: Brain test, ktory testuje Twoj mozg !


u mnie kręci się w dwie strony. Umiem manipulować.
Jak u was?
Obrazek
<<

A-nka

Przyjaciel forum

Posty: 605

Postdodano 11 mar 2008, o 17:12

Re: Brain test, ktory testuje Twoj mozg !


U mnie kręci się tylko w prawo :P Niestety nie jestem w tej 1/4 części kobiet które widzą jak kręci sie w lewo :P
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams"
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 11 mar 2008, o 20:29

Re: Brain test, ktory testuje Twoj mozg !


Też mogę manipulować :P
trust him... he's a doctor!
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 12 mar 2008, o 15:53

Re: Brain test, ktory testuje Twoj mozg !


Ja najpierw widziałam tylko w prawo ale po chwili doszłam jak zobaczyć w lewo. Teraz już umiem manipulować.
So?
<<

izold

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 26

Lokalizacja: central

Postdodano 25 cze 2008, o 08:33

Re: Brain test, ktory testuje Twoj mozg !


też doszłam do wprawy w manipulacji :]
<<

mateusz698

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 139

Postdodano 12 sie 2008, o 22:33

Re: Brain test, ktory testuje Twoj mozg !


Co wy gadacie jak ona może się obracać w lewo ?! Wczujcie się w jej rolę, patrzcie jak obraca się jej twarz :D Nie no żadnej manipulacji nie mogę sobie nawet wyćwiczyć... prawo i już !! :P
Obrazek
<<

Nessie

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 2

Postdodano 30 gru 2009, o 00:50

Re: Brain test, ktory testuje Twoj mozg !


Ja przez dłuższy czas widziałam tylko jak się kręci w lewą strone, widocznie zaliczam się do tej 1/4 kobiet ;p
Ale po czasie udało mi się zmanipulować aby kręciła się w prawo, praktycznie bez problemu udało mi się aby z powrotem kręciła się w lewo. Ale żeby znów kręciła się w prawo miałam znowu problem, po czasie opanowałam to i potrafie manipulować. A gdy po czasie znowu popatrze na ten obrazek za każdym razem na początku widze że kręci się w lewo xD
Czas przemija nawet wtedy, kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - a mimo to przemija. Nawet mnie to dotyczy.

 


  • Podobne tematy do Brain test, ktory testuje Twoj mozg !
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do O nas, inne & off-topic



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.