Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

Bates Motel » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 22 mar 2013, o 12:35

Bates Motel

Obrazek

Bates Motel is an American drama television series developed for television by Carlton Cuse, Kerry Ehrin and Anthony Cipriano for A&E.
The series, inspired by the novel Psycho by Robert Bloch and Alfred Hitchcock's film of the same name, depicts the life of Norman Bates and his mother Norma prior to the events portrayed in Hitchcock's film. After the death of her husband, Norma purchases a motel located in the coastal town of White Pine Bay so she and Norman can start a new life.


Bates Motel (A&E) "Starting Over" Promo
Ostatnio edytowano 27 mar 2013, o 22:50 przez Raven, łącznie edytowano 1 raz
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 22 mar 2013, o 14:52

Odp: Bates Motel


Jeszcze nie obejrzałam Pilota. Jestem bardzo sceptycznie nastawiona do tego serialu, ze względu na to, że uwielbiam oryginał. Poza tym trochę dziwi mnie, że wszystko odbywa się w obecnych czasach. Skoro to prequel to powinien się dziać w odpowiednim czasie. Norma Bates z iphonem to jednak przesada. :P

Poza tym jednym z producentów jest Carlton Cuse, od Losta. Nie ufam. xD
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 22 mar 2013, o 15:18

Odp: Bates Motel


1x01 - First You Dream, Then You Die
Data emisji: 18.03.2013

Po pierwszym odcinku serial zapowiada się całkiem obiecująco.
Zaczęłam oglądać nie wiedząc w ogóle o czym to jest i dopiero w trakcie oglądania skojarzyłam imię Normana Batesa.
Jest to teoretycznie prequel do 'Psychozy' Hitchcocka, jednak akcja dzieje się w czasach dzisiejszych, młody Norman siedzi na przystanku ze słuchawkami od iPhona w uszach.
Kto nie oglądał, a planuje niech nie zagląda, dalej będą spoilery :D
Spoiler:

Wrażenia po pierwszym odcinku pozytywne. Całość składa się tylko z 10 odcinków więc ja na pewno obejrzę całość :)
Ostatnio edytowano 27 mar 2013, o 22:48 przez Raven, łącznie edytowano 1 raz
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 27 mar 2013, o 22:46

Odp: Bates Motel


1x02 - Nice Town You Picked, Norma
Data emisji: 25.03.2013

Drugi odcinek za nami. Jak na razie jest całkiem dobrze. Pojawiają się nowe wątki, postacie i tajemnice.
Spoiler:

Po tym odcinku jestem super ciekawa tego jak się dalej potoczą losy bohaterów, jak się wszyscy rozwiną i jak rozpoczęte wątki zostaną poprowadzone.
Poziom jak na razie dość dobry, nie ma szału ale zdecydowanie nie jest źle.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 28 mar 2013, o 17:41

Odp: Bates Motel


Kolejny serial, który dołącza do mojej listy "do obejrzenia z tego sezonu". :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 29 mar 2013, o 23:22

Odp: Bates Motel


Mi się pierwszy odcinek zaledwie podobał. Oto wrażenia:
Spoiler:


Jednak będę oglądał dalej bo jestem ciekaw jak to się rozwinie.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 6 kwi 2013, o 13:49

Odp: Bates Motel


1x03 - What's Wrong with Norman
Data emisji: 1.04.2013
No nieźle, nieźle. W zasadzie to coraz lepiej.

Spoiler:


Robi się coraz ciekawie, a z zapowiedzi następnego odcinka wynika, że będzie jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 kwi 2013, o 13:09

Odp: Bates Motel


1x04 - Trust Me
Data emisji: 8.04.2013
Przyznaję, że szału nie było w tym odcinku ale i tak ogląda się ciągle dość dobrze. Mam jednak wielkie nadzieje na to, że poziom się troszkę podniesie w następnych odcinkach.
Spoiler:
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 kwi 2013, o 14:56

Odp: Bates Motel


1x05 - Ocean View
Data emisji: 15.04.2013
No to się porobiło, intrygi i tajemnice się mnożą niesamowicie w tym serialu.
Spoiler:

Mam wrażenie, że jest lepiej niż w poprzednim odcinku, jedna tajemnica się po części rozwiązała, ale za to przybyła następna. Pokręcone miasto i ludzie :D
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 19 kwi 2013, o 19:58

Odp: Bates Motel


Po trzech odcinkach zrezygnowałem. Za dużo tego wszystkiego jak na jedno małe miasteczko. Niezaprzeczalny plus serialu to relację Norma/Norman ale tylko dla nich nie opłaca się go oglądać.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 kwi 2013, o 20:24

Re: Odp: Bates Motel


Czesiek_PL napisał(a):Po trzech odcinkach zrezygnowałem. Za dużo tego wszystkiego jak na jedno małe miasteczko. Niezaprzeczalny plus serialu to relację Norma/Norman ale tylko dla nich nie opłaca się go oglądać.

Zgadzam się, ze miasteczko jest chore. Zbyt dużo intryg, sekretów, bezprawia, kilka rzeczy się kupy nie trzyma, ale ja mimo wszystko, będąc już na półmetku, dotrwam do końca serii.
Btw. na filmwebie pojawiło się kolejne dziesięć odcinków 2 serii. A ja naiwna liczyłam, że będzie to coś krótkiego. I teraz sama zaczynam mieć wątpliwości, bo wydaje mi się, że lepiej by na tym twórcy wyszli gdyby nam zaserwowali dziesięć mocnych odcinków. Przy dwudziestym te wszystkie sekrety i intrygi mogą się zacząć plątać, albo co gorsza nudzić...
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 19 kwi 2013, o 23:23

Odp: Bates Motel


Ja też na początku wyczytałem, że to będzie miniseria. 10 odcinków i spójną historię jeszcze bym obejrzał, nawet jakby było słabe bo bym liczył że będzie lepiej. Najwyżej bym się rozczarował. Tak to pewnie w finale będzie cliffhanger, który zmieni wszystko i pokażę że to miasteczko jest jeszcze bardziej pokręcone. Wolę obejrzeć coś innego.

Najbardziej mnie jednak boli to że przed Bates Motel obejrzałem Psychozę i dlatego strasznie mi nie pasuje taka geneza psychopatycznego mordercy. Chyba każde kto spędzi tam kilka lat by naszła chęć mordowania.
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 20 kwi 2013, o 20:33

Odp: Bates Motel


Jestem po obejrzeniu wszystkich pięciu odcinków i w sumie całkiem mi się podobało. Nieco to wszystko zagmatwane i faktycznie w jednym państwie potrafi się tyle w ciągu roku nie dziać. Sama fabuła całkiem przypadła mi do gustu i, z braku laku, pewnie będę oglądał dalej. Pilot był, tak jak w przypadku Hannibala, nieco słaby. Dalej wszystko się rozkręca na szczęście. Mam jednak cichą nadzieję, że nie zrobi się z tego jakaś przedłużana nuda i nie zaczną na siłę dorabiać tam bezsensownych wątków, tylko wszystko skończy się na trzech sezonach (na razie zapowiedziane 20 odcinków - 2 sezony).
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 29 kwi 2013, o 15:12

Odp: Bates Motel


Odświeżę nieco temat o tym serialu, bo właśnie obejrzałem szósty odcinek.
Spoiler:


Jestem bardzo ciekawy, czy ktoś ogląda i czy ma jakiekolwiek informacje na temat Bates Motel. Wiadomo ile sezonów planują? Jak z oglądalnością?
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 29 kwi 2013, o 23:32

Odp: Bates Motel


Nie oglądam, wszyscy zachwycają się klimatem, a ja go nie czuję...
Oglądalność jak na standardy A&E wysoka, tak bardzo że kolejny sezon był pewniakiem i został zamówiony po 3 epizodzie. I jeśli się utrzyma serial będzie przeciągany w nieskończoność bo jakoś nie chcę mi się wierzyć, że stacja zabiję swoją złotą kurę. Chyba że ludzie przestaną to oglądać, ale na to akurat nie ma co liczyć. Obecnie jest boom na horrory na kablówkach więc serial ma zapewnioną przyszłość na parę lat.
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 30 kwi 2013, o 00:07

Odp: Bates Motel


W sumie milo slyszec, ze ktos cos w koncu oglada... Chyba wole patrzec na nieskonczona ilosc odcinkow i walkowanie tych samych tematow niz anulowanie seriali po pierwszym sezonie.
Dobrego horroru jeszcze zadnego nie widzialem. W tej wersji serialowej, rzecz jasna. Takze pewnie bede ogladal. Klimat jest i obsada niezla.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 30 kwi 2013, o 00:42

Odp: Bates Motel


Podobno America Horror Story dobre. Hemlock Grove mówią że średnie, ale znalazło swoją niszę, bardziej to Zmierzch dla dorosłych niż coś ambitniejszego. Ja zobaczę, ale raczej za jakiś czas. Z horrorow ostatnio wyszło 666 Park Ave. Podobało się kilku osoba, ale anulowali. Serial od ABC więc szansę na to były >50%. Jest też The Walking Dead, ale tego polecać nie trzeba, to trzeba oglądać.
Ja polecam obejrzeć materiał który posłużył na tą adaptację czyli Psychoze - świetny film mimo tylu lat na karku. Tylko, że patrząc z tej perspektywy serial dużo tracji.
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 1 maja 2013, o 13:51

Odp: Bates Motel

Nie wiem, skąd taki zachwyt Walking Dead, ale może kiedyś to zrozumiem...
Psychozę widziałem. ;)
Następna strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.