Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 8

7x01 Are You....? » Dexter » Odcinki • seriale forumtv.pl

2012

Opiekun: Czesiek_PL

<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 23 wrz 2012, o 18:16

7x01 Are You....?

Spoiler:

30.09.2012
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 1 paź 2012, o 21:08

Re: 7x01 Are You....?


No i Dexter powrócił! Mogło być lepiej, ale odcinek i tak trzymał poziom. ;)
Sam początek bardzo dobry, kiedy to Dex jedzie na lotnisko i kupuje bilet do Budapesztu. :D Potem ta rozmowa w kościele, jak Dexter wmawia Debrze, że zabił Travisa w samoobronie. Pomysł ze spaleniem kościoła całkiem ciekawy, ale kiedy ktoś działa szybko, to niestety popełnia błędy. ;) Laguerta znalazła szkło z krwią Travisa i potem powiązała to (z pomocą Masuki) z Rzeźnikiem z zatoki. Ciekawe co dalej z tym zrobi.

Louis zablokował konta bankowe Dexa. Nawet nie wiemy kim on jest i czego chce od naszego bohatera, ale mam nadzieję, że to się wyjaśni.

Ciekawa jak się potoczy sprawa z zabójstwem tego policjanta (Mike'a, o ile dobrze zapamiętałem ;)). Dex szybko znalazł tego, kto to zrobił i jeszcze szybciej zrobił to, co robi najlepiej. Jednak wydaje mi się, że tak to się nie skończy.

Końcówka wgniata w fotel. Dex powiedział Debrze, że jest seryjnym mordercą. Debra pewnie będzie chciała to zaakceptować, ale czy tak się stanie?

Ciekawe jak dalej potoczy się akcja w 7. sezonie... Po słabym szóstym sezonie, aktualny mógł wrócić "Dexterowi" wysoki poziom.
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).
<<

zis

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 8

Ulubiony serial:
Tylko jeden?

Postdodano 1 paź 2012, o 23:31

Re: 7x01 Are You....?


Ogólnie to odcinek bardzo mi się podobał ale oczywiście zawsze znajdzie się coś do czego można się przyczepić ale o tym później zacznijmy od tego co mi się najbardziej podobało w odcinku.

Pierwsza scena w moim odczujcie naprawdę im wyszła dałem się zwieść do samego końca bo aż do lotniska.
Tak samo scena w kościele zasługuje na plus przez grę Dextera, który zachowuje się jak by był w amoku i nie wie co robi.
Debra też bardzo dobrze wypadła jak postać, która jest wewnętrznie z konfliktowanie i do której docierają stłumione wspomnienia.
Również scena z zabiciem Mike'a moim zdaniem była świetnie wstawiona bo moje myśli były skupione na Dexterze i Debrze a tu nagle scena w której ktoś ginie i do tego ginie strasznie szybko bez zastanowienia.
Improwizacja Dextera w morderstwie też wyszła im świetnie - o tu są jakieś paski tam jakaś gaśnica i worek o a tutaj jest duża walizka na pewno się przyda (mam nadzieje, że będzie więcej takich akcji w przyszłości)
Ostatni duży plus oczywiście za ostatnią scenę, gdzie Debra siedzi w pokoju Dexa i już wie wszystko chociaż drugie pytanie Debry "Czy jest seryjnym mordercą?" gdy sekundę wcześniej spytała "Czy to on zabił tych wszystkich ludzi?" jest trochę bezsensu ale przymknę na to oko

Co do minusów to będzie ich mało. Najbardziej niepodobało mi się:

To w jaki sposób Laguerta znalazło to szkiełko z krwią. Moim zdaniem było to zrobione trochę lipnie, że w jakiejś studzience wypatrzyła szkiełko...
Do minusów zaliczam scenę z Luisem, która w moim odczucie w ogóle nie pasowała do pierwszego odcinka chodź nie powiem ten wątek może być ciekawy
Zapraszam (jeśli oczywiście masz ochotę) na mojego bloga o serialach - http://scianadziwnychmysli.blogspot.com
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 2 paź 2012, o 11:41

Re: 7x01 Are You....?


Dexter wrócił w świetnej formie.

W odcinku znalazło się wszystko czego oczekiwałem. Ostateczna prawda wychodzi na końcu na jaw i nie będzie 10 odcinków dochodzenia do prawdy. Sprawa mafii wydaje się bardzo ciekawa, to będzie bardzo mocarny "przeciwnik" dla Dextera. Jeszcze nigdy nie miał do czynienia z taką wielką organizacją przestępczą. Wystarczy pewnie zapolować na managera klubu i szefa.

No i to co mnie zainteresowało najbardziej - Luis. Co ten koleś planuje? Jest przebiegły i przypuszczam, że zna większość prawdy o Dexterze. Gdyby tak nie było baaaardzo bym się zdziwił.

Czekam na kolejny odcinek, równie mocno jak na tą premierę :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 paź 2012, o 22:27

Re: 7x01 Are You....?


Zaskakująco dobry odcinek. Nie spodziewałem się że po poprzednim sezonie tak bardzo mi się spodoba Dexter. Początek ciekawy i taka zabawa z widzami przez co jeszcze lepiej się to oglądało. Bo przecież jak to możliwe żeby Dexter wylatywał?! Jednak ładnie to wszystko zostało rozpisane.

Sceny z Debrą też niczego sobie. Ta otwierająca świetna! Szok i niedowierzania, a potem akceptacja. I przez ten cały odcinek powolne dochodzenie do prawdy by w ostatniej scenie doszło do kulminacji i Dexter przyznał się, że jest seryjnym mordercą. Ogromnie jestem ciekaw jak się będą układały relację między rodzeństwem i czego jeszcze się dowie Deb.

Flashbacki z młodymi przyjemne. Trochę ojca, trochę o mrocznej stronie Dexa i trochę o miłości brata do siostry.

Samo zabójstwo niczym się nie wyróżniło, rozmowa przy stole też słabiutka jednak fajnie że Dexter w końcu mógł kogoś zabić :) Ciekawe tylko jak to się będzie wiązało z ukraińską mafią. I niech w końcu Yvonne się pojawi! :D

Śmiercią Mike się nie przejąłem. Umarł, trudno, płakał nie będę. Dochodzenie Marii i wątek z Luisem też mnie mało co obchodzą. Kolejne zapychające wątki, ale dobrze że przynajmniej tyczą się Dextera.
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 3 paź 2012, o 13:32

Re: 7x01 Are You....?


Dexter powrócił i jest nieźle, aczkolwiek szału nie ma.
Szybkie zabójstwo po takiej wtopie wydaje się być rozwiązaniem mocno naciąganym.
Numer z "kolekcjonerskim szkiełkiem" jest największym przegięciem w historii tego serialu. I co, może teraz rozpocznie się wątek "Doake's is alive"?

Śmiercią Mike się nie przejąłem.


Spokojnie, może zrobi karierę w SOA? Ma na to jeszcze 10 odcinków.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 3 paź 2012, o 13:37

Re: 7x01 Are You....?


Maniac_ napisał(a):I co, może teraz rozpocznie się wątek "Doake's is alive"?


Kto wie, biorąc pod uwagę że ostatni epizod tego sezonu nosi tytuł
Spoiler:
;)
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 3 paź 2012, o 16:57

Re: 7x01 Are You....?


Maniac_ napisał(a): I co, może teraz rozpocznie się wątek "Doake's is alive"?


A Luis jest jego wspólnikiem... ;)
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 3 paź 2012, o 16:59

Re: 7x01 Are You....?


Maniac_ napisał(a):
Numer z "kolekcjonerskim szkiełkiem" jest największym przegięciem w historii tego serialu. I co, może teraz rozpocznie się wątek "Doake's is alive"?


Nie rozumiem, dlaczego niby?
Maria nigdy nie wierzyla, ze Doake's byl zabojca, wiec teraz raczej bd szukala prawdziwego sprawcy.
Obrazek
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 4 paź 2012, o 11:15

Re: 7x01 Are You....?


Podobało mi się, dobrze zapowiadają się wątki :)
Ciekawe jak to będzie z Deb i Dexem :D
Louis jest creepy, o co mu chodzi ?
Laguerta wpadła na trop.. coś mi się zdaje, że długo nie pożyje.
Quinn wygląda okropnie :P
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 7 paź 2012, o 13:40

Re: 7x01 Are You....?


Bardzo udany powrót Dextera :).
Deb nie dała spokoju bratu i w końcu wyciągnęła od niego całą prawde, ciekawe jak to się teraz rozwinie. Pewnie będzie próbowała to zaakceptować, co nie będzie łatwe.
Luis coś kombinuje i... podoba mi się to, choć nie sądzę by był jakimś groźnym przeciwnikiem, ale namieszać może. Teraz na główny plan wychodzi mafia ukraińska i ten wątek również mi się podoba, na pewno będzie to groźny rywal dla Dexa:).
Szkoda czarnego, wiązałem z nim większe nadzieje, że będzie kimś w stylu Doakes, nieustępliwy i podejrzający, ale tych wątków byłoby już za dużo , także musieli się go pozbyć.
Czekam na kolejny odcinek.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 10 paź 2012, o 18:19

Re: 7x01 Are You....?


Podobało mi się.

Jak zwykle na początku sezonu oczekiwania są ogromne. Zobaczymy jak scenarzyści poradzą sobie w tym sezonie.

Debra dowiaduje się w końcu całej prawdy o Dexterze. Jak sobie z tym poradzi? Jak będzie się dalej zachowywać? Nie mam pojęcia, aczkolwiek bardzo mnie to interesuje. Dodatkowo dochodzi wątek z mafią, śledztwo Laguerty no i wścibski Louis. Oj, Dexter będzie miał naprawdę gorąco w tym sezonie!

Muszę wspomnieć jeszcze o tym, że ten odcinek moim zdaniem był kapitalnie nakręcony! Bardzo podobała mi się praca kamery. A sceny na samym początku, kiedy Dexter jedzie na lotnisko - majstersztyk!

Potencjał na ten sezon jest, teraz wszystko zależy od scenarzystów, czy tego nie skopali.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Lynns

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 259

Ulubiony serial:
Dexter, GoT, Castle, BB,

Postdodano 16 paź 2012, o 17:55

Re: 7x01 Are You....?


Cieszę się, że powrócił mój ulubiony serial. Okazało się, iż warto było czekać te ostatnie miesiące. Scena z finałowego odcinka poprzedniej serii dała mi dużo do myślenia. Wyobrażałam sobie przeróżne sceny jako kontunuację. Miło zaskoczył mnie odcinek 7x01 :) Szybkie tempo akcji - ludzie, którzy deptają po piętach Dex'a.

Ciekawi mnie tylko co z wątkiem miłości Debry do Dextera. Właściwie to zauroczenie było dziwne, ale ciekawe xD
,,Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je po­pełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." - George Bernard Shaw

Watch: Dexter, Games of Thrones, Breaking Bad, Desperate Housewives, Arrow, Castle, TVD.

Blog Watch Read Freaks
Kanał YT
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 10 cze 2013, o 17:32

Re: 7x01 Are You....?


Dobry powrót. Ciesze sie, że Debra od razu wie o bracie. Nie ma kłamania, Dex.

Śledtwo LaGuerty może byc ciekawe.

Louis... WTF?
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 16 cze 2013, o 18:28

Odp: 7x01 Are You....?


No bardzo fajny początek. Cieszę się, że już w pierwszym odcinku Debra się dowiaduje czym jest Dexter.
Świetne pozbywanie się dowodów na początku, palenie kościoła, podłożenie miecza.
No i Kiedy Debrze coś zaczęło świta, przypominać sobie stół i zaczęła łączyć informacje - Dex niby jest w pracy ale wcale go tam nie ma.
Pięknie mu mieszkanie wywaliła do góry nogami i znalazła wszystko.
I jeszcze LaGuerta będzie dochodzić skąd to szkiełko się tam wzięło i do kogo należy.

 


  • Podobne tematy do 7x01 Are You....?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 7



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.