Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 18

6x08 - Sin of Omission » Dexter » Odcinki • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 8 lis 2011, o 19:16

6x08 - Sin of Omission

Spoiler:


Data emisji: 20.11.11
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 22 lis 2011, o 02:37

Odp: 6x08 - Sin of Omission


Przekozacki odcinek.

Kurde, już teraz nie wiem sam co myśleć o realności istnienia postaci Gellara. Wciąż są podstawy by wierzyć , że może być Tym Mrocznym Pasażerem Travisa. Nie no , serio, 80 letni dziadek, chodzi sobie gdzie żywnie mu się podoba, w dupie ma to , że jego twarz jest na okładkach wszystkich gazet, że wszyscy o nim wiedzą, wszyscy go szukają itd. A on nic sobie z tego nie robi , do tej pory nikt poza Travisem go nie widział. Pojawia się , robi coś , tylko gdy Travis jest obok.
A poza tym ta ostatnia scena, co to było? Nagle wyparował gdy Dex szedł po niego, czy wyskoczył przez okno? Może miał jakieś tajne przejście, ale…


Jest to bardzo intrygujące, a najlepsze jest to , że Travis zdaje się o tym nie wiedzieć. Jest jakby zahipnotyzowany i gdy ujawnia mu się Gellar, on sam się przemienia w innego człowieka, a raczej w samego Gellara.
Twórcy na tyle nam mieszają, że czasem przesadzają, oby wyszedł z tego naprawdę swietny koniec, bo jak na przykład nazwać scene z łopatą? Najpierw zdziwienie, bo jednak ta osoba żyje, ale według mnie , do tego uderzenia w ogóle nie doszło, pojawił się Gellar i bum! Travis się wyłączył i robił coś o czym nie miał później pojęcia(czyt. Zabił swoją siostrę). Łopata to tylko symbol, jakiegoś przebudzenia w tego kim naprawdę jest, czyli zabójcą bez świadomości.


A teraz jeszcze zapowiada się współpraca , naszych głównych bohaterów tej serii. Jeśli Travis rzeczywiście ma rozdwojenie jaźni , to Dex może mieć niemałe kłopoty z tego powodu. Jest taka podobna zbieżność między tymi postaciami, Travis jest takim odzwierciedleniem Dextera i jeszcze to nawiązanie do sióstr. Podoba mi się to wszystko :).

Co do reszty wątków w odcinku. Mamy kolejny odcinek z pijanym Quinnem, serio? Ile jeszcze mamy się z nim męczyć. Wyrażny brak pomysłu na tą postać.

Ciekawe kogo kryje LaGuerta przy zabostwie prostytutki, pewnie nowego bojfrenda, a może kogos z wydziału(Quinn?). Oby Debra naciskała jak najwięcej przy tej sprawie.
Ten Luis komputerowiec, może jeszcze namieszać, zwłaszcza jeśli dalej będzie kręcił się koło siostry Batisty i będzie ją odwiedzał w domu Dexa.

Martwi mnie sytuacja miedzy Dexem a Debrą. W tym sezonie jest już wyznaczona wyrażna granica, Dex odpycha od siebie siostrę na wszelkie możliwe sposoby i okłamuje ją do potęgi n, nic dziwnego , że Debra wariuje. Raczej w tym sezonie nie zostanie wyjawniona prawda o Dexterze, ale musi dojść do drastycznego kroku w przód fabuły, bo tak dalej nie może być. Żeby nie robić z Deb takiej idiotki.

Scena z nierządnicą fajnie pokazana, można się w głowe drapać jak to w ogóle możliwe. Zrobienie czegoś takiego na środku placu zabaw, ale pewnie nie będziemy musieli się o to martwić :).

Jednak co bije w oczy to znów ta wielkość Dexa, nad resztą. On jest mistrzem, pakerem , magikiem i tak dalej. Lubić go nie przestane nigdy , ale z tą jego wszechmocą przesadzają coraz częściej. Czy on zawsze musi być te 10 kroków w przód przed wydziałem? Ta akcja z tym kawałkiem materiału , tylko mnie rozśmieszyła, przez to jak łatwo mu to przyszło.
Jednak przez to zabójstwo, wydział od razu wyrusza na poszukiwania Travisa, co pogarsza sprawę Dexa, ale pewnie i tak sobie z tym poradzą.

Dexter wyspowiadany :D. To było dobre i to przejęcie Dexa.

Sezon nabrał rozpędu jest o wiele lepiej niż w sezonie piątym. Jednak do tych najlepszych serii chyba nie ma co porównywać, warto się skupić na tej obecnej :).

PS. Troche nabazgrałem, sory, ale coraz bardziej mnie ten sezon nakręca xD.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 gru 2011, o 18:53

Odp: 6x08 - Sin of Omission


Świetny odcinek!

Dexter z Travisem spotkali się kilka razy w tym odcinku. Dexter chce pomóc uwolnić się Travisowi od jego "Mrocznego Pasażera", którym jest Gellar. Posiłkuje się nawet Biblią. :D Kto by się spodziewał, że Dex w ogóle sięgnie do tej księgi... :) Co do teorii, że Gellar jest wytworem wyobraźni Travisa też już sam nie wiem co o tym myśleć. Niedawno od niej odszedłem, ale teraz... To wszystko wygląda tak, jakby Gellara nie było, a Travis znalazł sobie po prostu usprawiedliwienie dla tego co robi. Siostra Travisa, jak można się było spodziewać - skończyła jak Nierządnica z Babilonu. Swoją drogą strasznie podobają mi się w tym sezonie seryjne zabójstwa. To jak są ucharakteryzowane, pomysły itd. Naprawdę świeży powiew w Dexterze...

Wątek przedawkowania jakiejś laski był typowym zapychaczem i jakoś mnie nie przejął. Co on miał pokazać? Że Laguerta patrzy tylko na numerki w statystykach, a Debra w końcu uległa swojej przełożonej?

W tym odcinku genialny był Batista. :D Nie spodziewałbym się, że może być taki zazdrosny o swoją "małą" siostrzyczkę. :D Laboranta coraz bardziej lubię, spoko koleś z niego jest. :)

Ale najlepszy chyba moment odcinka, to chyba scena kiedy Dex wyznaje bylemu księdzu, że zabija ludzi. Kapitalne to było! Hall odwala kawał ogromnej roboty w tym serialu. Dla mnie jest jednym z najlepszych aktorów serialowych, jakich przyszło mi oglądać.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 gru 2011, o 22:07

Odp: 6x08 - Sin of Omission


Ludzie piszą przede mną że odcinek świetny, a ja się nudzę :P Dexter znowu gada o oczywistych rzeczach, oszukuje siostrę, prowadzi własne śledztwo i zastanawia się nad sensem wiary oraz próbuje ratować Travisa. U postaci pobocznych też nie za wspaniale - Debra przynudza na nowym stanowisku, Maria jeszcze bardziej, Quinn i Masuka byli znośni, ale tylko przez kilkanaście pierwszych sekund. Batista natomiast jest żałosny.
Dobre natomiast były sceny Travis/Geller - może nie wspaniałe, ale dobre. No i ktoś zabił siostrę Travisa i ozdobił ją na nierządnicę. Mocne. Szkoda tylko że Debra się przez to jeszcze bardziej przejmuje...
Mi scena ze spowiedzią średnio się podobała. Od kiedy Dexte taki religijny jest?
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 25 cze 2012, o 00:54

Odp: 6x08 - Sin of Omission


Travis stracił siostrę dla głupiego celu, końca świata. Wszystko się plącze coraz bardziej.
Quinn pogrąża się coraz bardziej. Ciągłe imprezy i zawalanie roboty, to się nie może dobrze skończyć.
Przedawkowanie Call Girl dość podejrzane, Laguerta mocno naciska na Debrę, żeby ta zamknęła sprawę i stara się kogoś kryć. Ciekawe kogo...
Sytuacja między Debrą a Dexterem coraz ostrzejsza. Kłótnie i wyrzuty, Dex odpycha ją od siebie, ale nie ma co się dziwić. Ona też coraz mocniej naciska, co raczej nie wyjdzie nikomu na dobre.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 25 cze 2012, o 00:54

Odp: 6x08 - Sin of Omission


Travis stracił siostrę dla głupiego celu, końca świata. Wszystko się plącze coraz bardziej.
Quinn pogrąża się coraz bardziej. Ciągłe imprezy i zawalanie roboty, to się nie może dobrze skończyć.
Przedawkowanie Call Girl dość podejrzane, Laguerta mocno naciska na Debrę, żeby ta zamknęła sprawę i stara się kogoś kryć. Ciekawe kogo...
Sytuacja między Debrą a Dexterem coraz ostrzejsza. Kłótnie i wyrzuty, Dex odpycha ją od siebie, ale nie ma co się dziwić. Ona też coraz mocniej naciska, co raczej nie wyjdzie nikomu na dobre.
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 10 cze 2013, o 10:49

Odp: 6x08 - Sin of Omission


Nie spodziewałem się, że siostra Travis zginie. Kompletna niespodzianka.

Quinn to masakra już...

Tak samo jak LaGuerta.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 6x08 - Sin of Omission
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.