Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 29

6x07 - Nebraska » Dexter » Odcinki • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 8 lis 2011, o 19:14

6x07 - Nebraska

Spoiler:


Data emisji: 13.11.11
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 16 lis 2011, o 17:34

Odp: 6x07 - Nebraska


Odcinek moim zdaniem był świetnym, z małym ale. Strasznie irytował mnie Brian. Po obejrzeniu odcinka 6. myślałem, że spodobają mi się pojawiania Briana w takiej formie, w jakiej do tej pory ukazywał nam się Harry, ale niestety. Co mnie denerwowało? Te ciągłe: "Zabij", "Nudzi mi się, może byśmy coś zabili" i tak ciągle. Ale wygląda na to, że to koniec wątku Briana, a ten odcinek był po prostu fajną odskocznią i przypomnieniem postaci.

Świetny był ten numerek Dexa z ekspedientką. :D Tylko teraz można się zastanawiać, czy aby na pewno Dexter taki jest? Przypomnijmy sobie jakiego nam go przedstawili scenarzyści w pierwszym sezonie. Jakie miał podejście do samego aktu seksualnego. Czy Dexter przez te 5 sezonów przeszedł tak ogromną przemianę? Ja tę postać wręcz ubóstwiam i nigdy nie będę obiektywny w ocenianiu go. Zawsze będę uwielbiał Dextera, ale bardziej realny i intrygujący wydawał się na samym początku serialu.

Motyw Jonaha niezwykle przypadł mi do gustu. Ciekawe odwołanie do czwartego sezonu. Cieszę się, że nie było tak jak Dex podejrzewał, czyli że to Jonah zabił rodzinę i stał się potworem. Byłoby to naciągane, a tak mamy całkiem realną historię. Dexter nie zabił Jonaha ze względu na Harrisona. Stwierdził, że Jon nie ma w sobie mrocznego pasażera i to nie pora by go zabić. Poza tym, nie oszukujmy się, Dexter po prostu szuka przykładów obalających teorię, że syn mordercy też zostaje mordercą. :)

U Debry nudno było. Praca, praca i tylko praca. Napięcie między nią a Quinnem chyba opadło i polepszyli stosunki. Fajnie, że Quinn w końcu przestał zachowywać się jak dupek. :P

U Travisa z kolei mega ciekawie. Niestety raczej na pewno teoria o której pisał kilka odcinków temu nadal i na której sprawdzenie bardzo byłem napalony została obalona. Profesor to nie wytwór wyobraźni Travisa. Jest żyjącą osobą, która nieźle ma poprzestawiane we łbie i nie da spokoju Travisowi. Zresztą jak tak na spokojnie teraz o tym myślę, to przecież można było wywnioskować wcześniej, że profesor żyje i nie jest żadnym urojeniem. Ta dziewczyna z którą przespał się Travis. To Gellar ją związał, a ona przecież błagała Travisa, żeby ją od niego uwolnił. Szkoda Travisa, bo jest skazany na stracenie, a sceny z siostrą pokazują, że tak naprawdę jest dobrym człowiekiem, lecz zagubionym, szukającym szczęścia...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 16 lis 2011, o 21:36

Odp: 6x07 - Nebraska


Też wkurzał mnie Brian, myślałem, że porozmawiają o przeszłości coś, a tu tylko zabij i zabij. I wydaje sie, że był to gościnny, jednoodcinkowy występ, po takim występie to sie jedynie cieszyć.
Wątek z Jonahem troche znikąd wyskoczył, dobrze, że nie okazał sie zabójcą z mrocznym pasażarem, a Dex udowodnił jak ważny jest dla niego kodeks i Harrison.

Tylko teraz można się zastanawiać, czy aby na pewno Dexter taki jest?


Czyli jaki? Zrobił postęp, bo teraz jest w stanie zrobić wszystko co jest niezgodne z jego naturą, nauczył sie z tego korzystać. Dla mnie to po prostu odrobiona lekcja domowa. A czy czerpie z tego przyjemność?
Wydaje mi się , że dalej jest to ten sam Dex.

Fajny był moment zabicia tego farmera widłami , połaczenie braci :).

A więc jednak Gellar to nie jest żaden duch, niestety :). Okazuje sie , że potrafi coś robić, a teraz jeszcze musi radzić sobie z tą apokalipsą sam , bo Travis od niego odszedł. Ciekawa to też postać, mocno wpatrzona w profesorka, ale dostrzegająca wartość życia, bojąca sie ryzyka, jednak wiary sie nie pozbędzie. Tej wiary którą przelał w niego profesor i dla mnie kwestią czasu jest jego powrót do niego.
Nie na darmo tez moim zdaniem pokazywana jest tak często siostra Travisa. Wydaje mi się , że odegra ona w tym wszystkim ważną rolę.
Manipulacje doktorka zadziałają i przy kolejnym poszukiwaniu "k*rwy babilońskiej", będą ją mieli na miejscu.

Odliczałem końca sceny Debra-Quinn , bo nudne to było. Plusem jest to, że nie zeszli sie znowu , za co dziękuję.

Pomocnik Masuki niezły jest, tworzy gry komputerowe, a i jeszcze przyczynił sie do szybszego znalezienia Travisa.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 17 gru 2011, o 18:00

Odp: 6x07 - Nebraska


Średni odcinek, trochę się wynudziłem. Dexter nie zachowuje się jak Dexter czyli to co mnie najbardziej irytowałem w tym epizodzie. Jeszcze rozumiem wyprawę do Nebraski, ale numerek z ekspedientką, kradzież broni i potem strzelanina na autostradzie i w końcu zabicie właściciela motelu? Nie kupuje tego. Kłótnie z Braianem były nudne chociaż trzeba przyznać że miał kilka niezłych momentów.
Mariia wkurza jak zawsze, a Debra nie radzi sobie w pracy. Nic nowego. Do tego jeszcze Dexer ją olewa przez co robi się mi jej szkoda.
Travis porzucił swojego profesorka? Taa jasne :)
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 17 gru 2011, o 21:57

Odp: 6x07 - Nebraska


Tak. To był nie tylko najgorszy odcinek serii, ale i jeden z najgorszych całego serialu.
Powrót Briana miał dowieźć, że Dexter nie jest taki jak on i nie zabija dla zabawy. W sumie się udało. Ale po co ten szybki numerek z tą kasjerką? Do tego Dex zachował się dosyć głupio, zostawiając Deb i wyjeżdżając do Nebraski na tyle dni. Tym bardziej w środku takiego śledztwa. Głupota.

Nie pamiętam dokładnie, co działo się z Marią, ale jej postać mnie denerwuje cały czas, ot tak, za całokształt. :P

Nie będę pisał o wątku Travisa i Gellara, bo wiem jak się rozwinie. ;)

Jedyną dobrą sceną była ta, w której Harry wsiadł do samochodu Dextera.
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 25 cze 2012, o 00:46

Odp: 6x07 - Nebraska


Brian to straszna postać! Myślałam, że jakoś pomoże Dexterowi, ale faktycznie pomoże mu z problemami czy coś, coś w stylu nowego Harry'ego. A tymczasem nic tylko ciągłe namawianie to morderstwa, i to głupiego, impulsywnego morderstwa. Brian wyzwolił z Dexterze wszystkie najgorsze instynkty i zachowania. No i ten numer z ekspedientką. Dexter taki nie jest. Aż przypomniał mi się pierwszy odcinek tej serii kiedy Dex zaliczył małe co nieco od starej znajomej. Ale... To przecież nie, nie ten sam Dexter, którego przedstawiono nam w pierwszej serii. Pomieszanie z poplątaniem. Mam nadzieję, że to był jedyny odcinek w którym dostaliśmy Briana.
Jeśli chodzi o Jonah - dość ciekawy motyw. Sądziłam, że to faktycznie on był mordercą wszytko by się zgadzało, był synem mordercy, sam mógłby nim być. A tymczasem psikus. Nic nie jest takie na jakie wygląda.
Travisa mi szkoda okropnie, zaplątany w paskudne intrygi Profesora bez możliwości ucieczki.
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 9 cze 2013, o 21:50

Re: 6x07 - Nebraska


A moim zdaniem najlepszy odcinek w tym sezonie. Świetna wyprawa do Nebraski, ale przede wszystkim

BRIAN :hearth i ciemna strona Dextera. Mega to było, nie wiem jak sie mogło to komukolwiek nie podobać!

Deb rozstaje sie z Quinnem, może to i dobrze.

Travis jest dla mnie nudny. Po prostu, niestety.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 6x07 - Nebraska
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.