Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

6x04 - The Substitute » Lost » Odcinki • seriale forumtv.pl

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 10 lut 2010, o 17:59

6x04 - The Substitute

Original Airdate: Tuesday February 16th, 2010
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 11 lut 2010, o 10:11

Re: 6x04 - The Substitute


Spoiler:
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 17 lut 2010, o 20:10

Odp: 6x04 - The Substitute


Bardzo interesujący odcinek, który strasznie szybko zleciał. Już na początku wywarł na mnie dobre wrażenie jak kamera podążała za Dymkiem. Świetne i dynamiczne ujęcia. Jednak nie to w nim było najlepsze, a gra Terrego. Locke mnie od dawna denerwuje, ale aktor w tym odcinku spisał się tak genialnie, że z przyjemnością mi się to oglądało. Ten kontrast - Lock w LA nie radzi sobie w życiu, jest zagubiony, niby szykuje się do śluby, ale nie jest szczęśliwy. Wciąż szuka sensu w swoim życiu. Natomiast Fake Locke jest pewny siebie i zmierza do celi. James go od razu wyczuł co tamtego trochę zbiło z tropu ;) Podoba mi się ta pewność siebie.

Scena w jaskini niesamowita, tak jak droga do niej - najpierw pijany James, potem droga przez dżunglę z Lockem i spotkanie Richarda(Pierwszy raz widzę go takiego wystraszonego), James mierzący do Locka i grożący że go zabiję, a na końcu efektowne zejście po drabinkach. I scena w jaskini. Początek symboliczny - waga w równowadze z dwoma kamieniami - białym i czarnym, Locke bierze biały i go wyrzuca przez co czarny zyskuje przewagę. Jakże widoczna alegoria walki dobra ze złem :)

Jednak to nic w porównaniu do imion w kolejnej komnacie. Każdemu zostały przyporządkowane liczby. Dobrze znane liczby na temat których powstało dziesiątki teorii. Locke powiedział, że Jackob lubił matematykę, ale nie chcę mi się wierzyć, że to prawda bo coś musi być w nich jeszcze. Najlepsze jest jednak to, że w przypadku Sayida, Jacka i Jamesa liczby te pokrywają się z numerem siedzeń które mieli w samolocie. Oby jeszcze w tym sezonie była o nich mowa.

Locke powiedział Jamesowi, że ma trzy opcję. Jakoś mu nie wieżę. Jak dla mnie Locke manipuluję Jamesem żeby uzyskać jakiś swój nieujawniony plan. Oby tylko Sawyer też coś kombinował :P

Chłopiec w dżungli - kolejna niewiadoma. James go widział, Richard już nie, Locke natomiast z nim gadał i chłopak odniósł się do gry między Jackobem i Dymkiem. Ciekawe czy ta luką którą Czarny znalazł na pewno zadziałała. Może to jest młodsza wersja Jackoba? Trochę podobny był :]

Pogrzeb Locka świetny xD Szczególnie przemówienie Bena. Wiedziałem, że na końcu powie, że go zamordował xD i ten komentarz Lapiusa że to najdziwniejszy pogrzeb na jakim był :]

Alternate timeline Locka dobry, a to głównie z tego powodu że spotyka stare twarze. Hugo jest szefem jego szefa, Rose pracuje dla Huga, a na końcu znalazła pracę w szkole tam gdzie uczy Ben. Świetna z nim scena :) Szkoda tylko, że nie zadzwonił do Jacka, ale pewnie się jeszcze spotkają.

Drażni mnie to, że nie ruszono cliffhangera z poprzedniego odcinka. Miałem na to nadzieje bo w napisach nawet pojawiła się Emillie de Ravin. Teraz pewnie na kontynuację tego odcinka poczekamy dwa tygodnie...
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 17 lut 2010, o 21:43

Odp: 6x04 - The Substitute


Wszystko ładnie i wyczerpująco opisał Czesiek, więc ja tylko dodam, że się z nim zgadzam w 100%. :P
Świetna gra aktora, który gra Locke'a. Bardzo mnie ucieszyły również spotkania znanych osób w innych timelinie. :P Hugo zachował się świetnie.
Bardzo ciekawa scena w jaskini, te "tajemnicze" liczby przyporządkowanie do osób, które mają objąć rolę ochraniacza wyspy. To niby dlatego Jacob spotkał tą całą szóstkę. Ciekawe co z Kate, nie ma jej wśród tych osób, a Jacob spotkał ją także. Biedna, nie dostała nominacji. :P
Znowu jakiś dzieciak pojawiający się nagle na wyspie, co to za typ? :P
Robi się coraz ciekawiej, teraz czekam na wątek z Claire. :P
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 18 lut 2010, o 09:46

Re: 6x04 - The Substitute


Po poprzednim bardzo przeciętnym, a nawet słabym odcinku nadszedł czas na kolejny bardzo dobry w wykonaniu Johna Lock’a i Sawyer’a. Oby tak dalej. Fabuła tego epizodu wciągnęła mnie bez opamiętania. Wydawało mi się, że odcinek trwa dopiero 10 min, a tymczasem już koniec 

Moje pytanie brzmi: Czy teraz zacznie się już wszystko rozjaśniać, czy jeszcze bardziej gmatwać?

Nowy John próbuje przekonać Sawyera, że zna wszystkie dręczące go odpowiedzi. Pokazuje mu jaskinię, w której zapisane są nazwiska wszystkich osób przebywających na wyspie. Część z nich została skreślona, część z nich już nie żyje? Jacob wybierał swoich następców?

Mam nadzieję, że ten wątek będzie kontynuowany, bo jak na razie wątek w świątyni z Jackiem i Kate był nużący.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 18 lut 2010, o 15:30

Odp: 6x04 - The Substitute


Jak zawsze po Czesku nie ma co pisac bo wszystko zostalo juz poruszone ^^

Pierwsza polowa odcinka mi sie nie podobala, juz mialem mysli ze 6 sezon to bedzie porazka ale pozniej zaczelo sie cos dziac :)

Dalej najbardziej interesuja mnie liczby, mam nadzieje ze jeszcze to jakos rozwina.
Obrazek
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 18 lut 2010, o 15:57

Odp: 6x04 - The Substitute


juz mialem mysli ze 6 sezon to bedzie porazka ale pozniej zaczelo sie cos dziac


Co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że nie dzieje się nic tylko wtedy, gdy odcinki w 80% poświęcone są Jackowi i Kate.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 19 lut 2010, o 12:36

Odp: 6x04 - The Substitute


Do 30 minuty odcinek był potwornie nudny, co chwile ziewałem. Alternative timeline Locke'a żałosny. Nie dość, że go nie lubie, nic ciekawego sie nie działo. Akcja na wyspie już lepsza, ale też na początku niewiele się działo. Zainteresowało mnie dopiero zejście do jaskini i liczby. Ale zapewne ten wątek i tak nie zostanie poruszony do kiedyś tam, jak to było z Claire w poprzednim odcinku, której tu nie było...

Najbardziej mi sie podobała Sun - szuka tego Jina od niewiadomo kiedy, a gdy ma którąś tam szanse wpada na pomysł by pochować Locke'a, bo przecież Jin nie ucieknie. xD
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 21 lut 2010, o 11:03

Odp: 6x04 - The Substitute


Minus:
- odcinek skupił się na Locku
- prawie nic się nie działo
- nie poruszono sprawy Claire
- brak scen w świątni

Plus:
- końcówka była mocna z tymi liczbami
- co dalej z James'em?
- John w szkole spotyka Bena
trust him... he's a doctor!
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 22 lut 2010, o 12:03

Odp: 6x04 - The Substitute


Do 30 minuty odcinek był potwornie nudny, co chwile ziewałem. Alternative timeline Locke'a żałosny. Nie dość, że go nie lubie, nic ciekawego sie nie działo


Rozumiem, że alternative timeline z wiecznie uciekającą z każdej możliwej sytuacji nudnawą Kate był lepszy? :)
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 22 lut 2010, o 14:55

Re: Odp: 6x04 - The Substitute


Maniac_ napisał(a):Rozumiem, że alternative timeline z wiecznie uciekającą z każdej możliwej sytuacji nudnawą Kate był lepszy? :)


Mi o wiele bardziej spodobał się timeline Kate niż Locka.
trust him... he's a doctor!
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 22 lut 2010, o 15:58

Odp: 6x04 - The Substitute


Mi także.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 22 lut 2010, o 16:21

Odp: 6x04 - The Substitute


Wolny kraj Panowie :)
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 23 lut 2010, o 00:34

Odp: 6x04 - The Substitute


a mnie się tam ten odcinek podobał bardziej niż poprzedni o Kate :P

 


  • Podobne tematy do 6x04 - The Substitute
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.