Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

5x16 - Felina » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 30 wrz 2013, o 17:41

5x16 - Felina

Spoiler:


Data emisji: 29.09.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 30 wrz 2013, o 18:11

Odp: 5x16 - Felina


- cokolwiek bym nie napisał w tym miejscu byłoby to banalne i trywialne dlatego ograniczę się do niezbędnego minimum. Finał był niezwykle zadowalający, godna konkluzja losów Waltera White'a. Może i nie miał szybkiego tempa i niesamowitych scen, ale na pewno był odpowiednim zwieńczeniem 6 lat serialu. Wszystko co miało zostać zakończone zostało. Zero niedomówień, sytuacja jest jasna. Jeśli chodzi o Waltera. Jednak to on był głównym bohaterem serialu to na nim skupiały się te ostatnie odcinki i to jego losy były najważniejsze. Dokonał swojej zemsty i przyznał się do winy. Próbował naprawiać niektóre błędy, ale większość było nie do naprawienia. Pytanie przed finałem nie było czy zginie tylko jak. Okazało się, że ratując Jessego jego ostatni ludzki odruch. Skonał natomiast przy instrumentach chemicznych, przy jego ukochanych przedmiotach, które ukochał jak rodzinę. I to jest jego odpowiedni koniec. Marzyło mi się, że pierwszy raz zażyję swojego niebieskiego specyfiku, ale to trochę by się kłóciło z resztą serialu. On nie kochał metaamfetaminy, on kochał ją robić. Tak jak przyznał się Skylar robił to dla siebie, nie dla rodziny, czół wtedy, że żyję. Fenomenalna scena i popis aktorski Bryana Cranstona. Zresztą jak przez cały odcinek. Wizyta u Shwartzów, rozmowa z Lidią czy wujkiem Jackem - mocne sceny. Może i kameralne, ale wielkie wybuchy i twisty fabularne nie są wcale potrzebne na zakończenie, wystarczy tylko porządną konkluzja. Zresztą ciężko było o coś szokującego jeśli wątki które się nagromadziły przez tyle lat zostały rozwiązane w Ozymandias.

- jestem też zadowolony z zakończenia jakie dostał Jesse. Od dawna przewidywałem, że on powinien przeżyć bo na to zasługuje. Jest on kontrastem dla Walta - kryminalista z wyrzutami sumienia i głowa rodziny z manią wielkości i zapędami dyktatorskim. Piękna była scena gdy w swojej klatce wyobrażał sobie, że tworzy drewniane pudełko zamiast gotować metę, to samo pudełko, o którym była mowa gdy był na odwyku. Przeżył, nie zabił też Walta, ostatecznie uwolnił się od jego wpływu i zaczął nowe życie. Nie będzie one radosne po tym czego doświadczył, ale na nie zasłużył. A ostatnia z nim scena gdy pędzi samochodem to taki teaser nowego Need for Speeda.

- ciesze się też z pojawienia się Skinny Pete i Badgera czyli "the two best hit men west of the Mississippi" czyli niezwykle udany komediowy przerywnik. Zresztą nie jedyny. Mimo, że było czuć niezwykle napięcie jak Walt przechadzał się po domu Schawrtzów przypominało to trochę jakiś horror. Albo Marie mówiąca o sąsiadce. Dramatyzm przez cały odcinek, ale i delikatne rozluźnienie, które było potrzebne.

- jak w takim razie plasuje się Breaking Bad w moim prywatnym rankingu? Na 76 skończonych seriali ląduje na pierwszym miejscu zaraz obok The Wire. Nie potrafię zdecydować, który z nich jest lepszy. Nie da się. Obydwa to arcydzieła telewizji, ale przedstawiają odmienną tematykę. Niby ich wspólną częścią jest to, że zagłębiają się w ludzką psychikę, ale jeden z nich skupia się na społeczeństwie i w naturalistyczny sposób ją ilustruje, drugi natomiast to ewolucja bohatera, zaglądanie w mroczne zakamarki ludzkiej duszy. Razem stanowią o silę medium jakim jest telewizja.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 30 wrz 2013, o 22:53

Odp: 5x16 - Felina


Aż się serce kraje, że to już koniec.
Chyba nikt nie spodziewał się, że Walter dostanie happy end i będzie żył długo i szczęśliwie. Super, że udało mu się pozamykać wszystkie sprawy. Pięknie rozegrał problem pieniędzy dla Flynna. Zobaczył się z żoną, podał jej namiary na miejsce pochówku Hanka i Gomiego i ostatni raz zobaczył swoją córeczkę i syna.
Genialnie - jak zwykle - wszystko sobie zaplanował. Lydia dostała truciznę zabraną z domu w słodziku. Banda Jacka wybita co do duszy. Co mi się w tym podobało to jego odpowiedź na ostatnie słowa Jacka. Już go kasa nie obchodzi, przyszedł dokończyć sprawy i nic więcej go nie obchodzi.
Piękna scena ponownego spotkania z Jessiem. Już wydawało mi się, że może po wejściu do samochodu jeszcze go na 'do widzenia' potrąci,a jednak nie. Super mocna scena z reakcją Jessiego na wolność. I bardzo się cieszę, że tak a nie inaczej się dla niego to wszystko skoczyło. Na prawdę, dość już przeszedł i zasłużył na to, żeby wyjść z wszystkiego cało.
Finał jako całość był dość spokojny, akcja się rozwijała bez pośpiechu ale też nie było potrzeby by cokolwiek pospieszać. Po kilku ostatnich odcinka tutaj dla odmiany był spokojny, stateczny Walter, który swoim tempem zmierza ku końcowi i wszystko rozegrało się pięknie w ten sposób.
Scena ze Skylar też bardzo dobra. Wreszcie przyznał, że tak na prawdę gotował bo to kochał, dawało mu to władzę i siłę. Skończył z wymówkami i wykrętami. I też przyszło mu umrzeć otoczonym przez to co tak go pochłonęło bez reszty. Jak władca w swoim pałacu - Heisenberg w laboratorium. Myślę, e to był dla niego bardzo dobry koniec. Pogodził się z wszystkimi i chyba z samym sobą i przynajmniej odszedł spokojny, że nic już za nim czy nad nim lub jego rodziną nie ciąży.
Nie ma we mnie ani kropli rozczarowania, jestem absolutnie i całkowicie usatysfakcjonowana zakończeniem, które dostaliśmy. Wszystkie wątki zostały wyjaśnione i zamknięte a każdy z bohaterów skończył w odpowiedni dla niego sposób. Będzie mi bardzo brakowało 'Breaking Bad'. Ale cieszę się że miałam okazję obejrzeć coś tak dobrego i że tak 'dobrze' się ten majstersztyk skończył.
<<

Edwin007

Nowy użytkownik

Posty: 3

Ulubiony serial:
Breaking Bad

Postdodano 7 paź 2013, o 10:12

Odp: 5x16 - Felina


Napiszę krótko. Miałem łzy w oczach podczas finalnej piosenki, gdy kamera odjeżdzała od twarzy martwego Walta. Jest to tym dziwniejsze, że Walt byłantybohaterem i zwyczajnie go nie lubiłem już gdzieś od 3 sezonu! Może to po prostu melancholia związana z końcem serialu? Który inny serial wywoła takie emocje
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 8 paź 2013, o 09:38

Odp: 5x16 - Felina


Jedno z największych dzień ostatnich lat dobiegło końca i do w dobrym, aczkolwiek nie legendarnym stylu.

Śmierć WW oczywiście nie dziwi. Można to był przewidzieć w zasadzie od 1 odcinka 1 sezonu. Swoje osiągnął i odszedł w "spokoju".
Generalnie strasznie mnie zmęczyła postać Pinkmana w tym sezonie. Z wielkiego gangstera stał się żenującym i depresyjnym narkomanem (znowu).
Hank, gdyby przeżył akcję na pustyni, to dalej bym nie oglądał.

Z jednej strony szkoda, że BB już nie ma, a z drugiej cieszę się, że zakończyli to właśnie w tym momencie.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

ciekawymarian

Nowy użytkownik

Posty: 3

Lokalizacja: Lublin

Ulubiony serial:
Breaking Bad

Postdodano 10 lut 2014, o 18:51

Odp: 5x16 - Felina


Kurczę, co robić po ostatnim odcinku? Chodzę i myśle o jakimś głupim serialu. Zakończenie może nie mistrzowskie ale podsumowuje idealnie wszystko co się stało, całą tę rozpacz
<<

Blendzior

Nowy użytkownik

Posty: 2

Ulubiony serial:
scrubs

Postdodano 12 lut 2014, o 14:27

Odp: 5x16 - Felina


Czekaj na spin off pt. Better call Saul" o przygodach prawnika (akcja dzieje się wcześniej niż w BB), wychodzi zdaje się w listopadzie
<<

adamkoc

Nowy użytkownik

Posty: 4

Ulubiony serial:
walking dead

Postdodano 10 lis 2014, o 03:10

Odp: 5x16 - Felina


Wiadomo coś kiedy będzie ten nowy serial?
Jeśli chodzi o BB to mam nadzieję, że kiedyś ponowią temat serialu, albo zrobią całkiem nowy który będzie miał swój unikalny klimat i zrobi taką furrorę jak BB.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 10 lis 2014, o 08:41

Odp: 5x16 - Felina


https://www.google.pl/search?q=Better+c ... 2&ie=UTF-8

"Better Call Saul is an upcoming American comedy-drama television series scheduled to premiere on AMC in February 2015." - Wikipedia
"Episode #1.1 - 15 Feb. 2015" - IMDb
<<

marek561

Nowy użytkownik

Posty: 1

Postdodano 3 gru 2014, o 12:10

Odp: 5x16 - Felina


Hej,
o czym będzie ten nowy serial? Coś podobnego do BB?
Zapraszam do sklepu IT

 


  • Podobne tematy do 5x16 - Felina
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.