Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 29

5x15 - Granite State » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 26 wrz 2013, o 16:53

5x15 - Granite State

Spoiler:


Data emisji: 22.09.2013
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 27 wrz 2013, o 14:16

Odp: 5x15 - Granite State


O matko, op matko, o matko ostatni odcinek przed finałem!
Fajny początek - myślałam, że to bezpośrednia kontynuacja poprzedniego odcinka a okazuje się, że to Saul skorzystał z usług gościa od znikania, a Walter już tak sobie od jakiegoś czasu siedzi. I to nie w najlepszym humorze. Ale już planuje zemstę na Jake'u i jego ludziach.
Scena w której Walt próbuje zastraszyć Saula piękna. "It's over, when I say..." niestety, choroba go dobija nie jest już tak potężny jak kiedyś. A Saul zostawia go i idzie sam rozpocząć nowe życie.
Dżizys, przez chwilę myślałam, że Todd może jednak nie chciał zabić Jessiego z czystej dobrej woli, bo z jakiego innego powodu zostawiłby mu zdjęcie ze spinaczem? Ale nie, jednak jest bezwzględnym skurwielem (inaczej się tego nie da ująć...). Zabija Andreę na oczach Jessiego i jeszcze ma czelność powiedzieć, że to nic osobistego. A wcześniej zastrasza Sky, żeby chronić Lydię.
Jessiemu już prawie udało się uciec i został ukarany zabójstwem Andrei i szantażem, że jak nie będzie gotował to pozbędą się też Brocka. Szkoda. Mam nadzieję, że ona jednak jakoś dobrze skończy...
Towar Todda wraca do dawnej świetności dzięki Jessiemu i odzyskuje kolor niebieski. A przez to zostaje utrzymana jego współpraca z Lydią.
Mr. Lambert wylądował w New Hempshire. Straszne miejsce - kompletne pustkowie, maleńka chatynka i wizyta raz w miesiącu. Do tego doprowadziła Waltera budowa jego imperium. Scena z chemioterapią tragiczna. Jest tak samotny, że zapłaci 10 tysięcy dolarów za godzinę towarzystwa. Przykre. I jeszcze mocniej pokazuje wielki upadek dumnego człowieka, który musi płacić i błagać by ktoś z nim został przez chwilę.
Wspaniała rozmowa z synem przez telefon. I to pytanie "Why won't you just die?'. Nie dziwię się, że prawie się po niej poddał ale jednak pozostała w nim jakaś iskierka, a wywiad rozniecił ją w pożar. I zacznie się pewnie planowanie na poważnie i wprowadzanie w życie zemsty.
Tylko na kim ta zemsta? I co w końcu zrobi z kasą? Jego rodzina go nienawidzi i pewnie gdyby mogli to by całe te 10 milionów spalili. Więc cóż się wydarzy?
Aż nie mogę uwierzyć, że został już tylko jeden odcinek. Z jednej strony przykro, że to już koniec. A z drugiej - zakończenie po piątym sezonie jest genialną decyzją. Serial jest w najlepszej dotychczas formie i na prawdę dobrze jest wiedzieć, że są jeszcze produkcje, które mogą skończyć się w chwili chwały i glorii, zamiast czekać do spadku formy i oglądalności. Mam wrażenie i nadzieję, że będzie to jeden z najlepszych finałów ostatnich lat. I sądząc po całych 5 sezonach, nie rozczaruję się.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 29 wrz 2013, o 02:43

Odp: 5x15 - Granite State


- ciężko mi się ogląda ten serial. Tyle przeżyć w tak krótkim czasie. Skumulowana dawka emocji w godzinę. Mnóstw niesamowitych scen, które szokują i poruszają. I każdą z nich można analizować i interpretować, pisać o niej i dyskutować. I pewnie i tak nie wyczerpie się wszystkich aluzji. Ja się nie będę tego podejmował. Jestem tylko zachwycony jak ten serial wygląda i co się w nim dzieje. Długo będzie trzeba czekać na coś równie poruszającego i wbijającego się w psychikę.
- Walter w tym odcinku to cień samego siebie, który zniszczył życie nie tylko sobie i bliskim, ale echa jego czynów docierają do osób postronnych. Rekcja łańcuchowa, która uderza niespodziewanie. Dlatego takie satysfakcjonujące było oglądanie upadłego króla królów. Bez dawnej siły perswazji i charyzmy. Pokonanego przez chorobę i upokorzonego. Został sam i jego śmierć to kwestia czasu czyli już w najbliższym odcinku. Dlatego takie satysfakcjonujące było oglądanie jego rozmowy z synem. Tak odmiennej od tej z zeszłego odcinka. Wciąż jednak niczego nie rozumie. Daje pieniądze, chcę uratować rodzinę, ale nie może pojąć, że ona już nie istnieje. Też nie przeprasza. Dalej się usprawiedliwia i wg. niego robienie mety nie było złą decyzją tylko piał pecha. Co jest świetne to dalej chcę się mścić. Pycha go napędza. Twierdzi, że odzyska pieniądze od Jacka, a pobudziło go podrażnione ego. Walter White to fascynująca postać i czekam, aż ktoś napisze o niej więcej.
- sceny z Jessem równie niesamowite. U niego również tliła się chęć walki jednak nie był taki zrezygnowany jak w poprzednim odcinku. To napięcia gdy Jack oglądał kasetę, delikatna satysfakcja gdy jego partia osiągnęła 96%, nadzieja jak udało mu się oswobodzić z kajdanek, obawa gdy biegł do ogrodzenia oraz strach i współczucie gdy mu się nie udało. A potem szokująca śmierć Andrei, której musiał się przyglądać i groźba, że zajmą się Brockem. Dziedzictwo Waltera White'a. Chciałbym, żeby ostatnia scena to była śmierć Walta z rąk Jessego po tym gdy rodzinka Whitów zginie na skutek działań ojca. To by pasowało. I Jesse odchodzący w stronę wschodzącego słońca jako symbol nowego rozdziału dla tej postaci. Pytanie tylko czy będzie miał ochotę jeszcze żyć. Co Walt zrobi ze swoją bronią, jak zaatakuje Jacka. Jaką rolę odegra nieprzewidywalny i upiorny Todd? Boję się tego finału i nie mogę się doczekać.

 


  • Podobne tematy do 5x15 - Granite State
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.