Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

5x13 - The Diamond of The Day (Part 2 of 2) » Zakończone Seriale » Merlin • seriale forumtv.pl

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 13 gru 2012, o 16:29

5x13 - The Diamond of The Day (Part 2 of 2)

Spoiler:


Data emisji: 24.12.2012
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 26 gru 2012, o 22:08

Odp: 5x13 - The Diamond of The Day (Part 2 of 2)


Finały seriali zwykle rozczarowują. Tutaj było podobnie. Szkoda bo tych kilka początkowych lat z Merlinem było niezłą przygodą. Finał mi się średnio podobał. Fajnie, że był w całości poświęcony Arturowi i Merlinowi. Przepowiednia się wypełniła, a przeznaczenie dokonało. Jak ja tego nie lubię! Śmierć Artura z rąk Mordereda była zgodnie z legendą. Szkoda. Wolałem się jakoś zaskoczyć, a nie to dostać. I jeszcze ta ostatnia scena w czasach współczesnych. To teraz zdecydowanie nie chce filmów. Ta podróż na Avalon ckliwa do bólu, z przewidywalną zmianą nastawienia Artura do magii. Nie podobało mi się, pojechali schematem. Przecież tyle było potencjału w serialu. Gdyby Artur dowiedział się o Merlinie na początku jakieś serii, ubito by Gajusza, a Morgany pozbyto się wcześniej to spokojnie jeszcze ze dwa sezony można by nakręcić, a tak to zmarnowano potencjał. Szkoda...

Oczywiście odcinek raził nielogicznością w niektórych momentach. Percival i Gwaine wybierają się walczyć z Morganą - oczywiście nikt z nich nie przewidział że może im się coś stać i wyjawią to gdzie jest Artur. Smoka Merlin też mógł wcześniej wezwać, a nie w ostatniej chwili. Jest rozczarowany, oczekiwałem lepszego zakończenie, a było to co przez cały sezon czyli słabiutko.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 26 gru 2012, o 23:54

Odp: 5x13 - The Diamond of The Day (Part 2 of 2)


WTF?! Najbardziej rozczarowujący odcinek z wszystkich...
Miejscami kompletnie bez sensu niestety... Gwaine i Percival wyruszają walczyć z Morganą. Czy oni stracili rozumy? To CZAROWNICA. A oni są tylko żołnierzami. Oczywistym było jak to się skończy. I nie mogę odżałować tego, że Gwaine zginął. No i na co to? Poza tym - dwa dni wędrówki Merlina i Arthura - czy smoka na prawdę nie dało się przyzwać wcześniej. O co kurna chodzi?! Ja rozumiem, że potrzebny był czas na łzawe przeprosiny, podziękowania i wyjaśnienia, ale można to było zrobić, już po ocaleniu Arthura.
Jeden z nielicznych dobrych momentów odcinka: 'Dostanę dzień wolnego?' 'Dwa'.
Tak jak się obawiałam twórcy poszli tropem legend i uśmiercili Arthura za pomocą Mordreda. Jedyne co mnie w tym wszystkim cieszy to to, że i Morgana wyzionęła ducha.
Całe to wyznanie prawy wyobrażałam sobie zupełnie inaczej, w innych okolicznościach i z lepszym efektem. Tak samo ze śmiercią Morgany... Rozczarowujące.
Bardzo dziwny wątek Percivala - uwalnia się, znajduje Gwaine'a, później idzie czyimś tropem... I to wszystko? Później jest już od razu w zamku. Czy widział spalenie Arthura, czy zaniósł wieść o jego śmierci na zamek, czy zabrał ze sobą Merlina? no i co ze smokami? Gdzie Aithusa i dlaczego Merlin nie przyzwał Kilgharrah wcześniej? Zbyt wiele pytań.
Ostatnia scena mnie zabiła. Kompletne porzucenie prowadzonej historii na rzecz pokazania starego Merlina we współczesnych czasach, przechodzącego obok miejsca spoczynki Arthura i Excalibura.
Jak dla mnie była to chyba najsłabsza seria. Wszystko było zrobione na siłę, koniec wydawał się okropnie wymuszony i jakby nie było przewidywalny - śmierć Morgany, cudowne olśnienie Arthura i zmiana nastawienia do magii, Merlin żyjący na zawsze. Nie rozumiem dlaczego zdecydowano się skończyć serial już po piątej serii. Na pewno nie był to zabieg pozwalający skończyć serial w szczytowej formie. Zmarnowany potencjał, można było spokojnie rozwinąć wiele wątków i pociągnąć jeszcze dwie, trzy serie.
Ale nie ma co rozpaczać, skończyło się. Nie było kompletnej tragedii ale rozczarowanie jest i już pozostanie. Ciekawi mnie za to informacja o planowanych dwóch spin-offach Merlina - coś mi się o czy i uszy obiło i chyba trzeba się będzie zainteresować, zwłaszcza, że bez oryginalnych twórców więc jest szansa na coś dobrego...
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 27 gru 2012, o 02:42

Odp: 5x13 - The Diamond of The Day (Part 2 of 2)


Po tym sezonie jakoś wątpię żeby powstało coś dobrego. Artur nie został spalony tylko wysłany łódką na Avalon, Melin cały zas pilnuje tego miejsce, a ostatnia scena jest zapowiedzią tego, że kontynuacja/spin-off/film działaby się w naszych czasach co jest kompletnie nietrafionym pomysłem. I jeszcze cały czas byłby ten zrzędliwy stary Merlin. Nie chcę. Druga wersja? Z Gwen rządzącą Camelot? - chyba to byłby najgłupszy pomysł na serial :D Jak ty jestem strasznie rozczarowany. Chcieli zrobić mroczny serial i im to zupełnie nie wyszło. Gdyby ubili Morgane na początku sezonu, a Artur dowiedział się o Merlinie dużo wcześniej mogłoby być lepiej. Miło będę wspominał 4 sezony, a o tym postaram się nie myśleć.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 27 gru 2012, o 20:39

Odp: 5x13 - The Diamond of The Day (Part 2 of 2)


W sumie spin-off mógłby nie być taki zły. Ja bym się bardzo cieszyła z dalszych przygód Gwaine'a, ale to niestety nie może powstać (Gwaine ;(). Ale faktycznie dziwnie oglądało by się serial o dalszych rządach Gwen - nowy mąż, może jakieś dziecko... A poza tym cokolwiek by nie powstało zawsze będzie miało ten posmak oryginalnego Merlina i będzie żal, że się skończyło i to tak tragicznie.
Jeśli faktycznie jakiś spin-off powstanie to ja jestem ciekawa postaci w nim się pojawiających. No bo prawdę powiedziawszy nie ma w serialu nikogo wystarczająco interesującego by mieć własną serię. Lancelor i Gwaine martwi, tak samo Arthur, Mordred i Morgana. Chyba jedyna nadzieja w smokach. Może by tak losy nowego Dragonlorda - potomka Merlina?
Eh... Nie ma się co zastanawiać, na razie na spin-off, kontynuację ani film nawet się nie zanosi a tylko pogłoski krążą.

 


  • Podobne tematy do 5x13 - The Diamond of The Day (Part 2 of 2)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.